Jump to content

Ξένη Τηλεοπτική Σεζόν 2014-15


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, θα ξεκινήσει η 2η σεζόν και βάλανε τον Vince Vaughn να παίξει.

Τον Vince Vaughn.

Σε σοβαρη σειρά.

 

Αναρωτιέμαι τι να συνέβη. Ήταν απασχολημένοι με άλλα project o Adam Sandler και o Rob Schneider ή απλά το είδανε σαν πρόκληση εκεί στο HBO να δούνε πόσο κακούς ηθοποιούς μπορούν να βάλουν σε καλογραμμένες σειρές πριν ο κόσμος αρχίσει να φεύγει;

 

Μα και στον πρώτο κύκλο ποιος περίμενε τους Μάθιου Μακόναχι και Γούντι Χάρελσον να είναι τέτοια αποκάλυψη!? Κανείς δεν έφυγε. Αντίθετα όλοι παραδέχτηκαν τις ερμηνείες τους. Εγώ αν δεν το δω δεν πρόκειται να σχολιάσω

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

True detective! Το προτείνω ανεπιφύλακτα :)

 

Καλο δεν μπορω να πω....

Αλλα ρε αδερφε Scherlock δεν ειναι...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ,είναι διαφορετικό.

 

Δεν εχεις αδικο... Απλα ειχα χρονια να βρω σειρα που να με καθηλώνει ετσι...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Μα και στον πρώτο κύκλο ποιος περίμενε τους Μάθιου Μακόναχι και Γούντι Χάρελσον να είναι τέτοια αποκάλυψη!? Κανείς δεν έφυγε. Αντίθετα όλοι παραδέχτηκαν τις ερμηνείες τους. Εγώ αν δεν το δω δεν πρόκειται να σχολιάσω

 

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Ο Matthew McConaughey είχε ήδη πάρει Oscar για το Dallas Buyers Club. Μπορεί να μην είναι ο Anthony Hopkins ή να μην έχει κάνει τις σωστότερες των επιλογών όσον αφορά τις ταινίες του στο παρελθόν, αλλά όποιος είδε το Dallas Buyers Club δε νομίζω πως μπορεί να αμφισβητούσε το αν μπορεί έστω να παίξει.

 

O Woody Harrelson δεν ξέρω καν γιατί μπαίνει στην κουβέντα. Έχει προταθεί για Oscar δύο φορές, για Emmys εφτά, έχει παίξει σε ταινιάρες και ακόμα και σε πιο απλούς ρόλους ή σε σαχλοκωμωδίες, είναι πάντα τουλάχιστον αξιοπρεπής.

 

Ξέρεις ποιά είναι η σημαντικότερη στιγμή της καριέρας του Vaughn;

Oι... Γαμομπελάδες! A και ότι τα'χε με τη Jennifer Aniston.

Ο άνθρωπος είναι απλούστατα κακός ηθοποιός, με κακές επιλογές και ακόμα χειρότερες ερμηνείες.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Χε χε, ναι αλλα πριν το Dallas το peak του ηταν μια ταινια με την Ανιστον...

Κι εγω δεν πιστευω οτι θα δρεψει δαφνες ο Vaughn, αλλα πλεον κρατω μικρο καλαθι.

Link to comment
Share on other sites

παει και τα Helix ,resurrection και τα 2 κανσελ.και το revenge δεν το χω δει ακομα το τελευταιο επ αλλα αυτο θα ναι τελευταιο :Xκανσελ και αυτο.:blink:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπε κανείς Revenge; Πώς του φάνηκε το finale;

Καιρός ήταν πια να το τελειώσουν. Το τραβουσαν από τα μαλλιά τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

παει και τα Helix ,resurrection και τα 2 κανσελ.και το revenge δεν το χω δει ακομα το τελευταιο επ αλλα αυτο θα ναι τελευταιο :Xκανσελ και αυτο.:blink:

Δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο για τα helix και resurrection που κόπηκαν.. Καλή ιδέα(ειδικά το helix) κακή υλοποίηση θα έλεγα. Και τα δύο τα άφησα πριν καν ολοκληρώσω την πρώτη σεζόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το HELIX το μαμησανε μετά την Ανταρκτική.

