Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχει και ο Γερμανός στο έντυπο Νοεμβρίου το 16G/LTE στα 499 Ευρώ, αλλά, στην σελίδα του δεν υπάρχει. Από τηλεφωνική επικοινωνία με το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης του Γερμανού μου είπαν πως δε υπάρχει και μάλλον αναμένεται,....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτέ δεν ήμουν prime,αλλα στο πρόσφατο παρελθόν κατα 90% έκανε μια εβδομάδα με 10 ημέρες το πολύ απ ολα τα ευρωπαϊκά παρακλάδια.

Αλλα χάλασε πολύ τελευταία.

Αυτή η I-parcel ειναι άστα να πάνε(χιλιάδες παράπονα άμα googlaρεις)

Χίλιες φορές Royal Mail πιο αξιόπιστη και συνεπής παρά η άλλη.

 

Μόνο το after sales support με κρατάει μην τους βάλω σε blacklist,διότι ειναι άψογοι και ειδικά σήμερα με τους ανα λίγους μήνες και νέες συσκευές οπου οι κατασκευαστικές αστοχίες έχουν αυξηθεί κατα πολύ σε σώζουν απλά.

Αλλα πλέον προσπαθώ να βρίσκω εναλλακτικές λύσεις οπως το handtec οπως ανέφερες.

 

Κι εγώ δεν έχω prime ,αλλά όσα προϊόντα είναι prime κι όσα πωλούνται και αποστέλλονται από Αμαζον κι όχι μέσω 3ων πωλητών κατά 90% έρχονται Ελλάδα ,

οπότε επιλέγεις την καλύτερη τιμή μεταξύ amazon.uk.it.es (συνήθως το uk ειναι ακριβοτερο ) και express delivery ,σε 3 μέρες το αργότερο το έχεις ..

 

http://www.amazon.it/Sony-Xperia-Z3-Compact-LTE/dp/B00OFULEU6/ref=pd_sim_sbs_pc_2?ie=UTF8&refRID=1WW9A1KPX95J9NR7DD1H

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αν προλάβω θα πεταχτώ σε Sony Center μπάς και το φέρανε να το περιεργάστω με την ησυχία μου(μακρυά από Public και την κοςμουρα γενικότερα)να δω τι ψάρια πιάνει γενικώς και ποια η αίσθηση που θα μου αφήσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελθηκε το εργαλειο ,πρωτη φορα που παραγγελνω κατι χωρις να το δω:lol:

Τεταρτη θα το εχω

Κατοχος του πρωτου Ζ ταμπλετ το πουλησα για το 3

Ελπιζω μονο οι 8 ιντσες να ειναι καλες για ταινιες και σειρες on the go γιατι για αυτο το θελω πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

To χρησιμοποιησα για λιγη ωρα το μαυρο μοντελο σε πολυκαταστημα στο εξωτερικο.

Ειναι ενα υπεροχο οχι μεγαλου μεγεθους ταμπλετ. Πιανεται ευκολα με το ενα χερι. Μου εκανε εντυπωση η αισθηση του πισω μερους, μου εκανε λιγο σαγρε, καπως σκληρη, οχι λεια, δυσκολευομαι να το περιγραψω. Δηλαδη δεν ειναι οπως η πιο μαλακη πλατη του Ζ2. Επισης ειναι πολυ λεπτο, βλεπεις οτι ολο το παχος του ειναι οσο η υποδοχη ακουστικων. Σφαιρατο, με πολυ καλη οθονη.

Δεν το επεξεργαστηκα πολυ λογω των Ζ3 και Ζ3c που ηταν διπλα σε ολα τα χρωματα. Φοβερες οι οθονες τους και τα χρωματα κανουν pop out. Και ισως τελικα το πορτοκαλι χρωμα να ειναι πιο ωραιο απο το γαλαζοπρασινο στο μικρο Ζ3.

Link to comment
Share on other sites

To χρησιμοποιησα για λιγη ωρα το μαυρο μοντελο σε πολυκαταστημα στο εξωτερικο.

Ειναι ενα υπεροχο οχι μεγαλου μεγεθους ταμπλετ. Πιανεται ευκολα με το ενα χερι. Μου εκανε εντυπωση η αισθηση του πισω μερους, μου εκανε λιγο σαγρε, καπως σκληρη, οχι λεια, δυσκολευομαι να το περιγραψω. Δηλαδη δεν ειναι οπως η πιο μαλακη πλατη του Ζ2. Επισης ειναι πολυ λεπτο, βλεπεις οτι ολο το παχος του ειναι οσο η υποδοχη ακουστικων. Σφαιρατο, με πολυ καλη οθονη.

