Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα. Από εχθές το βράδυ κάτοχος του tablet να κάνει παρέα με τον Ζ1.

Με γειά το νέο εργαλείο:)

Εγώ δεν προλαβαίνω τα Χριστούγεννα να το έχω στα χέρια μου,αλλα θα προλάβω την πρωτοχρονιά 100% σύμφωνα με το tracking number της UPS.

Την άλλη Δευτέρα είναι να φτάσει Αθήνα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λευκό, LTE στα 16 με τιμή 424€. Δυστυχώς το μόνο άσχημο είναι ότι είναι branded σε cosmote, ενώ με είχαν διαβεβαιωσει ότι δεν είναι. Έβγαλα τις εφαρμογές αλλά στην αρχική οθόνη μου εμφανίζει το logo της. Πως το βγάζουμε;

Κατά τα άλλα με λίγο στήσιμο που έκανα το tablet είναι ΤΕΛΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Λευκό, LTE στα 16 με τιμή 424€. Δυστυχώς το μόνο άσχημο είναι ότι είναι branded σε cosmote, ενώ με είχαν διαβεβαιωσει ότι δεν είναι. Έβγαλα τις εφαρμογές αλλά στην αρχική οθόνη μου εμφανίζει το logo της. Πως το βγάζουμε;

Κατά τα άλλα με λίγο στήσιμο που έκανα το tablet είναι ΤΕΛΕΙΟ.

Μονο άμα φλασαρεις μια unbranded rom,αλλα προτού το κανεις πάρε backup αυτήν που ήδη φοράει ετςι ώστε σε περιπτωςη service να την ξανά περάσεις την cosmote rom.

Εδω να κατεβάσεις και φλασαρεις unbranded rom

http://forum.xda-developers.com/z3-tablet-compact/development/z3-tablet-compact-ftf-collection-t2959749

Και εδω να πάρεις backup την ήδη υπάρχουσα που φοράς πριν φλασαρεις.

http://www.mashinie.com/trick-to-create-sony-stock-ftf-rom.html

 

Επειδή και εγω την LTE αναμένω κλήσεις κανει κανονικά ετςι;

Δεν είχες κανένα πρόβλημα φαντάζομαι,σωστά ;

Εκτός αν δεν το δοκίμασες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω. Δεν δοκίμασα ακόμα αλλά εκτιμώ ότι κάνει. Πρέπει να κόψω και άλλο την sim. Παίρνει την nano.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ από amazon.de και θα περιμένω γιατί διάλεξα να το πάρω από amazon με τιμολόγιο στα 378 €. Καμιά θήκη κανά tempered glass βρήκατε να αγοράσουμε;
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχει η Sony τα δικά της αξεσουάρ. Αυτό που θέλω να δω αν με την θήκη μπορώ να χρησιμοποιήσω την μαγνητική βάση φόρτισης.
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το δικό μου 8 Ιανουαρίου. Πήρα και την γνήσια θήκη στα 35€ και είμαι στην αναμονή.ελπίζω να μην ξενερώσω στις 5 του μηνός και μας παρουσιάσει κάνα z4 compact.
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Ο κύβος ερρίφθη και τελικα το παρήγγειλα απο Amazon το 16αρι LTE στα 399 ευρώ όσο το δίνει η Sony επίσημα εδω το σκέτο wifi:)

Αντε γιατι πολυ ψειρισαμε την μαιμου.:lol:

 

Να δούμε αν θα προλάβουμε τα Χριστούγεννα και να μας κάτσει απόλυτα νορμαλ παρτίδα διότι μονο αυτό φοβάμαι και τίποτα αλλο.

 

Edit: Στο δρόμο για Αθηνα πλέον μιας και έγινε shipped η παραγγελία με ups standard shipping.

Άντε να δούμε.

 

Guten Tag,

wir möchten Ihnen hiermit mitteilen, dass wir Ihre Bestellung versandt haben.

 

Ihre Sendung befindet sich nun auf dem Versandweg; eine Änderung durch Sie oder unseren Kundenservice ist nicht mehr möglich. Möchten Sie einen Artikel aus Ihrer Bestellung zurückgeben oder andere Bestellungen ansehen oder verändern, können Sie dies einfach über Meine Bestellungen auf unserer Website Amazon.de tun.

 

Lieferung voraussichtlich:

Montag, 5. Januar 2015

 

Lieferung verfolgenDie Sendung geht an:

*************

Griechenland

 

Die Sendung wurde mit UPS versandt. Wenn Sie diese Sendung verfolgen möchten, benutzen Sie bitte diese Paketverfolgungsnummer: 1Z5*************. Abhängig von der gewählten Versandoption kann es sein, dass die Paketverfolgungsdaten zum Zeitpunkt des Erhalts dieser E-Mail noch nicht den neuesten Stand wiedergeben.

 

Wenn Sie ein mobiles Gerät verwenden, können Sie mit der kostenlosen Amazon App Lieferbenachrichtigungen empfangen und den Verlauf Ihrer Sendung auch unterwegs verfolgen.

