Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγαλύτερη οθόνη, μνήμη, 4πύρηνος επεξεργαστής, και καλύτερ αξία μεταπώλησης.

 

Τα πρωτο και το τεταρτο δεν ειναι τεχνικο χαρακτηριστικο!

Μνημη και τα δυο 1gb..

Οσο για τον επεξεργαστη, λογικα ειναι καλυτερος ο τετραπυρηνος αλλα αν ειναι μονο στα bench η διαφορα κα οχι στην καθημερινη χρηση, δεν μου λεςι τιποτα. Καλυτερα να εχω μια πανεμορφη συσκευη παρα τη ρακετα της σαμσουνγκ. (Υποκειμενικο γουστο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το NEO V και μετά από πτώσεις κλωτσιές κτλ έχει σχεδόν διαλυθεί (πολλές φορές δεν βλέπει sim και άλλες χάνει την αφή την ξαναβρίσκει αργότερα).

Πότε θα κυκλοφορήσει το SP;

Συγκρίνω το SP με S3, και νομίζω ότι το S3 έχει λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά και στο skroutz το βρίσκεις με 370 Ε. Καμιά σκέψη πάνω σε αυτό;

 

δες τα και δυο οταν βγει και το sp δουλεψε το και οποιο σου αρεσει πιο πολυ παρε...απλα τα πραγματα..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

In terms of benchmarks, the SP notched scores ranging between 7500 and 8000 in Quadrant and between 15000 and 16500 in AnTuTu, which is on par with devices like the Galaxy S3 and HTC One X+.

 

source: http://unleashthephones.com/2013/04/07/sony-xperia-sp-review/

 

Το πλαισιο σε ερώτηση για το πότε θα ρθει απάντησε

ΠΛΑΙΣΙΟ - PLAISIO Καλησπέρα Χρήστο , δυνατή επιλογή με δυνατά χαρακτηριστικά! Η ενημέρωση που έχουμε είναι ότι θα κυκλοφορήσει 20 έως 25 Απριλίου μείνε συντονισμένος στο site μας για νεότερα .

 

20-25?

Πολυ ωραια. Χαρηκα για νομιζα οτι θα αργησει πιο πολυ να ερθει στα μερη μας!:D:D

Ελπιζω καπου κει να το φερουν και τα σκρουτζομαγαζα, γιατι εγω δεν δινω 499 στο πλαισιο!:lol:

 

Επισης καποια μαγαζια στην αγγλια ηδη αρχισαν την κυκλοφορια του! Συγκεκριμενα στο clove.co.uk ειναι διαθεσιμο στα 380 περιπου!

(Sorry για το σπαμ):O

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη οθόνη, μνήμη, 4πύρηνος επεξεργαστής, και καλύτερ αξία μεταπώλησης.

Το 4,8" με το 4,6 δεν το θεωρώ μεγαλύτερη οθόνη. Είναι τόσο μικρή η διαφορά που ίσως να μην την πιάνει και το μάτι.

 

Όσον αφορά του πυρήνες δεν λεει κάτι μιας και τα πάντα είναι θέμα υλοποίησης. Αν σου γράψω κώδικα εγώ για παράδειγμα και 8 πυρήνες να έχει το μηχάνημα πάλι θα σέρνεται!!!! Αν γράψει κάποιος που ξέρει και με 300Mhz επεξεργαστή μπορεί να κάνει θαύματα!!! (σχήμα υπερβολής είναι αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.)

 

Άλλωστε οι δυο πυρήνες του SP είναι πιο ψηλά χρονισμένοι οπότε κάπως θα καλύπτεται το πράμα κάτι που επιβεβαιώνεται από το post του chris_tech. :)

 

Όπως και να έχει δες τα και τα δυο από κοντά και αποφασίζεις αναλόγως.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aπαντηση του πλαισιο σε ερωτηση μου σχετικα με το ποτε προκεται να κυκλοφορησει το sp:

 

Chris καλημέρα. Φοβερό timing. Σήμερα περιμένουμε παραλαβή κάποια ποσότητα. Αφού σε ενδιαφέρει κάνε την παραγγελία σου ώστε να στο στείλουμε άμεσα, διότι αν δεν εξασφαλίσεις κομμάτι θα πρέπει να περιμένεις ως το τέλος του μήνα με την επόμενη παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Aπαντηση του πλαισιο σε ερωτηση μου σχετικα με το ποτε προκεται να κυκλοφορησει το sp:

 

Chris καλημέρα. Φοβερό timing. Σήμερα περιμένουμε παραλαβή κάποια ποσότητα. Αφού σε ενδιαφέρει κάνε την παραγγελία σου ώστε να στο στείλουμε άμεσα, διότι αν δεν εξασφαλίσεις κομμάτι θα πρέπει να περιμένεις ως το τέλος του μήνα με την επόμενη παραλαβή.

