Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει από τα χέρια του Samsung Note 3. Μου προτείνει ένας να ανταλλάξω το mx4 μου με ένα note 3.Αξιζει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασχετο με το ΜΧ4 αλλά νομίζω σχετικό για όσους θελήσουν αναβάθμιση σε ΜΧ5 PRO. Τελευταίες leaks και πληροφορίες για τη συσκευή πάντως δείχνουν φωτιά.

 

- 2Κ 6" οθόνη με corning Gorilla Glass 5

- 4GB RAM

- 32 GB εσωτερική EMMC 5.0 μνήμη

- Hi-Fi audio

- 20.7 MP camera με οπτικό σταθεροποιητή (από ποιον κατασκευαστή όμως μιας και κανείς εκτός Microsoft/Nokia δεν έχει τόσο μεγάλο σένσορα με OIS. Ισως κάποιος νέος Sony sensor.)

- 4100 Mla μπαταρία, η ίδια ακριβώς που βρίσκεται στο Zuk Z1

- 7.3mm πάχος

- Samsung 7420 SoC

- Ταχύτατο fingerprint scanner

 

Αν τα παραπάνω είναι αλήθεια μιλάμε για τέρας και είναι η συσκευή που θα έπρεπε να κοιτάμε εμείς του ΜΧ4 για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς το popcorn time σαν εφαρμογή;

Το χρησιμοποιώ για να βλέπω ταινίες αλλά μου κρασαρει συνέχεια. Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή η το κινητό κάπου τρώει σκάλωμα... Να σημειώσω ότι τις περισσότερες φορές streamαρω σε chromecast. Το περίεργο είναι ότι ο αδερφός μου που έχει ένα Nubia z7 mini δουλεύει μια χαρά...

 

Έχεις κάνεις παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς το popcorn time σαν εφαρμογή;

Το χρησιμοποιώ για να βλέπω ταινίες αλλά μου κρασαρει συνέχεια. Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή η το κινητό κάπου τρώει σκάλωμα... Να σημειώσω ότι τις περισσότερες φορές streamαρω σε chromecast. Το περίεργο είναι ότι ο αδερφός μου που έχει ένα Nubia z7 mini δουλεύει μια χαρά...

 

Έχεις κάνεις παρόμοια εμπειρία;

 

Δεν ξερω για το popcorn time εγω δουλεύω το show box και ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το popcorn time εγω δουλεύω το show box και ειναι μια χαρα.

 

Και εγώ show box δουλεύω και σαν εφαρμογή είναι ανώτερη από το popcorn time για κινητά. Βάλε show box φίλε να βρεις την υγειά σου. Το θέμα με το Popcorn time πάντως εγώ δεν το είδα όσο είχα την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν εχει κανεις απαντηση;

 

Φιλε μου δεν ξερω για το closed γιατι τωρα δεν το δουλεύω αλλα παλια που το ειχα βαλει έψαξα στο Google με meizu mx4 xposed και το κατέβασα το εβαλα και δεν ειχα κανενα θεμα.μαλλον εχεις βαλει λαθος εκδοση xposed.

Στο δευτερο κανε ενα search στο appcenter του τηλεφώνου με το ονομα του app music μπας και βρεις το update και μολις μπεις στο appcenter πατά το κατω δεξιά κουμπί που εχει ενα ανθρωπάκι νομιζω γιατι εκει ειναι τα update των apps απο meizu.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 4.5.4.i ολα καλα μεχρι τωρα. Τα μονα που παρατηρησα ειναι οτι στο traffic management ενω το ρυθμιζεις δεν σου δειχνει στο κυκλακι πανω ποσα mb εχεις. Λιγο αργει να καλεσει οταν παιρνεις τηλεφωνο. Στο chome δεν εχει tabs αλλα το αλλαζεις απο τις ρυθμισεις.

Περιμενα μηπως και βελτιωθει η ευαισθησια του touch που εχω θεμα, αλλα τιποτα, οπως επισης και η αυτοματη ρυθμιση φωτεινωτητας που και παλι εκει πιστευω εχει θεμα...

