Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φυσηξα αλλά τίποτα, ήταν που ήταν χαμηλός ο ήχος τώρα με το ζόρι ακούγεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακούγονται και τριγμοι από τα ηχεία,μάλλον κάτι μόνιμο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το φυσηξα αλλά τίποτα, ήταν που ήταν χαμηλός ο ήχος τώρα με το ζόρι ακούγεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακούγονται και τριγμοι από τα ηχεία,μάλλον κάτι μόνιμο θα είναι.

 

περιεργο..

παιζει να κολλησε κανας κοκος πανω..μηπως να το πλυνεις καλυτερα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε εντελώς ξαφνικά.Ευτυχως.

 

θα ξεκολλησε ο κοκκος :lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Χτες το κινητο ξαφνικα κλεινει , και δεν ανταποκρινεται του κανω hardset ανοιγει για κανα 5λεπτο , υστερα ξανακλεινει το ανοιγω κανονικα και ελεγε η οθονη +βελτιστοποιηση android+ και φορτωνε,οταν το εκανε αυτο δουλεψε για κανα 10λεπτο ακομη . Τωρα ειναι κλειστο και δεν ανοιγει με τιποτα , ουτε οταν το βαζω να φορτιση στην πριζα.

Το πηρα απο την Πολωνια το Πασχα , η εγγυηση υσχυει κανονικα ; Κανενα παρομοιο περιστατικο ; Κι γενικα τι κανω τωρα ;:X

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας την 575 OTA σε Ελληνικό μαμά μέχρι τώρα ;

Πριν 2 βδομάδες την έβαλα από Xperia Companion, μετά από κάνα δύο μέρες την πέρασε OTA η κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας την 575 OTA σε Ελληνικό μαμά μέχρι τώρα ;

 

Βαρέθηκα να περιμένω να έρθει ΟΤΑ και την έβαλα μέσω Xperia Companion. Απο το PC Companion που προσπάθησα στην αρχή δεν μπορούσε να τη πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει τύχει σε κανένα να ξεκολλήσει η οθόνη και να βγαίνει προς τα έξω; Δεν μου έχει πέσει ούτε μια φορά το κινητό. Καλύπτεται άραγε από την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει τύχει σε κανένα να ξεκολλήσει η οθόνη και να βγαίνει προς τα έξω; Δεν μου έχει πέσει ούτε μια φορά το κινητό. Καλύπτεται άραγε από την εγγύηση;

Μου έχει τύχει σε Ζ3 δυστυχώς το καλοκαίρι ειδικά αν το έχεις σε ήλιο οι κόλα πίσω παραδίδει πνεύμα, μου το κάλυψε η εγγύηση κανονικά αρκεί να μην έχει χτυπήματα και πατήσουν πάνω σε αυτά και στο βγάλουν οφ! Αν δεν έχει μην φοβάσαι θα το καλύψουν!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Δεν έχει ούτε ένα σημάδι. Με την αδιαβροχοποίηση τι έγινε; Χάθηκε μετά το σέρβις ή εξακολουθεί να υπάρχει;

 

θεωρητικα εχεις και μαλιστα στο πιστοποιουν. Εγω αν ημουν Αθηνα θα ζητουσα και τεστ μπροστα τους ωστε αν χαλασει να μην εχω θεματα μετα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει τύχει σε κανένα να ξεκολλήσει η οθόνη και να βγαίνει προς τα έξω; Δεν μου έχει πέσει ούτε μια φορά το κινητό. Καλύπτεται άραγε από την εγγύηση;

Είναι στάνταρ πρόβλημα από τι έχω καταλάβει στο κινητό. 2 γνωστοί που έχουν την συσκευή το έστειλαν για Service και τους το έφτιαξαν.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

2 φορες αντιμετωπισα το ιδιο πραγμα στο κινητο.την μια μαλιστα πηρε και νερο απο εκει..και τα καταλαβα μετα.το εστειλα στην omnitech και εγινε αντικατασταση συσκευης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω εγκαταστήσει εδώ και λίγο διάστημα την 6.0.1 .Τις τρεις πρώτες μέρες η μπαταρία του κινητού δεν έπεφτε με τίποτα.

