Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει υποδοχή για μαγνητική φόρτιση?? --> Αυτό εδώ θα κάνει? --> http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Charging-Cable-With-LED-For-Sony-Xperia-Tablet-Z3-Compact-Z3-Z2-T24S-/351206020607?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item51c58295ff (Βασικά στην σελίδα της sony δεν λέει κάτι ότι έχει υποδοχή, αλλά αυτό στο ebay γράφει ότι είναι για το τάμπλετ αυτό :p )

Edit ..., είδα τελικά σε ένα βίντεο/παρουσίαση πως έχει τέτοια υποδοχή, οπότε έπεσε και η παραγγελία! :-)

 

Χθες που διάβαζα στο XDA διάφορα σχόλια για το τάμπλετ, έγραψαν μερικοί για ένα θέμα που είχα στην οθόνη σε άσπρες εικόνες/φόντο τους έκανε μια αντανάκλαση σαν τα χρώματα του ουράνιου τόξου! Δεν έδωσα σημασία μέχρι που είδα το παρακάτω βίντεο... :worry:

Όσοι το έχετε, βλέπετε κάτι παρόμοιο ?? -->>

(στο 1.45 για παράδειγμα και σε πολλά άλλα σημεία που είναι άσπρο το φόντο)

 

Και εδώ στο 3.06 -->

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τέτοιο θέμα οθόνης εγώ δεν έχω

Επίσης έχει κανονικά υποδοχή μαγνητικής φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι αληθεια οτι βγαζει 09:45 ωρες σερι με internet browsing;;; Επισης εφ'οσον το καναν σαν κορνιζα, θα επρεπε να κανουν τα κουμπια πανω στο bezzel για να εκμεταλευτουμε ολη την οθονη! (χωρις αυτον τον χαμενο ποντο μαυρης οθονης που πανω ειναι τα κουμπια..)
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να περιμένω 3 εβδομάδες για το 32ρι και μιας και το βρήκα διαθέσιμο σήμερα σε κατάστημα το πήρα και ας ήταν το 16ρι! (Βασικά διάβασα πως στο γλειφιτζούρι που έρχεται , θα υπάρχει δυνατότητα να βάζεις στην κάρτα μνήμης τις εφαρμογές/παιχνίδια, οπότε όλα καλά!)

Πρώτες εντυπώσεις...

Πανέμορφο, sexy :p , ελαφρύ, κομψό, λεπτό, άνετο στο χέρι, τρομερά υλικά κατασκευής χωρίς τριξίματα και άλλα κουλά, ωραίος ήχος, άριστη εμβέλεια wifi και γενικά μια premium κατάσταση που άνετα τα βάζει με το ipad mini retina!

H οθόνη του είναι απλά απίστευτη! Φωτεινή όσο δεν πάει και ένα λευκό που είναι όντος ΛΕΥΚΟ! (έχει και ρύθμιση να το φέρεις στα μέτρα σου, από κιτρινωπό σε χιονέ και σε πιο μπλε, για όλα τα γούστα) Πίξελ και τέτοια δεν βλέπεις και μπορείς άνετα να διαβάσεις σελίδες, βιβλία, κόμικ, pdf, κτλ κτλ Τα χρώματα είναι ολοζώντανα και έχει και κάποιες ρυθμίσεις που τα κάνεις ακόμα πιο έντονα! Το μαύρο του, δεν είναι εννοείτε το σχεδόν τέλειο του tab S, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορείς να πεις πως είναι και κακό! Θα το έλεγα απλά πολύ καλό και δεν θ' αφήσει κανέναν δυσαρεστημένο!

Το πρώτο πράγμα που θα παρατηρήσει κάποιος όταν το ανοίξει και το περιεργαστεί, είναι πως η λέξη lag (κόλλημα) είναι άγνωστη για το τάμπλετ αυτό! Όλα κυλάνε νεράκι , ακόμα και ο chrome που γενικά σέρνεται λίγο, εδώ πάει απίστευτα ομαλά!

Ένα (ψιλο)αρνητικό που παρατήρησα είναι πως μετά από βαριά χρήση , ζεσταίνετε πίσω στην πλάτη , αλλά όχι φυσικά σε ανησυχητικό επίπεδο! Θα του βάλω μετά ένα Asphalt και θα το κάψω για κάνα 3ωρο για να δω καλύτερα τι γίνεται.

Ένα άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι πως έβαλα την 64ρα κάρτα μου (που στο S tab είχε απίστευτα κολλήματα) και την διάβασε στο δευτερόλεπτο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! Μέχρι και τα βίντεο υψηλής ανάλυσης (1600 x 2560) που είχα κατεβάσει για το tab s τα διάβασε με άνεση και ας ήταν με τον μαμίσιο player!

