Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα αδερφε τιποτα.Στο youtube που ειδα πρεπει να κατεβασεις ενα mzAccount για να το βρεις διαφορετικα δεν μπορω να τπ βρω.

 

Ποιά έκδοση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Και να σου έρθει σωστό το τηλ έχεις 20%...

Αξιόπιστο μαγαζί που να το πουλάει ακόμα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Και να σου έρθει σωστό το τηλ έχεις 20%...

Αξιόπιστο μαγαζί που να το πουλάει ακόμα υπάρχει;

 

το μαγαζί είναι αξιόπιστο?τι φάση σε αυτή τη τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ψωνισει ποτέ απο το συγκεκριμένο αλλά διαβάζω τα χειρότερα. Πολλοί έχουν πάρει από εκεί μεταχειρισμένα ανακατασκευασμενα κινητά που τους τα είχαν πουλήσει για καινούργια . Οπότε μακριά ....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε ολους,θα ήθελα να προχωρησω στην αγορά του εν λόγω κινητού, υπάρχει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα απ'το οποίο θα μπορουσα να κάνω την αγορά;
Link to comment
Share on other sites

εγώ πρόσφατα αγόρασα από vickmall.πολύ ευχαριστημένος και η συσκευασία έφτασε στις 20 μέρες περίπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μόλις είδα ότι δεν υπάρχει το mx4 στο vickmall:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους,θα ήθελα να προχωρησω στην αγορά του εν λόγω κινητού, υπάρχει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα απ'το οποίο θα μπορουσα να κάνω την αγορά;

 

Δεν λέω πολύ καλό το τηλέφωνο αλλά έχει ήδη 2 χρόνια στην αγορά.Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάποιο φετινό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά, ο παλιός τρόπος που βαζαμε global σε κινεζικο mx4 δουλευει ακόμα και με τις καινούριες ρομ??? Flyme 5+ ?? Έχω πρόβλημα, το πουλησα τώρα με τη τελευταία Α τεστ που ειχα πανω εγώ καιρό και μετα απο φορματ δε δουλεύει το google playstore ενω παλιά ήταν κομπλέ με τη γνωστή διαδικασία με google installer.... Οπότε σκέφτομαι αν δουλευει ο παλιός τροπος να βάλω τη τελευταία Global...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο παλιός τρόπος που βαζαμε global σε κινεζικο mx4 δουλευει ακόμα και με τις καινούριες ρομ??? Flyme 5+ ?? Έχω πρόβλημα, το πουλησα τώρα με τη τελευταία Α τεστ που ειχα πανω εγώ καιρό και μετα απο φορματ δε δουλεύει το google playstore ενω παλιά ήταν κομπλέ με τη γνωστή διαδικασία με google installer.... Οπότε σκέφτομαι αν δουλευει ο παλιός τροπος να βάλω τη τελευταία Global...

sam μήπως το έκανες; γιατί και γω θα ήθελα να παω σε global...

τελικά ποια ειναι η καλύτερη ρομ;; ποια έχετε οι πιο πολλοί;;

Link to comment
Share on other sites

sam μήπως το έκανες; γιατί και γω θα ήθελα να παω σε global...

τελικά ποια ειναι η καλύτερη ρομ;; ποια έχετε οι πιο πολλοί;;

 

Οχι, τελικά δε το δοκίμασα και το playstore δεν παιζει αν δεν εχεις loged in flyme acount.... :lol::lol::lol: Το έμαθα με το δύσκολο τρόπο... :rolleyes:

Η καλύτερη για εμένα πάντα ηταν η Α beta. Updates συχνά πυκνά και όλα καλα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ meizu mx4 το εχω 1 χρόνο εχει Flyme 4.5.7I και σαν launcher το 91 . Κολλάει .. μου εχει σπάσει τα νευρα .λεω να το πετάξω από το παράθυρο αλλά σκέφτομαι τα χρήματα που εχω δώσει στον Γερμανό για να το πάρω Λέω από I να περάσω την Flyme 5.1.5.0G μπας και βελτιωθεί .Θα εχω πρόβλημα να το κανω ??
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ meizu mx4 το εχω 1 χρόνο εχει Flyme 4.5.7I και σαν launcher το 91 . Κολλάει .. μου εχει σπάσει τα νευρα .λεω να το πετάξω από το παράθυρο αλλά σκέφτομαι τα χρήματα που εχω δώσει στον Γερμανό για να το πάρω Λέω από I να περάσω την Flyme 5.1.5.0G μπας και βελτιωθεί .Θα εχω πρόβλημα να το κανω ??

 

κατέβασέ και πέρνα την global δεν υπάρχει θέμα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ meizu mx4 το εχω 1 χρόνο εχει Flyme 4.5.7I και σαν launcher το 91 . Κολλάει .. μου εχει σπάσει τα νευρα .λεω να το πετάξω από το παράθυρο αλλά σκέφτομαι τα χρήματα που εχω δώσει στον Γερμανό για να το πάρω Λέω από I να περάσω την Flyme 5.1.5.0G μπας και βελτιωθεί .Θα εχω πρόβλημα να το κανω ??

 

Κάντο χθες. Δεν υπάρχει σύγκριση.

Εγώ το έχω δυο χρόνια (τον Οκτώβρη τα κλείνω) και το κινητό πετάει. Βέβαια εγώ φοράω τις Α εκδόσεις.

Αλλά και πάλι θα δεις τεράστια διαφορά.

Μην ξεχάσεις όταν περάσεις το update να επιλέξεις και το clear data. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ σε τέτοια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτείνα να την περάσεις 2-3 φορές με clear data. Η πράξη έχει δείξει ότι κάθεται καλύτερα η ρομ. Η θεωρία βέβαια δε συμφωνεί αλλά εγώ είμαι πρακτικος περισσότερο. Το έχω δοκιμάσει σε mx4pro

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τι λέμε τόση ώρα;

 

Παιδια εχω δωσει το κινητο στην γυναικα μου και εχω χασει επεισόδια εδω και καιρο.

Μια ερωτηση μονο....

Αν περάσω την 5. Φεύγα που μου βγαζει για update OTA υπαρχουν ελληνικα η πρεπει παλι να περάσω το προγράμματα κι απο το κινεζικό store οπως παλια.?

Link to comment
Share on other sites

Οι global εκδόσεις έχουν ελληνικά, οι Α όχι.

 

Ναι θυμαμαι απο παλια οτι ελληνικα ειχαν οι international εκδόσεις.

Τωρα ομως που εμενα ειναι κινεζικό μπορω να περάσω global εκδοση??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά θέλει μια διαδικασία η οποία περιγράφεται στο παρακάτω link

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

 

Δεν την έχω κάνει ποτέ, γιατί όλα μου τα κινητά τα έχω στα Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά θέλει μια διαδικασία η οποία περιγράφεται στο παρακάτω link

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

 

Δεν την έχω κάνει ποτέ, γιατί όλα μου τα κινητά τα έχω στα Αγγλικά.

 

Α οκ....σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...