Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://download.meizu.com/Flyme/preview/M75/4.5.5A-D2/20150825145022/kxf0825/update.zip

 

4.5.5A leaked 25/8 νομιζω η Πέμπτη leaked.

Πολυ καλη πολυ σταθερη και γρήγορη.

Προτινω clean install για αποφυγή προβλημάτων.

Atutu 41000 ποντους αρα ακόμη οχι fullpower.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://download.meizu.com/Flyme/preview/M75/4.5.5A-D2/20150825145022/kxf0825/update.zip

 

4.5.5A leaked 25/8 νομιζω η Πέμπτη leaked.

Πολυ καλη πολυ σταθερη και γρήγορη.

Προτινω clean install για αποφυγή προβλημάτων.

Atutu 41000 ποντους αρα ακόμη οχι fullpower.

 

Εγώ γιατί δεν την βρίσκω; Ανοίγω το link και με βγάζει σε μια σελίδα που δεν έχει κάπου να την κατεβάσω. Που πάω;

Link to comment
Share on other sites

http://download.meizu.com/Flyme/preview/M75/4.5.5A-D2/20150825145022/kxf0825/update.zip

 

4.5.5A leaked 25/8 νομιζω η Πέμπτη leaked.

Πολυ καλη πολυ σταθερη και γρήγορη.

Προτινω clean install για αποφυγή προβλημάτων.

Atutu 41000 ποντους αρα ακόμη οχι fullpower.

και εγώ την έβαλα αυτή προχθές τελικά, συμβιβάστηκα με την έλλειψη ελληνικών (χρησιμοποίησα το MoreLocale) μπορώ να πω πω είναι καλή. Μετά από καιρό είχα 0% drain το βράδυ 8 ώρες περίπου. Όλα τα άλλα δουλεύουν ομαλα
Link to comment
Share on other sites

και εγώ την έβαλα αυτή προχθές τελικά, συμβιβάστηκα με την έλλειψη ελληνικών (χρησιμοποίησα το MoreLocale) μπορώ να πω πω είναι καλή. Μετά από καιρό είχα 0% drain το βράδυ 8 ώρες περίπου. Όλα τα άλλα δουλεύουν ομαλα

 

Γιατί δεν την βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Μπήκα από PC και την κατέβασα. Από το κινητό δεν μου ανοίγε link.

 

Βαζεις το λινκ στο stock browser του κινητου και κατεβαίνει αυτόματα πατώντας το οκ.

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το λινκ στο stock browser του κινητου και κατεβαίνει αυτόματα πατώντας το οκ.

 

Πάντα έτσι τα κατεβαζα αλλα αυτήν την φορά ειχε πισμωσει και δεν ήθελε. Την κατέβασα μέσω PC και την έβαλα με clear. Πάντως από εκεί που οι εφαρμογές τουλάχιστον ήταν στα Ελληνικά τώρα είναι και αυτές στα Αγγλικά. Έτσι είναι και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι τα κατεβαζα αλλα αυτήν την φορά ειχε πισμωσει και δεν ήθελε. Την κατέβασα μέσω PC και την έβαλα με clear. Πάντως από εκεί που οι εφαρμογές τουλάχιστον ήταν στα Ελληνικά τώρα είναι και αυτές στα Αγγλικά. Έτσι είναι και σε εσάς;

 

Βάλε αν δεν το κανες το molelocale2 θα δεις μια διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αν δεν το κανες το molelocale2 θα δεις μια διαφορά

 

Το έβαλα Σάκη. Πολύ καλύτερα. Τουλάχιστον οι εφαρμογές είναι τώρα στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Μετά από πολύωρο διαβασμα κατέληξα σε αυτη τη συσκευή για άμεση αγορά. Ερώτηση 1. Εάν κάνω αγορα από ελληνικό κατάστημα για να περάσω ρομ Α ή ρομ Ι θα κανω downgrade στην πρωτη Ι και μετα θα περάσω όποια θέλω ειτε Α είτε Ι; αυτό τελικά θα γίνεται κάθε φορά που θα θελω να κάνω upgrade σε ρομ; Επίσης στη διαδικασια να περασεις ρομ αναφέρθηκε το backup, τί ακριβώς είναι ;

Ερώτηση 2. Εάν κάνω αγορά απο ελληνικό eshop ( olla ) με όποια ρομ και να έρθει πάλι κάνω κουμάντο περνώντας όποια ρομ θέλω ;

Ερώτηση 3. Στις ρομ Α έχει ελληνική γλώσσα ή παμε σε Αγγλικά ή morelocale 2 ;

Η αγορά από εξωτερικό αποκλείεται λογω cc και ελλιπών γνώσεών μου στο paypal.

Συγνώμη για το ποστ, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα καλο μηνα....ελληνικα εχει ; να κατεβασω η να κανω απευθειας απο την συσκευη μου την εβγαλε στης αναβαθμισεις...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει ελληνικά. Απ ότι φαίνεται τέλος τα ελληνικά (και πολλές άλλες γλώσσες) από τις Α εκδόσεις.

