Jump to content

Ξένη Τηλεοπτική Σεζόν 2014-15


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρα πολύ καλογυρισμένη σειρά. Κι όσο προχωράει γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρουσα. Εγώ έφαγα κολλημα κι έχω φτάσει στο όγδοο επεισόδιο :sly:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω το είδα. Έψαξα και το βρήκα όλο. Ωραίο! Παρόλο που είναι αρκετά αργό, έχει τόσο καλούς ηθοποιούς/σκηνοθεσία/υπόθεση που μου άρεσε αρκετά. Και το τέλος που επιτέλους καταλαβαίνεις τι νόημα είχε όλο αυτό, δεν το περίμενα να πω την αλήθεια! Τόσο απλά, το προτείνω!! :)

 

Δεν πίστευα οτι το χαν δει κ αλλοι! Είμαστε πολλοί οι ψιλο- ψυχάκιδες τελικά . χαχα. Δεν μππορώ να πω οτι καταλαβα να έχει και πολύ νοημα όμως να σου πω την αλήθεια...:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μια που ξεκίνησα τώρα και έχω κολλήσει ειναι το "How to get away with murder" . Αστυνομικό με δικηγόρους και υποθέσεις. Σε κρατάει σίγουρα... Το προτίνω ανεπιφύλακτα. Πολυ καλογυρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πίστευα οτι το χαν δει κ αλλοι! Είμαστε πολλοί οι ψιλο- ψυχάκιδες τελικά . χαχα. Δεν μππορώ να πω οτι καταλαβα να έχει και πολύ νοημα όμως να σου πω την αλήθεια...:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μια που ξεκίνησα τώρα και έχω κολλήσει ειναι το "How to get away with murder" . Αστυνομικό με δικηγόρους και υποθέσεις. Σε κρατάει σίγουρα... Το προτίνω ανεπιφύλακτα. Πολυ καλογυρισμένο.

Φοβερη σειρα...

Εχω δει μονο την 1η σεζον...

Υπαρχουν κι αλλες διαθεσιμες?

Που ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Homeland season 4. It just rocks

 

 

 

 

 

 

 

+1 για το homeland. Δράση ,περιπέτεια ,ανατροπή και κατά τη γνώμη μου πολύ μελετημένοι χαρακτήρες. Το προτείνω σε όποιον αρέσουν τέτοιου είδους σειρές.

Homeland - Saturday Night Live:

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη σειρα...

Εχω δει μονο την 1η σεζον...

Υπαρχουν κι αλλες διαθεσιμες?

Που ρε παιδια?

 

Εγώ online το βλέπω. Δεν υπάρχει δευτερη season , τώρα παίζει η πρώτη ακόμα .

Link to comment
Share on other sites

θρίλερ γαλλικής παραγωγής 2012 Με τους Αν Κοσινί, Φρεντερίκ Πιερό, Γιάρα Πιλάρ, Κλοτίλντ Εσμ, Σελίν Σαλέτ, Γκιγιόμ Γκουί, Πιερ Περιέ, Τζένα Τιάμ, Αν Ζιραρντό, Σουάν Ναμποτίν, Ματιλά Μαλλιαράκις, Γκρεγκορί Γκαντεμπουά, Σαμίρ Γκεσμί, Ζαν-Φρανσουά Σιβαντιέ, Αλί Πουασόν, Λετίσια ΝτεΦομπέλ υπόθεση

Η Καμίλ, ο Βικτώρ, ο Σιμόν, η Λούσυ επιστρέφουν σ’ ένα απομακρυσμένο χωριό των Άλπεων. Η άφιξή τους ωστόσο ταράζει τους κατοίκους. Τι μπορεί να προκαλεί αυτή την αναστάτωση; Τα τέσσερα αυτά πρόσωπα είναι οι δικοί τους άνθρωποι, που είχαν πεθάνει και τους έθαψαν πριν από χρόνια!

 

 

Οι νεκροί δεν γνωρίζουν ότι είναι νεκροί και θέλουν να συνεχίσουν τη ζωή τους από το σημείο που την άφησαν. Οι ζωντανοί από την άλλη, δεν ξέρουν πώς να τους αντιμετωπίσουν, αλλά και τι έχει προκαλέσει αυτή την απειλητική επιστροφή!

 

Ο εφιάλτης όμως δεν σταματά εδώ. Μια σειρά φόνων από το παρελθόν βγαίνει ξανά στην επιφάνεια, ενώ ταυτόχρονα, η στάθμη του νερού στο φράγμα της λίμνης αρχίζει να υποχωρεί ανεξήγητα...

