Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σάς παιδιά είμαι καινούριος στην παρέα σας έχω mx4 τρεις εβδομάδες περίπου είμαι πολύ ευχαριστημένος το έχω με 4.2.2.2l από cosmote να βάλω το καινούριο update 4.5.5l από meizu. com έχει καλά ελληνικά ή κάποιο πρόβλημα. Πρέπει να προσέξω κάτι

 

 

Εγω ειμαι με 4.5.5Α και ειναι παρα πολυ καλη.πολυ σταθερη και στους και ετσι ειναι μαλλον και η I.

Δεν παρουσιάζει κανενα θεμα σε αντιθεση με την κι τακτ που εχει πολλες ασυμβατότητας με προγράμματα οπως swiftkey και αλλα.

Για τα ελληνικα εχω ακουσει οτι ειναι οκ και κατα την γνωμη μου να την βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν παιζει να πας απο κινητο Α στην Ι. Μονο το Ι μπορει την Α.

 

τι εννοείς δεν παίζει? και αυτό εδώ τι είναι?

 

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν παίζει? και αυτό εδώ τι είναι?

 

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

 

δεν γνωριζα οτι εχει προχωρησει το θεμα αυτο. ηξερα μονο οτι απο κινητο Ι μπορεις να πας σε Α αρκει πρωτα να περασεις την 4.0.4 Ι και μετα να πας σε οποια Α θελεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζα οτι εχει προχωρησει το θεμα αυτο. ηξερα μονο οτι απο κινητο Ι μπορεις να πας σε Α αρκει πρωτα να περασεις την 4.0.4 Ι και μετα να πας σε οποια Α θελεις...:rolleyes:

 

έχει προχωρήσει και είναι και εύκολη διαδικασία εγώ το πήγα από 4.5.5Α σε 4.5.5Ι χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω terminal

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έβαλα 4.5.5ι και είναι πολύ καλή. Με clear data στην αρχή έκανα επαναφορά από backup αλλά με ταλαιπωρησε λίγο..καλύτερα να ξαναπερασετε τις εφαρμογές από την αρχή. Ούτως ή άλλως τα περισσότερα γίνονται restore από τους servers της meizu.. Οι φωτογραφίες τα αρχεία η μουσική είναι όλα μέσα χωρίς backup μηνύματα κλήσεις κτλ

 

Root δεν ξέρω αν θα ξανακάνω, το μόνο που είχα ήταν το add free. Με το greenify έχανα κάποιες ειδοποιήσεις.

Υπάρχει κάτι άλλο χρήσιμο για Root?

Edited by platon_153
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το update 4.5.5l όλα καλά κανένα πρόβλημα δεν έχει.μια ερώτηση FM radio μπορούμε να βάλουμε

 

Βαλε το e-radio app απο play store .

Ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο FM radio χωρίς σύνδεση σε Wi-Fi δίκτυο μήπως ξέρεις αν υπάρχει

 

Μα δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου(?)

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

4.5.5I η καλύτερη lollipop με πολύ καλά Ελληνικά.

 

Ε μη με βαζετε σε ταλαιπωρίες βραδυατικα... Την Α εχω, αξιζει το κοπο και το wipe για να παω στην Ι?

Τα Ελληνικά δε με νοιαζουν τα native google services ομως παιζει να ειναι ποιο smooth σε κάποια πράγματα (ΝΟΜΙΖΩ..) και ελπίζω σε καλυτερη καταναλωση στην Ι

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο FM radio χωρίς σύνδεση σε Wi-Fi δίκτυο μήπως ξέρεις αν υπάρχει

 

Αυτο δεν γινεται φιλε αφου το τηλεφωνο δεν εχει receiver hardware.

Link to comment
Share on other sites

Ε μη με βαζετε σε ταλαιπωρίες βραδυατικα... Την Α εχω, αξιζει το κοπο και το wipe για να παω στην Ι?

Τα Ελληνικά δε με νοιαζουν τα native google services ομως παιζει να ειναι ποιο smooth σε κάποια πράγματα (ΝΟΜΙΖΩ..) και ελπίζω σε καλυτερη καταναλωση στην Ι

 

Sam μην σε πάρω στον λαιμό μου αλλά νομίζω ότι η Ι είναι λίγο καλύτερη. Μπορεί και να είναι ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Sam μην σε πάρω στον λαιμό μου αλλά νομίζω ότι η Ι είναι λίγο καλύτερη. Μπορεί και να είναι ιδέα μου.

