Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση και ενώ τώρα έχω kitkat όταν συνδέω με pc companion για να κάνω την διαδικασία μου λέει ότι το κινητό μου έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού. Καμία ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά έχεις ελληνική rom οπότε θα κάνεις λίγο καιρό ακόμα υπομονή, την οποία εγώ δεν είχα και πέρασα τη Nordic από Σκανδιναβία, που εξήγησε συμφορουμήτης δύο-τρεις σελίδες πριν, για να έχω lollipop Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση και ενώ τώρα έχω kitkat όταν συνδέω με pc companion για να κάνω την διαδικασία μου λέει ότι το κινητό μου έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού. Καμία ιδέα ?

 

 

Προφανώς για την χώρα προέλευσης του κινητού σου δεν έχει κυκλοφορήσει η lollipop. Μπορείς μέσω του flastool να ακολουθήσεις την διαδικασία που περιγράφεται λίγες σελίδες πιο πίσω και να περάσεις την τελευταία έκδοση. Και εγώ αυτή τη διαδικασία ακολούθησα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει απο κοντα σε πρασινο σε 2 καταστηματα το μονο που με χαλαει ειναι 2 πραγματακια στην φωρτηση οτι ανοιγει ολο το καπακι στην sd card για να φωρτησει και οτι η φωτινοτητα στο 50% και στο σκοταδι ολη η οθονη ενω στο Ζ που εχω εκει το δουλευω ολη ημερα και πρωι και βραδι ενω αυτη πρεπει να το βαλω στην μεση βρηκα απο ενα φορουμ ενα παιδι που το δινει στα 290 με dk θηκη μευρανες σε μαυρο και ειναι 4μηνων κινητο

 

Δε χρειάζεται να ανοίγεις το καπάκι για τη φόρτιση. Υπάρχει στο ebay καλώδιο usb με το μαγνητικό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω από ποια χώρα είναι το κινητό ?

 

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να δεις τι γράφει πάνω στο κουτί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να ανοίγεις το καπάκι για τη φόρτιση. Υπάρχει στο ebay καλώδιο usb με το μαγνητικό φορτιστή.

 

Φτου και γω μόλις παρήγγειλα το dock της Sony dk48 στα 23 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

τελικα ota ερχεται η Loli η με pc?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να ανοίγεις το καπάκι για τη φόρτιση. Υπάρχει στο ebay καλώδιο usb με το μαγνητικό φορτιστή.

 

Eχεις λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η Ελληνική αναβάθμιση Lollipop :up::up::up:

 

Θα την εγκαταστήσω σε λίγο.:)

 

 

Και ξανά φτου, καθώς χθες πέρασα Nordic για να έχω lollipop!!

Link to comment
Share on other sites

Φτου και γω μόλις παρήγγειλα το dock της Sony dk48 στα 23 ευρώ
Κι όχι τίποτα άλλο είναι προβληματική η φόρτιση με αυτήν την βάση γιατί το κινητό δεν κάθεται καλά πάνω, την έχω κι εγώ και μου έσπασε τα νεύρα στην αρχή μέχρι να την...ψυχολογήσω, τελικά τα βρήκαμε με αμοιβαίες υποχωρήσεις, τι να κάνουμε έχουμε ένα λατρεμένο παιδί να φροντίσουμε Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Κι όχι τίποτα άλλο είναι προβληματική η φόρτιση με αυτήν την βάση γιατί το κινητό δεν κάθεται καλά πάνω, την έχω κι εγώ και μου έσπασε τα νεύρα στην αρχή μέχρι να την...ψυχολογήσω, τελικά τα βρήκαμε με αμοιβαίες υποχωρήσεις, τι να κάνουμε έχουμε ένα λατρεμένο παιδί να φροντίσουμε

 

 

Την αυθεντική εχεις; Βρήκα πολλές generic στο eBay με 5€ αλλα η πιο φθηνή με συσκευασία Sony είχε 23€

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια με 5 ευρώ όπως λες για το ζ2 και άλλαξαν και καπάκια ώστε αν έχεις χοντρή θήκη και πάλι να κάθεται άνετα. Ήταν μια χαρά για την τιμή της σε σχέση με την αυθεντική. Το ίδιο χρόνο φόρτισης έκανε δεν ξέρω αν δημιουργούν πρόβλημα όμως ☺
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια με 5 ευρώ όπως λες για το ζ2 και άλλαξαν και καπάκια ώστε αν έχεις χοντρή θήκη και πάλι να κάθεται άνετα. Ήταν μια χαρά για την τιμή της σε σχέση με την αυθεντική. Το ίδιο χρόνο φόρτισης έκανε δεν ξέρω αν δημιουργούν πρόβλημα όμως ☺

