Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίξε τότε με διάφορους browser εως βρες κατι στα γούστα σου.

Δες opera,δες Firefox δες Mercury,δες boat.

Εγώ βολεύτηκα με dolphin και δεν τον αλλάζω.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Κυρίως με ενδιαφέρει αν και οι άλλοι έχουν τον ίδιο λόξυγγα στον chrome ή κάτι συμβαίνει με τη δική μου συσκευή.

Ο chrome με έχει βολέψει λόγω των αυτόματων συχρονισμών του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με dolphin μπορεις να εχεις και flash player κιολας..θα το πω αλλη μια φορα κυριως για τα νεα παιδια του φορουμ.αν δε θέλετε lag,χαζοπροβληματα κλπ..περαστε KKκαι για την καλυτερη μπαταρια να ξενοιασετε.οσοι ειστε root κιολας φλασαρετε και το debloating script να φυγει τρελη σαβουρα.ετσι θα εχετε οπως εγω ενα απροβληματιστο ταμπλετ με τρελη μπαταρια.το εχω μηνες ετσι και βρηκα την υγεια μου.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάει σφαίρα. Αν θες να το δεις και από κοντά να δεις κάτι συγκεκριμένο.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

και τωρα καποιες εφαρμογες:link2sd,lucky patcher,secdroid,og youtube,peggo,pnf root,secdroid,videoder,viper4android,wifi protector,showbox,faster gps. Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

@ddr2 κι εγώ δεν αλλάζω τον chrome, αλλά σου προτείνω και τον yandex browser. Πολύ πιο smooth
Link to comment
Share on other sites

@ddr2 κι εγώ δεν αλλάζω τον chrome, αλλά σου προτείνω και τον yandex browser. Πολύ πιο smooth

Επειδη το λες εσυ, θα τον δοκιμασω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ προβολη οπως ο υπολογιστης,puffin browser.ειναι λες και εχεις 8ιντσο υπολ. windows.μεχρι κ οι διαφημισεις ειναι ακριβως ιδια προβολη,ειναι η μοναδικη εφαρμογη που δεν τις μπλοκαρει το adaway!

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολλοι.ειναι καποιες λειτουργιες που γινονται μονο απο τον puffin.ακομα και σε προβολη υπολογιστη,απο αλλους browsers παλι δε γινονται μερικά πραματα..
Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω,αν και διάβασα ΜΟΝΟ θετικα στα reviews οταν σκεφτομουν να το παρω.οι περισσοτεροι παντως λενε οτι τα 8ιντσα ειναι ο καλυτερος συνδιασμος.10ιντσο ειναι μεγαλο και ειδικα οταν γραφεις..σκεψου τις αναγκες σου συμφωνα πρωτα με τις ίντσες και μετα ολα τα αλλα.Νόμος!

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Ηρθα και εγω, εαν και αργησα πολυ να καταλαβω τι μηχανημα ειναι αυτό, στην παρεα του Ζ3.

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

το πήρα branded cosmote απο γερμανο και του εκανα όλα τα upadate.

είμαι με 6.0.1 αυτή τη στιγμη (μολις τελείωσα τις ενημερώσεις έκανα δυο hard reset) και το μηχάνημα πετάει.

Αυτονομία με πολυ βαρια χρήση συνέχεια πάνω απο μέρα και με screen on παντα πανω απο 4 ώρες

Αφου τελείωσα με τα παινέματα να ρωτησω εαν έχει καταφέρει κανεις να χρησιμοποιήσει την sd σαν Internal Memory;;;;

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί αντιμετοπίζω θέμα χώρου.

Ευχαριστώ

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες είναι πάρα πολύ λίγες..βέβαια δεν ξέρω τι χρήση του κανεις αλλά και πάλι θεωρώ ότι είναι λίγες..να σου πω την αλήθεια έχω το 32αρι επομενως πρόβλημα χώρου δεν ειχα ποτέ.καποιος άλλος κάτοχος θα σε βοηθήσει πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

καταρχας συγχαρητήρια,εκανες την καλυτερη αγορα.εισαι σιγουρος οτι βγαζει μονο 4+ ωρες;εμενα με αλλο λειτουργικο νου βγαζει περιπου 11 ωρες οπως εξαλλου το δινει και η εταιρια.τωρα για την καρτα sd ψαξου καλα,γιατι 1) θα πηγαινει πιο αργα και 2)σε πολλους εχει καει η καρτα sd!!!

γνωμη μου ειναι να μεταφερεις μονο αρχεια στην sd εφ'οσον επιλεξεις να μεινεις σε ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας συγχαρητήρια,εκανες την καλυτερη αγορα.εισαι σιγουρος οτι βγαζει μονο 4+ ωρες;εμενα με αλλο λειτουργικο νου βγαζει περιπου 11 ωρες οπως εξαλλου το δινει και η εταιρια.τωρα για την καρτα sd ψαξου καλα,γιατι 1) θα πηγαινει πιο αργα και 2)σε πολλους εχει καει η καρτα sd!!!

γνωμη μου ειναι να μεταφερεις μονο αρχεια στην sd εφ'οσον επιλεξεις να μεινεις σε ΜΜ.

