Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάντε λίγη υπομονή και σύντομα θα έχουμε επίσημη τιμή. Και με λίγη επιπλέον υπομονή θα πέσει κι άλλο οπότε θα γίνει φοβερό value for money! Αν και το κινητό τα αξίζει από την αρχή τα λεφτά του!

 

Eννοειται οτι τα αξιζει! 399 γι αυτο το θηριο ειναι πολυ πολυ καλα!

 

Παντως... Λαμβανοντας υποψιν οτι αυτη τη στιγμη το Ζ, στα γνωστα μαγαζια κανει 699, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα ιδια μαγαζια το SP θα το φερουν στα 599! Χαχα! Οποτε το Τ θα παει 499, S 399, P 299 και παει λεγοντας! Τραγικο, και μετα αναρωτιουνται γιατι επιλεγουμε τα σκρουτζομαγαζα ή και τα μαγαζια απεξω! Ευχομαι τα σκρουτζομαγαζα να το κοστολογισουν κατευθειαν στα 380. Με τετοια αρχικη τιμη, και μετα απο κανα 2 μηνες ακομα πιο χαμηλη, το κινητο θα πουλησει σαν τρελο!

 

Ναι εχω φαει κολλημα με το SP:love: και δεν ειμαι καν φανατικος της Sony!

 

Μπαι δε γουει, που λεμε και στο χωριο μου, στην Αγγλια ηδη αρχισε να πουλιεται σε καποια e-shops. Ποτε το βλεπετε να ερχεται και απο τα μερη μας? Επισημα ή μη..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπική εκτίμηση χωρίς να έχω κάποια επίσημη ενημέρωση μάλλον προς το τέλος του μήνα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Η τιμη στο Skroutz λαθος η σωστη τιμη είναι 302,90 €.

 

Με εκτιμηση

 

Ιωακειμ Θεοδoσiου

 

σημερα ειδα σε καταστημα κοσμοτε, sony xperia p στα 330 ευρω.

δεν πανε καλα οι ανθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς λευκό. Από τις φωτόγραφίες φαίνεται σαν να ασημίζει λίγο. Νομίζω ότι αυτό είναι που το κάνει τόσο όμορφο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με 380-400 ευρω ειναι value for money.Κοιτουσα προς htc one,αλλα βλεποντας το αναθεωρω.Αναβαθμισεις δινοντε γρηγορα απο τη Σονυ?
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινος θα σου έλεγα ότι δεν είναι και η πιο γρήγορη. Ωστόσο δείχνει σημάδια βελτίωσης όπως άλλωστε και σε άλλους τομείς. Σίγουρα όμως θέλει δουλειά ακόμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την εκανα την παραγγελια μου απο Αγγλια(handtec.uk) και πλεον αναμονη κανα μηνα,ελπιζω μην μπει Μαιος και αρχισουμε απο αναβολες και αναβολες

Διοτι μπορει να αλλαξω και γνωμη Sony ακους:D

Την αλλη εβδομαδα παραλαμβανω τη micro sd και αναμονη για το bt handsfree να δεσει το γλυκο,μεχρι τον Οκτωβριο-Νοεμβριο να μας καλυψει πιστευω ανετα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την εκανα την παραγγελια μου απο Αγγλια(handtec.uk) και πλεον αναμονη κανα μηνα,ελπιζω μην μπει Μαιος και αρχισουμε απο αναβολες και αναβολες

Διοτι μπορει να αλλαξω και γνωμη Sony ακους:D

Την αλλη εβδομαδα παραλαμβανω τη micro sd και αναμονη για το bt handsfree να δεσει το γλυκο,μεχρι τον Οκτωβριο-Νοεμβριο να μας καλυψει πιστευω ανετα.

 

Πωω σε ζηλευω! Περιμενουμε λεπτομεριες οταν ερθει στα χερια σου!

Link to comment
Share on other sites

Πωω σε ζηλευω! Περιμενουμε λεπτομεριες οταν ερθει στα χερια σου!

 

Κατσε να παραλαβουμε εχουμε αρκετο δρομο και η Sony δεν φημιζεται για ''τερας αξιοπιστιας'' με τις ημερομηνιες κυκλοφοριας των προιοντων της.

Ειδωμεν:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μην μπει Μαιος και αρχισουμε απο αναβολες και αναβολες.

Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Έχει αρχίσει να επενδύει πολλά η Sony και δεν νομίζω να κάνει τέτοιο παιδαριώδη παρελθοντικά λάθη.

Mπαι δε γουει, δεν το πιστευω οτι εχουμε φτασει πλεον σε σημειο τετοια θηρια να τα αποκαλουμε mid-range..!:lol:

Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αlextrella τι χρωμα το παρηγγειλες?

Σε λευκο,διοτι το κοκκινο δεν το εχει παρα μονο και σε μαυρο.

Το βρηκα αλλου το κοκκινο στο γερμανικο amazon αλλα 50 ευρω παραπανω δε λεει.

Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Έχει αρχίσει να επενδύει πολλά η Sony και δεν νομίζω να κάνει τέτοιο παιδαριώδη παρελθοντικά λάθη.