Στην αρχή μου έκανε αυτόματο update 30 κάπου εφαρμογών και τα έβαλα στο παρασκήνιο για να κάνω άλλες εργασίες θέλοντας να δω τι κολλήματα θα φάει! Όλα πήγαν ρολόι σα να μην έτρεχε τίποτα στο παρασκήνιο! :D Απίστευτο!!!

Αυτά για την ώρα! Αν και σπάνια ενθουσιάζομαι με κάποια συσκευή, είναι η πρώτη φορά που κάποια μου έκανε τόση εντύπωση.

399 ευρώ κοστίζει που νομίζω είναι πολλά, αλλά το προτείνω σε όλους! Αν πάει στα 300-350 θα είναι ακόμα καλύτερα!

(περισσότερα τις επόμενες μέρες)

Edit ... αν διαβάζει κάποιος μοντ, ας βγάλει από τον τίτλο το [Προς κυκλοφορία] , μιας και ήδη κυκλοφορεί παντού!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο φιλος!! !Εν αναμονη λοιπον να φτυνινει και να ρουταριστει ασφαλως! Μηπως, λεω μηπως.. υπαρχει καμια επιλογη τα on screen buttons να μην εχουν μαυρο φοντο, αλλα το φοντο απο πισω να ειναι κανονικα;;;
Link to comment
Share on other sites

με ψηνεις αγριως μετα την ξενερα λογω λαγκαρισματος με το tab S φιλε μου, και αν μου λες και ωραιο λευκο (παντα μαρεσε να μην κιτρινιζει η οθονη) το βλεπω να κανω τη μεταβαση, μονο οτι δε μαρεσει που εχει τοσο μπεζελ γυρω γυρω, εκει ειλικρινα το tab S ειναι καλυτερο, δηλαδη πιο ομορφο και πρακτικο+0,4" παραπανω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να περιμένω 3 εβδομάδες για το 32ρι και μιας και το βρήκα διαθέσιμο σήμερα σε κατάστημα το πήρα και ας ήταν το 16ρι! (Βασικά διάβασα πως στο γλειφιτζούρι που έρχεται , θα υπάρχει δυνατότητα να βάζεις στην κάρτα μνήμης τις εφαρμογές/παιχνίδια, οπότε όλα καλά!)

Πρώτες εντυπώσεις...

Πανέμορφο, sexy :p , ελαφρύ, κομψό, λεπτό, άνετο στο χέρι, τρομερά υλικά κατασκευής χωρίς τριξίματα και άλλα κουλά, ωραίος ήχος, άριστη εμβέλεια wifi και γενικά μια premium κατάσταση που άνετα τα βάζει με το ipad mini retina!

H οθόνη του είναι απλά απίστευτη! Φωτεινή όσο δεν πάει και ένα λευκό που είναι όντος ΛΕΥΚΟ! (έχει και ρύθμιση να το φέρεις στα μέτρα σου, από κιτρινωπό σε χιονέ και σε πιο μπλε, για όλα τα γούστα) Πίξελ και τέτοια δεν βλέπεις και μπορείς άνετα να διαβάσεις σελίδες, βιβλία, κόμικ, pdf, κτλ κτλ Τα χρώματα είναι ολοζώντανα και έχει και κάποιες ρυθμίσεις που τα κάνεις ακόμα πιο έντονα! Το μαύρο του, δεν είναι εννοείτε το σχεδόν τέλειο του tab S, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορείς να πεις πως είναι και κακό! Θα το έλεγα απλά πολύ καλό και δεν θ' αφήσει κανέναν δυσαρεστημένο!

Το πρώτο πράγμα που θα παρατηρήσει κάποιος όταν το ανοίξει και το περιεργαστεί, είναι πως η λέξη lag (κόλλημα) είναι άγνωστη για το τάμπλετ αυτό! Όλα κυλάνε νεράκι , ακόμα και ο chrome που γενικά σέρνεται λίγο, εδώ πάει απίστευτα ομαλά!

Ένα (ψιλο)αρνητικό που παρατήρησα είναι πως μετά από βαριά χρήση , ζεσταίνετε πίσω στην πλάτη , αλλά όχι φυσικά σε ανησυχητικό επίπεδο! Θα του βάλω μετά ένα Asphalt και θα το κάψω για κάνα 3ωρο για να δω καλύτερα τι γίνεται.

Ένα άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι πως έβαλα την 64ρα κάρτα μου (που στο S tab είχε απίστευτα κολλήματα) και την διάβασε στο δευτερόλεπτο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! Μέχρι και τα βίντεο υψηλής ανάλυσης (1600 x 2560) που είχα κατεβάσει για το tab s τα διάβασε με άνεση και ας ήταν με τον μαμίσιο player!

