Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την δευτέρα μου το φέρνει η κούριερ μάγκες. Κάποιες αρχικές συμβουλές μου δίνεται ; πχ με την πρώτη φόρτιση τι κάνω ; το δουλεύω με το ποσοστό που έχει ή το βάζω κατευθείαν για φόρτιση. Επειδή δεν έχω άλλο χρήμα μία kingston 16 micro sdhc class 10 θα κάνει δουλειά για τον πρώτο καιρό ; κάτι άλλο πρέπει να έχω στο νού πχ τρίξιμο, οθόνη για pixels καμμένα κτλ
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την δευτέρα μου το φέρνει η κούριερ μάγκες. Κάποιες αρχικές συμβουλές μου δίνεται ; πχ με την πρώτη φόρτιση τι κάνω ; το δουλεύω με το ποσοστό που έχει ή το βάζω κατευθείαν για φόρτιση. Επειδή δεν έχω άλλο χρήμα μία kingston 16 micro sdhc class 10 θα κάνει δουλειά για τον πρώτο καιρό ; κάτι άλλο πρέπει να έχω στο νού πχ τρίξιμο, οθόνη για pixels καμμένα κτλ

Το ανοιγεις, το δουλευεις και το βαζεις στη φορτιση γυρω στο 10-15% μεχρι να φορτισει πληρως. Αυτο το κανεις για 5-6 φορες στην αρχη ωστε να "στρωσει" η μπαταρια..

 

Καλομιλητο.. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ανοιγεις, το δουλευεις και το βαζεις στη φορτιση γυρω στο 10-15% μεχρι να φορτισει πληρως. Αυτο το κανεις για 5-6 φορες στην αρχη ωστε να "στρωσει" η μπαταρια..

 

Καλομιλητο.. :)

 

Ευχαριστώ φίλος. Κλειστό σε φόρτιση πόση ώρα θέλει περίπου για το 100% ; Η micro sd που έχω είναι οκ για αρχή ;

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος. Κλειστό σε φόρτιση πόση ώρα θέλει περίπου για το 100% ; Η micro sd που έχω είναι οκ για αρχή ;

 

Ναι μια χαρα ειναι..

Δ ξερω ποση ωρα θελει γιατι δεν εχω τη συσκευη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το μαυρο τελικα..Καλα απιστευτη συσκευη κι ας προερχομαι απο z1 compact!Καταρχην και μονο στο κρατημα εχει αλλη αισθηση... :DΜηπως ξερετε πως προσθετω widget στην οθονη κλειδωματος? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε πως προσθετω widget στην οθονη κλειδωματος?

Πρώτα πας "Ρυθμίσεις"-"Ασφάλεια" και τικάρεις το "Να επιτρ. widget στην οθ. κλ.".

Μετά, όταν είσαι στην οθόνη κλειδώματος μπορείς να βάλεις widget. Σέρνοντας δεξιά αυτό που υπάρχει ήδη (π.χ. της ώρας) και πατώντας στο "+" που εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το μαυρο τελικα..Καλα απιστευτη συσκευη κι ας προερχομαι απο z1 compact!Καταρχην και μονο στο κρατημα εχει αλλη αισθηση... :DΜηπως ξερετε πως προσθετω widget στην οθονη κλειδωματος?

 

Πρώτα πας "Ρυθμίσεις"-"Ασφάλεια" και τικάρεις το "Να επιτρ. widget στην οθ. κλ.".

Στην οθονη οταν ειναι αναμενη αλλα κλειδωμενη κανεις ενα τραβηγμα προς τα κατω ξεκινωντας ομως πανω απο το ρολοι. Τοτε θα κανει ενα πλαισιο το οποιο μπορεις να το σπρωξεις δεξια ωστε να εμφανιστει ενα +. Οταν το πατησεις σου βγαζει επιλογες να προσθεσεις widget.

Δεχεται μονο ενα widget ομως στην οθονη κλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πας "Ρυθμίσεις"-"Ασφάλεια" και τικάρεις το "Να επιτρ. widget στην οθ. κλ.".

Στην οθονη οταν ειναι αναμενη αλλα κλειδωμενη κανεις ενα τραβηγμα προς τα κατω ξεκινωντας ομως πανω απο το ρολοι. Τοτε θα κανει ενα πλαισιο το οποιο μπορεις να το σπρωξεις δεξια ωστε να εμφανιστει ενα +. Οταν το πατησεις σου βγαζει επιλογες να προσθεσεις widget.

Δεχεται μονο ενα widget ομως στην οθονη κλειδωματος.

Στο Z1C που έχω, το κάνεις δεξιά και δέχεται άλλα τέσσερα. Δεν ξέρω αν στο Z3C είναι όπως τα λες αλλά μιας και δεν είχε απαντήσει κάποιος, είπα να βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

Στο Z1C που έχω, το κάνεις δεξιά και δέχεται άλλα τέσσερα. Δεν ξέρω αν στο Z3C είναι όπως τα λες αλλά μιας και δεν είχε απαντήσει κάποιος, είπα να βοηθήσω...

 

ισως να παιρνει πιο πολλα, αλλα εγω οταν δοκιμασα να βαλω καιρο κατω απο το ρολοι, μου το εσπρωχνε διπλα και ας χωρουσε ο καιρος απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

ισως να παιρνει πιο πολλα, αλλα εγω οταν δοκιμασα να βαλω καιρο κατω απο το ρολοι, μου το εσπρωχνε διπλα και ας χωρουσε ο καιρος απο κατω.

