Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειδα το κινητο σημερα και επαθα πλακα.το μονο που με ξενερωσε λιγο ειναι οτι στην καμερα εγω πρεπει να πατησω πανω στην οθονη για να εστιασει γρηγορα καπου αλλιως αργει.εχει δει κανεις κατι αντίστοιχο στο μειζου του?γενικα η καμερα ειναι τρομερη αλλα θα ηθελα να εστιαζει οσο γρηγορα εστιαζει και το iphone.

 

εμένα κάνει 1sec συνήθως καμιά φορά 2sec, αλλά γενικά μπορείς να το βάλεις σε performance mode που είναι πολύ πιο γρήγορο σε όλα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια, μετά από πολύ σκέψη κατέληξα σε αυτό το τηλέφωνο και μάλλον θα το παραγγείλω αύριο!!! Το τελευταίο μου δίλημμα είναι ο αποθηκευτικός του χώρος... Στο to2c τα 16 και τα 32 gb εχουν σχεδον 50 ευρω διαφορα...πιστευετε οτι αξιζει περισσότερο να πάρω το 32αρι?
Link to comment
Share on other sites

Αν αποθηκεύεις πολλές φώτο ή τραγούδια ή παίζεις πολλά παιχνίδια πάρε το 32.Αν τίποτα από τα παραπάνω πάρε το 16.Αναλογα την χρήση σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μετά από πολύ σκέψη κατέληξα σε αυτό το τηλέφωνο και μάλλον θα το παραγγείλω αύριο!!! Το τελευταίο μου δίλημμα είναι ο αποθηκευτικός του χώρος... Στο to2c τα 16 και τα 32 gb εχουν σχεδον 50 ευρω διαφορα...πιστευετε οτι αξιζει περισσότερο να πάρω το 32αρι?

 

Αν δεν εχεις θεμα με την διαφορα,παρε το 32gb σαφως και θα εισαι ποιο ανετος

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το 32άρι!

Στο to2c μετά από επισήμανση που τους έκανα ότι σε άλλο διαδικτυακό κατάστημα το είχαν αρκετά φθηνότερα έριξαν την τιμή και των δύο και ειδικά του 32 στα 299 USD!!! Επίσης στο vickmall μου έδωσαν κουπόνι για να το αγοράσω στην τιμή που τους το έδειξα!!! Μη με ρωτήσετε γτ ρώτησα και στα δύο....Ταυτόχρονα τους έστειλα!!! Και οι δύο πάντως καταπληκτικοί!!!! Το μόνο αρνητικο ότι κανένα από τα δύο δεν το είχε σε λευκό-ασημί οπότε πήρα το γκρι-μαύρο!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

OIS αν είχε μόνο, με δυσκολεύει αρκετά με το χέρι

17427952754_38ca76ecf9_z.jpgP50523-211131 by Kostas Krith, on Flickr

 

καλα η συγκεκριμενη φωτο δεν βγαινει χερατη ουτε με ois, αλλα ναι αν ειχαμε και ois θα καναμε παρτυ, υπεροχη παντως

Link to comment
Share on other sites

καλα η συγκεκριμενη φωτο δεν βγαινει χερατη ουτε με ois, αλλα ναι αν ειχαμε και ois θα καναμε παρτυ, υπεροχη παντως

Την έβγαλα με το χέρι στηρίζοντας το σε ένα περβάζι. Λόγω έλλειψης ois λέω να πάω στο lumia 930 με δυσκολεύει αρκετα.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο καταστημα το ειχαν φθηνοτερα? θελω και εγω ενα που ειδες την καλυτερη τιμη?

 

http://www.to2c.com/phone/meizu/meizu-mx4.html Αυτή πρέπει να είναι η χαμηλότερη τιμή αυτή τη στιγμή!!! :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα με το χέρι στηρίζοντας το σε ένα περβάζι. Λόγω έλλειψης ois λέω να πάω στο lumia 930 με δυσκολεύει αρκετα.

