Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα οκ...

Απλα το busy box το κανουμε install και τελος?

Δεν το τρέχουμε καποια στιγμη?

 

όχι install και τελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά.

Θα ήθελα να εκτιμήσετε την αν αυτή η επιλογη για αγορά είναι αξιόπιστη.

Μου φαίνεται πολύ χαμηλή η τιμή του και σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάτι που δε το βλέπω.

 

Με 35 αξιολογήσεις εγώ προσωπικά δεν θα το δοκίμαζα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι μου προτείνετε mx4 η mx4 pro και επίσης αξίζει να το αγοράσω από εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι μου προτείνετε mx4 η mx4 pro και επίσης αξίζει να το αγοράσω από εδώ

 

εγω θα επερνα το mx4 pro αλλα το 36 gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι μου προτείνετε mx4 η mx4 pro και επίσης αξίζει να το αγοράσω από εδώ

 

Το pro είναι σαφέστατα ανώτερη συσκευή ως σύνολο. Από εκεί και πέρα το minideal θεωρείται σχετικά αξιόπιστο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που θα βρω ένα tempered glass για το meizu mx4 ???ο θελω άμεση αγορα

 

Πουλούσε ένα παλικάρι παλιότερα στο insomnia. Για ψάξε το λίγο. Αλλιώς αν περισσεύει από κάποιο παιδί. Δεν πουλάνε πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

να περασω την 4.5.5I ?? την ειχα περασει αλλα από γαλλικο σαιτ και ειχα προβλήματα δεν δούλευε το play store και το wifi με πέταγε εξω χωρια που το nova louncher μου χάλαγε ολη την οθόνη ... αν ξέρει καποιος να μου πει .. τωρα φοράει την κλασική 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

να περασω την 4.5.5I ?? την ειχα περασει αλλα από γαλλικο σαιτ και ειχα προβλήματα δεν δούλευε το play store και το wifi με πέταγε εξω χωρια που το nova louncher μου χάλαγε ολη την οθόνη ... αν ξέρει καποιος να μου πει .. τωρα φοράει την κλασική 4.2.2

 

Ξανα βάλε την από το σάιτ της μειζού, κάνε και ένα clear data. Σε εμένα που έβαλα λίγο τον Νόβα δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ποιον θεωρειτε καλυτερο launcher εκτος απο Nova?

ελαφρυ και αποδοτικο

με ενοχλει που ο stock ειναι ελαχιστα παραμετροποιησιμος

Link to comment
Share on other sites

οποιος ενδιαφερεται πουλαω το 32 το λευκο..οποιος θελει πμ!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια κατοχος του τηλεφωνου κι εγω ...

ερωτηση !!!

υπαρχει καποιος τροπος να ανεβασω την ενταση στα ακουστικα ; (δουλευω ακουστικα JBL που ειναι πολυ καλης ποιοτητας )

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για downgrade απο lollipop σε kit kat περνάμε απλα το αντίστοιχο update.zip στο root directory και κανουμε εγκατάσταση απο το file manager; ή θέλει κάποια αλλη διαδικασία; η μπαταρία μου είναι πολύ χαλιά μετα την αναβάθμιση. Έχει άλλος τέτοιο θέμα; μήπως να κάνω clean install την international εκδοση της lollipop καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

να περασω την 4.5.5I ?? την ειχα περασει αλλα από γαλλικο σαιτ και ειχα προβλήματα δεν δούλευε το play store και το wifi με πέταγε εξω χωρια που το nova louncher μου χάλαγε ολη την οθόνη ... αν ξέρει καποιος να μου πει .. τωρα φοράει την κλασική 4.2.2

 

Εγώ την έβαλα και είναι πολύ καλή. Κανένα πρόβλημα. Πάντα με crear data από Α σε Ι και αντίστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για downgrade απο lollipop σε kit kat περνάμε απλα το αντίστοιχο update.zip στο root directory και κανουμε εγκατάσταση απο το file manager; ή θέλει κάποια αλλη διαδικασία; η μπαταρία μου είναι πολύ χαλιά μετα την αναβάθμιση. Έχει άλλος τέτοιο θέμα; μήπως να κάνω clean install την international εκδοση της lollipop καλύτερα;

 

Μονο με clear data και δεν θα εχεις κανενα θεμα ουτε με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα και είναι πολύ καλή. Κανένα πρόβλημα. Πάντα με crear data από Α σε Ι και αντίστροφα.