 

Bitte besuchen Sie unsere Hilfe-Seite, wenn Sie die Kontaktdaten unseres Logistikpartners benötigen sollten.

 

Einzelheiten Ihrer Lieferung

 

 

Sony SGP621 Xperia Z3 Tablet Compact 20,3 cm (8 Zoll) Tablet-PC (LTE-Version, Wuxga-Triluminos-Display, 2,5 GHz-Quad-Core, 3 GB RAM, 8,1 Megapixel-Kam

Verkauft von: FRElectronics

EUR 399,00

Zwischensumme:EUR 399,00

Verpackung und Versand:EUR 8,80

Endbetrag:EUR 407,80

Zahlung über Visa:EUR 407,80

Το πήρες από τρίτο πωλητή μέσω του αμαζον.

Το αμαζον το έχει στα 436€.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρες από τρίτο πωλητή μέσω του αμαζον.

Το αμαζον το έχει στα 436€.

Ναι απο εδω μέσω Amazon de-fulfilment by amazon(με το πλεονέκτημα οτι ισχύουν τα return policy του ιδού του Amazon de(customer service)απλά στις 15 ημέρες,έναντι 30 ημερών άμα χτυπά ξύλο μου τύχει ελαττωματική παρτιδα:))

http://www.amazon.de/Sony-SGP621-Wuxga-Triluminos-Display-GHz-Quad-Core-Megapixel-Kamera/dp/B00N9O95H8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1419431297&sr=8-3&keywords=Xperia+z3+tablet

Διότι απο το ίδιο το Amazon θα μου έβγαινες στα 450-460 συνολικα και δεν θα άξιζε κάν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά σκέφτομαι κατι σαν αυτό και τίποτα αλλο απλά και μονο για προστασία όταν το παίρνω μαζί μου κατα τη μετακίνηση.

http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-Xperia-tablet-Z3-compact-8-inch-Light-slim-Sleeve-bag-Pouch-Envelope-Case-/161497238759?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item2599fc4ce7

Αλλιώς απόλυτα γυμνό το θέλω η αργότερα κανά skin να του κολλήσω πλάτη και περιμετρικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν εξαιρέσουμε την τιμή και τις ίντσες της οθόνης το Z3 Tablet Compact είναι ανώτερο σε όλα τα χαρακτηριστικά από το Z2 Tablet; Γιατί η κάμερα του Z2 μου φάνηκε καλύτερη;

 

Δηλαδή αν τα δύο Tablets είχαν την ίδια τιμή ποιό θα προτιμούσατε;

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν εξαιρέσουμε την τιμή και τις ίντσες της οθόνης το Z3 Tablet Compact είναι ανώτερο σε όλα τα χαρακτηριστικά από το Z2 Tablet; Γιατί η κάμερα του Z2 μου φάνηκε καλύτερη;

 

Δηλαδή αν τα δύο Tablets είχαν την ίδια τιμή ποιό θα προτιμούσατε;

 

Όλα είναι θέμα ιντσών.

Θες 10 το z2,θες 8 άρα μεγαλυτερη φορητοτητα,βολικοτητα και άνεση z3 με κλειστά μάτια.

Βασικά αν ήθελα 10 ίντσες θα πηγαινα αυστηρά στις 9.7 των iPad που είναι πολύ πιο μαζεμένο και βολικό σε διαστάσεις και form factor από το z2 που φαίνεται πελώριο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το 8αρι είναι η χρυσή τομή. Το περίμενα και το χτύπησα. Ούτε τεράστιο σε μέγεθος, ούτε μικρό, μιας και αυτή τη δουλειά την έχει αναλάβει το Ζ1. Κτήνος σε χαρακτηριστικά. Το μόνο που λείπει είναι η ποικιλία στα αξεσουάρ. Για την ώρα πήρα μια απλή θήκη για μεταφορά μέχρι να βγουν τα απαραίτητα.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το 8αρι είναι η χρυσή τομή. Το περίμενα και το χτύπησα. Ούτε τεράστιο σε μέγεθος, ούτε μικρό, μιας και αυτή τη δουλειά την έχει αναλάβει το Ζ1. Κτήνος σε χαρακτηριστικά. Το μόνο που λείπει είναι η ποικιλία στα αξεσουάρ. Για την ώρα πήρα μια απλή θήκη για μεταφορά μέχρι να βγουν τα απαραίτητα.

 

συμφωνώ απόλυτα ...τα δεκαριά για μένα δεν είναι portable.είχα το Ζ και στην αρχή λόγο καινούργιου το κουβαλαγα παντού μαζί μου ...Μετά από κάνα μήνα έμεινε σπίτι μόνιμα . τώρα το Ζ3 μονίμως μαζί δεν κουράζει και δεν ενοχλεί το μέγεθος. πιστεύω 8 με 8.5 είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα,λίγα λεπτά που ασχολήθηκα μαζί του κυρίως να δω μην εχω τιποτα θέματα πχ pixel κλπ και ολα άψογα.:)

Ευτυχώς διότι βαρέθηκα τα πηγαινοελα με το Amazon :p

Τα υπόλοιπα τις επόμενες ημέρες που θα εχω περισσότερο χρόνο να ασχοληθώ εκτενέστερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα,λίγα λεπτά που ασχολήθηκα μαζί του κυρίως να δω μην εχω τιποτα θέματα πχ pixel κλπ και ολα άψογα.:)

Ευτυχώς διότι βαρέθηκα τα πηγαινοελα με το Amazon :p

Τα υπόλοιπα τις επόμενες ημέρες που θα εχω περισσότερο χρόνο να ασχοληθώ εκτενέστερα.

