Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες εχω το mx4 εδω και εναμιση χρονο. Ολον αυτον τον καιρο αντιμετωπιζω ενα μονιμο προβλημα. Το wifi κολλαει σα να κανει sleep καθε ενα με 2 λεπτα περιπου για περιπου 20sec. Καθε φορα το κλεινω και το ξανανοιγω (το wifi) και ολα κομπλε (για τα επομενα 2 λεπτα). Επειδη παρακολουθω σχεδον καθε μερα live streams απο το twitch tv με εχει κουρασει απιστευτα το ολο θεμα (εχω τσεκαρει στις ρυθμισεις και το wifi sleep το εχω απενεργοποιησει). Κατα τα αλλα ειμαι υπερ ικανοποιημενος απο το κινητο, απλα καταλαβαινετε τι αντιμετωπιζω με το θεμα αυτο (καθε 2 λεπτα loading στο stream, δε φευγουν τα μηνυματα την ωρα που το παταω με αποτελεσμα να γινεται κομφουζιο στα τσατ κλπ κλπ). Αν καποιος εχει καποια λυση ας μου την πει αν μπορει, γιατι εχω ηδη φορτωσει τη revolut και θα παραγγειλω αμεσα το leEco le max 3 pro. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια έκδοση εχεις? Μηπως να κανεις αναβάθμιση?

 

Στάλθηκε από το MX4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

5.6.3.22 beta εχω βαλει και το χω αφησει εκει. Αλλα απ´ οσο θυμαμαι το ειχα και στις αλλες εκδοσεις που ειχα βαλει απλα οχι τοσο εντονο. Anyway παρηγγειλα το letv le max pro x910 και το περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παίδες , κατέβασε κανείς την τελευταια international εκδοση Flyme 5.1.10.0G να μας πει αλλαγές-εντυπώσεις ; Θελω ρε γμτ να την κατεβάσω αλλά φοβάμαι μην ταλαιπώρηθώ στο θεμα με την έλλειψη εξαρχης του play store και το γεγονός οτι πρέπει να εγκατασταθεί εξτρά επειτα
Link to comment
Share on other sites

Σε κινέζικο MX4 έχει βγει νέος τρόπος αλλαγής του locale id ώστε να παίρνει τις global; Ο παλιός τρόπος δε πιάνει, ούτε το flamelocalization
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες , κατέβασε κανείς την τελευταια international εκδοση Flyme 5.1.10.0G να μας πει αλλαγές-εντυπώσεις ; Θελω ρε γμτ να την κατεβάσω αλλά φοβάμαι μην ταλαιπώρηθώ στο θεμα με την έλλειψη εξαρχης του play store και το γεγονός οτι πρέπει να εγκατασταθεί εξτρά επειτα

 

δεν εχεις προβλημα με το play store μπαινεις στο hot apps μια εφαρμογη που εχουν προσθεσει και το κατεβαζεις αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να κατεβάσω την έκδοση που σας ρώτησα και σήμερα που ξαναμπήκα τωρα πια έχει την έκδοση Flyme 5.1.11.0G , ξαναζωντανεψε η Meizu με τις αναβαθμισεις του ΜX4 !!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.Παιδια το τηλεφωνο το εχω παρει απο Κινα και τωρα εχω εκδοση flyme 5.1.10.0A.το προβλημα μου ειναι το εξης απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση κανα δυο βδομαδες πριν δεν δουλευει το playstore δεν μπορω να κατεβασω τιποτα....μπορει καποιος να νε βοηθησει;τι πρεπει να κανω;ευχαριστω
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.Παιδια το τηλεφωνο το εχω παρει απο Κινα και τωρα εχω εκδοση flyme 5.1.10.0A.το προβλημα μου ειναι το εξης απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση κανα δυο βδομαδες πριν δεν δουλευει το playstore δεν μπορω να κατεβασω τιποτα....μπορει καποιος να νε βοηθησει;τι πρεπει να κανω;ευχαριστω

 