 

 

Δεν προτιμώ imitation γιατί μια φορά πήρα φθηνό Adaptor για το iPhone και έκανε η μπαταρία ότι ήθελε μετά από 10 φορτίσεις

Link to comment
Share on other sites

Την αυθεντική εχεις; Βρήκα πολλές generic στο eBay με 5€ αλλα η πιο φθηνή με συσκευασία Sony είχε 23€
Την αυθεντική έχω βέβαια αφού δεν πολυεμπιστεύομαι τις μαιμουδίσιες ( οι οποίες μπορεί να δουλεύουν και καλύτερα κατά περίπτωση), κι έτσι έδωσα σαν τον βλάκα 40 ευρώ, αλλά έτσι παθαίνεις όταν ενθουσιάζεσαι με το καινούριο κινητό σου, γίνεσαι...λάααρτζ στα αξεσουάρ.
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το βράδυ επιτάσσεται το manual mode για καθαρότερες λήψεις, την ημέρα πιστεύω πως το superior auto την κάνει την δουλειά του έστω και στα 8mp

 

Superior Auto

16800249380_1049d1ceb6_n.jpg

DSC_0055

 

20MP auto

16986345372_fd2e5773a2_n.jpg

DSC_0056

 

Superior Auto

16800243690_c96ca62d99_n.jpg

DSC_0049

 

20MP auto

16801504009_0fc328a6e3_n.jpg

DSC_0048

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το βράδυ επιτάσσεται το manual mode για καθαρότερες λήψεις, την ημέρα πιστεύω πως το superior auto την κάνει την δουλειά του έστω και στα 8mp

 

 

Superior Auto

16800243690_c96ca62d99_n.jpg

DSC_0049

 

20MP auto

16801504009_0fc328a6e3_n.jpg

DSC_0048

 

Παγωτο στο matonella?

 

Οσο για τις φωτο, ειχες ψαξει τις υπολοιπες ρυθμισεις στο Μ? ή απλα το εβαλες και τραβηξες? γιατι αν επαιζες λιγο με εκθεση ή αν εβαζες HDR οπου λογικα εβαλε και το αυτοματο μονο του θα ειχες καλυτερα αποτελεσματα..

ΠΑρολα αυτα εχουμε πει ολοι νομιζω πως σε ευκολες συνθηκες το auto μια χαρα δουλευει..Στο σουρουπο και γενικα στις δυσκολες συνθηκες μονο λεμε να παιζουμε με Μ γιατι μπορουμε να παρουμε πολυ καλυτερα αποτελεσματα..παλι θεωρω οτι και το auto δεν ειναι κακο στις ιδιες περιπτωσεις..ειδικα η σειρα Ζ3..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο manual στα 20mp δεν έχει HDR παρόλα αυτά τα είχα όλα επίτηδες στο αυτόματο..αν πείραζα λίγο την έκθεση όντως θα ήταν καλύτερα. Απλά ήθελα να τραβήξω διπλές φωτό αλλάζοντας από auto σε manual δίχως περαιτέρω πειραγμα
Link to comment
Share on other sites

Στο manual στα 20mp δεν έχει HDR παρόλα αυτά τα είχα όλα επίτηδες στο αυτόματο..αν πείραζα λίγο την έκθεση όντως θα ήταν καλύτερα. Απλά ήθελα να τραβήξω διπλές φωτό αλλάζοντας από auto σε manual δίχως περαιτέρω πειραγμα

 

εχεις δικιο..εχω συνηθισει να τραβαω στα 8 και το ξεχασα...

ΠΑρολα αυτα, εφοσον το αυτοματο παιρνει ρυθμισεις iso/ev κτλ, ηταν λαθος που δεν επαιξες στο Μ γιατι αυτο τα εχει ολα στο κεντρο απο τη μανα του, αυτο δε σημαινει οτι θα αλλαξει καποια ρυθμιση..εκτος απο το iso που ειναι αυτοματο. Ομως εκθεση δεν πειραζει, ουτε μεθοδο εστιασης. Αρα δε θα ηταν λαθος να δεις τι τιμη δινει στην εκθεση αφου τραβηξες την 1η και να πας μετα να βαλεις αντιστοιχα μια τετοια τιμη στο Μ στα 20ΜΡ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η βάση φόρτισης της Sony δε κουμπώνει καλά με το κινητό ? Πείτε γιατί θέλω να την πάρω... Επίσης κάτι άλλες βάσεις που κυκλοφορούν που απλά ακουμπάει πάνω το κινητό με την πλάτη κάνουν για το δικό μας?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...