Δεν το επεξεργαστηκα πολυ λογω των Ζ3 και Ζ3c που ηταν διπλα σε ολα τα χρωματα. Φοβερες οι οθονες τους και τα χρωματα κανουν pop out. Και ισως τελικα το πορτοκαλι χρωμα να ειναι πιο ωραιο απο το γαλαζοπρασινο στο μικρο Ζ3.

 

Το γαλαζοπράσινο Ζ3c είναι πιο όμορφο για γυναίκες . Η οθόνη είναι πολύ καλή με πολύ ζωντανά χρώματα από τα προηγούμενα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελθηκε το εργαλειο ,πρωτη φορα που παραγγελνω κατι χωρις να το δω:lol:

Τεταρτη θα το εχω

Κατοχος του πρωτου Ζ ταμπλετ το πουλησα για το 3

Ελπιζω μονο οι 8 ιντσες να ειναι καλες για ταινιες και σειρες on the go γιατι για αυτο το θελω πιο πολυ

 

Από που το πήρες αδερφέ?

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες αδερφέ?

 

Αμα σου πω δεν ξερω θα με πιστεψεις?

Εχω φιλο που συνεργαζεται με διαφορα μαγαζια της αθηνας και οτι του ζητησω μου το φερνει

Μου ειπε τριτη θα το εχω

 

https://www.youtube.com/watch?list=UULCfvl6nYLG6bW5lkzYBkgQ&v=9le0aIl7ohQ#t=581

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται άπαιχτο! Το θέμα είναι, έκδοση 32GB LTE θα βγει; Γιατί μέχρι στιγμής στα 32 βλέπω μόνο με WiFi ενώ η LTE βγαίνει 16.

 

Για αυτό υπάρχουν οι εσντι κάρτες

Link to comment
Share on other sites

Οι οποίες sd card μπορεί να κρασάρουν ή το λειτουργικό να μην τις υποστηρίζει 100% (πχ 4.4 που δεν έχεις full permissions) ή μια μια μέρα η Google να ξυπνήσει και να βγάλει update που να μην επιτρέπει να τρέχουν εφαρμογές από sd card (διόλου απίθανο) και στην τελική προτιμώ τα apps μου να τα τα έχω στη rom και όχι στην sd, συνήθως τρέχουν καλύτερα. Για μένα foul τα 16GB (που δεν είναι 16 άλλα 11 free), ας έδινε και option για 32 (δηλ 27 free). Απ' όσο καταβαίνω δίνει 32GB μόνο στο WiFi θεωρώντας ότι στο LTE έχεις και cloud options (μη χέ...).

 

Εννοείται βέβαια ότι η sd card είναι πολύ χρήσιμη και σχεδόν εξαλείφει το μειονέκτημα των 16GB (τουλάχιστον για μένα δεν το κάνει deal breaker), αλλά και πάλι...

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Άνθρακας ο θησαυρός σε Sony Center που πήγα.

Δεν το είχαν καν και μου είπαν στα μέσα της εβδομαδας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι οποίες sd card μπορεί να κρασάρουν ή το λειτουργικό να μην τις υποστηρίζει 100% (πχ 4.4 που δεν έχεις full permissions) ή μια μια μέρα η Google να ξυπνήσει και να βγάλει update που να μην επιτρέπει να τρέχουν εφαρμογές από sd card (διόλου απίθανο) και στην τελική προτιμώ τα apps μου να τα τα έχω στη rom και όχι στην sd, συνήθως τρέχουν καλύτερα. Για μένα foul τα 16GB (που δεν είναι 16 άλλα 11 free), ας έδινε και option για 32 (δηλ 27 free). Απ' όσο καταβαίνω δίνει 32GB μόνο στο WiFi θεωρώντας ότι στο LTE έχεις και cloud options (μη χέ...).

 

Εννοείται βέβαια ότι η sd card είναι πολύ χρήσιμη και σχεδόν εξαλείφει το μειονέκτημα των 16GB (τουλάχιστον για μένα δεν το κάνει deal breaker), αλλά και πάλι...