Τώρα βλέπω αισθητή πτώση και τσεκάροντας στη "Χρήση μπαταρίας" μου δείχνει συνέχεια πρώτο το "Σύστημα Android" με ποσοστά 50%+

Συμβαίνει και σε άλλους,υπάρχει κάποια λύση σε αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω εγκαταστήσει εδώ και λίγο διάστημα την 6.0.1 .Τις τρεις πρώτες μέρες η μπαταρία του κινητού δεν έπεφτε με τίποτα.

Τώρα βλέπω αισθητή πτώση και τσεκάροντας στη "Χρήση μπαταρίας" μου δείχνει συνέχεια πρώτο το "Σύστημα Android" με ποσοστά 50%+

Συμβαίνει και σε άλλους,υπάρχει κάποια λύση σε αυτό??

Ρυθμίσεις>επαναφορά ρυθμίσεων>google backup βάλε το στο off.

Και μετά κάνε επανεκκίνηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>επαναφορά ρυθμίσεων>google backup βάλε το στο off.

Και μετά κάνε επανεκκίνηση.

 

Εκτός από αυτό, είναι πολύ πιθανό κάποια από τις εφαρμογές σου να αναβαθμίστηκε και να προκαλεί το θέμα. Εγώ ανακάλυψα ότι το μετά από αναβάθμιση του Moovit που είναι για τα μέσα μεταφοράς, ενεργοποιήθηκαν πάλι τα Push Notifications και μου ρούφαγαν την μπαταρία σαν κοκτέιλ σε beach-bar...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>επαναφορά ρυθμίσεων>google backup βάλε το στο off.

Και μετά κάνε επανεκκίνηση.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,το έκανα και αναμένω αποτελέσματα.

 

Εκτός από αυτό, είναι πολύ πιθανό κάποια από τις εφαρμογές σου να αναβαθμίστηκε και να προκαλεί το θέμα. Εγώ ανακάλυψα ότι το μετά από αναβάθμιση του Moovit που είναι για τα μέσα μεταφοράς, ενεργοποιήθηκαν πάλι τα Push Notifications και μου ρούφαγαν την μπαταρία σαν κοκτέιλ σε beach-bar...

 

Δεν βλέπω κάποια εφαρμογή να έχει μεγάλη κατανάλωση,μόνο η "Σύστημα Android" παρά έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την concept rom και μπορώ να πω ότι έχει μια μικρή διαφορά στις επιδόσεις, αναμενόμενο κιόλας.

Δεν μου λείπει κάτι από την stock μιας και δεν χρησιμοποιω κάποια έξτρα λειτουργία της Sony.

Η διαδικασία ήταν πολύ απλή, απλά φλασαρεις το ftf αρχείο μέσω του flashtool.

 

 

Edit: το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι μπορώ να κάνω mount την sd σαν internal storage. Πριν είχα γεμίσει τον εσωτερικό χώρο μόνο με τις εφαρμογές και δεν μπορούσα να περάσω άλλες.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,το έκανα και αναμένω αποτελέσματα.

 

 

 

Δεν βλέπω κάποια εφαρμογή να έχει μεγάλη κατανάλωση,μόνο η "Σύστημα Android" παρά έχει.

 

Και εμένα η κατανάλωση στο "Σύστημα Android" εμφανιζόταν, αλλά η εφαρμογή έκανε τη ζημιά. Νομίζω ότι έχει να κάνει με τις υπηρεσίες τοποθεσίας οι οποίες στη συγκεκριμένη εφαρμογή και με τα default είναι πάντα ανοιχτές. Αν δεις το αντίστοιχο πεδίο Ρυθμίσεις->Τοποθεσία εμφανίζει ποιες εφαρμογές κάνουν και πόση χρήση της μπαταρίες λόγω "τοποθεσίας". Εκεί μου έδειχνε την εφαρμογή που ανέφερα, σαν υψηλή κατανάλωση, ενώ υπάρχουν άλλες 3 της Google που έχουν χαμηλή χρήση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...