Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από XperiFirm

 

Device: Xperia Z3 Compact (D5803)

CDA: 1288-4952

Market: Greece

Operator: Customized GR

Network: GLOBAL-LTE

Release: 23.1.A.0.690 / R3C

Size: 1,38 GB

 

τι customization εχει γίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από XperiFirm

 

Device: Xperia Z3 Compact (D5803)

CDA: 1288-4952

Market: Greece

Operator: Customized GR

Network: GLOBAL-LTE

Release: 23.1.A.0.690 / R3C

Size: 1,38 GB

 

τι customization εχει γίνει;

 

Νομίζω πως όλες οι unbranded χαρακτηρίζονται ως customized, αν ρωτάς αυτό. Υπάρχει κανένα link για να την κατεβάσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όλες οι unbranded χαρακτηρίζονται ως customized, αν ρωτάς αυτό. Υπάρχει κανένα link για να την κατεβάσουμε;

 

χρειάζεσαι το XperiFirm

Link to comment
Share on other sites

Ποια OTA ;;;

Αφου ηδη την εβαλες χειροκινητα,δεν μπορει να σου βγαζει μεσω ΟΤΑ τωρα.

Εκτος αν θες να περασεις για την συσκευη σου τη μαμισια η αλλη ξενη rom

Εγω καθομαι με την Nordic εως το δωσω το κινητο που θα περασω την γερμανικη για την συσκευη μου.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

ΥΓ:Καντε hard reset ολοι οσοι την περασετε ειτε μεσω υπολογιστη η ΟΤΑ.

Τωρα στην αρχη να ξεμπερδευεται μια και εξω για καλυτερο δεσιμο.

 

Την έβαλα ναι,έλεγα να κάνω downgrade και μετά ota την 5.άλλα δεν χρειάζεται λογικά ετσι?στο κάτω κάτω θέμα με την εγγύηση δεν παίζει,σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εγραψα μονο αυτο..δεν ξερω γιατι δεν βγηκε ολο το κειμενο που εγραφα (απο το κινητο)

τα νουμερα δεν ξερω αν λενε τιποτα..ειναι το πριν (kitkat) και το μετα (lolipop)

επισης αυτο που παρατηρησα ειναι οτι κρατωντας πατημενο το backspace δε σβηνει συνεχομενα αλλα σταματαει στο πρωτο γραμμα

 

τα νουμερα δεν λενε τιποτα..εγω εχω τρεξει στα καπακια το bench, δηλαδη μεσα σε 10 λεπτα 2 φορες και ειχε 700 ποντους διαφορα..εφτασε 47000-48000 χιλιαδες αν θυμαμαι καλα. ΘΕωρω πως παιζουν πολλα ρολο για την διαμορφωση του σκορ.

 

Η αδελφή μου παρέλαβε μολις σημερα το μεγαλο Ζ3 που ειχαν στη προσφορα και ειχε την ιδια περιπτωση και τελικα το εγκατέστησε μεσω ΟΤΑ. Απο ΟΤΑ ειναι πιο γρήγορη η αναβάθμισή. Απο εκει το έκανα και εγω και δεν ειχα κανένα πρόβλημα μέχρι τωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλο ειναι οσες εφαρμογές τρεχεις συνέχεια να μην τις αφαιρείς καθολου για να μπορουν να εκινησουν πιο γρηγορα την επόμενη φορα. Κλεινε μονο οσες εφαρμογές χρησιμοποιήσεις σπανια. Αυτος ειναι ο ρολος αυτης της λειτουργίας του κατω δεξιού κουμπιου.

 

Επισης οι Ρυυθμισεις εμφανίζονται κατευθειας αμα τις σειρεις κατω με τα 2 δακτυλα. Αλλιως εμφανιζονται συνεχομενα αμα συρεις με το 1 δακτυλο.

 

Επισης παρατήρησα οτι πρεπει να πας συνεχομενα καποια κουμπια και notifications για να τα παραμετροποιησεις.

 

Κοιτα, οταν δεν σβηνει τιποτα, ακομα και μια εφαρμογη ή οτιδηποτε τρεξεις μια φορα, μενει εκει. Δε νομιζω να επηρεαζει τις επιδοσεις του ομως γιατι βλεπω υψηλα ποσα ελευθερης ραμ, πχ 700-900ΜΒ ..

Οσο για τα συνεχομενα κουμπια, πρωτα οταν κρατουσες πατημενο ενα κουμπι οπως το wifi σε πηγαινε στις ρυθμισεις του wifi.. Τωρα δε βλεπω κατι τετοιο..