 

ΣΩΣΤΟΣ ο φίλος! Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα!;)

Και γω το έχω γράψει πολλές φορές πως πλέον τα 16GB ΠΡΕΠΕΙ να καταργηθούν τελείως από όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές! Τα 32 πρέπει να είναι το ελάχιστο στάνταρ που θα ξεκινάνε όλα! Καλή και χρήσιμη η εξωτερική μνήμη, ΑΛΛΑ σαν την σταθερότητα της εσωτερικής δεν βρίσκεις με κανένα άλλο τρόπο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ ο φίλος! Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα!;)

Και γω το έχω γράψει πολλές φορές πως πλέον τα 16GB ΠΡΕΠΕΙ να καταργηθούν τελείως από όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές! Τα 32 πρέπει να είναι το ελάχιστο στάνταρ που θα ξεκινάνε όλα! Καλή και χρήσιμη η εξωτερική μνήμη, ΑΛΛΑ σαν την σταθερότητα της εσωτερικής δεν βρίσκεις με κανένα άλλο τρόπο.. ;)

 

Προσωπικά Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σταθερότητας που λες

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε 32gb wi-fi και 16gb LTE. Δεν παίζω πολλά (αλλά όχι και καθόλου) παιχνίδία. Από την άλλη και το 4g θα το χρησιμοποιώ μόνο καλοκαίρι στις διακοπές. Δεν ξέρω αν το 5.0 θα επιτρέπει να εγκαθιστώ games kai apps στην SD. Κάποια γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε 32gb wi-fi και 16gb LTE. Δεν παίζω πολλά (αλλά όχι και καθόλου) παιχνίδία. Από την άλλη και το 4g θα το χρησιμοποιώ μόνο καλοκαίρι στις διακοπές. Δεν ξέρω αν το 5.0 θα επιτρέπει να εγκαθιστώ games kai apps στην SD. Κάποια γνώμη?

 

Ούτε εγώ το ξέρω Προσωπικά πήρα το 16 λτε. Μέχρι τώρα στα Ζ2 δεν έχω θέμα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο δίλημμα έχω. Όσο κι αν εκνευρίζομαι με τα 16-κουτσουρεμένα-GB, εφόσον παίρνει sd νομίζω θα το προτιμήσω λόγω LTE. Χωρίς sim κάρτα πιστεύω χάνει βασική λειτουργικότητα, ακόμα κι αν τη χρειάζεσαι μια στο τόσο. Εκτός βέβαια αν σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς μόνο στο σπίτι.

 

Για το Lollipop εδώ μέσα διάβασα ότι επαναφέρουν λειτουργικότητα της sd κάρτας. Βέβαια αν δεν το δούμε δεν ξέρουμε σίγουρα...

 

Λίγο με προβληματίζει το aspect ratio (είναι περισσότερο προσανατολισμένο σε media παρά browsing). Από την άλλη, σε android tablet οι εφαρμογές είναι καλύτερα προσαρμοσμένες σε 16:9/16:10 παρά σε 4:3, οπότε μάλλον πλεονέκτημα είναι.

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα περιμένω να βγει το 5.0 για να δω τι ισχύει κι αν υποστηρίζει apps στην κάρτα θα πάρω το 4g. Ειδάλλως 32gb και να ναι καλά το κινητό για hotspot!!
Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη εχτές το ταμπλέτακι

Πραγματικό τουμπανακι σμουθ όσο δεν πάει και μια καταπληκτική οθόνη.Σεταριστηκε και το βράδυ στο κρεβάτι είδα και το skyfall σε full hd.

Μια οθόνη ζοουυυπερ!!!!!

Φοβόμουν μήπως οι8 ίντσες σε σχέση με το 10ιντσο Ζ που είχα είναι οριακά μικρές για παρακολούθηση ταινίας αλλά είναι μια χαρά.

Ηχεία πολύ δυνατά οπότε σε ήσυχο μέρος δεν χρειάζεσαι ακουστικά.

Και ένα benchmark

 

Επίσης παραγγελθηκε Η κάτωθι krussel για το μωρό μου

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη εχτές το ταμπλέτακι

Πραγματικό τουμπανακι σμουθ όσο δεν πάει και μια καταπληκτική οθόνη.Σεταριστηκε και το βράδυ στο κρεβάτι είδα και το skyfall σε full hd.

Μια οθόνη ζοουυυπερ!!!!!