 

Καλημερα, την εβαλα, μονο τα gapps μου φαίνονται καλυτερα :) με χαλαει ομως που και με τις δυο εκδόσεις εχω θεμα με το wifi, σκαλώνει και αρνείται να κατεβάσει οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, την εβαλα, μονο τα gapps μου φαίνονται καλυτερα :) με χαλαει ομως που και με τις δυο εκδόσεις εχω θεμα με το wifi, σκαλώνει και αρνείται να κατεβάσει οτιδήποτε.

 

Δεν ειχα τέτοιο θέμα με καμία από τις 2. Στην Α είχα θέμα με το Bluetooth εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν γινεται φιλε αφου το τηλεφωνο δεν εχει receiver hardware.

 

Μα δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου(?)

Το απλό MX4 έχει δέκτη ραδιοφώνου αφού ειν ενσωματωμένος στο modem chipset της Mediatek. Αλλά η Meizu δεν έχει ενδιαφερθεί να βγάλει εφαρμογή και υποστήριξη ραδιοφώνου στο Flyme γιατί τα υπόλοιπα μοντέλα της με Exynos δεν είχαν δέκτη fm

Link to comment
Share on other sites

Το απλό MX4 έχει δέκτη ραδιοφώνου αφού ειν ενσωματωμένος στο modem chipset της Mediatek. Αλλά η Meizu δεν έχει ενδιαφερθεί να βγάλει εφαρμογή και υποστήριξη ραδιοφώνου στο Flyme γιατί τα υπόλοιπα μοντέλα της με Exynos δεν είχαν δέκτη fm

 

 

Ωπ δεν το ξερά....

Και γιατι δεν υπαρχει εφαρμογή ,μονο η meizu μονο μπορει να κανει εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Ωπ δεν το ξερά....

Και γιατι δεν υπαρχει εφαρμογή ,μονο η meizu μονο μπορει να κανει εφαρμογή?

Κανονικά ναι. Το firmware πιθανόν να μην έχει τους drivers για τη λειτουργία του fm receiver, αν και το sample της mediatek τους έχει ενσωματωμένους μπορεί να τους έχουν αφαιρέσει καθώς δεν χρησιμοποιούνται. Θα είχε ενδιαφέρον κάποιος να περάσει το stock apk (και πιθανόν odex αν είναι odexed η rom) του fm radio από ένα άλλο android ίδιας έκδοσης, και να δοκιμάσει αν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει κάνει την αλλαγή από Α σε Ι να μας γράψει στα ελληνικά τι ακριβώς κάνουμε γιατί δεν τα καταβαίνω όλα τα βήματα στην σελίδα εδώ ? https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει κάνει την αλλαγή από Α σε Ι να μας γράψει στα ελληνικά τι ακριβώς κάνουμε γιατί δεν τα καταβαίνω όλα τα βήματα στην σελίδα εδώ ? https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/3

 

πιο βήμα δεν καταλαβαίνεις? έχει και φωτογραφίες σε κάποια βήματα

Link to comment
Share on other sites

πιο βήμα δεν καταλαβαίνεις? έχει και φωτογραφίες σε κάποια βήματα

 

Εγω αυτο που δεν μπόρεσα να κανω ειναι να ανοίξω το update.zip και να πάρω τα δυο αρχεία που πρεπει να κανω copy στο converter.

Μιλαω για το terminal method.

Ενα ακομα τι πρεπει να κανουμε με busy box.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Θα ήθελα να εκτιμήσετε την αν αυτή η επιλογη για αγορά είναι αξιόπιστη.

Μου φαίνεται πολύ χαμηλή η τιμή του και σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάτι που δε το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που δεν μπόρεσα να κανω ειναι να ανοίξω το update.zip και να πάρω τα δυο αρχεία που πρεπει να κανω copy στο converter.

Μιλαω για το terminal method.

Ενα ακομα τι πρεπει να κανουμε με busy box.

 

το busybox το κατεβαζεις από το playstore και το κάνεις install,το .zip με το winrar/7zip το ανοίγει και βγαζεις έξω τα δύο αρχεία που σου λέει και τα βάζεις στο φάκελο in του converter

Link to comment
Share on other sites

το busybox το κατεβαζεις από το playstore και το κάνεις install,το .zip με το winrar/7zip το ανοίγει και βγαζεις έξω τα δύο αρχεία που σου λέει και τα βάζεις στο φάκελο in του converter

 

Αρα οκ...

Απλα το busy box το κανουμε install και τελος?

Δεν το τρέχουμε καποια στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...