Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Από ότι ξέρω, πρέπει να πας στις επιλογές του internet explorer, Εργαλεία, Επιλογές ιντερνετ και μετά στα Προγράμματα πρέπει να έχει προεπιλεγμένες, όλες τις εφαρμογές του office και μόνο για κάθε δουλειά.

 

 

...Δεν πολυκατάλαβα :(

 

Έχω σαν προεπιλογές

HTML editor: Microsoft Front Page

E-mail: Outlook Express

Newsgroups: Outlook Express

Internet: call Netmeeting

Calendar: Microsoft Outlook

Contact list: Address book

 

Το παράξενο είναι ότι κάνει synchronize όλα τα άλλα εκτός από Calendar. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα δεν μου απάντησε κανείς! :(

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν φαίνεται πουθενά μέσα στο p800 αν τα KByte που καταλαμβάνει ένα εγκατεστημένο πρόγραμμα, τα καταλαμβάνει στην εσωτερική ή στην εξωτερική μνήμη! :(

 

Εκτός βέβαια αν γνωρίζετε εσείς κάποιον τρόπο για να εμφανιστεί επομένως θα μου λύσετε την απορία ε? ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον con

 

...Δεν πολυκατάλαβα :(

 

 

Το office (XP όμως) πρέπει να είναι η default εφαρμογή όλα τα προγράμματα που αφορούν το email, ημερολόγιο κ.λ.π. Αυτό έχω διαβάσει από άλλες περιπτώσεις με αυτό το πρόβλημα.

 

Να μην έχεις το Outlook Express για email, αλλά το Outlook του Office π.χ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Εμένα δεν μου απάντησε κανείς! :(

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν φαίνεται πουθενά μέσα στο p800 αν τα KByte που καταλαμβάνει ένα εγκατεστημένο πρόγραμμα, τα καταλαμβάνει στην εσωτερική ή στην εξωτερική μνήμη! :(

 

Εκτός βέβαια αν γνωρίζετε εσείς κάποιον τρόπο για να εμφανιστεί επομένως θα μου λύσετε την απορία ε? ;)

 

 

Με το Stacker, μπορείς να τσεκάρεις έναν φάκελο και να δεις πόσο χώρο καταλαμβάνει και σε ποιόν δίσκο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Το office (XP όμως) πρέπει να είναι η default εφαρμογή όλα τα προγράμματα που αφορούν το email, ημερολόγιο κ.λ.π. Αυτό έχω διαβάσει από άλλες περιπτώσεις με αυτό το πρόβλημα.

 

Να μην έχεις το Outlook Express για email, αλλά το Outlook του Office π.χ.

 

 

Σωστός! :happy: Κουφάθηκα βέβαια, γιατί τι σχέση έχει το calendar με το αν έχω default mailer το outlook express, ειδικά αν οι επαφές και τα notes συγχρονίζονται χωρίς πρόβλημα! :wacko:

Αλλά δεν είναι λογικά όλα σε αυτό τον κόσμο!

Ευχαριστώ πολύ Peris.

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erotisi..iparxei kanena programa pou na trabaei fotos kaliteres se poiotita apo to default pou exei to kin?i fotografies pou trabei den me ikanopoioun kia poli.to screen capture ti akribos kanei?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ntontos

 

re paidia mia erotisi..iparxei kanena programa pou na trabaei fotos kaliteres se poiotita apo to default pou exei to kin?i fotografies pou trabei den me ikanopoioun kia poli.to screen capture ti akribos kanei?

 

 

Σαν το print screen των windows είναι το Screen Capture. Κρατάει ένα screenshot της επιφάνεις εργασίας (κατά κάποιον τρόπο) που έχεις στο κινητό, όταν πατήσεις το κουμπί που έχεις κάνει αντιστοίχηση από το πρόγραμμα για να κάνει αυτή την δουλειά.

 

Για τις φωτογραφίες, δεν υπάρχει άλλος τρόπος ώστε να φαίνονται καλύτερα, παρά μόνο αν πειραματιστείς λίγο με την φωτεινότητα κ.λ.π.

Ακίνητο το χέρι και κρατάς και λίγο το κινητό στην ίδια θέση μετά το κλικ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι που παρατηρησα χθες και παραπροχθες το βραδυ που πηγα να το κλεισω......δεν ετρεχε κανενα προγραμμα εκτος απο αυτο με τα ρολογια που παιρνει και plugins (μπορει να μην ετρεχε και κανενα).....παταω το κουμπι on/off και απενεργοποιηση ....... τιποτα ....... συνεχιζει να δουλευει κανονικα ..... ξαναπαταω το κουμπι και σαν πρωτη επιλογη εχει το ανοιγμα (δεν εκανε κλικ οταν το πατησα) .... και δωστου ανοιγμα/κλεισιμο και να μην καταλαβαινει τιποτα ...... αναγκαστικα τραβηξα την μπαταρια..........any solution?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bazexa