Φοβόμουν μήπως οι8 ίντσες σε σχέση με το 10ιντσο Ζ που είχα είναι οριακά μικρές για παρακολούθηση ταινίας αλλά είναι μια χαρά.

Ηχεία πολύ δυνατά οπότε σε ήσυχο μέρος δεν χρειάζεσαι ακουστικά.

Και ένα benchmark

Αντε με το καλο,οταν παιξεις κι αλλο πες μας εντυπωσεις γιατι το ψηνω καιρο τωρα

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη εχτές το ταμπλέτακι

Πραγματικό τουμπανακι σμουθ όσο δεν πάει και μια καταπληκτική οθόνη.Σεταριστηκε και το βράδυ στο κρεβάτι είδα και το skyfall σε full hd.

Μια οθόνη ζοουυυπερ!!!!!

Φοβόμουν μήπως οι8 ίντσες σε σχέση με το 10ιντσο Ζ που είχα είναι οριακά μικρές για παρακολούθηση ταινίας αλλά είναι μια χαρά.

Ηχεία πολύ δυνατά οπότε σε ήσυχο μέρος δεν χρειάζεσαι ακουστικά.

Και ένα benchmark

Καλοδουλευτο το tablet.

Αν μπορεις όταν αδειάσει η μπαταρία και το βάλεις να φορτίσει να μας πεις πόσες ώρες έκανε να πάει έως 100%

Επίσης για την αυτονομία πως σου φαίνεται.

Σε ολα τα review διαβάζω πολύ θετικές κριτικές.

Ισχύει όντως;

Btw θυμάσαι όταν ξεκίνησες την θέαση της ταινίας πόση μπαταρία ειχε και ποσό έφτασε όταν τελείωσε η θέαση.

 

Btw ούτε αυτήν την εβδομάδα το έφεραν σε Sony Center.

Απο εβδομάδα σε εβδομάδα το πάνε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη εχτές το ταμπλέτακι

Πραγματικό τουμπανακι σμουθ όσο δεν πάει και μια καταπληκτική οθόνη.Σεταριστηκε και το βράδυ στο κρεβάτι είδα και το skyfall σε full hd.

Μια οθόνη ζοουυυπερ!!!!!

Φοβόμουν μήπως οι8 ίντσες σε σχέση με το 10ιντσο Ζ που είχα είναι οριακά μικρές για παρακολούθηση ταινίας αλλά είναι μια χαρά.

Ηχεία πολύ δυνατά οπότε σε ήσυχο μέρος δεν χρειάζεσαι ακουστικά.

Και ένα benchmark

 

Έχει τόσο ζωντανά και φωτεινά χρώματα όπως φαίνεται και λένε ?

Link to comment
Share on other sites

@ Άλεξ .Θα σου πω οοοταν αδειάσει lol . Και για ταινία στην επόμενη θα σου πω πόσο ήπιε .

@Καργκον Ναι είναι και η φωτεινότητα στο φουλ εμένα με ενοχλεί Προσωπικά. Βέβαια δεν το είχα ακόμα σε εξωτερικο χώρο να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το χαρείς! Όταν το έχεις χρησιμοποιήσει λίγο περισσότερο θα ήθελα (προφανώς όχι μόνο εγώ) να μας έλεγες εντυπώσεις από:

- διάρκεια μπαταρίας

- φωτεινότητα οθόνης σε εξωτερικό χώρο

- ευκολία browsing (θέλω να πω σε σχέση με το γεγονός ότι έχει αναλογία 16:10)

- ποιότητα και ένταση ηχείων. Πιο πάνω αναφέρεις ότι έχει πολύ ικανοποιητική ένταση ηχείων που είναι αρκετά ενθαρρυντικό δεδομένου ότι είχα διαβάσει reviews που έλεγαν ότι είναι μέτρια. Το θέμα είναι, σε σχετικά ήσυχο περιβάλλον ακούγονται καλά; Μπορείς να δεις μια ταινία χωρίς να κολλάς το αυτί σου δίπλα στ' ακουστικά;

- ποιότητα και ένταση ήχου από ακουστικά. Σε θορυβώδες περιβάλλον (πχ μέσα μεταφοράς) ακούς ικανοποιητικά με τα ακουστικά;

- από gps πώς τα πάει; Είναι αρκετά ευαίσθητο ώστε να βρίσκει γρήγορα τη θέση σου;

 

Ευχαριστώ και sorry για το μακροσκελές post.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...