 

Σαν να απανταει bot ειναι οι απαντησεις τους..

Τιμη ποσο ειπαμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαν να απανταει bot ειναι οι απαντησεις τους..

 

 

Aυτο ακριβως σκεφτομουν οταν ειδα την απαντηση τους!:lol::lol:

 

Chris σου ζητάμε συγγνώμη γιατί κάναμε λάθος νωρίτερα & σου απαντήσαμε για το μοντέλο Xperia T . Όσο για το Xperia SP που μας ζήτησες περιμένουμε να το παραλάβουμε τέλος του μήνα αλλά για την τιμή δεν έχουμε καμία ενημέρωση ακόμα. Αυτή είναι και η σωστή απάντηση!

 

Τσαμπα η χαρα μου! -.-

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-sp-price-7279/

 

Λέει τιμές σε 3 χώρες, Γερμανία Ιταλία Ολλανδία.

 

Αποκλειεται να ισχυουν και για εδω αυτες οι τιμες! Τουλαχιστον οχι στα μαγαζια τυπο κοτσο, πλαισιο!

Link to comment
Share on other sites

Από Αγγλία το έχει αρχική τιμή 370 ευρώ σε 2 ιντερνετομαγαζα(clove.uk/handtec.uk)

Τέλη του μηνός αναμένεται.

Υπομονή.

Εδώ κάτω από 430-450 δύσκολα το κόβω σε μαγαζιά τύπου Πλαίσιο και λοιπές δυναμεις:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λαμβανοντας υποψιν οτι στο πλαισιο συγκεκριμενα το Τ ειναι 399 και το Ζ 599, υπολογιζουμε δια της επαγωγης οτι το SP θα ειναι 499! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Λαμβανοντας υποψιν οτι στο πλαισιο συγκεκριμενα το Τ ειναι 399 και το Ζ 599, υπολογιζουμε δια της επαγωγης οτι το SP θα ειναι 499! :cool:

 

Το Ζ στο πλαισιο 699 κάνει :)

Εγώ αν το πάρω απο μαγαζί τύπου birdphone θα το πάρω. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ στο πλαισιο 699 κάνει :)

Εγώ αν το πάρω απο μαγαζί τύπου birdphone θα το πάρω. :happy:

 

A ναι σωστα! Μπορει λοιπον να κανει και 599:lol:

Εννοειται οτι θα το παρουμε απο σκρουτζομαγαζο! Κοροιδα ειμαστε?:cool: Και οντως το birdophone που και πολυ ανταγωνιστικες τιμες εχει και αξιοπιστο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

"Το Xperia SP δεν είναι απλά γρήγορο σε ότι του ζητήσαμε να κάνει, είναι ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ και "βάζει κάτω" στην ταχύτητα απόκρισης πολύ ακριβότερα κινητά"

:D:cool::D

 

"Αν και επισήμως η Sony δεν έχει αναφέρει τίποτα για το πότε θα δούμε το κινητό στην Ελλάδα και σε ποιά τιμή, οι πληροφορίες που συλλέξαμε κάνουν λόγο για διάθεση προς τα τέλη Μαΐου, με τιμή μεταξύ 400 και 460 ευρώ"

:wacko::mad::cry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω απο διαφορα site ειναι οτι εχουν κανει λαθος με το Stand-by Up to 635 h (2G) / Up to 734 h (3G) :lol: και το site που εβαλε ο noman και στο arena αυτο γραφουν.

Μαλλον τα εγραψαν αναποδα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω απο διαφορα site ειναι οτι εχουν κανει λαθος με το Stand-by Up to 635 h (2G) / Up to 734 h (3G) :lol: και το site που εβαλε ο noman και στο arena αυτο γραφουν.

Μαλλον τα εγραψαν αναποδα.

