Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρακαλώ να μην επεκταθείτε άλλο στο συγκεκριμένο ζήτημα και να μην χαλάσει το κλίμα. Το θέμα λήγει εδώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση σε 23.1.Α.0.690. Εχω ελληνικη 4.4.4. unbranded..

Confirm.

Την κάνω έτσι και βλέπουμε αν πάμε για clean install αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Αύριο μάλλον θα το έχω στα χέρια μου σε ασπρο. Φεύγω από το μικρό αδερφό με τις καλύτερες εντυπώσεις και ελπίζω να συνεχιστεί το θετικό κλίμα με τα σονυ

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Αύριο μάλλον θα το έχω στα χέρια μου σε ασπρο. Φεύγω από το μικρό αδερφό με τις καλύτερες εντυπώσεις και ελπίζω να συνεχιστεί το θετικό κλίμα με τα σονυ

Ο μικρός αδερφός είναι το Z1c; :p

Καλομίλητο. Ό,τι χρειαστείς, ξέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ζ1κ. Εννοείται. Ευχαριστώ πολυ

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Για πες λεπτομέρειες! Πάνω που ήμουν έτοιμος να την περάσω μ' έκοψες... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα οπότε όποιος έχει τη δική μου ρομ να ετοιμάζεται..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις;

Δε θυμάμαι αλλά την έχουν βάλει διάφοροι εδώ που την ανέβασα.. Μου το έβγαλε μετά από έλεγχο που έκανα στις ρυθμίσεις..

Νομίζω sl γράφει το κουτί απέξω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα ειδοποίηση για αναβάθμιση γλυφιτζουρένια, αλλά μονο μέσω pc companion, έστω θα την κάνω κι ο θεός βοηθός, σλούρπ !!
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα οπότε όποιος έχει τη δική μου ρομ να ετοιμάζεται..

 

Εγω ειμαι ενας απο αυτους και μου ηρθε σημερα μετα απο χειροκινητη ανανεωση. Το εχω κοντα ενα μηνα τωρα στρωμενο,καθαρο, γρηγορο. Δεν τρελλαινομαι να την περασω, μα "το σημαδι στην οθονη που θα μενει, θα μαρτυραει πως χρειαζεται update" οποτε τι κανουμε; Ξανα μετα στρωσιμο κτλ?

Edited by chemist2008
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δηλαδή, ότι θα ήθελε τόσο συμμετοχικούς τους πελάτες της η sony στις αναβαθμίσεις των κινητών τους, ε ούτε που το φανταζόμουν, κάνε αυτό κάνε το άλλο, έλεος, ε ρε και να τα κάνω μαντάρα μετά απ΄αυτό και να δυσλειτουργεί το τηλέφωνο τι έχουν να ακούσουν!!
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Για πες λεπτομέρειες! Πάνω που ήμουν έτοιμος να την περάσω μ' έκοψες... :lol:

 

Πριν και μετά... Ίσως να είναι συνήθεια.

http://images.techhive.com/images/article/2014/10/andl.screenshot02-100525479-large.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ενας απο αυτους και μου ηρθε σημερα μετα απο χειροκινητη ανανεωση. Το εχω κοντα ενα μηνα τωρα στρωμενο,καθαρο, γρηγορο. Δεν τρελλαινομαι να την περασω, μα "το σημαδι στην οθονη που θα μενει, θα μαρτυραει πως χρειαζεται update" οποτε τι κανουμε; Ξανα μετα στρωσιμο κτλ?

 

ειναι πολυ απλο..

εαν δεν βαριεσαι τη διαδικασια, του ξαναπερνας την 4.4.4. εφοσον η 5 δε σαρεσει.

Εγω θα περιμενω feedback απο εσας και θα την βαλω.

Την 4.4.4 την εχω κρατησει σε αρχειο απο το ιδιο το δικο μου κινητο, ειναι αυτη που εχω ανεβασε εδω πολλες φορες, οποτε εαν δε μαρεσε η 5 θα επανελθω στην 4.4.4.

Ο λογος που κολλαω και δεν παω στην 5 ειναι δυσλειτουργιες οπως το αθορυβο που σου κλεινει και ξυπνητηρια κτλ. δεν ξερω τι αλλο θα βγει στην πορεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ απλο..

εαν δεν βαριεσαι τη διαδικασια, του ξαναπερνας την 4.4.4. εφοσον η 5 δε σαρεσει.

Εγω θα περιμενω feedback απο εσας και θα την βαλω.

Την 4.4.4 την εχω κρατησει σε αρχειο απο το ιδιο το δικο μου κινητο, ειναι αυτη που εχω ανεβασε εδω πολλες φορες, οποτε εαν δε μαρεσε η 5 θα επανελθω στην 4.4.4.

Ο λογος που κολλαω και δεν παω στην 5 ειναι δυσλειτουργιες οπως το αθορυβο που σου κλεινει και ξυπνητηρια κτλ. δεν ξερω τι αλλο θα βγει στην πορεια.

Κλείνει το αθόρυβο και τα ξυπνητηρια ?:eek: Κατάλαβα δεν την βάζω με τπτ στο μεγάλο αδερφάκι. Είναι δεν μένει και τπτ αλλο όλες τις ευκολίες τις έχει καταργήσει, το διπλό ταπ ανοίγματος οθόνης μένει να βγάλει :D

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κλείνει το αθόρυβο και τα ξυπνητηρια ?:eek: Κατάλαβα δεν την βάζω με τπτ στο μεγάλο αδερφάκι. Είναι δεν μένει και τπτ αλλο όλες τις ευκολίες τις έχει καταργήσει, το διπλό ταπ ανοίγματος οθόνης μένει να βγάλει :D

 

ειναι bug του android, αν το βαλεις αθορυβο δεν χτυπαει ξυπνητηρι. Ετσι εχω καταλαβει απο αυτα που διαβαζω..

