Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γίνεσαι Sonάκιας σιγά σιγά; :p

σε τι χρώμα έχεις το μεγάλο;

ηταν τελικα να μην κανω την αρχη,παντα μου αρεσαν οι sony συσκευες,τουλαχιστον παλιοτερα,αλλα και τωρα με τα z3 εκανε καλη κινηση.copper το εχω.

Ταξιδιώτη , για πες πρώτες εντυπώσεις...

Αν δεν το δούμε σε αγγελίες το επόμενο 2ημερο πάει να πει πως θα το κρατήσεις!:lol:

εδιτ ... δεν κάνω πλάκα, μόλις τώρα έριξα ματιά στις αγγελίες και το είδα, προτού γράψω το παραπάνω!

Ρε συ, έλεος! Δεν μπορείς να βρεις τίποτα που να σε ικανοποιήσει εσένα! :p

 

ασε γιατι εχω μπερδευτει,να κρατησω compact η alpha?κοιτα διλληματα...

παντως τωρα κατεβαζω Lolipop να του βαλω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ασε γιατι εχω μπερδευτει,να κρατησω compact η alpha?κοιτα διλληματα...

παντως τωρα κατεβαζω Lolipop να του βαλω.

 

Απορώ ... Υπάρχει τέτοιο δίλημμα... Υπάρχει έστω και ένα σημείο στο οποίο να υπερτερεί το Alpha ... Δεν το λέω κοροϊδευτικά

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Απορώ ... Υπάρχει τέτοιο δίλημμα... Υπάρχει έστω και ένα σημείο στο οποίο να υπερτερεί το Alpha ... Δεν το λέω κοροϊδευτικά

 

κι ομως.και το alpha ειναι καλο τηλεφωνο πλην της μπαταριας.ρολαρει παρα πολυ καλα και η καμερα του ειναι απλα εξαιρετικη.ετσι κι αλλιως για δευτερη συσκευη το θελω οποιο κι αν κρατησω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως.και το alpha ειναι καλο τηλεφωνο πλην της μπαταριας.ρολαρει παρα πολυ καλα και η καμερα του ειναι απλα εξαιρετικη.ετσι κι αλλιως για δευτερη συσκευη το θελω οποιο κι αν κρατησω.

 

ειναι ευκολο να αποφασισεις..αν θες αυτονομια και ειναι κριτηριο μενεις στο σονυ.. αν θες τη μεγιστη ευχρηστια, που σημαινει πιο λεπτο και ελαφρυ συν καλυτερη καμερα στο αυτοματο συν γρηγορο κινητο, πας στο αλφα.. οχι οτι το μικρο σονυ ειναι αργο, αλλα το αλφα ειναι πιο δυνατο πιστευω.

Εγω θα το ειχα τσιμπησει εαν δε με χαλουσε το touchwiz και η μπαταρια του. οσο για την καμερα, καλη μεν, υπερβολικη στα χρωματα δε..το πρασινο το φτανει σχεδον κιτρινο αν ειναι λιγο ανοιχτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κι ομως στο θεμα ευχρηστιας,κι εννοω στην σπιρταδα της συσκευης το compact ειναι καλυτερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως στο θεμα ευχρηστιας,κι εννοω στην σπιρταδα της συσκευης το compact ειναι καλυτερο.

 

xχωρις να εχω λιωσει το αλφα φορτωμενο, καθως εγω απλα το εστησα του φιλου αλλα δεν ξανα ασχοληθηκα, το πιστευω..Εξαλλου και στα benchmarks Μικρη διαφορα εχουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό compact της κοπέλας μου σήμερα ήρθε η lollipop

 

Χθες στο Saturn είχαν δύο Z3C, το ένα έκανε αναβάθμιση όταν έφτασα (!) αλλά το δεύτερο όσο και αν έκανα refresh δεν έβγαλε ότι έχει αναβάθμιση.

 

Πολύ bloat και στο Lollipop η Sony. Εκεί που λέει "updating app X of Y" το Υ ήταν περίπου 220 apps! Έχει να πέσει καθάρισμα αν το πάρω. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει κάποιος από Γερμανό; Είναι branded;

 

Ναι είναι. Cosmote και με 4 -5 εγκατεστημένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία πότε θα πάρει την αναβάθμιση, γιατί εγώ την ξηλωσα και έβαλα Nordic για γρήγορες αναβαθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασες nordic είσαι εντάξει,οπότε το πότε θα έρθει επισήμως,μάλλον αδιάφορο θα είναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασες nordic είσαι εντάξει,οπότε το πότε θα έρθει επισήμως,μάλλον αδιάφορο θα είναι.

