Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου ήρθε η 5.1.1. Το τάμπλετ φυσάει. Όχι ότι δεν πήγαινε καλά και πριν, αλλά έχει άλλο αέρα τώρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ήρθε 5.1.1 στο Lte branded Commode :lol:

Καλοφορετη!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε 5.1.1 στο Lte branded cosmote...:lol:

Την έλαβα επίσης.

 

Πάλι δεν πρόσθεσαν τον έλεγχο ήχου στην μπάρα γρήγορης πρόσβασης, όπως είχε αρχικά η συσκευή με την kitkat...

Δεν χρειαζόταν να πατήσεις τα πλαϊνά κουμπιά για να μπεις στη ρύθμιση.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πολυ καιρό στην 5.1.1 και χθες ήρθε ή 23.4.a.1.200...δεν έχω ιδέα τι νέο έχει, αλλά ήταν περίπου 250mb
Link to comment
Share on other sites

Το εχει προσφορά για το Σ/Κ στα 299 ευρω το wifi only στα Media Markt.

http://www.mediamarkt.gr/el/shop/sony_xperia_z3.html?utm_campaign=TzambaWebOffer&utm_medium=e-mail&utm_content=3-10-2015_1151811-2&utm_source=Newsletter

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Λοιπόν έσπασε το digitizer , η οθόνη όμως λειτουργεί.

Βρήκα από Αγγλία και αγόρασα, digitizer. Γνωστός μου που επισκευάζει τάμπλετ φοβάται να το πιάσει, μήπως σπάσει την οθόνη στη προσπάθεια του, να αποκολλήσει το σπασμένο digitizer.

 

Η ερώτηση είναι η εξής. Υπάρχει κάποιος που αναλαμβάνει sony, και γνωρίζει τη συσκευή μας;

 

Εκτός από μένα είναι σημαντικό , να δοθεί μια απάντηση μέσα από το φόρουμ σε ανάλογη περίπτωση να γνωρίζει ο καθένας πως θα κινηθεί.

Ενημερωτικά η επίσημη sony, αλλάζει πακέτο οθόνη και digitizer, στο διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 170 ευρώ.

 

Ευχαριστώ

Edited by special_tar
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Λοιπόν έσπασε το digitizer , η οθόνη όμως λειτουργεί.

Βρήκα από Αγγλία και αγόρασα, digitizer. Γνωστός μου που επισκευάζει τάμπλετ φοβάται να το πιάσει, μήπως σπάσει την οθόνη στη προσπάθεια του, να αποκολλήσει το σπασμένο digitizer.

 

Η ερώτηση είναι η εξής. Υπάρχει κάποιος που αναλαμβάνει sony, και γνωρίζει τη συσκευή μας;

 

Εκτός από μένα είναι σημαντικό , να δοθεί μια απάντηση μέσα από το φόρουμ σε ανάλογη περίπτωση να γνωρίζει ο καθένας πως θα κινηθεί.

Ενημερωτικά η επίσημη sony, αλλάζει πακέτο οθόνη και digitizer, στο διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 170 ευρώ.

 

Ευχαριστώ

Συνηθος το digitizer ειναι κολλημενο πανω στην οθονη.

Για να αλλαξεις μονο το digitizer χρειαζετε ενα ειδικο (αρκετα ακριβο) εργαλειο που κανει αποκοληση το digitizer χωρις να χαλασει την οθονη.

Για αυτο το λογο σου ειπαν στη sony οτι παει πακετο οθονη και digitizer.

Δεν γνωριζω αλλα ισως εχει το experts mobiles καταλληλο εξοπλισμο για την αποκολληση.

 

Περιμενουμε νεα σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Σήμερα πρωί πρωί κάλεσα στην εταιρία που πρότεινες, δυστυχώς δεν ασχολούνται με sony, οπότε δε μπόρεσε να με εξυπηρετήσει.

Επίσης δε γνώριζε να με ενημερώσει τι παίζει με το <μηχανάκι> μας.

Η αναζήτηση συνεχίζεται............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε

 

Βρήκες άκρη να αλλάξεις το digitizer ?

Για να αποκολληθεί η οθόνη από το digitizer με ασφάλεια χρειάζεται ένα εργαλείο, lcd separator

https://www.google.gr/search?q=lcd+separator&hl=el-GR&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIn-XzhufbyAIVar9yCh3zDAdz

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα. Κατοχος του ταμπλετ περιπου 2 εβδομαδες.

Οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες, με δυο παρατηρησεις:

 

1. Οταν πιεζω την οθονη, περιπου στο μεσον και προς τα κατω, ακουω ενα κλικ -κλικ

 

2. Οταν πιεζω τα bezels κοντα στην οθονη (νομιζω μονο στο κατω μου το κανει) παρατηρω εναν μικρο κυματισμο στην οθονη. ( φαιμεται οταν η οθονη εχει μαυρο φοντο).