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει και εγω αυτή την σειρά, την πρώτη σεζόν, στο τελευταίο επεισόδιο μας άφησε αρκετό μυστήριο.Πιστεύω απο το νεο έτος θα αρχίσει η παρουσίαση της 2 σεζόν.
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το The office (με διαφορά η καλύτερη κωμική που έχω δει, όλες οι σαιζόν απίστευτες), και έψαχνα κάτι παρόμοιο. Πέτυχα το Parks and recreation, από τους ίδιους δημιουργούς. Τώρα είναι στην 6η σαιζόν και παίζετε ακόμα. Είμαι στα μισά της δεύτερης Και μπορώ να πω μου αρέσει πολύ!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το The office (με διαφορά η καλύτερη κωμική που έχω δει, όλες οι σαιζόν απίστευτες), και έψαχνα κάτι παρόμοιο. Πέτυχα το Parks and recreation, από τους ίδιους δημιουργούς. Τώρα είναι στην 6η σαιζόν και παίζετε ακόμα. Είμαι στα μισά της δεύτερης Και μπορώ να πω μου αρέσει πολύ!

+1 για το parks & recreation. Πολυ καλο σεναριο και ερμηνειες.

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου είναι:

1) Τhe walking dead (σαρώνοντας τηλεθεάσεις και βραβεία)

2) Supernatural (αγάπη απο το 2005)

3) Αrrow (νομιζω δεν υπάρχουν σχόλια)

4) The flash (δυναμικό ξεκίνημα)

5) Forever (Η ευχάριστη έκπληξη της χρονιάς)

Αποτυχία κατα την ταπεινή μου άποψη, ή τουλάχιστον το περίμενα καλύτερο, το Constantine!

One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
Link to comment
Share on other sites

+1 για το parks & recreation. Πολυ καλο σεναριο και ερμηνειες.

Έχεις παρόμοια πρόταση; (The office-Parks)

 

Γιατί με το ρυθμό που το βλέπω δε βγάζει μεγάλο διάστημα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρόμοια πρόταση; (The office-Parks)

 

Γιατί με το ρυθμό που το βλέπω δε βγάζει μεγάλο διάστημα :p

Το οτι μας αρεσει μια σειρα ή και δυο (ελπιζω να ειδες το αυθεντικο αγγλικο office κι οχι το αμερικανικο κακοαντιγραμμενο υβριδιο του) δεν σημαινει οτι θα εχουμε γενικα ομοια γουστα, αλλα δεν χανεις τιποτε να δοκιμασεις δυο classics και παρα πολυ αγαπημενα μου. ΚΑΙ τις 7 σεζον του curb your enthusiasm με τον κορυφαιο Larry David, ολες τις σεζον του arrested development.Πιθανον να τα ξερεις ηδη βεβαια αλλα αν οχι κατεβασε 1-2 επεισοδια και δοκιμασε, μην κατεβαζεις χωρις λογο ολοκληρες σεζον. Σε ζηλευω παντως που εχεις τοσο ελευθερο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και το βρετανικό, αλλά θεωρώ το αμερικανικό καλύτερο :p

 

Το πρώτο δε το ξέρω, το δεύτερο μου αρέσει πολύ. Δε νομίζω πάντως να υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν 1 ώρα κενή να δουν 3 επεισόδια αντί για τηλεόραση πχ ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και το βρετανικό, αλλά θεωρώ το αμερικανικό καλύτερο :p

 

Το πρώτο δε το ξέρω, το δεύτερο μου αρέσει πολύ. Δε νομίζω πάντως να υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν 1 ώρα κενή να δουν 3 επεισόδια αντί για τηλεόραση πχ ;)

Χε χε, αυτο εννοουσα οτι δεν αρεσουν ολα σε ολους. Τηλεοραση δεν βλεπω καθολου, ουτε καν μπαλα. Εκει που βλεπω με ανεση τις σειρες μου παντως ειναι οταν παω σινεμα. Φετος ειδικα ολες οι ταινιες ηταν μουφα οποτε μ εσωσε το αποθεμα που εχω στο κινητο.

Δοκιμασε και τη δευτερη παντως, αυτες οι δυο ειναι απ τις αγαπημενες μου και τις βλεπω ανετα ξανα και ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κωμωδίες: the I.T. crowd, happy endings, community. Εγγυημένο γέλιο!

IT Crowd και Community, προτείνονται και από εμένα ανεπιφύλακτα!

Φέτος δυστυχώς λόγω μειωμένου χρόνου έχω κόψει τις σειρές και δεν βλέπω τίποτα αλλά χθες και προχθές είδα το 2πλο επεισόδιο του διαβόητου Top Gear Patagonia Special. Εξαιρετικό special τρελό αυτό που έγινε στο τέλος αν έχετε παρακολουθήσει τα γεγονότα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

IT Crowd και Community, προτείνονται και από εμένα ανεπιφύλακτα!

Φέτος δυστυχώς λόγω μειωμένου χρόνου έχω κόψει τις σειρές και δεν βλέπω τίποτα αλλά χθες και προχθές είδα το 2πλο επεισόδιο του διαβόητου Top Gear Patagonia Special. Εξαιρετικό special τρελό αυτό που έγινε στο τέλος αν έχετε παρακολουθήσει τα γεγονότα..

Ευτυχως που μου το θυμισες, με το τρξιμο το ειχα ξεχασει τελειως. Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το απογοητευτικο Road trip 2.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που μου το θυμισες, με το τρξιμο το ειχα ξεχασει τελειως. Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το απογοητευτικο Road trip 2.