Εγω θα την βαλω αλλα μαλλον μετα το πασχα να εχω χρονο να ασχοληθω..και θα δοκιμασω. Απο εκει και περα δεν το θεωρω τοσο τραγικο αν εχεις ενα κ750 για ξυπνητηρι :lol::lol::lol::p

 

edit:

τελικα την περναω τωρα απο πανω..να δω ποσο καλα θα κατσει! δεν κρατηθηκα!

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπρος στα κάλλη τι είναι η ευχρηστία :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν και μετά... Ίσως να είναι συνήθεια.

]

Το μόνο που λείπει στην ουσία είναι ν κλείνεις με την μια όλες τις εφαρμογές μαζί.

Αλλιώς αισθητικά είναι καλύτερα.

Μια φρεσκάδα ήταν απαραίτητη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπρος στα κάλλη τι είναι η ευχρηστία :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που λείπει στην ουσία είναι ν κλείνεις με την μια όλες τις εφαρμογές μαζί.

Αλλιώς αισθητικά είναι καλύτερα.

Μια φρεσκάδα ήταν απαραίτητη.

Οντως δεν υπάρχει. Έχει βγει στο xda αλλά πρέπει να είσαι root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν υπάρχει. Έχει βγει στο xda αλλά πρέπει να είσαι root.

Ναι μόνο έτσι.

Ακολουθεί τα πρότυπα του ios που ούτε εκεί κλείνουν όλα μαζί αλλά ένα ένα.

Ίσως αργότερα να το συμπεριλάβουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

φταιω εγω να βρισω τωρα?

Το εβαλα pc companion να κανει το update απο πανω, και μολις κατβηκε και πατησα συνεχεια για εγκατασταση, μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχω ιντερνετ (που εχω γιατι παιζει σταθερα eradio)..

Κολλησε η διαδικασια και το κινητο αναβει και κολλαει στο logo της SONY.

ΕΥΤΥΧΩΣ που εχω τα παντα στην SD και πηρα back up καταλογο...φλασαρω και περναω με καθαρη εγκατασταση..δεν το βλεπω να δουλευω σημερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε Νίκο, έμπλεξες! Κουράγιο ....

Αυτό με το ξυπνητήρι ότι δεν λειτουργεί αν το έχεις στο αθόρυβο ισχύει τελικά?

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει?

Φυσικά να επιλέξει και στις ρυθμίσεις να χτυπάει και σε σιωπηλή λειτουργία!

Χοντρό bug αν όντως ισχύει και ΤΡΑΓΙΚΟ αν δεν το είδαν οι προγραμματιστές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ξυπνητήρι ποτέ μα ποτέ από το κινητο δεν βάζω.

Άσε που έχω μαθει να ξυπνάω αυτόματα και χωρίς ξυπνητήρι:lol:

Ακόμα και αν το βάλω σε ρολοι πάντα ξυπνάω πριν χτυπήσει.:p

Είτε 11 κοιμηθώ είτε 1-2 το πρωί και πρέπει να σηκώνω 8 η ώρα!

Με ενοχλεί αφάνταστα το ξυπνητήρι οποιαδήποτε μελωδία να έχει.

 

Ακόμα και φαντάρος όταν ειχα υπηρεσία πάντα ξυπνούσε μόνο μου χωρίς ο άλλος να με κουνάει να ξυπνήσω 5-10 λεπτά πριν την υπηρεσία μου και χωρίς ξυπνητήρι:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε Νίκο, έμπλεξες! Κουράγιο ....

Αυτό με το ξυπνητήρι ότι δεν λειτουργεί αν το έχεις στο αθόρυβο ισχύει τελικά?

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει?

Φυσικά να επιλέξει και στις ρυθμίσεις να χτυπάει και σε σιωπηλή λειτουργία!

Χοντρό bug αν όντως ισχύει και ΤΡΑΓΙΚΟ αν δεν το είδαν οι προγραμματιστές.

 

ευτυχως το pc companion εχει διαδικασια που την βρηκα κατα λαθος να στο φλασαρει..Χανεις δεδομενα αλλα το κινητο ξε-μπρικαρει..Κατα τα αλλα ειχα παρει τα μετρα μου, ειχα την 4.4.4. στο dropbox,flashtool επισης και θα φλασαρα, αλλα το γλιτωσα. Η βλακεια ειναι οτι στηνω κινητο και εχασα καμια ωρα. Πλεον δεν γυρναω πισω αν δεν εχει σοβαρο προβλημα η 5.0.2..

Θα το δοκιμασω το ξυπνητηρι αργοτερα.

Παντως εμφανισακα μαρεσει πολυ.

Επισης οι εφαρμογες οι εξτρα που εχει, τα παιχνιδια κτλ διαγραφονται και απενεργοποιουνται οι μικρες της σονυ..Δεν βρηκα ουτε μια να μην απενεργοποιειται/διαγραφεται, και αυτο ειναι σημαντικο για μενα.

Δεν εφτιαξα λιστα με το τι σουταρα αλλα ειναι απλη λογικη παιδες, ολες οι εφαρμογες φαινονται τι κανουν, ο καθε ενας διαλεγει τι δε θελει ή googlarei αν δεν ξερει..Το λεω γιατι θα ρωτησουν πολλοι τι να πεταξουν..λιγη λογικη θελει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ισχύει αυτό με το ξυπνητήρι είναι μεγάλο bug τι να λέμε!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...