Αν έχεις Lollipop ήδη πέρνα την από τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Μετά από πολύωρο διαβασμα κατέληξα σε αυτη τη συσκευή για άμεση αγορά. Ερώτηση 1. Εάν κάνω αγορα από ελληνικό κατάστημα για να περάσω ρομ Α ή ρομ Ι θα κανω downgrade στην πρωτη Ι και μετα θα περάσω όποια θέλω ειτε Α είτε Ι; αυτό τελικά θα γίνεται κάθε φορά που θα θελω να κάνω upgrade σε ρομ; Επίσης στη διαδικασια να περασεις ρομ αναφέρθηκε το backup, τί ακριβώς είναι ;

Ερώτηση 2. Εάν κάνω αγορά απο ελληνικό eshop ( olla ) με όποια ρομ και να έρθει πάλι κάνω κουμάντο περνώντας όποια ρομ θέλω ;

Ερώτηση 3. Στις ρομ Α έχει ελληνική γλώσσα ή παμε σε Αγγλικά ή morelocale 2 ;

Η αγορά από εξωτερικό αποκλείεται λογω cc και ελλιπών γνώσεών μου στο paypal.

Συγνώμη για το ποστ, ευχαριστώ!

 

1. Οι τελευταίες Ι είναι πολύ καλές, οπότε μπορεί να μην χρειαστεί να περάσεις την Α, αλλά και αν θες η διαδικασια είναι απλή καλύτερα να στην πει κάποιος άλλος όμως που το έχει κάνει.

2. Δεν νομίζω το olla να φέρνει Ι έκδοση. Άρα πας για Γερμανό αν ντε και καλά θες Ι.

3. Στις τελευταίες Α έχουν μείνει μερικές πολύ βασικές γλώσσες και τα ελληνικά δεν σε μία από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

 

Πριν 2 μέρες πέρασα από το link που είχε δωθει εδώ την 4.5.5Α. Τώρα μου βγάζει μόνο του στις αναβάθμισης πάλι την 4.5.5Α ερώτημα έχω ήδη. Έχουν διαφορά ή είναι ίδιες;

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες πέρασα από το link που είχε δωθει εδώ την 4.5.5Α. Τώρα μου βγάζει μόνο του στις αναβάθμισης πάλι την 4.5.5Α ερώτημα έχω ήδη. Έχουν διαφορά ή είναι ίδιες;

 

Αυτή που βγήκε σήμερα είναι η stable, οπότε σίγουρα διαφερουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ερωτημα ειναι που θα βρω ελληνικα ;

 

Μόνο σε Ι ελληνικά. Αλλά εάν ξέρεις λίγα αγγλικά δεν υπάρχει κανένα θεμα

Βάλε και το morelocale2 και θα σαι καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ με clear data από 4.8.2 που είχα πριν και έτρεξα το antutu και έβγαλε 49349 πόντους οπότε πάει να πει ότι το κινητό τρέχει κανονικά τώρα πια χρησιμοποιώντας όλη του την υπολογιστική δύναμη. Το λέω γιατί διάβαζα ότι στις beta έβγαζε γύρω 40000. Αυτή μέχρι στιγμή πάει πολύ καλά!!!

 

http://i.imgur.com/aViDZ9m.jpg

 

http://i.imgur.com/leOvi6n.jpg

 

http://i.imgur.com/JEtof5u.jpg

 

http://i.imgur.com/rcngMqz.jpg

Edited by Leftezog
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το update του κινητού και μου την έβγαλε Κ εμένα την 4.5.5Α από την 4.2.8.2Α που ήμουν. Την κατέβασα και την έριξε μόνο του.. Χωρίς να κάνω τίποτα εγώ... Πειράζει; θα έχω κάποιο πρόβλημα; Μέχρι στιγμής όλα καλά φαίνονται...
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το update του κινητού και μου την έβγαλε Κ εμένα την 4.5.5Α από την 4.2.8.2Α που ήμουν. Την κατέβασα και την έριξε μόνο του.. Χωρίς να κάνω τίποτα εγώ... Πειράζει; θα έχω κάποιο πρόβλημα; Μέχρι στιγμής όλα καλά φαίνονται...

 

Δεν νομίζω να έχεις θέμα. Απλά εγώ την έβαλα με clear data και factory reset στην ουσία γιατί απλά ήθελα να έχω μια πεντακάθαρη εγκατάσταση. Μην τρελαίνεσαι είναι ψυχολογικό το θέμα αυτό σε εμένα ποτέ δεν έκανα update πάνω στην rom πάντα με clear την περνάω για να έχω καθαρότερη εικόνα και επειδή δεν βαριέμαι κιόλας να ξαναστήνω το τηλέφωνο :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία με 100% φωτεινότητα με την τελευταία έκδοση. Την ξεκίνησα στο 70%. Αύριο θα έχω καλύτερη άποψη.

 

Χμμμ δεν χωράνε οι φώτο πλέον. Τέλος πάντων, πάνω από 3.5 ώρες οθόνη και με όλα ανοιχτά.

Edited by donkyxotis
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα ειμαι ασχετος. εκανα χθες την αναβαθμιση και εχασα το ελληνικο μενου,μετα απο αυτο εκανα και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα........μαλιστα. πως μπορω να περασω ελληνικο μενου????? εψαξα 1με 2 προγραμματα απο το google play αλλα τιποτα.Θελω λιγο την βοηθεια σας....ευχαριστω πολυ και να ξανα πω οτι ειμαι λιγο ασχετος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...