Το συγκεκριμένο special ήταν πάρα πολύ καλό, σε αντίθεση με τα πρόσφατα India και Burma που δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσαν ιδιαίτερα, ειδικά το india ήταν τόσο βαρετό. (Το Africa Special βέβαια ήταν πολύ καλό)

Ποιό roadtrip 2 λες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο special ήταν πάρα πολύ καλό, σε αντίθεση με τα πρόσφατα India και Burma που δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσαν ιδιαίτερα, ειδικά το india ήταν τόσο βαρετό. (Το Africa Special βέβαια ήταν πολύ καλό)

Ποιό roadtrip 2 λες;

Τον φετεινο και τον περσινο Οκτωβριο παρουσιασαν δυο ταξιδιωτικα επεισοδια τα road trip 1 & 2. Googlαρε τα, το 1 αξιζει, στο 2 ειναι φανερο οτι κανουν αγγαρεια. Συμμετεχουν βεβαια μονο ο Κλαρκσον και ο Κοντος, λειπει ο Τζέιμς Μέι.

Link to comment
Share on other sites

Που βγήκε πριν κάνα δίμηνο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Α το DVD λες! Ναι αυτό είναι έξτρα ουσιαστικά Δεν το πιάνω στα κανονικά επεισόδια. Το perfect roadtrip 2 ούτε εμένα μου άρεσε, αγγαρεία μου φάνηκε κ εμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

θρίλερ γαλλικής παραγωγής 2012 Με τους Αν Κοσινί, Φρεντερίκ Πιερό, Γιάρα Πιλάρ, Κλοτίλντ Εσμ, Σελίν Σαλέτ, Γκιγιόμ Γκουί, Πιερ Περιέ, Τζένα Τιάμ, Αν Ζιραρντό, Σουάν Ναμποτίν, Ματιλά Μαλλιαράκις, Γκρεγκορί Γκαντεμπουά, Σαμίρ Γκεσμί, Ζαν-Φρανσουά Σιβαντιέ, Αλί Πουασόν, Λετίσια ΝτεΦομπέλ υπόθεση

Η Καμίλ, ο Βικτώρ, ο Σιμόν, η Λούσυ επιστρέφουν σ’ ένα απομακρυσμένο χωριό των Άλπεων. Η άφιξή τους ωστόσο ταράζει τους κατοίκους. Τι μπορεί να προκαλεί αυτή την αναστάτωση; Τα τέσσερα αυτά πρόσωπα είναι οι δικοί τους άνθρωποι, που είχαν πεθάνει και τους έθαψαν πριν από χρόνια!

 

 

Οι νεκροί δεν γνωρίζουν ότι είναι νεκροί και θέλουν να συνεχίσουν τη ζωή τους από το σημείο που την άφησαν. Οι ζωντανοί από την άλλη, δεν ξέρουν πώς να τους αντιμετωπίσουν, αλλά και τι έχει προκαλέσει αυτή την απειλητική επιστροφή!

 

Ο εφιάλτης όμως δεν σταματά εδώ. Μια σειρά φόνων από το παρελθόν βγαίνει ξανά στην επιφάνεια, ενώ ταυτόχρονα, η στάθμη του νερού στο φράγμα της λίμνης αρχίζει να υποχωρεί ανεξήγητα...

Το ξεκίνησα χτες, αλλά στο πρώτο επεισόδιο βρήκα τρελή τρύπα.

Για πείτε μου και εσείς.

Η Καμιλ είναι

δίδυμη με την Λένα και μοιάζανε το ίδιο. Μετά από 4 χρόνια λοιπόν που επιστρέφει η Καμιλ από τους νεκρούς, λογικό η ίδια να μην έχει αλλάξει, αλλά η αδερφή της μεγάλωσε. Καλά αυτό δεν προκαλεί έκπληξη στην Καμιλ όταν πρωτοβλεπει την αδερφή της ; Δεν φαίνεται να ξαφνιαζεται.

 

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ξεκίνησα χτες, αλλά στο πρώτο επεισόδιο βρήκα τρελή τρύπα.

Για πείτε μου και εσείς.

Η Καμιλ είναι

δίδυμη με την Λένα και μοιάζανε το ίδιο. Μετά από 4 χρόνια λοιπόν που επιστρέφει η Καμιλ από τους νεκρούς, λογικό η ίδια να μην έχει αλλάξει, αλλά η αδερφή της μεγάλωσε. Καλά αυτό δεν προκαλεί έκπληξη στην Καμιλ όταν πρωτοβλεπει την αδερφή της ; Δεν φαίνεται να ξαφνιαζεται.

 

Σωστά τα λές αλλά δεν θυμάμαι συγκεκριμένη αντίδραση. Απλά αν θυμάμαι καλα

η Καμίλ βλέπει την αδερφή της τη δευτερη μέρα γτ η Λένα ήταν έξω εκείνο το βράδυ οπότε έχει ήδη μάθει οτι είναι 4 χρόνια νεκρή άρα μάλλον το περιμένει. και νομίζω και οι δύο είναι εκπληκτες οταν βλέπουν η μια την άλλη, ειδικά η Λένα

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...