 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση. όλες μου τις συσκευές τις έχω ΠΑΝΤΑ με όλα ανοικτα (gps υψηλη ακριβεια, bluetooth, wifi, 4G, NFC). Οι 4 ωρες που μου βγάζει είναι μεσα στη διαρκεια της μέρας. το βραδυ έχω πάντα πάνω απο το 40 % οποτε φαντάζομαι θα μπορουσε να το ξεπεράσει.

Εχω πολύ καλες κάρτες UΗS-1 και πιστεύω ότι δεν θα έχω θέμα. μετα τις εγκαταστασεις μου έχουν μείνει μόνο 2 GB.

Εαν το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος θα το εκτιμουσα να μου πει το τροπο.

 

ΥΓ Η ΜΜ για εμενα είναι μονόδρομος, εφοσον δεν θέλω να κάνω ροοτ ακομα, μονο και μόνο για το πληκτρολόγιο. Χρησιμοποιώ BT πληκτρολόγιο και μου αφήνει να αλλαξω τη γλωσσα απο ελληνικά σε αγγλικά κατι που δεν το έκανε η lolipop.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους σας. Επειδή το Ζ Ultra που είχα για τάμπλετ και τηλέφωνο μαζί, μας άφησε χρόνους σκέφτομαι να πάρω το Ζ3c LTE για να το αντικαταστήσει.

οι ερωτησούλες που έχω είναι οσοι έχετε LTE μπορείτε να πάρετε τηλέφωνο?? (με bluetooth ή με ακουστικά με καλώδιο ή με ανοιχτή ακρόαση φυσικά)

WhatsApp, Viber παίζουν κανονικά;;

Η κάμερα του τί λεει;; Είναι τόσο χάλια όσο του Ζ Ultra??

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κανονικά σαν να είναι κινητό, με την διαφορά πως δεν μπορείς να το "κολλήσεις" στο αυτί για να ακούσεις, αλλά με όλους τους άλλους τρόπους που προανέφερες.

Whatsapp & viber δουλεύουν κανονικά.

Δεν ξέρω την κάμερα του Z ultra για να κάνω σύγκριση, αλλά εμένα η κάμερά του με καλύπτει πλήρως για ημερήσιες λήψεις(πράγμα καθαρά υποκειμενικό).

Ίσως κάποιος άλλος να ξέρει όμως και να σε κατατοπίσει.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Το περίεργο είναι οτι 2-3 reviews που είδα στο youtube το έβαζαν κανονικά στο αυτί τους.

Η φωτογραφική μηχανή του Z ultra ήταν πολύ μα πολύ χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Το περίεργο είναι οτι 2-3 reviews που είδα στο youtube το έβαζαν κανονικά στο αυτί τους.

Η φωτογραφική μηχανή του Z ultra ήταν πολύ μα πολύ χάλια.

Καλα και εδω ειναι υποτυπωδης η καμερα, μη φανταστεις. Παντως και εγω το μετανιωσα που δεν το πηρα lte. Το εχεις βρει να πουλιεται πουθενα;;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εδω ειναι υποτυπωδης η καμερα, μη φανταστεις. Παντως και εγω το μετανιωσα που δεν το πηρα lte. Το εχεις βρει να πουλιεται πουθενα;;;

 

Κατάλαβα... μάπα το καρπούζι..

Μεταχειρισμένο δεν το έχω βρει πουθενά, μαλλον θα το πάρω καινούριο απο κανένα site

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... μάπα το καρπούζι..

Μεταχειρισμένο δεν το έχω βρει πουθενά, μαλλον θα το πάρω καινούριο απο κανένα site

E, μην περιμένεις τώρα από την κάμερα τίποτα σπουδαίο.

Βλέπω ότι το lte το έχει στα 315 στο skroutz. Πριν λίγο καιρό δεν υπήρχε καθόλου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... έχει έρθει σε όλα η αναβάθμιση ΟΤΑ? Εγώ έχω cosmote branded (LTE) και η γυναίκα μου unbranded LTE και σε κανένα απ τα 2 δεν έχει έρθει ακόμα η 6.. (πριν 2 βδομάδες είχα δοκιμάσει και μέσω υπολογιστή αλλά και εκεί τζίφος)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... έχει έρθει σε όλα η αναβάθμιση ΟΤΑ? Εγώ έχω cosmote branded (LTE) και η γυναίκα μου unbranded LTE και σε κανένα απ τα 2 δεν έχει έρθει ακόμα η 6.. (πριν 2 βδομάδες είχα δοκιμάσει και μέσω υπολογιστή αλλά και εκεί τζίφος)

 

Για το unbranded εχει ερθει μεσω xperiacompanion,για το cosmote....υπομονη:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... έχει έρθει σε όλα η αναβάθμιση ΟΤΑ? Εγώ έχω cosmote branded (LTE) και η γυναίκα μου unbranded LTE και σε κανένα απ τα 2 δεν έχει έρθει ακόμα η 6.. (πριν 2 βδομάδες είχα δοκιμάσει και μέσω υπολογιστή αλλά και εκεί τζίφος)

Το έχω LTE από Cosmote. Πήρα την αναβάθμιση σε Marshmallow στις 17\6.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχεις ειδοποιηθεί σχετικά.

Τις ενημερώσεις για αναβαθμίσεις τις έχεις ενεργοποιημένες;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...