Τελος να ρωτησω, ισχυει αυτο που ειχε πει ενα παιδι πιο πανω οτι δεν λειτουργουν ολοι οι πυρινες στην λολιποπ? Γιατι εγω το εχω στο performance.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 4.5.4.i ολα καλα μεχρι τωρα. Τα μονα που παρατηρησα ειναι οτι στο traffic management ενω το ρυθμιζεις δεν σου δειχνει στο κυκλακι πανω ποσα mb εχεις. Λιγο αργει να καλεσει οταν παιρνεις τηλεφωνο. Στο chome δεν εχει tabs αλλα το αλλαζεις απο τις ρυθμισεις.

Περιμενα μηπως και βελτιωθει η ευαισθησια του touch που εχω θεμα, αλλα τιποτα, οπως επισης και η αυτοματη ρυθμιση φωτεινωτητας που και παλι εκει πιστευω εχει θεμα...

Τελος να ρωτησω, ισχυει αυτο που ειχε πει ενα παιδι πιο πανω οτι δεν λειτουργουν ολοι οι πυρινες στην λολιποπ? Γιατι εγω το εχω στο performance.

 

Εμένα πρώτη φορά δουλεύει καλά η αυτόματη φωτεινότητα από την 4,2,2,2Ι, δεν ξέρω αν λειτουργούν όλοι οι πυρήνες αλλά εγώ τις τελευταίες μέρες το έχω σε εξοικονόμηση ενέργειας και παέι μια χαρά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα με ξενερωνει λιγο αυτο. Και επισης με το touch δεν μπορω να καταλαβω αλλα κινητα εχουν glove mode, ο αλλος στο z3 επαιζε fruit ninja με κανονικο μαιχαιρι στην οθονη...!!! Και εγω πρεπει να τα παταω δυο φορες για να παρει μπρος, ειδικα στον κωδικο ξεκλειδωματος...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες μου το δωσανε απο το γερμανο, φοραει πανω 4.2.2.2Ι , ποια βαζω και βασικα πως κανω να ψαξει για αναβαθμιση?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η γνωμη μου ειναι να μην κανεις καμια αναβαθμιση φιλε. Η 4.2.2.2 ειναι ότι πιο σταθερο εχει βγαλει η meizu για το mx4. Αυτη ειναι η γνωμη μου. Ειχα την 4.2.8.2 και εκανα downgrade στην 4.2.2.2 και σωθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 4.5.4Ι και μου φαινεται καλη, πριν εκανα μια δοκιμη την 4.2.2.8Ι και ηταν για γελια τα ελληνικα πλακα ειχε
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα σημερα και μου την εχει δωσει το πληκτρολογιο το οποιο δεν ανταποκρινεται σωστα, παταει μονο του γραμματα. Υπαρχει καποια λυση
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα σημερα και μου την εχει δωσει το πληκτρολογιο το οποιο δεν ανταποκρινεται σωστα, παταει μονο του γραμματα. Υπαρχει καποια λυση

Κατέβασε το SwiftKey από Play store.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, μου ηρθε σε αναβαθμιση η 5.0.1 με flyme 4,5 και δεν εχει ελληνικα καθολου, ετσι ειναι και σε αλλους?

 

Έχεις την Α ε; Διάβασα πως από εδώ και στο εξής οι Α εκδόσεις θα υποστηρίζουν λιγες βασικές γλώσσες. Μόνο οι Ι εκδόσεις θα υποστηρίζουν και τις υπόλοιπες γλώσσες. Αλλά μην περάσεις την τελευταία Ι γιατί έχει κάποιος σοβαρά bugs

 

 

και κάτι προσωπικό.... Ξέρετε γιατί έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στο "σύστημα Android "? Έχω βάλει τις εφαρμογές σε φραγή....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την Α ε; Διάβασα πως από εδώ και στο εξής οι Α εκδόσεις θα υποστηρίζουν λιγες βασικές γλώσσες. Μόνο οι Ι εκδόσεις θα υποστηρίζουν και τις υπόλοιπες γλώσσες. Αλλά μην περάσεις την τελευταία Ι γιατί έχει κάποιος σοβαρά bugs

 

 

και κάτι προσωπικό.... Ξέρετε γιατί έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στο "σύστημα Android "? Έχω βάλει τις εφαρμογές σε φραγή....