Συμβαίνει στις περισσότερες μάρκες με πολύ δουλεμένο skin. Θα πας στους λογαριασμούς, θα διαγράψεις τον λογαριασμό σου για το google+ που έχεις, μετά θα πας στα apps και θα κάνεις clear cache και data οτιδήποτε από που σχετίζεται με τις google play υπηρεσίες. Κάνεις ένα restart και ξαναξεκινάς τη διαδικασία log in στο google+ και playstore από την αρχή και φυσιολογικά θα είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει στις περισσότερες μάρκες με πολύ δουλεμένο skin. Θα πας στους λογαριασμούς, θα διαγράψεις τον λογαριασμό σου για το google+ που έχεις, μετά θα πας στα apps και θα κάνεις clear cache και data οτιδήποτε από που σχετίζεται με τις google play υπηρεσίες. Κάνεις ένα restart και ξαναξεκινάς τη διαδικασία log in στο google+ και playstore από την αρχή και φυσιολογικά θα είσαι έτοιμος.

 

ευχαριστω φιλος το εκανα και δουλεψε κανονικα:D

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalispera,

 

exo ena meizu MX4 kai thelo na valo thn firmware OG anti ths A. exo ftasei mexri to shmeio

poy leei: Then start the converting process by starting System-conVERTER.cmd and pressing option 1 [enter]

alla den mporo na katalavo pos na to kano!!!

pou to vreisko auto to " 1 ", thelei meso kapoio allo programma h me to Terminal Emulator ? kai poia entolh grafo ???

mporei kapoios na vohtheish ???

h diadikasia einai mesa apo to meizu, oxi pc!

 

thanx ek ton proteron!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

έχω το meizu mx4 και θέλω να αλλαξω το firmware από A σε OG. έχω φτάσει μέχρι το σημείο που μου ζητά :

Then start the converting process by starting System-conVERTER.cmd and pressing option 1 [enter]

δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβός πρέπει να κάνω, πως να κάνω start το convert!!! που θα βρω αυτό το [ 1 ]!

πρέπει να δώσω καποια εντολή? με τον Terminal Emulator η κάποιο άλλο πρόγραμμα?

έχω κολληση εντελώς !!!! ποιος μπορεί να βοηθήσει ???

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλησπερα!

 

ξερει κανεις που ακριβως πρεπει να παω για να κανω “screenshare” την οθονη του κινητου σε smart tv?εχω το kodi και θελω να το τρεξω στην τβ.

 

εχω δει οτι υπαρχει η επιλογη p2p και η ασυρματη οθονη στις διαφορες ρυθμισεις..οσο και αν προσπαθησα και επαιξα με αυτα τα δυο,ειτε το ενα δεν βρισκει την τβ ειτε η τβ το κινητο και γενικα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη...

 

παρακαλω ενας που ξερει απο αυτα γιατι θελω να καταλαβω εαν φταιει το κινητο που πιθανον δεν εχει αυτη την δυνατοτητα ειτε ειναι θεμα της LG μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι. Αγόρασα πρόσφατα το συγκεκριμένο τηλέφωνο μεταχειρισμένο και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα. Πρώτον δεν μπορώ να κάνω δικό μου προφίλ στο flyme γιατί έχει αποθηκεύσει το παλιό προφίλ. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να μπορέσω να έχω καινούργιο προφίλ ? Δεύτερον όσον αφορά το λογισμικό έχω την 4.5.7Ι έκδοση. Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση (5.1.11.0G) αλλά όταν πάω να κάνω το update μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει firmware corrupt και πρέπει να κάνω restart. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι. Αγόρασα πρόσφατα το συγκεκριμένο τηλέφωνο μεταχειρισμένο και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα. Πρώτον δεν μπορώ να κάνω δικό μου προφίλ στο flyme γιατί έχει αποθηκεύσει το παλιό προφίλ. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να μπορέσω να έχω καινούργιο προφίλ ? Δεύτερον όσον αφορά το λογισμικό έχω την 4.5.7Ι έκδοση. Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση (5.1.11.0G) αλλά όταν πάω να κάνω το update μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει firmware corrupt και πρέπει να κάνω restart. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Στο πρώτο ερώτημα η απάντηση είναι όχι. Μόνο αν ο πρώην κάτοχος σου δώσει τα στοιχεία ώστε να συνδεθείς και μετά ν αφαιρέσεις τον λογαριασμό του (γιατι έκανε απλά επαναφορά αυτός).