Τέρατα, ιοι, αιμομιξίες, αθάνατοι όλα σαλάτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.. .

 

Πρέπει να φτιαχτεί νήμα για το Sense8. .. Είναι από τα πιο Καλογυρισμενα κατεμε και προβλέπεται πολύ δράση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. .

 

Πρέπει να φτιαχτεί νήμα για το Sense8. .. Είναι από τα πιο Καλογυρισμενα κατεμε και προβλέπεται πολύ δράση

 

Εεε.. Wachowskis είναι αυτοί :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ας κυλήσει λίγο και το βλέπουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ας κυλήσει λίγο και το βλέπουμε. :)

 

Η συζήτηση ή η σειρά;

Γιατί η σειρά είναι του Netflix. Δεν κυλάει. Όλα τα επεισόδια βγήκαν μαζί :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση ή η σειρά;

Γιατί η σειρά είναι του Netflix. Δεν κυλάει. Όλα τα επεισόδια βγήκαν μαζί :p

 

Η συζήτηση. :p

 

Γιατί αν είναι ανοίξουμε θέμα και μετά από 3-4 απαντήσεις να βαλτώσει, είναι κρίμα κι άδικο. Εδώ το βλέπουν περισσότεροι. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Sense8. Εχω δει μονο το 1ο επεισοδιο. Δεν μου αρεσει που ακομη και στο Ναϊρομπι μανα και γιος εχουν ως μητρικη γλωσσα τα αγγλικα, λες και ειμαστε στο '60. Το πιο δυνατο σημειο του επεισοδιου για εμας τους παλιοτερους η επιστροφη της μεγαλης Νταρυλ Χανα.

Το σεναριο παντως με το καλημερα ανοιγει πολλα θεματα και δεν ξερω αν θα καταφερει να τα μαζεψει στη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Sense8. Εχω δει μονο το 1ο επεισοδιο. Δεν μου αρεσει που ακομη και στο Ναϊρομπι μανα και γιος εχουν ως μητρικη γλωσσα τα αγγλικα, λες και ειμαστε στο '60. Το πιο δυνατο σημειο του επεισοδιου για εμας τους παλιοτερους η επιστροφη της μεγαλης Νταρυλ Χανα.

Το σεναριο παντως με το καλημερα ανοιγει πολλα θεματα και δεν ξερω αν θα καταφερει να τα μαζεψει στη συνεχεια.

 

Ε καλά.

Το να λες για δουλειά των Wachowskis ότι ανοίγει πολλά θέματα και παίζει να μην μπορέσουν να τα απαντήσουν είναι σα να λες ότι ο ήλιος μάλλον θα βγει από την Ανατολή. :lol:

Πάντα το ίδιο κάνουν (με εξαίρεση κάτι χαζά τύπου Speed Racer).

Απλά τώρα έχουν την πολυτέλεια να απλώσουν την υπόθεση σε 12 επεισόδια και να το πάνε για 2η σεζόν του χρόνου αν χρειάζεται.

12 ώρες είναι σα 5-6 ταινίες τους μαζί, δεν τα έχω δει ακόμα όλα αλλά δε μπορεί κάτι θα "κλείνουν".

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά.

Το να λες για δουλειά των Wachowskis ότι ανοίγει πολλά θέματα και παίζει να μην μπορέσουν να τα απαντήσουν είναι σα να λες ότι ο ήλιος μάλλον θα βγει από την Ανατολή. :lol:

Πάντα το ίδιο κάνουν (με εξαίρεση κάτι χαζά τύπου Speed Racer).

Απλά τώρα έχουν την πολυτέλεια να απλώσουν την υπόθεση σε 12 επεισόδια και να το πάνε για 2η σεζόν του χρόνου αν χρειάζεται.