 

το εχω από τον γερμανο οποτε εχω την I

Link to comment
Share on other sites

ποιον θεωρειτε καλυτερο launcher εκτος απο Nova?

ελαφρυ και αποδοτικο

με ενοχλει που ο stock ειναι ελαχιστα παραμετροποιησιμος

Δοκίμασε τον apex... Ελαφρύς και έχει τα πάντα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εκανα αναβαθμιση στην 4.5.5Α και ειχα ελληνικα ολα καλα αλλα μολις εκανα factory reset δεν ειχε για ποιο λογο εγινε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εκανα αναβαθμιση στην 4.5.5Α και ειχα ελληνικα ολα καλα αλλα μολις εκανα factory reset δεν ειχε για ποιο λογο εγινε αυτο?

 

Γιατι μαλλον εκανες αναβαθμιση στην 4.5.5Α και κράτησε πρόχειρα τα ελληνικα απο την προηγουμενη.

Η 4.5.5Α Δεν εχει ελληνικα και αν εκανες clear install μετα την εγκατάσταση δεν θα ειχες.

Κανε root και περνά απο το appcenter το more locale 2 και θα εισαι κατα 90% οκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει μέσα στην μνήμη του τηλεφώνου το αρχείο updated-i και έχω κολλήσει εκεί, μετά στο terminal emulator τι πρέπει να κάνω για να συνεχίσω την όλη διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

Καλω το 100, 166 κλπ και με πετάει στο 112 . είχα δει έναν κωδικό που βάζεις μπροστά πχ από το 166 και δεν σε στέλνει στο 112 αλλά δεν το βρίσκω.Μπορει να βοηθήσει κάποιος για εναν φιλο που εχει το κιν. ευχαριστώ!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τι λογικη είναι αυτή κάθε λίγο και λιγάκι να βγάζουν και από μια νέα έκδοση. Σαν να λένε ότι είναι χάλια και προσπαθούμε να το φτιάξουμε αλλά δεν μπορούμε. Και οι ίδιοι διάβασα σήμερα πως παραδέχτηκαν την τραγική διαχείριση μνήμης και στο νέο mx5 pro? θα προσπαθήσουν να το διορθώσουν. Μίλησαν οι ίδιοι για βαρύ UI
Link to comment
Share on other sites

Τι λογικη είναι αυτή κάθε λίγο και λιγάκι να βγάζουν και από μια νέα έκδοση. Σαν να λένε ότι είναι χάλια και προσπαθούμε να το φτιάξουμε αλλά δεν μπορούμε. Και οι ίδιοι διάβασα σήμερα πως παραδέχτηκαν την τραγική διαχείριση μνήμης και στο νέο mx5 pro? θα προσπαθήσουν να το διορθώσουν. Μίλησαν οι ίδιοι για βαρύ UI

 

Που τα λεει αυτα? θελω και εγω να τα διαβασω και θα συμφωνήσω. Περίμενα πολλα απτο λολιποπ, με ξενέρωσαν τοσο που με καναν να το σκέφτομαι αρνητικά για meizu την επόμενη. ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ να δωσουν μια εκδοση της προκοπής ενω ανακοινώθηκε η Μ....

Ας δοκιμάσουμε και την 4.5.6Α leaked:cool:

 

download.meizu.com/Flyme/preview/M75/4.5.6A-B/20150907051015/d7f6d9/update.zip

Tην εβαλες? Τι λεει?? Εγω επειδη πηγα με clear και μια ωρα σεταρισμα στην Ι πριν λιγες μερες δε ψηνομαι για beta testing

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...