Θα το χαρείς τρελλά λέμε

Link to comment
Share on other sites

Βασικα προσπαθω να το συνηθισω διοτι μικρουλι μου φαινεται :lol:

Επισης θα το ηθελα πιο φαρδυ σε πλατος και ειδικοτερα αν ηταν 4:3 aspect θα ηταν το ιδανικο.

16:9/16:10 δεν ταιριαζει για tablet και ειδικα για διαβασμα/σερφαρισμα.

 

Απορια,γιατι δεν εχω προβλεψη λεξεων και ορθρογραφο οταν γραφω;;;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το αγόραζα αν ήταν 4:3. Το θεωρώ ιδανικό για ταινίες και διάβασμα. Από αξεσουάρ όμως ακόμα μικρή ποικιλία. Κοιτάζω για μαγνητικό φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το αγόραζα αν ήταν 4:3. Το θεωρώ ιδανικό για ταινίες και διάβασμα. Από αξεσουάρ όμως ακόμα μικρή ποικιλία. Κοιτάζω για μαγνητικό φορτιστή.

 

Για την έλλειψη προβλέψεις λέξεων και ελληνικό όρθρογραφο γνωρίζεις.;

Στο κινητό δεν χρειαζόταν καμία ρύθμιση και το εχω έξ αρχής,εδω γιατί οχι;

Μαλιςτα κοίταξα τις ρυθμίσεις του κινητού με το tablet και τα ίδια και στα 2 ίδια είναι.

Το 4:3 περιέχει περισσότερη πληροφορία όταν ανοίξεις την ιδια σελίδα απο οτι αν ανοίξεις σε 16:10.

Άρα πιο ξεκούραστη και άνετο το διάβασμα.

 

Το nexus 9 δηλαδη προς τη σωστή κατεύθυνση κινήθηκε αλλα εχει τόσα αλλα μειων σε σχεςη με το z3 tablet που δεν λέει κάν ως προταςη συνολικα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Άλεξ, πήγαινε στις ρυθμίσεις --> Γλώσσα και εισαγωγή και παίξει μπάλα εκεί στις ρυθμίσεις!

Εμένα απ' ότι βλέπω είναι επιλεγμένη η επιλογή ""Πληκτρολόγιο Xperia διεθνές πληκτρολόγιο" και έχει αυτό που ψάχνεις!

Δες εκεί μέσα αν κάτι δεν είναι επιλεγμένο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Άλεξ, πήγαινε στις ρυθμίσεις --> Γλώσσα και εισαγωγή και παίξει μπάλα εκεί στις ρυθμίσεις!

Εμένα απ' ότι βλέπω είναι επιλεγμένη η επιλογή ""Πληκτρολόγιο Xperia διεθνές πληκτρολόγιο" και έχει αυτό που ψάχνεις!

Δες εκεί μέσα αν κάτι δεν είναι επιλεγμένο!

 

Οκ θα το κοιτάξω πιο εκτενές αργότερα μιας και το έβαλα να κανει την πρώτη φόρτιση.

 

Σφαίρα πάντως πηγαίνει και η οθόνη είναι όσο άψογη και πήρε απο το μικρό ξαδερφάκι lol!

Βασικά προσπαθώ να βρω ένα browser να μου κολλήσει πληρέστερα.

Ο dolphin ενώ στο κινητό είναι άψογος,εδω δεν μου γεμιζει το μάτι και στη χρηςη.

 

Edit:Δοκιμασα τελικα ολες τις πιθανες επιλογες και τελικα δεν βρισκω λυση με το πληκτρολόγιο.:(

Υπαρχει καποια αλλη λυση που μπορω να δοκιμασω;

 

Edit 2:Τελικά έκανα μια επανεκκίνηση και έστρωσε σε φυσιολογικά πλαίσια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ άλλο πληκτρολόγιο χρόνια τώρα. Πάντως είναι ταχύτατο.

Για αξεσουάρ τώρα, έψαξα να βρω την αυθεντική θήκη, αλλά δεν την βρήκα πουθενά. Το έχω βάλει για την ώρα σε μια της caseload, από public, με 10€, μέχρι να βρω κάτι καλό και όμορφο. Το φορτιζω με τον μαγνητικό του Ζ1 μου αλλά δεν κάνει και ψάχνω για αλλαγή σε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω έχουν το ίδιο φορτιστή με το κινητό με 1.5Α για αυτό θα δοκιμάσω με ένα δεύτερο φορτιστή πού έχω με έξοδο 2.1Α μήπως κερδίσω σε χρόνο συνολικής φόρτισης.

Θήκη θα πάρω μια απλή αργότερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...