 

Εχει διαπιστωσει κανεις αλλος τα θεματα αυτα?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το iPad 2 εδώ και 3 χρόνια το οποίο σιγά σιγά θα πάει για απόσυρση. Ενώ είχα καταλήξει πάλι σε iPad (Mini 4) το τελευταίο διάστημα μου μπήκε στο μυαλό το Xperia Z3 Compact.

 

Αυτό που μ' ενδιαφέρει κυρίως είναι το πως στέκεται το Z3 απέναντι στο iPad σε θέμα ταχύτητας καθώς και στις διαθέσιμες εφαρμογές.

 

Η χρήση που κάνω είναι η εξής:

  • Από εφαρμογές τίποτα εξειδικευμένο, αν αυτές που παίζουν σε smartphone παίζουν και στο tablet είμαι καλυμμένος
  • Βιβλία και comics
  • Από παιχνίδια μόνο το SimCity BuildIt και Lara Croft: Relic Run

 

Εκεί που κολλάω λίγο είναι τα 2 παιχνίδια που ανέφερα. Έχω και το Xperia M4 Aqua το οποίο ενώ έχει πολύ καλά specs, στα παιχνίδια μου το χαλάει λιγάκι καθώς δεν έχει ομαλή κίνηση (το κυριότερο) και υπάρχει και λίγο lag.

 

Επίσης, ξέρουμε αν θα παρουσιαστεί νέο μοντέλο καθώς το Z3 είναι ήδη ένα χρόνο στην αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το iPad 2 εδώ και 3 χρόνια το οποίο σιγά σιγά θα πάει για απόσυρση. Ενώ είχα καταλήξει πάλι σε iPad (Mini 4) το τελευταίο διάστημα μου μπήκε στο μυαλό το Xperia Z3 Compact.

 

Αυτό που μ' ενδιαφέρει κυρίως είναι το πως στέκεται το Z3 απέναντι στο iPad σε θέμα ταχύτητας καθώς και στις διαθέσιμες εφαρμογές.

 

Η χρήση που κάνω είναι η εξής:

  • Από εφαρμογές τίποτα εξειδικευμένο, αν αυτές που παίζουν σε smartphone παίζουν και στο tablet είμαι καλυμμένος
  • Βιβλία και comics
  • Από παιχνίδια μόνο το SimCity BuildIt και Lara Croft: Relic Run

 

Εκεί που κολλάω λίγο είναι τα 2 παιχνίδια που ανέφερα. Έχω και το Xperia M4 Aqua το οποίο ενώ έχει πολύ καλά specs, στα παιχνίδια μου το χαλάει λιγάκι καθώς δεν έχει ομαλή κίνηση (το κυριότερο) και υπάρχει και λίγο lag.

 

Επίσης, ξέρουμε αν θα παρουσιαστεί νέο μοντέλο καθώς το Z3 είναι ήδη ένα χρόνο στην αγορά;

Εγω προερχομαι απο ipad mini 2 (δηλαδη με τον Α7 επεξεργαστη και 1 γιγα ραμ) και η αποδοση του z3 ειναι σε γενικες γραμμες καλυτερη.

Στα παιχνιδια, παιζω real racing χωρις κανενα προβλημα, οπως και στο ipad. (ειναι βαρυ παιχνιδι).

 

Η μπαταρια του ειναι λιγο κατωτερη απο του ipad mini2, αλλα ειναι καλυτερο σε οθονη, βαρος, παχος.

Απο εφαρμογες, ο,τι ξερεις και απο το κινητο σου....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lte από το καλοκαίρι κ είμαι πολύ ευχαριστημενος! Το είχα πάρει από την κοσμοτε που το είχε σε προσφορά! Γρήγορο, καλή οθόνη, κυλάει σαν νερό απροβληματιστα, πολύ καλό το lte γενικά το προτείνω ανεπιφύλακτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το iPad 2 εδώ και 3 χρόνια το οποίο σιγά σιγά θα πάει για απόσυρση. Ενώ είχα καταλήξει πάλι σε iPad (Mini 4) το τελευταίο διάστημα μου μπήκε στο μυαλό το Xperia Z3 Compact.

 

Αυτό που μ' ενδιαφέρει κυρίως είναι το πως στέκεται το Z3 απέναντι στο iPad σε θέμα ταχύτητας καθώς και στις διαθέσιμες εφαρμογές.

 

Η χρήση που κάνω είναι η εξής:

  • Από εφαρμογές τίποτα εξειδικευμένο, αν αυτές που παίζουν σε smartphone παίζουν και στο tablet είμαι καλυμμένος
  • Βιβλία και comics
  • Από παιχνίδια μόνο το SimCity BuildIt και Lara Croft: Relic Run

 

Εκεί που κολλάω λίγο είναι τα 2 παιχνίδια που ανέφερα. Έχω και το Xperia M4 Aqua το οποίο ενώ έχει πολύ καλά specs, στα παιχνίδια μου το χαλάει λιγάκι καθώς δεν έχει ομαλή κίνηση (το κυριότερο) και υπάρχει και λίγο lag.

