Jump to content

Ξένη Τηλεοπτική Σεζόν 2014-15


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα δεν με ενθουσιασε τοσο πολυ... προτιμω τον Κονσταντιν της ταινιας του 2005...

 

 

Keanu ο θεός στην ταινία αυτή. Μπορεί να μην άξιζε και... όσκαρ :p αλλά θα γίνει cult φιγούρα στο μέλλον με αυτό τον ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβλεπε κανείς Glee; Ομολογώ ότι η σχέση μας προσωπικά ήταν on/off αλλά το φινάλε χθες ήταν αρκετά συγκινητικό
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν με ενθουσιασε τοσο πολυ... προτιμω τον Κονσταντιν της ταινιας του 2005...

 

δεν θα μου κανει εντυπωση αν κοπει τελικα (μπορει ομως να αλλαξει καναλι)

 

Keanu ο θεός στην ταινία αυτή. Μπορεί να μην άξιζε και... όσκαρ :p αλλά θα γίνει cult φιγούρα στο μέλλον με αυτό τον ρόλο.

 

Σωστό αυτό, η ταινία ήταν το απόλυτο cult κι εγώ την προτιμώ, θύμιζε πολύ κόμικ!

Link to comment
Share on other sites

ειδα την αμερικανικη βερζιον του returned Eτσι και ετσι. ολοιδιο με το αλλο το γαλικο απλα οι χαρακτηρες ειναι εκνευριστικοι και αδιαφοροι και το ολο στορι σε μπερδευει ακομα περισσοτερο με το να προσθετει πιο πολλες ιστοριες μαζι και μαλιστα απ το πρωτο επ.Εχει λιγο αγωνια αλλα δεν βγαζει την ατμοσφαιρα που χε το οριτζιναλ.

εν αντιθεση με το αλλο αντιγραφο resurrection που σε κρατα διαρκως και εχει τη μια ανατροπη μετα την αλλη.

Επισης ενα ωραιο θριλερακι tv show που αρχιζει το μαη απ τον m night shymalan Wayword pines http://www.imdb.com/title/tt2618986/?ref_=nv_sr_2

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν τον Clarkson και το Top Gear, έχουν μεταφερθεί εδώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα ωραιο θριλερακι tv show που αρχιζει το μαη απ τον m night shymalan Wayword pines http://www.imdb.com/title/tt2618986/?ref_=nv_sr_2

 

Αυτό το "απ τον M Night Shyamalan" νομίζω πως το λες για καλό, αλλά με τα χάλια που έχουν όλες οι ταινίες του με εξαίρεση το Sixth Sense, είναι τόσο αντιφατικό όσο το να χρησιμοποιείς τις λέξεις "ανάπτυξη" και "από την Ελλάδα" στην ίδια πρόταση.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε οτι ο εκτος κυκλος θα ειναι και ο τελευταιος για το Downton Abbey.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "απ τον M Night Shyamalan" νομίζω πως το λες για καλό, αλλά με τα χάλια που έχουν όλες οι ταινίες του με εξαίρεση το Sixth Sense, είναι τόσο αντιφατικό όσο το να χρησιμοποιείς τις λέξεις "ανάπτυξη" και "από την Ελλάδα" στην ίδια πρόταση.
κοιτα οτι θα ναι μαπα αυτο ειναι το σιγουρο:lol: αλλα μωρε δε παυει η σειρα να εχει ενα theme που με αρεσει.Mια πολη στη μεση του πουθενα, και κατι supernatural γινεται σε αυτη τη πολη και οι ξενοι ειναι παγιδευμενοι οπως το haven ας πουμε

Ελπιζω να μην απογοητευσει αυτη τη φορα, αν και δε θα με εξεπλητε το φιναλε να ειναι ολοι ειναι νεκροι και δε το ξερουν :X

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε τιποτα νεοτερο για το homeland 5???

 

Season 5 (2015)[edit]

The fifth season will take place two and a half years after the previous season and will be set in Europe with Carrie Mathison no longer an intelligence officer. The season will film in Germany and is scheduled to premiere in September 2015.[9]

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeland_%28TV_series%29#Season_5_.282015.29

Link to comment
Share on other sites

Και για πες...

Ουσιαστικά ειναι αστυνομική σειρά. Μια γιατρός γίνεται ζόμπι και καταφέρνει να επιζήσει με έξυπνο τρόπο κρύβοντας την κατάσταση της και πλεον δουλεύει σε νεκροτομειο για να μπορεί να τρώει! Εκεί καταλαβαίνει οτι οταν τρώει από τα πτώματα βλέπει το τέλος της ζωής τους και τελικά ωθειται να βοηθήσει εναν αστυνομικό να λύνει τις υποθέσεις ανθρωποκτονιας.

Ειναι χιουμοριστικη κ εξυπνη σειρά, μέχρι τώρα τουλάχιστον!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κορυφαιος συνδυασμος nickname και σειρας:):):)

;) πράγματι...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχετε δει Silicon Valley, απλά δείτε Silicon Valley. Σήμερα ξεκίνησε η 2η σαιζόν. Η πρώτη είναι 8 επεισόδια. Φανταστική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι έγινε με το penny dreadfull και βγήκε σήμερα το επεισόδιο αντί για τις 3 Μαΐου που έλεγαν? και άλλη διαρροή?

Στο πρόγραμμα που παρακολουθώ τις σειρές μου, το έχει για 3/5.

Άρα μάλλον πρόκειται για διαρροή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα που παρακολουθώ τις σειρές μου, το έχει για 3/5.

Άρα μάλλον πρόκειται για διαρροή.

 

Ναι διαρροή ήταν αλλά με παρεξένεψε το γεγονός ότι ήταν 720p το επεισόδιο

 

anyway πάρα πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο.. μακάρι να συνεχίσει έτσι

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε και το wayward pines του shaylaman .ωραιο το πρωτο επ.μου θυμισε λιγο εως πολυ twilight zone και στηβεν κινγκ.Μαλλον εχω καταλαβει τι συμβαινει,αλλα σιγουρα σε κανει να θες και το επομενο επεισοδιο.

Επισης μια αλλη καλη σειρα ειναι το Bloodline ωραιο δραμα με στοιχεια θριλερ και με ενα μικρο cliffhanger σε καθε τελος επ.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

True detective! Το προτείνω ανεπιφύλακτα :)

Με "τρόμαξες" προς στιγμήν, νόμιζα ότι ξεκίνησε ο 2ος κύκλος! (θα ξεκινήσει 22 Ιουνίου τώρα που το κοίταξα)

Προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα αυτή τη σειρά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Με "τρόμαξες" προς στιγμήν, νόμιζα ότι ξεκίνησε ο 2ος κύκλος! (θα ξεκινήσει 22 Ιουνίου τώρα που το κοίταξα)

Προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα αυτή τη σειρά!

 

Ναι, θα ξεκινήσει η 2η σεζόν και βάλανε τον Vince Vaughn να παίξει.

Τον Vince Vaughn.

Σε σοβαρη σειρά.

 

Αναρωτιέμαι τι να συνέβη. Ήταν απασχολημένοι με άλλα project o Adam Sandler και o Rob Schneider ή απλά το είδανε σαν πρόκληση εκεί στο HBO να δούνε πόσο κακούς ηθοποιούς μπορούν να βάλουν σε καλογραμμένες σειρές πριν ο κόσμος αρχίσει να φεύγει;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...