 

Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του!

Και εγω ετσι σκεφτομαι,αλλα ειμαι παντα επιφυλακτικος.

Στην ουσια ειναι ενα πιο τουμπανιασμενο Xperia S με βελτιωσεις παντου και πολυ καλη και τιμια προταση γενικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει κατα τη γνωμη σας να δωσω το iphone 5 και να παρω το SP?

 

Εγω θα το εδινα, αλλα προσωπικα εγω, που δεν μου αρεσουν τα i-phone. Στα χαρακτηριστικα, θεωρητικα, ειναι καλυτερο το SP. Πλεον εχει να κανει με το πιο λειτουργικο συστημα προτιμας περισσοτερο νομιζω!

 

Εν το μεταξυ διαβαζω και σε διαφορα sites σχολια (αρνητικα) για την τιμη του! Ρε αν ειναι δυνατον... 399, που σε κανα μηνα απο την κυκλοφορια του θα πεσει αρκετα, επιμενω ειναι πολυ πολυ καλη τιμη λαμβανοντας υποψιν τι εχει μεσα του αυτο το θηριο. Ειναι ενα κλικ κατω απο το Ζ αυτη τη στιγμη. (Οχι, δεν παιρνω ποσοστα απο τη Sony:rolleyes:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμασει Android με το S3 αλλα μου φανηκε πιο ευχρηστο και απλο το ΙΟS.Πλεον θελω να ξαναδοκιμασω
Link to comment
Share on other sites

Σε λευκο,διοτι το κοκκινο δεν το εχει παρα μονο και σε μαυρο.

Το βρηκα αλλου το κοκκινο στο γερμανικο amazon αλλα 50 ευρω παραπανω δε λεει.

 

Και εγω ετσι σκεφτομαι,αλλα ειμαι παντα επιφυλακτικος.

Στην ουσια ειναι ενα πιο τουμπανιασμενο Xperia S με βελτιωσεις παντου και πολυ καλη και τιμια προταση γενικα.

Εγω Αλεξ θα ελεγα οτι ειναι πιο τουμπανιασμενο απο το xperia t, το xperia t τα μονα πραγματα που εχει ανωτερα απο το sp ειναι οι καμερες(ονομαστικα mp) και η εσωτερικη μνημη :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγω Αλεξ θα ελεγα οτι ειναι πιο τουμπανιασμενο απο το xperia t, το xperia t τα μονα πραγματα που εχει ανωτερα απο το sp ειναι οι καμερες(ονομαστικα mp) και η εσωτερικη μνημη :)

 

Oνομαστικα μονο γιατι στην πραξη...:shifty: 13mp δεν ηταν παντως! Η σονι εχει αποδειξει οτι οι 8αρες ακομα και καποιες 5αρες της ειναι ολα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια ειναι ενα πιο τουμπανιασμενο Xperia S με βελτιωσεις παντου και πολυ καλη και τιμια προταση γενικα.

Πήγα να σου πω να μην τα λες αυτά γιατί θα πέσουν πάνω σου ο Κωνσταντίνος και ο Θανάσης να σε φάνε αλλά με πρόλαβε ο Θανάσης!!! :lol::lol::lol::p

Το κινητό όντως είναι καλύτερο στα σημεία και από τα δυο κινητά που αναφέρονται και μάλιστα σε εξαιρετική τιμή (αν τελικά είναι γύρω στα 400 Ευρώ)

Αξιζει κατα τη γνωμη σας να δωσω το iphone 5 και να παρω το SP?

Δύσκολη απάντηση φίλε μου. Σαν χαρακτηριστικά δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει. Το θέμα όμως είναι αν ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου. Αν το κομμάτι αυτό ικανοποιείται τότε μην το σκέφτεσαι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να σου πω να μην τα λες αυτά γιατί θα πέσουν πάνω σου ο Κωνσταντίνος και ο Θανάσης να σε φάνε αλλά με πρόλαβε ο Θανάσης!!! :lol::lol::lol::p

Το κινητό όντως είναι καλύτερο στα σημεία και από τα δυο κινητά που αναφέρονται και μάλιστα σε εξαιρετική τιμή (αν τελικά είναι γύρω στα 400 Ευρώ)

Καλα.... εγω το ισοπεδοσα το s, δεν το βαζω ουτε καν σε συγκριση :lol:

Αυτο που περιμενω να δω στο sp ειναι η οθονη του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγω Αλεξ θα ελεγα οτι ειναι πιο τουμπανιασμενο απο το xperia t, το xperia t τα μονα πραγματα που εχει ανωτερα απο το sp ειναι οι καμερες(ονομαστικα mp) και η εσωτερικη μνημη :)

 

Μπορει να μην εχεις αδικο απλως το τελευταιο κινητο μου απο Sony ηταν το S και για αυτο και το ανεφερα:p

Πιστευω η οθονη να ειναι το ιδιο καλη οπως τα περισσοτερα Sony που εγω δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο παραπονο που να με ενοχλει σε σημειο να μην το παρω τελικα.

Σε βλεπω και εσενα στο SP να καταληγεις μου φαινεται:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...