 

Επίσης, ξέρουμε αν θα παρουσιαστεί νέο μοντέλο καθώς το Z3 είναι ήδη ένα χρόνο στην αγορά;

 

Δε νομίζω να κολλήσει αυτό το tablet σε αυτά τα παιχνίδια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το iPad 2 εδώ και 3 χρόνια το οποίο σιγά σιγά θα πάει για απόσυρση. Ενώ είχα καταλήξει πάλι σε iPad (Mini 4) το τελευταίο διάστημα μου μπήκε στο μυαλό το Xperia Z3 Compact.

 

Αυτό που μ' ενδιαφέρει κυρίως είναι το πως στέκεται το Z3 απέναντι στο iPad σε θέμα ταχύτητας καθώς και στις διαθέσιμες εφαρμογές.

 

Η χρήση που κάνω είναι η εξής:

  • Από εφαρμογές τίποτα εξειδικευμένο, αν αυτές που παίζουν σε smartphone παίζουν και στο tablet είμαι καλυμμένος
  • Βιβλία και comics
  • Από παιχνίδια μόνο το SimCity BuildIt και Lara Croft: Relic Run

 

Εκεί που κολλάω λίγο είναι τα 2 παιχνίδια που ανέφερα. Έχω και το Xperia M4 Aqua το οποίο ενώ έχει πολύ καλά specs, στα παιχνίδια μου το χαλάει λιγάκι καθώς δεν έχει ομαλή κίνηση (το κυριότερο) και υπάρχει και λίγο lag.

 

Επίσης, ξέρουμε αν θα παρουσιαστεί νέο μοντέλο καθώς το Z3 είναι ήδη ένα χρόνο στην αγορά;

 

Φίλε μην το συζητάς για παιχνίδια και για οτιδήποτε άλλο δεν συγκρίνεται με το Μ4 εγώ έχω κατεβάσει φιφα, ρεαλ ρασινκ, και asphald και need for speed, έχω συνδέσει και χειριστήριο ps3 ασύρματα, και πετάει το ταμπλετ, και η πλάκα είναι και τα τρία παίζουν μαζί δεν τα σταματάω ούτε τα κλείνω, και πάλι πρόβλημα κανένα!

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην το συζητάς για παιχνίδια και για οτιδήποτε άλλο δεν συγκρίνεται με το Μ4 εγώ έχω κατεβάσει φιφα, ρεαλ ρασινκ, και asphald και need for speed, έχω συνδέσει και χειριστήριο ps3 ασύρματα, και πετάει το ταμπλετ, και η πλάκα είναι και τα τρία παίζουν μαζί δεν τα σταματάω ούτε τα κλείνω, και πάλι πρόβλημα κανένα!

 

Ερωτηση: πρεπει να μην εχεις αλλες εφαρμογες εκτος απο αυτες που λες, γιατι εμενα με nova 3, asphalt 8 και real racing + τις κλασικες εφαρμογες (fb, tapatalk κλπ) εχει τιγκαρει η εσωτερικη μνημη.

 

Το real racing εχει ενα μικρο λαγκ οταν υπαρχουν πολλα αυτοκινητα στην οθονη, (ειναι γενικοτερα θεμα της adreno 330 απο οτι διαβαζω) αλλα με μια αλλη εφαρμογη μπορεις να μειωσεις λιγο τα γραφικα και να τρεχει νερο σε ολες τις περιπτωσεις, χωρις ουσιαστικα να καταλαβαινεις καποια διαφορα στα γραφικα.

 

Γενικα, τρεχει παρα πολυ καλα το μηχανημα!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: πρεπει να μην εχεις αλλες εφαρμογες εκτος απο αυτες που λες, γιατι εμενα με nova 3, asphalt 8 και real racing + τις κλασικες εφαρμογες (fb, tapatalk κλπ) εχει τιγκαρει η εσωτερικη μνημη.

 

Το real racing εχει ενα μικρο λαγκ οταν υπαρχουν πολλα αυτοκινητα στην οθονη, (ειναι γενικοτερα θεμα της adreno 330 απο οτι διαβαζω) αλλα με μια αλλη εφαρμογη μπορεις να μειωσεις λιγο τα γραφικα και να τρεχει νερο σε ολες τις περιπτωσεις, χωρις ουσιαστικα να καταλαβαινεις καποια διαφορα στα γραφικα.

 

Γενικα, τρεχει παρα πολυ καλα το μηχανημα!!!

 

Στο δεύτερο ρασινκ Μου έβαλε ειδοποίηση για την μνήμη πέρασα φιφα και το ένα ρασιν στην κάρτα και και ακτές εφαρμογές και δεν έχω θέμα

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...