 

αμα εχεις συνηθισει σε ois λογικο ειναι να βρισκεις δυσκολια, δεν λεω οτι βγαινουν ευκολα οι βραδινες αλλα εγω δεν εχω θεμα στο να παρω αποτελεσμα, παντως επειδη εχω δει δειγματα απο 930, το meizu βγαζει καλυτερες απο το 930 κατα την γνωμη μου, και ας εχει ois για μεγαλυτερη ευκολια το 930

Link to comment
Share on other sites

OIS αν είχε μόνο, με δυσκολεύει αρκετά με το χέρι

17427952754_38ca76ecf9_z.jpgP50523-211131 by Kostas Krith, on Flickr

 

Eχοντας δει καμποσες φωτογραφιες του saleakos ..γιατι εδω γραφει εστιακη αποσταση στο φακο 3.5mm? (αντι για 4.8mm).

Παιζει κατι στις ρυθμισεις ή παιζει να εχουν αλλον σενσορα?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε μεγαλο διλλημα μεταξυ mx4 kai m1 note. αυτο που με απασχολει ειναι η καταναλωση μπαταριας. μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Eχοντας δει καμποσες φωτογραφιες του saleakos ..γιατι εδω γραφει εστιακη αποσταση στο φακο 3.5mm? (αντι για 4.8mm).

Παιζει κατι στις ρυθμισεις ή παιζει να εχουν αλλον σενσορα?

Φίλε μου δεν γνωρίζω μπορώ να το δω ή. Διαπιστώσουμε καποσ;

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γκιλοτίνα δεν γνωρίζω μπορώ να το δω ή. Διαπιστώσουμε καποσ;

 

Oπως γνωριζεις δεν το εχω το κινητο .Ισως ο saleakos να ξερει κατι παραπανω.

Απλα κοιτωντας τη φωτογραφια επεσε το ματι μου εκει γνωριζοντας τι θα επρεπε να δω.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε μεγαλο διλλημα μεταξυ mx4 kai m1 note. αυτο που με απασχολει ειναι η καταναλωση μπαταριας. μπορει καποιος να με βοηθησει?

κατα πολυ καλυτερο σε θεμα αυτονομιας το m1

Eχοντας δει καμποσες φωτογραφιες του saleakos ..γιατι εδω γραφει εστιακη αποσταση στο φακο 3.5mm? (αντι για 4.8mm).

Παιζει κατι στις ρυθμισεις ή παιζει να εχουν αλλον σενσορα?

ναι οντως περιεργο, δεν θυμαμαι να εχω δει κατω απο 4.8mm σε φωτο, αλλα δεν εχω ακουσει και για αλλον σενσορα σε αλλη παρτιδα, για ανεβασε και καμια αλλη φωτο φιλε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με το ξυπνητηρι εβγαλε κανεις ακρη???

 

Γτ δεν χτυπαει δεν μπορω να καταλαβω...

 

Κατεβασα και αλλη εφαρμογη απο το μαρκετ και κανει τα ιδια...Νομιζω οτι καποια ρυθμιση πρεπει να ειναι απο την security εφαρμογη που εχει εγκατεστημενη απο τη μανα του το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό σήμερα είναι φοβερό απλα...μόνο που ενόχλησε είναι τα Ελληνικά του είναι εντελώς λάθος ειδικά στις ρυθμίσεις με την τελευταία ενημέρωση που έκανα την 4.2.8.2I...για παράδειγμα αντι να λέει Wi-Fi μου λεει Αποθήκευση (save)...:p αλλα κατα τα αλλα είναι τρομέρο φοβερες φωτογραφιες καλη μπαταρια κραταει ανετα μια μερα...:) αυτό το προβλημα με τα Ελληνικα το εχει κανενας αλλος? Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

κατα πολυ καλυτερο σε θεμα αυτονομιας το m1

 

ναι οντως περιεργο, δεν θυμαμαι να εχω δει κατω απο 4.8mm σε φωτο, αλλα δεν εχω ακουσει και για αλλον σενσορα σε αλλη παρτιδα, για ανεβασε και καμια αλλη φωτο φιλε να δουμε

 

Άλλη μια προσφατη

P50524-162905

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια προσφατη

P50524-162905

περιεργο, παλι 3.5mm και απ οτι βλεπω η φωτο ειναι τραβηγμενη στο auto, θα το ψαξω λιγο και θα σου πω, παραυτα πολυ ομορφη η φωτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδι μου αυτό το γλειφιτζούρι ;

 

Βγήκε σήμερα public test firmware A.

http://download.meizu.com/Firmware/Flyme/MX4/4.5.2/cn/20150525201544/7ea60113/update.zip

copy paste το url σε νέο tab και κατεβαίνει.

 

Θα τη δοκιμάσω το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...