 

εσείς έχετε προχωρήσει, περνάτε την lolipop τώρα, εγώ μέχρι τώρα πάλευα φλασσάρισμα.

ευτυχώς μετά από τρεις βδομάδες, κατάφερα και την πέρασα. πέρασα πρώτα μια άλλη που είχε ανεβάσει κάποιος άλλος εδώ και ευτυχώς είχα κατεβάσει και του Νίκου (νάσαι καλά) την ROM και με αυτήν το έφτιαξα.

κράτησα back up τις επαφές και τα υπόλοιπα.

τώρα αρχίζω τις ερωτήσεις.

όταν κάνεις back up, ξέρω ότι κάνεις και σε αρχεία, εδώ δεν γίνεται αυτό. μπορεί εσείς να ξέρετε κάποιο πρόγραμμα. εννοείτε ότι έχω το PC companion.

και με τις επαφές, όταν τις έχεις <<πειραγμένες>> τι γίνεται; αφού έχει ένα πεδίο προσαρμοσμένη και μπορείς εκεί να γράψεις κάτι που δεν υπάρχει στα άλλα πεδία, γιατί δεν τα κάνει αυτά τα πεδία back up, αλλά τα αλλάζει ;

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διατηρεί τις πειραγμένες επαφές;

σας ευχαριστώ πολύ.

 

φιλαρακι γιατι τοσο μπλεξιμο? Δεν ειναι τιποτα να περασεις μια ρομ κτλ..

Τελος παντων, για το back up που ρωτας, εγω εχω πει πως χειριζομαι γενικα τα κινητα (τα ανδροιδ τουλαχιστον.)

Επαφες παιρνω στην SD ή στην μνημη του κινητου και σωζω το αρχειο που δημιουργειται και στο pc μου.. ΟΤαν πας επαφες, ρυθμισεις, εξαγωγη επαφων στην SD, δημιουργει στο system/pim/pim00001 το αρχειο pim00001 το οποιο ειναι οι επαφες (ο αριθμος αυξανεται οσο παιρνεις back up, το μεγαλυτερο νουμερο ειναι το τελευταιο σου back up).

Εγω αυτο το θεωρω το πιο ασφαλες γιατι δεν ρισκαρεις να το χαλασει ενας λαθος συγχρονισμος κτλ κτλ.

Επισης ΣΜΣ, λιστα κλησεων και ημερολογιο και σημειωσεις τα εσωζα με το myphone explorer που ειναι εφαρμογη μονο για ericsson,sonyericsson,sony και πλεον για ολα σχεδον τα ανδροιδ..

Με αυτο το προγραμμα (κατεβαζεις εφαρμογη στο κινητο, την τρεχεις και ταυτοχρονα το ανοιγεις στο pc) και ενω εχεις συνδεσει κινητο και pc στο ιδιο μοντεμ/wifi, το Pc σου βλεπει κατευθειαν το κινητο και του παιρνεις back up απο τα extras, create back up..παιρνει και επαφες αλλα δεν επαναφερω απο εκει..

αυτα εν ολιγοις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα ναι,έλεγα να κάνω downgrade και μετά ota την 5.άλλα δεν χρειάζεται λογικά ετσι?στο κάτω κάτω θέμα με την εγγύηση δεν παίζει,σωστά?

Εφόσον είσαι ικανοποιημένος μείνε εκεί που είσαι.

Όταν είναι να δώσεις την συσκευή τότε μόνο είτε θα κάνεις downgrade την μάμισια rom και μέσω OTA η pc companion θα αναβαθμίσεις στην 5.0.2 έτσι ώστε ο νέος κάτοχος να παραλάβει όπως εσύ παρελαβες κατά την αγορά της συσκευής η αλλιώς απλά φλασαρεις την 5.0.2 της συσκευής σου,εφόσον την έχεις κατεβάσει/δημιουργήσει με xperiafirm/flashtool αντίστοιχα.

 

Όλα αυτά τα κάνεις για ενδεχόμενο μην βρεθεί ο υποψήφιος αγοραστής προ εκπλήξεως άμα χρειαστει service και του πουν τίποτα ότι πείραξε την συσκευή κλπ.