οποτε ας το αφησω με την Α που κατα τα αλλα δουλευει ακομα ποιο αψογα τωρα με την lollipop και ας μην εχει ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την Α ε; Διάβασα πως από εδώ και στο εξής οι Α εκδόσεις θα υποστηρίζουν λιγες βασικές γλώσσες. Μόνο οι Ι εκδόσεις θα υποστηρίζουν και τις υπόλοιπες γλώσσες. Αλλά μην περάσεις την τελευταία Ι γιατί έχει κάποιος σοβαρά bugs

 

 

και κάτι προσωπικό.... Ξέρετε γιατί έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στο "σύστημα Android "? Έχω βάλει τις εφαρμογές σε φραγή....

Γιατί η Google μας έχει πρήξει στο bloatware. Το loli ξοδεύει απίστευτη μπαταρία για χάρη της. Όλες οι συσκευές με loli είδαν την μπαταρία τους να μειώνεται κατά 20-30%. Φυσικά ούτε η δική μας συσκευή τη γλύτωσε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η Google μας έχει πρήξει στο bloatware. Το loli ξοδεύει απίστευτη μπαταρία για χάρη της. Όλες οι συσκευές με loli είδαν την μπαταρία τους να μειώνεται κατά 20-30%. Φυσικά ούτε η δική μας συσκευή τη γλύτωσε.

 

η αληθεια ειναι ενω πεταει η συσκευη, προχθες την πηρα την loli και παρατηρησα οτι το βραδυ που επεσα για υπνο το αφησα στο 90 τις εκατο μπαταρια και οταν ξυπνησα ηταν 77 τις εκατο, ενω πριν απο 90 το πρωι ηταν 88 με 87 το πολυ, μεγαλη διαφορα στην μπαταρια, μονο αυτο το αρνητικο...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι ενω πεταει η συσκευη, προχθες την πηρα την loli και παρατηρησα οτι το βραδυ που επεσα για υπνο το αφησα στο 90 τις εκατο μπαταρια και οταν ξυπνησα ηταν 77 τις εκατο, ενω πριν απο 90 το πρωι ηταν 88 με 87 το πολυ, μεγαλη διαφορα στην μπαταρια, μονο αυτο το αρνητικο...

 

Σβήσε τα WiFi τι βράδυ, εγώ που το κλείνω όταν πέφτω για ύπνο χάνει το πολύ 1% σε 8 ώρες. Καταραμενη Google, μεγάλη αποτυχία το loli.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τα WiFi τι βράδυ, εγώ που το κλείνω όταν πέφτω για ύπνο χάνει το πολύ 1% σε 8 ώρες. Καταραμενη Google, μεγάλη αποτυχία το loli.

θα το δοκιμασω να σαι καλα φιλε μου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις διάφορα είτε κλείσεις είτε δεν το κλείσεις το wifi!

Όπως έχω γράψει σε παλιότερο ποστ η κατανάλωση στη lollipop είναι απαράδεκτη! Είναι υπερδιπλάσια από την 4.2.8.2 που έχω τώρα... Το περίεργο ειναι πως κάποια παιδιά αναφέρουν ότι είδαν βελτίωση μπαταρίας στην lollipop ενώ κάποιοι ότι είδαν την μπαταρία τους να εξαφανίζεται ενώ μιλάμε για το ίδιο κινητό και τις περισσότερες φορές για την ίδια ακριβώς Ρομ!! Αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να το καταλάβω...

 

Πάντως η συμβουλή μου είμαι ότι όσοι χρησιμοποιείτε εφαρμογές οι οποίες χρειάζονται συγχρόνισμο (Gmail, hangouts, Viber, κτλ) με αποτέλεσμα να πρεπει να τους δώσει δικαιώματα να τρέχουν από πισω όταν η οθόνη είναι σβηστη, να γυρίσουν τρέχοντας στην 4.4 και θα βρουν την υγεία τους! Εγώ βγάζω χαλαρά 2μιση ώρες ost με ανοιχτό πάντα wifi και δεδομένα γτ χρειάζομαι να παίρνω τα email μου λόγο δουλειάς ενώ με την loli έβγαζα με το ζόρι 45 με 60 λεπτά!

Γενικά τώρα το φορτίζω κάθε 2 βράδια ενώ πριν δεν ήξερα αν θα βγάλει την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα αν εχει κανεις κανενα tempered glass περισευουμενο θα του ειμουν υποχρεος θα το πληρωσω ενοειτε...οποιος εχει ας στειλει πμ..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...