Jump to content

Αγορές από το εξωτερικό


makap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη αγορά μετά τις απαγορεύσεις, σήμερα απο Αγγλικό e-bay με playpal και χρεωστική της Πειραιώς με κανονική διαδικασία:D
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμασω να κανω μια αγορα και να πληρωσω με paypal,χωρις να εχω χρηματα μεσα στο balance

και στο τελος φαω ακυρο,θα χρεωθω κατι απο την τραπεζα ? (για την μετατροπη συναλλαγματος ,πχ ?)

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμασω να κανω μια αγορα και να πληρωσω με paypal,χωρις να εχω χρηματα μεσα στο balance

και στο τελος φαω ακυρο,θα χρεωθω κατι απο την τραπεζα ? (για την μετατροπη συναλλαγματος ,πχ ?)

 

απο τη στιγμη που δεν αγοραζεις,σαφως και δεν χρεωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάτι από aliexpress, που δεν δέχεται paypal... έψαξα τα ίδια σε ebay και σε άλλα που δέχονται paypal αλλά δεν υπάρχουν ή είναι πολύ πιο ακριβά. Υπάρχει κάποια λύση ή ξέρουμε περίπου πότε θα επιτραπεί? Δεν δέχονται [μέχρι χθες τουλάχιστον] την prepaid μου.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάτι από aliexpress, που δεν δέχεται paypal... έψαξα τα ίδια σε ebay και σε άλλα που δέχονται paypal αλλά δεν υπάρχουν ή είναι πολύ πιο ακριβά. Υπάρχει κάποια λύση ή ξέρουμε περίπου πότε θα επιτραπεί? Δεν δέχονται [μέχρι χθες τουλάχιστον] την prepaid μου.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6303838

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη αγορά μετά τις απαγορεύσεις, σήμερα απο Αγγλικό e-bay με playpal και χρεωστική της Πειραιώς με κανονική διαδικασία:D

 

Ακριβώς την ίδια διαδικασία αλλά αποτυχία.φανταζομαι ότι έχεις μηδενικό balance στο PayPal και τράβηξε λεφτά απο την προπληρωμένη.ερωτηση η κάρτα σου είναι χρεωστική η προπληρωμένη;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω να ρωτησω σχετικα με τις αγορες απο aliexpress.Ειναι εμπιστο? Εχω εγγυηση?? Να αγορασω η οχι??

Αγορές από Aliexpress :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ακριβώς την ίδια διαδικασία αλλά αποτυχία.φανταζομαι ότι έχεις μηδενικό balance στο PayPal και τράβηξε λεφτά απο την προπληρωμένη.ερωτηση η κάρτα σου είναι χρεωστική η προπληρωμένη;

Της Πειραιώς χρεωστική, ήταν ή μόνη αγορά που πέρασε.Μετά απο μέρες όταν ξαναδοκίμασα Εφαγα Πόρτα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω απο το Gearbest eu warehouse η αγορα μου θα ειναι απο ευρωπαικο καταστημα της gearbest???

και αν ναι τοτε δεν υπαρχει φοβος για τελωνειο και η αποστολη θα ειναι το πολυ δεκα μερες να υποθεσω.....

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω απο το Gearbest eu warehouse η αγορα μου θα ειναι απο ευρωπαικο καταστημα της gearbest???

και αν ναι τοτε δεν υπαρχει φοβος για τελωνειο και η αποστολη θα ειναι το πολυ δεκα μερες να υποθεσω.....

 

Δεν υπάρχει θέμα για τελωνείο μιας και έρχεται απο ευρώπη αλλά τις 10 μέρες απο το gearbest τις ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να κανω μια αγορα απο γερμανια (παπουτσια) μεσω paypal αλλα ερχετε με dhl μεταφορικη.τελωνιο δεν πληρωνω λογο ευρωπης μεταφορικα θα πληρωσω παραπανο ομως? Οποιος ξερει σιγουρα ας βοηθησει!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Για πληρωμή με paypal πρέπει να έχεις balance για να είσαι σίγουρος.

2. Αποστολή με DHL από Γερμανία δεν σημαίνει, κατ' ανάγκη courier αλλά μπορεί και ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε ευχαριστω για την απαντηση.εχει δυο επιλογες μια standar dhl και μια express. Το μαγαζι ειναι το breuninger αμα μπορεις να το δεις ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο shipping γράφει μόνο για standard delivery και express delivery, χωρίς να αναφέρει κάπου DHL.

Επίσης, οι τιμές που έχει στο shipping φαίνεται ότι αφορούν στη Γερμανία και όχι σε όλο τον κόσμο.

Επικοινώνησε μαζί τους και ξεκαθάρισε το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την αμεση απαντηση!!!!!

 

Βρηκα τα παπουτσια και στο αμαζον το γερμανικο θα πληρωσω κατι παραπανω εχτος απο τα 7€ μεταφορικα που ζηταει??συγνωμη αν σας μουρλανα απλα δεν ξερω απο αμαζον !!!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα υπάρχουν σε 40 (56,99€+7€ μεταφορικά) αλλά ο πωλητής δεν στέλνει στην Ελλάδα και 41 (69,95€+9,95) από άλλο πωλητή, που τα στέλνει. Εννοείται ότι είναι γυναικεία παπούτσια.
Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα υπάρχουν σε 40 (56,99€+7€ μεταφορικά) αλλά ο πωλητής δεν στέλνει στην Ελλάδα και 41 (69,95€+9,95) από άλλο πωλητή, που τα στέλνει. Εννοείται ότι είναι γυναικεία παπούτσια.
ναι φιλε το ξερω οτι ειναι γυναικια σε 40.5 νουμερο ο πωλητης με 56,99+7 μ βγαζει οτι στελνει και στην ελλαδα εκει που γραφει σε ποιες χωρες και σε ποσες μερες το στελνει.εισαι σιγουρος για κοιτα το μια παλι φιλε μ ο πωλητης λεγετε calzature&sport

Ευχαριστω

Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1. Για πληρωμή με paypal πρέπει να έχεις balance για να είσαι σίγουρος.

2. Αποστολή με DHL από Γερμανία δεν σημαίνει, κατ' ανάγκη courier αλλά μπορεί και ταχυδρομείο.

 

καλησπέρα, εγω παρελαβα προσφατα πακετο απο Γερμανια με DHL ελεγε Γερμανιας και το tracking number μονο στο Γερμανικο site dhl.de εδειχνε απλα ηρθε σε εμενα με ELTA courier....επισης υποψην οτι τα Γερμανικα ταχυδρομεια εχουν την DHL στην Γερμανια οποτε ειναι το ιδιο και το αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...