Όπως την παρελαβες στην αρχή έτσι την δίνεις εσύ,οσο την έχεις εσύ βαλε ότι official rom θες η κατσε όπως είσαι τώρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα συνεχομενα κουμπια, πρωτα οταν κρατουσες πατημενο ενα κουμπι οπως το wifi σε πηγαινε στις ρυθμισεις του wifi.. Τωρα δε βλεπω κατι τετοιο

 

Αυτό με χαλάει πάρα πολύ..βόλευε πολύ ειδικά για την ένταση των ήχων.. Όπως επίσης κ το κουμπάκι για την αυτόματη προσαρμογή της φωτεινότητας..και ότι για ξεκλείδωμα πρέπει να συρω ΜΟΝΟ από κάτω προς τα πάνω κ όχι σε οποιαδήποτε κατεύθυνση..

Γενικά νιώθω ότι πρέπει να προσαρμοστω λες κ πήρα καινούργιο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με χαλάει πάρα πολύ..βόλευε πολύ ειδικά για την ένταση των ήχων.. Όπως επίσης κ το κουμπάκι για την αυτόματη προσαρμογή της φωτεινότητας..και ότι για ξεκλείδωμα πρέπει να συρω ΜΟΝΟ από κάτω προς τα πάνω κ όχι σε οποιαδήποτε κατεύθυνση..

Γενικά νιώθω ότι πρέπει να προσαρμοστω λες κ πήρα καινούργιο κινητό

Καλορίζικο. :p

 

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με όσα έχω δει μέχρι στιγμής με την Lollipop της Sony γιατί οι αλλαγές είναι (αν όχι όλες, οι περισσότερες) προς την κατεύθυνση του stock Android. Περιμένω με αγωνία να δω τα ίδια στο Z1 Compact, ειδικά επειδή τρέχω Google Now Launcher και θα γίνει ακόμα πιο Google η εμπειρία. :)

Κάποια στιγμή γύρω στο καλοκαίρι θα χτυπήσω και ένα Z3 Compact, εκτός αν μέχρι τότε βγάλει κάποιο πραγματικά καλό Nexus η Google και εγκαταλείψω τη Sony και με χάσετε. :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με χαλάει πάρα πολύ..βόλευε πολύ ειδικά για την ένταση των ήχων.. Όπως επίσης κ το κουμπάκι για την αυτόματη προσαρμογή της φωτεινότητας..και ότι για ξεκλείδωμα πρέπει να συρω ΜΟΝΟ από κάτω προς τα πάνω κ όχι σε οποιαδήποτε κατεύθυνση..

Γενικά νιώθω ότι πρέπει να προσαρμοστω λες κ πήρα καινούργιο κινητό

Αυτό και εμένα περισσότερο με ενόχλησε από ότι η κατάργηση των εφαρμογών με την μια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με χαλάει πάρα πολύ..βόλευε πολύ ειδικά για την ένταση των ήχων.. Όπως επίσης κ το κουμπάκι για την αυτόματη προσαρμογή της φωτεινότητας..και ότι για ξεκλείδωμα πρέπει να συρω ΜΟΝΟ από κάτω προς τα πάνω κ όχι σε οποιαδήποτε κατεύθυνση..

Γενικά νιώθω ότι πρέπει να προσαρμοστω λες κ πήρα καινούργιο κινητό

 

Αυτό και εμένα περισσότερο με ενόχλησε από ότι η κατάργηση των εφαρμογών με την μια.

 

Οντως, αλλα το εβγαλε η σονυ ή ετσι ειναι το lollipop? διοτι αν το να κρατας πατημενο το wifi και να μην ανοιγει τις ρυθμισεις wifi καταργηθηκε απο ολα τα lollipop, τοτε να χαιρεστε που εχετε σονυ και μπορειτε να βγαλετε συντομεσεις ρυθμισεων εξω, με τον γνωστο τροπο, κατι που δεν κανει κανενα αλλο απο οσο ξερω..

Κατα τα αλλα και μενα με ξενερωσαν αυτα γιατι ειχα καταργησει τη χρηση αυτων των συντομευσεων, αλλα τωρα θα τις βγαλω παλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;

 

Κρατας πατημενο το δαχτυλο σου στην αρχικη οθονη καπου σε κενο, και σου βγαζει επιλογη για widget, εφαρμογες κτλ κτλ, πας εφαρμογες, συντομευσ.(συντομευσεις δηλαδη), ρυθμισεις, και διαλεγεις ποιες ρυθμισεις θες να πεταξεις εξω, πχ wifi κτλ..