12 ώρες είναι σα 5-6 ταινίες τους μαζί, δεν τα έχω δει ακόμα όλα αλλά δε μπορεί κάτι θα "κλείνουν".

 

Το πλάνο έιναι για 5 σεζόν απο έχω διαβάσει.Μαλιστα οι ηθοποιοί έχουν υπογραψει για τόσο.

Before filming began Straczynski and the Wachowskis mapped out five seasons worth of stories for the series,[39] including the series' final episode.[40] Straczynski compiled a 30-page document detailing the key points of a hypothetical second season.[41] The actors cast were signed for five seasons. "We pitched it as a five-year story. We've mapped out five seasons of this thing, our actor deals are being made for five seasons, five or six depending on the breaks," said Straczynski.[11]

http://en.wikipedia.org/wiki/Sense8#Development

Ποια έκδοση έχετε καταβασει ;Εχετε βρει υπότιτλους έστω και αγγλικούς;

Link to comment
Share on other sites

Το πλάνο έιναι για 5 σεζόν απο έχω διαβάσει.Μαλιστα οι ηθοποιοί έχουν υπογραψει για τόσο.

Before filming began Straczynski and the Wachowskis mapped out five seasons worth of stories for the series,[39] including the series' final episode.[40] Straczynski compiled a 30-page document detailing the key points of a hypothetical second season.[41] The actors cast were signed for five seasons. "We pitched it as a five-year story. We've mapped out five seasons of this thing, our actor deals are being made for five seasons, five or six depending on the breaks," said Straczynski.[11]

http://en.wikipedia.org/wiki/Sense8#Development

Ποια έκδοση έχετε καταβασει ;Εχετε βρει υπότιτλους έστω και αγγλικούς;

 

Ωχ. Κατάλαβα. Απαντήσεις στην 4η-5η σεζόν.

Ναι, αγγλικούς υπότιτλους έχω βρει. Όσο για την έκδοση, κατέβασα το πρώτο που βρήκα τη full σεζόν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Sense8. Εχω δει μονο το 1ο επεισοδιο. Δεν μου αρεσει που ακομη και στο Ναϊρομπι μανα και γιος εχουν ως μητρικη γλωσσα τα αγγλικα, λες και ειμαστε στο '60. Το πιο δυνατο σημειο του επεισοδιου για εμας τους παλιοτερους η επιστροφη της μεγαλης Νταρυλ Χανα.

Το σεναριο παντως με το καλημερα ανοιγει πολλα θεματα και δεν ξερω αν θα καταφερει να τα μαζεψει στη συνεχεια.

Και εγώ την ξεκίνησα.

Χάσιμο κλασικό Από τον αδερφό και την αδερφή.

 

Επίσης, εκεί με τα 2 κορίτσια στο κρεβάτι, πολύ "juicy" περιεχόμενο!! :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υποτιτλοι υπάρχουν κανονικά μέχρι το 5ο επεισοδιο και σεχδον κάθε δύο μέρες βγαίνει και άλλο. Έχω δει τα πρώτα 5 (SNEAKY έκδοση). Αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

 

ΠΑρόλο που είναι αργή η εξέλιξη, γίνονται πολλά και περνάει η ώρα χωρις να το έχεις καταλάβει. Δεν θεωρώ ότι έχει ανοίξει πολλά θέματα απλά δεν ξεδιπλώνει από την αρχή την υπόθεση για να το κάνει ευπεπτο.Το μυστήριο έχει την γλύκα του..

 

Ελπίζω τα αδέρφια να έχουν κάνει πάλι το θαύμα τους

Link to comment
Share on other sites

Επισης μια καλη σειρα που ενω εχει ολοκληρωθει ο 1ος κυκλος στην Αγγλια (και ανανεωθηκε για του χρονου ) θα αρχησει να προβαλεται και στην Αμερικη ειναι το Poldark ...Ειναι το γνωστο στορι , με καλο καστ και γενικα καλογυρισμενη σειρα !!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...