 

Μάλλον πρέπει να το πήραν από το GSMarena που τα γράφει έτσι.

 

Το σημαντικό πάντως είναι η αυτονομία που μέτρησε ο δημοσιογράφος.

 

By the way, το site μάλλον δεν άντεξε την επισκεψιμότητα και πρέπει να έχει πέσει!:lol:

 

Edit: Από ότι βλέπω επανήλθε, οπότε όσοι δεν προλάβατε να διαβάσετε το review λογικά θα μπορείτε τώρα.

Edited by noman
Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/sony-xperia-sp-india-price-availability-187930/

 

Κυκλοφόρησε στην Ινδία με Rs. 27,490, (~$518). Ελπίζω να κάνει τόσο περίπου και εδώ.

 

Εδώ έχει φωτογραφίες και Hands-on http://www.pocket-lint.com/news/50148/sony-xperia-sp-smartphone-pictures-and-hands-on

Edited by Xperia_
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλημερα σε ολους...εχω ενα xperia sp το οποιο μετα απο πτωση σταματησε να δειχνει εικονα η οθονη του..το τηλεφωνο δουλευε κανονικα αλλα δν εδειχνε τπτ..μονο ενα φωτισμο στην οθονη(backlight) λεω θα καηκε η οθονη..Αγορασα λοιπον μια οθονη κομπλε με προσοψη απο το ebay την εβαλα πανω και παλι τα ιδια...το κινητο το καταλαβαινεις οτι λειτουργει κανονικα αλλα δν δειχνει τπτ η οθονη...δν υπαρχει περιπτωση να μην εκανα κατι σωστα...τι μπορει να συμβαινει???
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα xperia sp το οποιο μετα απο πτωση σταματησε να δειχνει εικονα η οθονη του..το τηλεφωνο δουλευε κανονικα αλλα δν εδειχνε τπτ..μονο ενα φωτισμο στην οθονη(backlight) λεω θα καηκε η οθονη..Αγορασα λοιπον μια οθονη κομπλε με προσοψη απο το ebay την εβαλα πανω και παλι τα ιδια...το κινητο το καταλαβαινεις οτι λειτουργει κανονικα αλλα δν δειχνει τπτ η οθονη...δν υπαρχει περιπτωση να μην εκανα κατι σωστα...τι μπορει να συμβαινει???
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos!! το κινητο εχει κολλισει στο λογοτυπο και δεν λεει να ανοικσει!

φοραω deodexed 4.3 ver 205 me philz karnel..

όταν εκανα επανεκινηση για να μπω στον karnel ώστε να κανω φορματ τα δεδομενα..

πατησα vol down(λαθος επιλογή) και με εβαλε στον teamwox αν προλαωα να διαβασω καλα...

ειχε και αυτό παρομοιο μενου και ειχε και επιλογή για φορματ οποτε επελεξα να κανω από εκει το φορματ...ειχε δυο επιλογες...advance format...οπου σου ειχε επιλογεσ να σβησεις τα παντα... τα επελεξα όλα και μου εβγαλε error όταν πατησα start~

μετα εκανα το απλο φορματ και μου εγραψε οκ!

παω να κανω επαννεκινηση και με ρωτάει αν θελω να εγκαταστισω παλι το Super user ώστε να αποκτισει δικαιοματα root και λεω όχι..το κινητο ηταν να το δωσω σημερα :P

θα ζησει πιστευετε?

 

προσπαθησα να φλασαρω με flashtool μια 4.3 ωερ 207 rom stock αλλα εχω το εξης πρόβλημα...

 

εχω Windows 7 64bit...

 

μετα από πολλες προσπαθιες να φλασαρω την ρομ σταματησε να μου ζηταει drivers και μου βγαζει το παρακατω....[ATTACH]49048[/ATTACH]

μηπως και ποιος ξερει γιατι το βγαζει αυτό?

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το root, το εψαξα λιγο και βρηκα αυτο.

εβαλα τις πληροφοριες τηλεφωνου σε εικονα κατω

αντιστοιχουν στον τελευταιο τροπο

αρα με towlroot;;;

τοσο ευκολο;;; :Ο

σε περιπτωση που χαλασει τι κανω;

unroot αν θελησω;

ευχαριστω! :)

 

 

EDIT: ενταξει με root

αν βαλω cyanogenmod και μετα θελω να κανω unroot τι κανω;

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...