Απο το ιδιο μενου βγαζεις στην αρχικη οθονη και επαφες που θες να εχεις εξω κτλ. Γενικα οταν κατι μπορω να το κανω με τις ρυθμισεις/εφαρμογες του κινητου, αποφευγω να κατεβαζω αλλες εφαρμογες για την ιδια δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κρατας πατημενο το δαχτυλο σου στην αρχικη οθονη καπου σε κενο, και σου βγαζει επιλογη για widget, εφαρμογες κτλ κτλ, πας εφαρμογες, συντομευσ.(συντομευσεις δηλαδη), ρυθμισεις, και διαλεγεις ποιες ρυθμισεις θες να πεταξεις εξω, πχ wifi κτλ..

Απο το ιδιο μενου βγαζεις στην αρχικη οθονη και επαφες που θες να εχεις εξω κτλ. Γενικα οταν κατι μπορω να το κανω με τις ρυθμισεις/εφαρμογες του κινητου, αποφευγω να κατεβαζω αλλες εφαρμογες για την ιδια δουλεια.

 

Καλή φάση. Δεν είχα προσέξει ποτέ το εικονίδιο "Συντομεύσεις"!

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση. Δεν είχα προσέξει ποτέ το εικονίδιο "Συντομεύσεις"!

 

η μιση αξια του launcher της σονυ αυτο το κουμπι ειναι..εγω εξ αιτιας αυτων των επιλογων που δινει και που δεν τα δινει αλλος, εμεινα πριν 2 χρονια στα σονυ μιας και το να αλλαξω launcher καποτε το θεωρουσα προβλημα (μικρη ραμ-επιβαρυνση χωρις ρουτ και ξηλωμα αλλων) και ειδα οτι τελικα αξιζε.

Εχω περιεργεια παντως να μας πει καποιος αν σε αλλη συσκευη καταργηθηκε η συντομευση ρυθμισεων απο τη Notification bar ή μονο η sony το εκανε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχει καταργηθεί το ξεκλείδωμα με το πρόσωπό μας, τώρα αφήνει μόνο ΡΙΝ ή σχέδιο...οπότε είναι θέμα χρόνου ο μικρός μου διαβολάκος να μάθει να μου ξεκλειδώνει το τηλέφωνο, ενώ πριν με την μουτσούνα μου δεν μπορούσε.
Link to comment
Share on other sites

 

Κοιτα, οταν δεν σβηνει τιποτα, ακομα και μια εφαρμογη ή οτιδηποτε τρεξεις μια φορα, μενει εκει. Δε νομιζω να επηρεαζει τις επιδοσεις του ομως γιατι βλεπω υψηλα ποσα ελευθερης ραμ, πχ 700-900ΜΒ ..

Οσο για τα συνεχομενα κουμπια, πρωτα οταν κρατουσες πατημενο ενα κουμπι οπως το wifi σε πηγαινε στις ρυθμισεις του wifi.. Τωρα δε βλεπω κατι τετοιο..

 

Μπορείς ομως να πας στις ρυθμισεις και να πατήσεις επανω στο Search τη λεξη Wifi και σου βγαζει πολλά μενου να επιλέξεις. Στα προηγούμενα Andoid λειτουργικά δεν ειχε αυτη την ευκολία.

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχει καταργηθεί το ξεκλείδωμα με το πρόσωπό μας, τώρα αφήνει μόνο ΡΙΝ ή σχέδιο...οπότε είναι θέμα χρόνου ο μικρός μου διαβολάκος να μάθει να μου ξεκλειδώνει το τηλέφωνο, ενώ πριν με την μουτσούνα μου δεν μπορούσε.

 

σωστα αλλα θα σου πω οτι εγω εχω ξεκλειδωσει πολλων φιλων τα κινητα που ειχαν το ιδιο κλειδωμα..μαλλον δεν ειναι τοσο ακριβες..και γιαυτο το κατηργησαν.. (αν το εκαναν αυστηρο και ακριβες θα επρεπε να εχεις παντα την ιδια εκφραση..)

 

Μπορείς ομως να πας στις ρυθμισεις και να πατήσεις επανω στο Search τη λεξη Wifi και σου βγαζει πολλά μενου να επιλέξεις. Στα προηγούμενα Andoid λειτουργικά δεν ειχε αυτη την ευκολία.

ναι ενταξει, εμεις λεμε πως μπορεις με τις ελαχιστες κινησεις να εχεις κατι..αμα ειναι να πατησω 10 πληκτρα, σωθηκαμε.

