Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω σκεφτομαι να το τσιμπησω στα 350 που το δινουν την εκδοση wifi για αντικατασταση του nexus 7 2012 που εχω αξιζει?

 

Το ταμπλετ ειναι παρα πολυ καλο, αξιζει και παρα-αξιζει.

Μοναδικο μειον, τα 16 γιγα μνημης. Θα ηθελα 32 για να μπορω να εχω περοσσοτερα παιχνιδια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ταμπλετ ειναι παρα πολυ καλο, αξιζει και παρα-αξιζει.

Μοναδικο μειον, τα 16 γιγα μνημης. Θα ηθελα 32 για να μπορω να εχω περοσσοτερα παιχνιδια.

Αν βάλεις κάρτα microSD;

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάρτα microSD;

 

Δεν διορθώνεται το πράγμα έτσι, θέλει ρουτ ή πέρασμα κάστομ ρομ, κατέβασμα του link2sd και σύνδεση όλων των εφαρμογών στην 2η διαμέριση ext2 τύπου που θα έχεις ήδη κάνει από τον Η/Υ σου διαμέσου του minitool partition wizard ή του easyUS... Μόνο τότε θα ξενοιάσει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάρτα microSD;

Εννοειται εχω βαλει , αλλα και παλι, οι εφαρμογες μετακινουνται μονο κατα ενα μικρο μερος στην sd.

 

Η πραγματικα ελευθερη μνημη ειναι μολις 11 gb. Αν βαλεις 2-3 μεγαλα παιχνιδια + τις κλασικες εφαρμογες, τα 11 γιγα εγιναν καπνος..

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεφτομαι να το τσιμπησω στα 350 που το δινουν την εκδοση wifi για αντικατασταση του nexus 7 2012 που εχω αξιζει?

299 το έδιναν τα Χριστούγεννα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται εχω βαλει , αλλα και παλι, οι εφαρμογες μετακινουνται μονο κατα ενα μικρο μερος στην sd.

 

Η πραγματικα ελευθερη μνημη ειναι μολις 11 gb. Αν βαλεις 2-3 μεγαλα παιχνιδια + τις κλασικες εφαρμογες, τα 11 γιγα εγιναν καπνος..

Γιατί μικρό μέρος? Εγώ βλέπω ότι σχεδόν ολόκληρη μεταφέρεται.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160119/5a44dc3c6d5cfb43bfdb2a2b1b2dbd91.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγο υπομονή χρειάζεται, η Marshmallow θα έρθει για εμάς το αργότερο ως το τέλος του Φεβρουαρίου, η οποία θα ενοποιεί την εσωτερική μνήμη του κινητού με την SD.

Συνεπώς βάζοντας μια 64αρα μνήμη, θα έχουμε 70 γίγα διαθέσιμα.

Κάτι που θα φτάνει ακόμα και για τους πιο ακόρεστους!

Λίγο υπομονή ακόμα...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεφτομαι να το τσιμπησω στα 350 που το δινουν την εκδοση wifi για αντικατασταση του nexus 7 2012 που εχω αξιζει?

 

Σαν συσκευή είναι φοβερή ένα μήνα που την έχω περίπου...Όμως τα 350 για android tablet προσωπικά τα βρίσκω πολλά. Αν σε καλύπτει το λειτουργικό για τις ανάγκες σου πιστεύω θα σε καλύψει..Μόνο για τιμή μια επισήμανση, τα Χριστούγεννα είχε φτάσει στα 269 σε media και plaisio :X . Στο πρώτο δεν υπάρχει πλέον από ότι είχα δει 1 εβδομάδα αργότερα. Στο δεύτερο δεν ξέρω αν έχουν ακόμα απόθεμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μικρό μέρος? Εγώ βλέπω ότι σχεδόν ολόκληρη μεταφέρεται.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160119/5a44dc3c6d5cfb43bfdb2a2b1b2dbd91.jpg

 

Δοκίμασα να περάσω τις εξής εφαρμογές:

nova 3 (μεγάλο παιχνίδι) , real racing και plants vs zombies 2.

Αποτέλεσμα ήταν να ελευθερωθούν όχι πάνω από 500 mb στην εσωτερική μνήμη, ενώ τα παραπάνω παιχνίδια πιάνουν περίπου 3,5 gb.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ddr2 σου είπα ποια είναι η λύση, δεν υπάρχει άλλη δίοδος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ddr2 σου είπα ποια είναι η λύση, δεν υπάρχει άλλη δίοδος.

To ξέρω αυτό που λες, αλλά βαριέμαι τη διαδικασία.

Στην 6 πράγματι θα ενοποιηθούν οι 2 χώροι? (εσωτερική και sd )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην 6 πράγματι θα ενοποιηθούν οι 2 χώροι? (εσωτερική και sd )

Από άποψη διατύπωσης, αυτό είναι το σωστό:http://www.techtimes.com/articles/98437/20151022/android-6-0-marshmallow-lets-you-use-your-sd-card-as-internal-storage.htm

Έχω κάποια επιφύλαξη σχετικά με το πόσο ακριβές είναι το άρθρο στο σύνολό του, επειδή είναι και 3 μηνών παλαιότερο.

Συγκεκριμένα στο σημείο που λέει πως χάνεις την εσωτερική μνήμη και δεν συμψηφίζεται με την SD.