Στην αρχή μου έκανε αυτόματο update 30 κάπου εφαρμογών και τα έβαλα στο παρασκήνιο για να κάνω άλλες εργασίες θέλοντας να δω τι κολλήματα θα φάει! Όλα πήγαν ρολόι σα να μην έτρεχε τίποτα στο παρασκήνιο! :D Απίστευτο!!!

Αυτά για την ώρα! Αν και σπάνια ενθουσιάζομαι με κάποια συσκευή, είναι η πρώτη φορά που κάποια μου έκανε τόση εντύπωση.

399 ευρώ κοστίζει που νομίζω είναι πολλά, αλλά το προτείνω σε όλους! Αν πάει στα 300-350 θα είναι ακόμα καλύτερα!

(περισσότερα τις επόμενες μέρες)

Edit ... αν διαβάζει κάποιος μοντ, ας βγάλει από τον τίτλο το [Προς κυκλοφορία] , μιας και ήδη κυκλοφορεί παντού!

Aν θες ποιοτικη θηκη φτιαγμενη για το Ζ3 και οχι universal μια ειναι η λυση

http://www.krusellcases.com/gr/p_krusell_product.aspx?i=265605

 

Την παρελαβα προχτες πραγματικα απιστευτη

 

ΑΑΑΑΑΑ ξεχασα..................

ΜΕΓΕΙΕΣ Το εργαλειο!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο για μένα αρνητικό που βρίσκω είναι ότι θέλει πολύ ώρα να φορτίσει!

Από 4% που πήγε (το έβαλα κλειστό για φόρτιση) , μέσα σε 2 ώρες ακριβώς έχει πάει 57% ... :X

Το κόβω κάπου στο 3ωρο να έχει φορτίσει πλήρως! Θα ενημερώσω αργότερα!:)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο για μένα αρνητικό που βρίσκω είναι ότι θέλει πολύ ώρα να φορτίσει!

Από 4% που πήγε (το έβαλα κλειστό για φόρτιση) , μέσα σε 2 ώρες ακριβώς έχει πάει 57% ... :X

Το κόβω κάπου στο 3ωρο να έχει φορτίσει πλήρως! Θα ενημερώσω αργότερα!:)

 

ξεχνας οτι εχει πολυ μεγαλη μπαταρια...και αν θες να σου φορτιζει σε 1 ωρα..θα πρεπει να εισαι ετοιμος να την πεταξεις σε κανα χρονο..Εγω χαιρομαι αν αργει γιατι ετσι διατηρειται η μπαταρια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ξεχνας οτι εχει πολυ μεγαλη μπαταρια...και αν θες να σου φορτιζει σε 1 ωρα..θα πρεπει να εισαι ετοιμος να την πεταξεις σε κανα χρονο..Εγω χαιρομαι αν αργει γιατι ετσι διατηρειται η μπαταρια

 

Σωστός! ;) Τελικά θέλει 4 ώρες και 15 λεπτά ακριβώς για φορτίσει από 4% σε 100% !

(Απλά είχα χαρεί με το 2 ώρες και κάτι που θέλει το tab s ... :p )

Link to comment
Share on other sites

Το έκαψα χθες στα βαριά παιχνίδια και όλα κυλάνε νεράκι! (Το Rayman Fiesta Run v1.2.2 που στο tab s πάει με απίστευτα κολλήματα, εδώ τρέχει για πλάκα) Έβαλα και το Reckless Racing 3 v1.0.9 με τέρμα τα γραφικά (επιλεγμένο το 60fps) και όλα καλά και εκεί!

Τελικά δεν θερμαίνεται με βαριά χρήση και αυτό είναι επίτευγμα αν αναλογιστεί κανείς πως είναι στριμωγμένα όλα (μπαταρία, μνήμη, επεξεργαστής κτλ) στο λεπτότατο αυτό τάμπλετ!

Το ρημάδι του youtube γιατί έχει επιλογή μόνο για 720p?? :mad: Σε κάθε αναβάθμιση που κάνουν το κατεβάζουν αυτό! Στο τέλος θα το κάνουν 240p όπως τις παλιές καλές εποχές! Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος Player που να υποστηρίζει μεγαλύτερη ανάλυση?

Τις επόμενες μέρες όταν βρω χρόνο θα το δοκιμάσω με το PS4 να δω τι γίνεται και εκεί! Toυ έβαλα επίσης και ένα αρχείο (mp4) 4Κ και το έπαιξε μια χαρά χωρίς κάποιο κόλλημα! (Έχω ένα Vaio laptop με 8GB μνήμη και Ατι κάρτα και όταν το βάζω το ίδιο αρχείο πάρει καρέ καρέ)