Παντα μιλαμε με γνωμονα τα ελαχιστα κλικ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω Το gps με την πλοήγηση της google και βρίσκει την τοποθεσία μ σε δευτερα. Μετά όμως καθώς το αμάξι κινείται δεν κουνιέται η κουκίδα που είναι Εγώ αλλά ούτε και φωνητικά Μ μιλάει. Σήμα δεν χάνεται και σήμα δικτύου έχω Η+.παίζει να ξέρει κανένας τι φταίει; Δεν έχω δοκιμάσει και το here ακόμη να δω...
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω Το gps με την πλοήγηση της google και βρίσκει την τοποθεσία μ σε δευτερα. Μετά όμως καθώς το αμάξι κινείται δεν κουνιέται η κουκίδα που είναι Εγώ αλλά ούτε και φωνητικά Μ μιλάει. Σήμα δεν χάνεται και σήμα δικτύου έχω Η+.παίζει να ξέρει κανένας τι φταίει; Δεν έχω δοκιμάσει και το here ακόμη να δω...

 

εχεις βαλει προορισμο δηλαδη, πατας το αμαξακι να ξεκινησει η διαδικασια και δεν ξεκιναει? ή απλα ανοιγεις χαρτη και σε βρισκει και δεν ακολουθει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει, εμεις λεμε πως μπορεις με τις ελαχιστες κινησεις να εχεις κατι..αμα ειναι να πατησω 10 πληκτρα, σωθηκαμε.

Παντα μιλαμε με γνωμονα τα ελαχιστα κλικ.

 

Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει σωστά αν εννοείτε το ίδιο αλλά αν πας στην μπάρα και πατήσεις την λέξη και όχι το σύμβολο Wi-Fi ή Bluetooth πχ σε πάει στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει σωστά αν εννοείτε το ίδιο αλλά αν πας στην μπάρα και πατήσεις την λέξη και όχι το σύμβολο Wi-Fi ή Bluetooth πχ σε πάει στις ρυθμίσεις.

 

Σωστος ο παιχτης! ηταν το μονο που δεν ειχα δοκιμασει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει προορισμο δηλαδη, πατας το αμαξακι να ξεκινησει η διαδικασια και δεν ξεκιναει? ή απλα ανοιγεις χαρτη και σε βρισκει και δεν ακολουθει?

 

Ναι ναι έχω βάλει προορισμό κανονικά . Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα το gps μ.

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.Μετά απο ενα σύντομο έλεγχο στο πλαίσιο, έχω στα χέρια μου μια νέα συσκευή που απο ότι φαίνεται δεν έχει κανένα πρόβλημα.όποτε βλέπω να το παντρεύομαι για πολύ καιρό το κινητακι. Μου έχει βγάλει και ειδοποιήση για λολιποπ αλλά λέω να κάτσω λίγο ακόμη με την κιτκατ. πραγματικά πιστεύω πως είναι μια εξαιρετική αναβάθμιση σε σχέση με το προηγούμενο . Είναι αρκετά πιο κομψό και η μεγαλύτερη οθόνη είναι πραγματικά σούπερ .

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι έχω βάλει προορισμό κανονικά . Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα το gps μ.

 

τι να σου πω, περιεργο. μηπως εχεις απενεργοποιησει τιποτα ρυθμισεις στο google λογαριασμο για την τοποθεσια και σε χανει? δε νομιζω οτι εχει θεμα αφου κλειδωνει..απλα κατι δεν κανεις σωστα..

 

Γεια σας και πάλι.Μετά απο ενα σύντομο έλεγχο στο πλαίσιο, έχω στα χέρια μου μια νέα συσκευή που απο ότι φαίνεται δεν έχει κανένα πρόβλημα.όποτε βλέπω να το παντρεύομαι για πολύ καιρό το κινητακι. Μου έχει βγάλει και ειδοποιήση για λολιποπ αλλά λέω να κάτσω λίγο ακόμη με την κιτκατ. πραγματικά πιστεύω πως είναι μια εξαιρετική αναβάθμιση σε σχέση με το προηγούμενο . Είναι αρκετά πιο κομψό και η μεγαλύτερη οθόνη είναι πραγματικά σούπερ .

 

μηπως φοβοσουν να το πιεσεις επειδη ειναι καινουριο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε.το πορτάκι πεταγοταν μόνο του έξω. Αφού μου έδωσαν και νέα συσκευή(Αφού τσέκαραν και αυτοί ότι όντως υπήρχε θέμα). Τέλος πάντων όλα καλά.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...