Στο δεύτερο ερώτημα, πρέπει να βάλεις την κινέζικη έκδοση (Α) γιατί η συσκευή είναι η κινέζικη έκδοση κι ας έχει περαστεί χειροκίνητα η I. Με το νέο flyme 5 δε μπορείς τις Global να τις βάλεις πλέον στην κινέζικη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μπαίνει. Μου βγάζει firmware corrupt!:mad:

 

edit: Τελικά με την τρίτη προσπάθεια το πήρε. Εντυπώσεις αργότερα.

Πάντως απ οτι ειδα ακομα android 5.1 έχουμε........

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι η έκδοση android του flyme 6 είναι το nougat αλλά ισχύει για τις 64bit συσκευές. Το ΜΧ4 είναι 32 bit. Μυρίζομαι ότι παίζει το ίδιο σκηνικό με τους επεξεργαστές της qualcom από τον 801 και πίσω να μην υποστηρίζει android 7 λόγο display drivers. Φυσικά για τις Power VR6200 δεν ξέρω τι παίζει ή έστω για τις 32bit CPU.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι η έκδοση android του flyme 6 είναι το nougat αλλά ισχύει για τις 64bit συσκευές. Το ΜΧ4 είναι 32 bit. Μυρίζομαι ότι παίζει το ίδιο σκηνικό με τους επεξεργαστές της qualcom από τον 801 και πίσω να μην υποστηρίζει android 7 λόγο display drivers. Φυσικά για τις Power VR6200 δεν ξέρω τι παίζει ή έστω για τις 32bit CPU.

 

Η αδερφή μου έχει το MX5 το οποιο ειναι 64bit. Του πέρασα και αυτου flyme6 και έχει επίσης android 5.1

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Τι να σου πω δεν μπορώ να ξέρω. Ισως η αναβάθμιση σε android 7 γίνει αργότερα, όπως είχε γίνει με το Flyme 4 που κάπου στη διάρκεια της ζωής του έγινε lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Τι να σου πω δεν μπορώ να ξέρω. Ισως η αναβάθμιση σε android 7 γίνει αργότερα, όπως είχε γίνει με το Flyme 4 που κάπου στη διάρκεια της ζωής του έγινε lollipop.

 

Μακάρι. Για να δούμε.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

έχω το meizu mx4 και θέλω να αλλαξω το firmware από A σε OG. έχω φτάσει μέχρι το σημείο που μου ζητά :

Then start the converting process by starting System-conVERTER.cmd and pressing option 1 [enter]

δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβός πρέπει να κάνω, πως να κάνω start το convert!!! που θα βρω αυτό το [ 1 ]!

πρέπει να δώσω καποια εντολή? με τον Terminal Emulator η κάποιο άλλο πρόγραμμα?

έχω κολληση εντελώς !!!! ποιος μπορεί να βοηθήσει ???

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων ... :wacko:

 

Γειά σου φίλε. Το system-converter.cmd είναι πρόγραμμα που το τρέχεις στο pc και μόλις το ανοίξεις σε ρωτάει start process? Yes (1)

No (2) (ή κάπως έτσι το λέει) και πατάς το 1 και ξεκινάει τη διαδικασία. Αυτό είναι όλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας. θέλω λίγη βοήθεια έχω το mx4 σε 5.1.11Α εκδοσή μπορώ να βάλω την 5.1.12.G .??

ΓΕΝΙΚΆ μπορώ να πάω από έκδοση Α ΣΕ G χωρίς να έχω πρόβλημα??

το έχει κάνει κάποιος ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θέλω λίγη βοήθεια έχω το mx4 σε 5.1.11Α εκδοσή μπορώ να βάλω την 5.1.12.G .??

ΓΕΝΙΚΆ μπορώ να πάω από έκδοση Α ΣΕ G χωρίς να έχω πρόβλημα??

το έχει κάνει κάποιος ?

 

Υπάρχει σύνδεσμος για πλήρη οδηγό μετατροπής μερικά μηνύματα πιο πίσω. Εγώ το έχω κάνει και λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...