Πάντως είναι απόλαυση να κάνεις περιήγηση στο web με το τάμπλετ αυτό! Όλα φαίνονται ολοκάθαρα, ακόμα και χωρίς ζουμ και είναι τόσο ελαφρύ που είναι σα να μην κρατάς τίποτα! Φοβερό! Το μόνο που με χάλασε κάπως είναι οι 4 ώρες και κάτι φόρτιση, αλλά θα φροντίζω να το βάζω το βράδυ όταν πάω για ύπνο! Βέβαια κάτι πήρε το μάτι μου για κάτι ταχυ-φορτιστές, αλλά φοβάμαι μην της κάνω κακό έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια;σερι ιντερνετ βγαζει κοντα 10 ωρες;

Αδερφέ, δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν βγάζει τόση ώρα (είμαι ακόμα στο "στρώσιμο" της μπαταρίας), αλλά από το πρωί που το σκαλίζω συνεχώς με περιήγηση, μουσική, βίντεο, προώθηση βίντεο στην tv, παιχνίδια και βγάλε βάλε εφαρμογές...., έχει πέσει στο μισό μέχρι τώρα!

Έτσι όπως το υπολογίζω με την εμπειρία μου στα μαραφέτια τόσα χρόνια , νομίζω ότι η μπαταρία του είναι άριστη και άνετα θα βγάζει 1 μέρα με τρελή/βαριά χρήση και 2-3 με κανονική! Για κάποιον που το χρησιμοποιεί αραιά (και βάλει την επιλογή stamina), σίγουρα θα ξεχάσει τι σημαίνει φορτιστής! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Γιατι διαβασα οτι εβγαλε 09:48 ωρες με ιντερνετ σερι και screen on!! !! οποτε αναμονη να φτηνηνει και το τσιμπαω!! !
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Γιατι διαβασα οτι εβγαλε 09:48 ωρες με ιντερνετ σερι και screen on!! !! οποτε αναμονη να φτηνηνει και το τσιμπαω!! !

 

Καπου εκει ειχα βγαλει

Συνολο 4 μερες με 10 ωρες συνολο ανοικτη οθονη

Ειναι τερας αυτονομιας

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ ρε ****τo γιατι να μην εχει τα πληκτρα στο bezzel!! ! Ελπιζω να υπαρχει καποιος τροπος να εμφανιζονται εντος οθονης (δλδ χωρις το μαυρο φοντο απο πισω!)
Link to comment
Share on other sites

Αααααχ ρε ****τo γιατι να μην εχει τα πληκτρα στο bezzel!! ! Ελπιζω να υπαρχει καποιος τροπος να εμφανιζονται εντος οθονης (δλδ χωρις το μαυρο φοντο απο πισω!)

 

Φίλε Κώστα, πίστεψέ με δεν θα το παρατηρήσεις καθόλου. Και γω είχα το δικό σου σκεπτικό για το επόμενο τάμπλετ που θ' αγοράσω, αλλά όταν το πήρα στα χέρια μου ήταν τόσα πολλά τα θετικά που μου έδινε που ούτε καν έδωσα σημασία σε αυτό!

Θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα και ν' ασχοληθείς μαζί του και θα δεις πως θα πας κατευθείαν στο ταμείο! :D

Είμαι στην 4η φόρτιση και ήδη μου βγάζει 2 μέρες με βαριά χρήση! Του έριξα στην 64ρα κάρτα 1600 HD φωτογραφίες με τοπία και τις διάβασε σε χρόνο ρεκόρ! Σα νεράκι γίνετε η εναλλαγή , λες και τις έχεις ρίξει στην εσωτερική μνήμη!

Όσο γι' αυτό που λες, είμαι σίγουρος πως αν μπεις στο XDA και βρεις το τόπικ που "ρουτάρουν" το λογισμικό, υπάρχει και τρόπος να κρύβονται τα πλήκτρα χωρίς να φαίνεται το μαύρο φόντο! Απλά θέλει προσοχή με την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου! Ηδη το εχω αποφασισει απλως περιμενω να πεσει η τιμη! Εξαλου ΟΤΙ πεφτει στα χερια μου, γινεται root την ιδια μερα! Καποτε οταν ειχα το nexus 7 FHD, μεσω xposed μπορουσα και αυξομοιωνα αυτο το κενο, οσο ηθελα εγω! Απλως τωρα διαβασα οτι το android 5.0 δεν υποστηριζει xposed framework. Αλλα οπως και να εχει.. android εισαι, τα παντα γινονται!! Δεν εχουμε τις πατατες τις apple!! !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα νεο απο καποιον χρηστη;;;Πειτε μας γνωμες παρακαλω!! ! :-)

τι θες να ακούσεις?όσοι το έχουμε τα έχουμε γράψει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι με την 4.4.2 ετσι;Γιατι η 5.0 δεν θα υποστηριζει xposed framework που εγω παντα εγκαθιστω σε καθε ρομ.Επισης βρεθηκε ακομα τροπος ξεκλειδοματος του bootloader χωρις να επηρεαζεται η ποιοτητα των σκοτεινων φωτογραφιων;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...