 

Η lock screen έχει οθόνες, κάτι σαν home pages. Όταν λέμε ότι παίρνει μέχρι τέσσερα widgets στη lock screen, δεν εννοούμε στην ίδια οθόνη, αλλά σέρνεις το ρολόι δεξιά για να αποκαλυφθούν τα υπόλοιπα. Δε μπορείς να έχεις πολλά widgets στην ίδια οθόνη της lock screen. Εγώ παράδειγμα που έχω widget που με ένα πάτημα κλειδώνει η οθόνη, πρέπει να πάω στην οθόνη που βρίσκεται για να το βρω και να το επιλέξω. Δεν είναι και το πιο βολικό σύστημα στον κόσμο, αλλά από το τίποτα, προτιμότερο...;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχετε αποψη για καρτα μνημης? πως γινεται να ειναι πιο φθηνη η πιο γρηγορη?

Κάποιος να μου προτείνει?? γιατί αύριο πάω για αγορά κάρτας..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να δοκιμασετε κατι .

 

To double tap για να ανοιξει η οθονη δυσλειτουργει (πιανει οποτε θελει ) , αν ειναι ενεργοποιημενος και ο εξυπνος χειρισμος κλησεων .

 

Αν ειναι μονο το double tap ενεργο , δουλευει τελεια .

 

Το εχετε και εσεις το προβλημα αυτο ?

 

Καποιος παιδια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καποιος παιδια ?

 

 

Εγω παλι απο οταν εβαλα tempered πιανει μονο με τον αντιχειρα κρατωντας το κινητο στο χερι..Πριν το βαλω επιανε κανονικα και στο τραπεζι να το ειχα το κινητο και να το χτυπουσα 2 φορες στην οθονη..Δεν ξερω γιατι αλλαξε ομως και πιανει σταθερα μονο κρατωντας το κινητο.

Εχεις δοκιμασει να κανεις ρεσετ και επανεγκατασταση λογισμικου?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω tempered

 

Reset εννοεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ?

 

Επανεγκατασταση λογισμικου οχι δεν εχω κανει .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εντυπωσιασμενος... Εχει αισθηση apple... Πολυ καλη κατασκευη,ιδανικο μεγεθος για κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω tempered

 

Reset εννοεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ?

 

Επανεγκατασταση λογισμικου οχι δεν εχω κανει .

 

ναι δοκιμασε να κανεις μια επαναφορα με διαγραφη ολων και εγκατασταση απο την αρχη του λογισμικου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εντυπωσιασμενος... Εχει αισθηση apple... Πολυ καλη κατασκευη,ιδανικο μεγεθος για κινητο.

 

Ναι και σε συνδυασμο με τα μικροτερα bezels το κανουν ακομα πιο ομορφο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες,

 

σήμερα παρέλαβα από το Kaizer.gr το άσπρο Z3 Compact και λέει Μade in China. Να ανησυχώ;

οχι βεβαια.ολα Μade in China ειναι.κι εγω xperia M απο κει ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες,

 

σήμερα παρέλαβα από το Kaizer.gr το άσπρο Z3 Compact και λέει Μade in China. Να ανησυχώ;

 

περιμενες να λεει κατι αλλο??

ΟΛΑ απο εκει ερχονται, δε νομιζω οτι υπαρχει πραγμα που βλεπεις γυρω σου εκτος απο ελαχιστα που να μην ειναι φτιαγμενο κινα..Αντε κανα ρουχο, κανα πλαστικο κτλ, αλλα γενικα οταν λεμε την χωρα προελευσης κινητου δεν εννοουμε την κατασκευη, αλλα το για ποια χωρα προοριζοταν..και αυτο το βλεπεις αλλιως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

περιμενες να λεει κατι αλλο??

ΟΛΑ απο εκει ερχονται, δε νομιζω οτι υπαρχει πραγμα που βλεπεις γυρω σου εκτος απο ελαχιστα που να μην ειναι φτιαγμενο κινα..Αντε κανα ρουχο, κανα πλαστικο κτλ, αλλα γενικα οταν λεμε την χωρα προελευσης κινητου δεν εννοουμε την κατασκευη, αλλα το για ποια χωρα προοριζοταν..και αυτο το βλεπεις αλλιως.

 

Eκτος από τα LG Samsung όπου τις ναυαρχίδες τους τις κατασκευαζουν Κορέα και παλιά τα nokia.

 

 

Τώρα το η πλειοψηφία τα κατασκευάζει στην Κίνα και το θέμα είναι το quality control....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες,

 

σήμερα παρέλαβα από το Kaizer.gr το άσπρο Z3 Compact και λέει Μade in China. Να ανησυχώ;

 

Κατασκευάζονται στη Κίνα λόγω χαμηλού κόστους εργατικού δυναμικού αλλά οι προδιαγραφές και η ποιότητα των υλικών είναι Ιαπωνίας. Και οι παλιές συσκευές Sony Ericsson που είχα στην Κίνα κατασκευάζονταν αλλά αντέχουν ακόμα μέχρι και σήμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eκτος από τα LG Samsung όπου τις ναυαρχίδες τους τις κατασκευαζουν Κορέα και παλιά τα nokia.

 

 

Τώρα το η πλειοψηφία τα κατασκευάζει στην Κίνα και το θέμα είναι το quality control....

 

Μονο η Panasonic συνεχίζει να κατασκευάζει τα περισσότερα τηλέφωνα της στην Ιαπωνία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...