Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία φαίνεται πραγματικά βελτιωμένη στην τελευταία έκδοση... Νομίζω ότι έχει αρχίσει να πιάνει τα επίπεδα της ΚΙΤ ΚΑΤ! Περισσότερα θα ξέρω αφού το δουλέψω λίγες μέρες ακόμα..

 

Φίλε μου που ρωτάς για την γλώσσα.. Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι από μια αναβάθμιση Κ πάνω δεν υπάρχουν Ελληνικά! Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις από το μάρκετ το morelocal2 και να βολευτείς με Αυτό... Εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν με νοιάζει η γλώσσα αλλά κάποια παιδιά λένε ότι δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=14&type=1

 

Βγήκε και η international stable

Το θέμα είναι την περνάς ή οχι

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη μπαταρία της 4.5.5

Όποιος τι κάνει ας γράψει εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=14&type=1

 

Βγήκε και η international stable

Το θέμα είναι την περνάς ή οχι

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη μπαταρία της 4.5.5

Όποιος τι κάνει ας γράψει εντυπώσεις :)

 

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του ΜΧ4 αλλά το σκέφτομαι λόγω μπαταρίας, μπορείς να εμβαθύνεις λίγο (πχ SOT σε μία ημέρα κατά μ.ο.) ; :)

Έρχομαι από Nexus 4 με τραγικές εμπειρίες μπαταρίας και θέλω να είμαι όσο το δυνατόν σιγουρότερος..

 

(ΥΓ: Εννοείται ότι αυτά εξαρτώνται από τη χρήση του καθενός, αλλά ένα insight είναι πάντα καλύτερο από το τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω το pro, αλλά ενημερώνω και εδώ όσο μπορώ μιας που τα λειτουργικά και οι αναβαθμίσεις που παίρνουν είναι οι ίδιες

Θα σου πω τα δικά μου αλλά περίμενε και απαντήσεις όσων έχουν το απλό

SOT βγάζω πάνω από 4 ώρες (έως 5 έχω βγάλει) με 3-4 ημέρες χρήσης

Απλή χρήση όμως (μουσική, φωτογραφίες, κλήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά απλός χρήστης είμαι.

Σε 3G/4G/WIFI θα είναι όλη την ημέρα, <20 λεπτά ομιλίας, <20 λεπτά video, <20 λεπτά κανένα παιχνίδι.

Πού και πού χρειάζομαι το GPS βέβαια (όταν το χρειαστώ, το χρειάζομαι "καλά" όμως) :)

Καμία γνώμη από κάτοχο απλού MX4;

Edited by happydonnut
Link to comment
Share on other sites

Τα κύρια θέματα της διάρκειας της μπαταρίας έχουν να κάνουν με τη φωτεινότητα της οθόνης. Ας πούμε ότι στη χειρότερη περίπτωση θα έχεις 3 ώρες οθόνη και στην καλύτερη 6.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα...εχω επιδοτηση στο γερμανο και σκεφτομαι την αγορα του κινητου...αξιζει να το παρω;;

 

Σαν κινητό αξίζει τα λεφτα του φιλε αλλα το θεμα ειναι τι θελεις απο ενα κινητό.

Αρα δεν μπορω να απαντήσω στην ερωτηση σου ολοκληρωμένα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα...εχω επιδοτηση στο γερμανο και σκεφτομαι την αγορα του κινητου...αξιζει να το παρω;;

 

Σε αυτά τα λεφτά στον Γερμανό και το 32 gb σίγουρα δεν θα βρεις κάτι άλλο που να το πλησιάζει καν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα...εχω επιδοτηση στο γερμανο και σκεφτομαι την αγορα του κινητου...αξιζει να το παρω;;

 

Μόνο αν παίζεις παιχνίδια δεν αξίζει. Οχι ότι είναι κακό αλλά υπάρχουν καλύτερες σε επιδόσεις για παιχνίδια τηλέφωνα εκεί έξω. Για οτιδήποτε άλλο θα πω ναι, σαφέστατα και αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει μια international lollipop από ένα γαλλικό site νομίζω 4.5.4 αλλά είχε πολλά bugs και τη έβγαλα. Έβαλε κάνεις αυτήν την stable που είπε πιο πριν ο sakis8888?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.5.5Ι χθες το βράδυ απο 4.5.4Ι χωρίς clear data. Τα ελληνικά καλά και antutu 43κ για όσους ενδιαφέρονται. Για μπαταρία θα καταλαβω αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με clear data την 4.5.4i και είχε θεματακια ψιλοκολλουσε δεν γύριζε το πληκτρολόγιο στο πλάι σε κάποιες εφαρμογές μου είχε κολλήσει η κάμερα κάνα 2 φορές...