 

Τελικά το κρατησες? Ερχομενος από ios, έχω πάθει πλάκα με τη διάρκεια μπαταρίας, το stamina ειδικά, καθώς πίστευα θα ναι της πλάκας όπως της Samsung, και επίσης από τη lollipop, η jelly bean και η kit kat δε μου γεμιζαν το μάτι

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατηθεί όπως φαίνεται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρύθμιση να χτυπάει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα το ξυπνητήρι ακόμα και αν πατήσω αναβολή? Δύο φορές πατάω αναβολή και μετά σταματάει να χτυπάει... Χρειάζομαι τουλάχιστον 4-5 με κενά των 5 λεπτών... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρύθμιση να χτυπάει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα το ξυπνητήρι ακόμα και αν πατήσω αναβολή? Δύο φορές πατάω αναβολή και μετά σταματάει να χτυπάει... Χρειάζομαι τουλάχιστον 4-5 με κενά των 5 λεπτών... :lol:

 

βαλε 2-3 ξυπνητηρια...:lol::lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρύθμιση να χτυπάει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα το ξυπνητήρι ακόμα και αν πατήσω αναβολή? Δύο φορές πατάω αναβολή και μετά σταματάει να χτυπάει... Χρειάζομαι τουλάχιστον 4-5 με κενά των 5 λεπτών... :lol:

 

Υπάρχουν εξαιρετικές επιλογές για ξυπνητήρι στο store πλήρως παραμετροποιήσιμες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ultimate Shield Tempered Glass Screen Protector for Sony Xperia Z3 Compact

 

http://www.ebay.com/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Sony-Xperia-Z3-Compact-/121461434939?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c47aa6a3b

 

μετά από πτώση από 30 εκατοστά σε ξύλινο πάτωμα...

15€ έκαναν φτερά...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες είναι κ εγώ κάτοχος του μικρού. Πολυ βολικό στο χέρι και τέλεια μπαταρία. Ακόμα καλύτερα και από το ζ2 Που είχα πριν.Επίσης τρέχει νερακι καθόλου λαγκ όπως το g3 Που κράτησα ούτε βδομάδα :-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

μετά από πτώση από 30 εκατοστά σε ξύλινο πάτωμα...

15€ έκαναν φτερά...

 

ή, βλέποντας το ποτήρι μισογεμάτο αντί για μισοάδειο, 15Ευρώ σου γλύτωσαν 100+ αν ράγιζε η οθόνη σου. Μην ξεχνάμε οτι από πτώση καμμία προστασία δεν είναι απόλυτη γιατί κλίση και δονήσεις κάνουν παράξενους συνδυασμούς.... τυχερός στην ατυχία σου λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Ultimate Shield Tempered Glass Screen Protector for Sony Xperia Z3 Compact

 

http://www.ebay.com/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Sony-Xperia-Z3-Compact-/121461434939?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c47aa6a3b

 

μετά από πτώση από 30 εκατοστά σε ξύλινο πάτωμα...

15€ έκαναν φτερά...

 

Αν κάποιον δεν τον ενοχλούν λίγα € παραπάνω, θα πρότεινα το brando. Το έχω στο Ζ1compact 9 μήνες και έχει επιζήσει 2 πτώσεων, ενώ σε Iphone του bro έφαγε κτύπημα στο καλοριφέρ και επέζησε με μικρές αμιχές.

Θα περίμενα μόνο λίγο καλύτερο Oleophobic αλλά μπορεί να το χάλασα κιόλας όταν την καθάρισα με υγρό μαντιλάκι για φακούς γυαλιών!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιον δεν τον ενοχλούν λίγα € παραπάνω, θα πρότεινα το brando. Το έχω στο Ζ1compact 9 μήνες και έχει επιζήσει 2 πτώσεων, ενώ σε Iphone του bro έφαγε κτύπημα στο καλοριφέρ και επέζησε με μικρές αμιχές.

Θα περίμενα μόνο λίγο καλύτερο Oleophobic αλλά μπορεί να το χάλασα κιόλας όταν την καθάρισα με υγρό μαντιλάκι για φακούς γυαλιών!!

 

νομιζω οτι σε αυτο το κομματι κανει καλη δουλεια το ultimate, που εχει καλη ελαιοφοβικη επιστροση..τουλαχιστον ετσι ειδα εγω μιας και το εβαλα στης κοπελας μου. Στο Ζ1c ειχα βαλει nillkin ηταν αψογο..αλλα στο Ζ3c δε μαρεσει καθολου...Δεν ξερω αν αυτο που προτεινεις ειναι καλυτερο ή χειροτερο απο την ultimate, Ομως ειναι σημαντικο να γλιστραει το χερι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...