Αλλά, "κοντός ψαλμός αληλλούϊα" θα το δούμε σε κάνα μήνα αυτό.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Από άποψη διατύπωσης, αυτό είναι το σωστό:http://www.techtimes.com/articles/98437/20151022/android-6-0-marshmallow-lets-you-use-your-sd-card-as-internal-storage.htm

Μέχρι ένα σημείο, τα κατάλαβα καλά. Μετά το έχασα. Δηλαδή όποιος κάνει αυτή τη διαδικασία, θα μπορεί παράλληλα να αποθηκεύει και φωτογραφίες και βίντεο στην sd ή όχι??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ένα σημείο, τα κατάλαβα καλά. Μετά το έχασα. Δηλαδή όποιος κάνει αυτή τη διαδικασία, θα μπορεί παράλληλα να αποθηκεύει και φωτογραφίες και βίντεο στην sd ή όχι??

Τα πάντα όλα θα πηγαίνουν στην SD και μόνο εκεί.

 

 

Διάβασα κάπου στο xda αλλά δεν το βρίσκω τώρα, πως θα συμψηφίζονται οι δύο μνήμες, όμως δεν ήταν σαφές αν αυτό θα γίνεται από "μαμά" ή κατόπιν "σκαλίσματος".

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα όλα θα πηγαίνουν στην SD και μόνο εκεί.

 

 

Διάβασα κάπου στο xda αλλά δεν το βρίσκω τώρα, πως θα συμψηφίζονται οι δύο μνήμες, όμως δεν ήταν σαφές αν αυτό θα γίνεται από "μαμά" ή κατόπιν "σκαλίσματος".

Άρα, ουσιαστικά χάνεις την εσωτερική και ως εσωτερική βλέπει πλέον μόνο την sd.

Δεν ξέρω αν θα το κάνω να σου πώ την αλήθεια, πιστεύω ότι θα έχει επίπτωση στην ταχύτητα. Και το μηχανάκι είναι πολύ γρήγορο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άρα, ουσιαστικά χάνεις την εσωτερική και ως εσωτερική βλέπει πλέον μόνο την sd.

Δεν ξέρω αν θα το κάνω να σου πώ την αλήθεια, πιστεύω ότι θα έχει επίπτωση στην ταχύτητα. Και το μηχανάκι είναι πολύ γρήγορο...

Με μία sd τύπου Samsung pro, η επίπτωση θα είναι αμελητέα και όχι παρατηρήσημη.

Εγώ, τουλάχιστον στην αρχή δεν θα το κάνω, αφού ένα χρόνο τώρα δεν έχω ξεπεράσει ποτέ τα 9 γίγα και συνεπώς δεν μου χρειάζεται.

Αλλά αφού θα είναι εφικτό δεν παύει να είναι εφαλτήριο για ανθρώπους που χρειάζονται πολύ αποθηκευτικό χώρο και μπράβο στους προγραμματιστές που το παράσχουν.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό εδώ http://www.e-shop.gr/forever-magnetic-charge-cable-usb-for-sony-z-z1-z1-compact-p-TEL.014939?gclid=CICUjdi0tsoCFUsOwwodVKEEpQ είμαστε μια χαρά ε; Γιατί αναφέρει ότι είναι για προηγούμενα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό εδώ http://www.e-shop.gr/forever-magnetic-charge-cable-usb-for-sony-z-z1-z1-compact-p-TEL.014939?gclid=CICUjdi0tsoCFUsOwwodVKEEpQ είμαστε μια χαρά ε; Γιατί αναφέρει ότι είναι για προηγούμενα μοντέλα.

 

μια χαρα ναι...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό εδώ http://www.e-shop.gr/forever-magnetic-charge-cable-usb-for-sony-z-z1-z1-compact-p-TEL.014939?gclid=CICUjdi0tsoCFUsOwwodVKEEpQ είμαστε μια χαρά ε; Γιατί αναφέρει ότι είναι για προηγούμενα μοντέλα.

Πολύ καλό!! Για Ζ2 κανει ε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει μεταφορά δεδομένων. Βλακειες γράφει. Αλλά κατά τα άλλα λέω να χτυπήσω ένα, για εφεδρικο. Ευχαριστώ για το tip.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λεω να το παρω και εγω αυτο το tablet αν και το δινουν στα 350 καινουργιο γιατι θελω να αλαξω το asus nexus 7 32gb που εχω γιατι δεν με βολευει με την 7 οθονη αξιζει αυτο το tablet μιας και χρησιμοποιο και xperia κινητα
Link to comment
Share on other sites

λεω να το παρω και εγω αυτο το tablet αν και το δινουν στα 350 καινουργιο γιατι θελω να αλαξω το asus nexus 7 32gb που εχω γιατι δεν με βολευει με την 7 οθονη αξιζει αυτο το tablet μιας και χρησιμοποιο και xperia κινητα

 

Είναι σούπερ. Αξίζει και παρα αξίζει τα λεφτά του.

Εμένα με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο. Οθόνη, μπαταρία, ηχεία, ταχύτητα, multitasking...

Σε όλα πολύ καλό

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μου αρέσει να φοράω στις συσκευές θήκη...Ιδικά το συγκεκριμένο που ένα από τα δυνατά του χαρακτηριστικά είναι το πόσο λεπτό ειναι. Όμως το tablet όταν είναι να το πάρεις έξω και το ρίχνεις μέσα στην τσάντα νομίζω πως δεν γίνεται δίχως θήκη. :mad:

 

Ψάχνω για κάτι σε δέρμα. Βρήκα κάποιες σε στιλ πουγκί και κάποιες άλλες σε φάση φάκελο που κλίνουν από μπροστά αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι σε δέρμα που απαραίτητα να προστατεύει και από μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00QZ6D0OQ?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00

Εχω τη συγκεκριμενη και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

πήρα την ίδια τελικά, πολύ καλή (σαν εναλλακτική πρόταση για την original που είναι πολύ ακριβότερη)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...