4.2. 8.2 the best μέχρι στιγμής..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την ειχα βαλει και εγω αλλα ειχα πρόβλημα με το nova launcher .... μου χαλαγε την οθονη .. δεν έμπαινε στο play store εκανα επανεκκινήσεις για να μπει ... οποτε το εβγαλα .... δεν το ειχε δωσει η εταιρεία αλλα το βρηκα σε ένα ξενο σαιτ .... οποτε εβαλα την σταθερη 4.2.2 και κανω υπομονη να το δωσει η meizu
Link to comment
Share on other sites

την ειχα βαλει και εγω αλλα ειχα πρόβλημα με το nova launcher .... μου χαλαγε την οθονη .. δεν έμπαινε στο play store εκανα επανεκκινήσεις για να μπει ... οποτε το εβγαλα .... δεν το ειχε δωσει η εταιρεία αλλα το βρηκα σε ένα ξενο σαιτ .... οποτε εβαλα την σταθερη 4.2.2 και κανω υπομονη να το δωσει η meizu

 

Τι να δώσει η meizu ακριβώς?

Έχει δώσει ήδη τις επίσημες σταθερές εκδόσεις και σε A καθ σε I;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια 4.5.5 Ι οτι πιο smooth εχω πιασει στα χερια μου στο mx4 μεχρι σημερα. και antutu 51021!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βγάλαμε καμια άκρη με την μεταφορά απο Α version σε Ι?

Το δοκίμασε κανενας το κολπο που αναρτήθηκε πριν μερικες σελιδες?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βγάλαμε καμια άκρη με την μεταφορά απο Α version σε Ι?

Το δοκίμασε κανενας το κολπο που αναρτήθηκε πριν μερικες σελιδες?

 

εγω παντως που το εκανα σε mx4 pro δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με απορίες. Το meizu έρχεται στην Ελλάδα μέσω της tccm. Η εκδοση που φοράει στα Ελληνικά καταστηματα είναι international της tccm. Εγώ εάν το αγοράσω και εγκαταστήσω την τελευταια 4.5.5 Ι θα έχω κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση ; λογικά όχι ε; Επίσης για την εγκατάσταση της 4.5.5 Ι θα χρειαστεί downgrade πρώτα ή θα εχω ota update της 4.5.5 I. Η τελευταια αυτη έκδοση έχει Ελληνικά ( δεν καίγομαι και να μην έχει). Στην τελική αξίζει να το αγοράσω στα 359Ε ( αποκλείω την αγορά κινητού από εξωτερικό) - ( υπολογίζεται για χρήση τουλάχιστον διετίας καλά να'μαστε) . Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο από Ελλάδα που να το ανταγωνίζεται ; συγγνώμη για το τεράστιο post.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που το εκανα σε mx4 pro δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο

 

 

Τι ενοεις?

Το εκανες και δούλεψε κινεζικό με I version?

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις?

Το εκανες και δούλεψε κινεζικό με I version?

 

Εμένα ήρθε με τη international όταν το πήρα (προ) και μπορώ άνετα να βαζω Α και ξανά Ι

Αλλά για όσους ήρθε με Α έχω διαβάσει ότι υπάρχει μια διαδικασία με κάποια βήματα ,που γίνεται και γι αυτούς

Link to comment
Share on other sites

Για σάς παιδιά είμαι καινούριος στην παρέα σας έχω mx4 τρεις εβδομάδες περίπου είμαι πολύ ευχαριστημένος το έχω με 4.2.2.2l από cosmote να βάλω το καινούριο update 4.5.5l από meizu. com έχει καλά ελληνικά ή κάποιο πρόβλημα. Πρέπει να προσέξω κάτι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...