 

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ.ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 3650

 

 

Φιλε μου μαλλον εισαι εκτος θεματος!!!! Καλυτερα να θεσεις το ερωτημα σου στο αναλογο Section!!!!! Εδω ειναι μονο για το Ρ800

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Παιδια κατι που παρατηρησα χθες και παραπροχθες το βραδυ που πηγα να το κλεισω......δεν ετρεχε κανενα προγραμμα εκτος απο αυτο με τα ρολογια που παιρνει και plugins (μπορει να μην ετρεχε και κανενα).....παταω το κουμπι on/off και απενεργοποιηση ....... τιποτα ....... συνεχιζει να δουλευει κανονικα ..... ξαναπαταω το κουμπι και σαν πρωτη επιλογη εχει το ανοιγμα (δεν εκανε κλικ οταν το πατησα) .... και δωστου ανοιγμα/κλεισιμο και να μην καταλαβαινει τιποτα ...... αναγκαστικα τραβηξα την μπαταρια..........any solution?

 

 

Αν το άφηνες λίγη ώρα ακόμη, θα έβγαζε το σήμα με το τριγωνάκι (error).

Σε τέτοιες περιπτώσεις, κράτα κρατημένο το κουμπί του power, για 10 δευτερόλεπτα και θα κλείσει όπως και όταν βγάζει το τριγωνάκι (ας μην έχει βγει αυτό).

Το πρόγραμμα με το ρολογάκι, φορτώνει αρκετά αρχεία savers. Ίσως κάτι δεν πάει καλά για την ώρα με το προγραμματάκι αυτό, γιατί αφήνει open τους savers (αν το τσεκάρεις με το handy day π.χ. στα προγράμματα που τρέχουν), όταν αυτοί τρέξουν μία φορά, δεύτερη φορά κ.λ.π., παραμένουν ΟΝ στο backround. Ίσως να είναι bug του προγράμματος.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

(Zhtaw prokatavolika sygnwmh an exei dwthei apantisi sthn erwthsh mou) :o yparxei kapoios tropos na metaferw apo to kinhto sto pc ena arxeio hxografisis (fonitiki shmeiwsh)??? :worry:

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sportbilly1981

 

(Zhtaw prokatavolika sygnwmh an exei dwthei apantisi sthn erwthsh mou) :o yparxei kapoios tropos na metaferw apo to kinhto sto pc ena arxeio hxografisis (fonitiki shmeiwsh)??? :worry:

 

 

c:\documents\voice\voicenote\xxx.wav :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

c:\documents\voice\voicenote\xxx.wav :)

 

Fabo eisai kai o prwtos thanx.... :D ;)

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

re paidia mipos iparxei kanena programa pou na klinei ta programata pou trexoun.ennoo anti na pigeno sto mesa apo to tracker na klino ta anixta prog,na iparxei kanena programa na to kanei automata kai genika na diatirei se kali "forma " to kin? an kserete kati...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι ενω εχω κανει pair το hbh-60 μου παρ'ολα αυτα οταν παω να κάνω ηχογράφηση φωνητικης κλησης περιμενει το τηλεφωνο να 'ακουσει' απο την συσκευή?????

 

ολες μου οι προσπαθειες ηταν ακαρπες

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ntontos

 

re paidia mipos iparxei kanena programa pou na klinei ta programata pou trexoun.ennoo anti na pigeno sto mesa apo to tracker na klino ta anixta prog,na iparxei kanena programa na to kanei automata kai genika na diatirei se kali "forma " to kin? an kserete kati...

 

 

 

Χρησιμοποίησε το Sman. Έχει την επιλογή Flipclose flush με την οποία, όταν κλείνεις το φλιπ, κλείνει και τις εφαρμογές που τρέχουν, ώστε να γλυτώνεις μπαταρία.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την 128άρα από την brando και έχω κάποια απορία!!!

 

Όταν γίνεται εγκατάσταση ενός προγράμματος σε μια εξωτερική μνήμη, αντιγράφετε και κάτι στην εσωτερική?

 

Ρωτάω γιατί θέλω να εγκαταστήσω ότι είχα στην 16άρα, στην 128άρα.

 

Να κάνω πρώτα απεγκατάσταση των προγραμμάτων από την 16άρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Σήμερα παρέλαβα την 128άρα από την brando και έχω κάποια απορία!!!

Όταν γίνεται εγκατάσταση ενός προγράμματος σε μια εξωτερική μνήμη, αντιγράφετε και κάτι στην εσωτερική?

Ρωτάω γιατί θέλω να εγκαταστήσω ότι είχα στην 16άρα, στην 128άρα.

Να κάνω πρώτα απεγκατάσταση των προγραμμάτων από την 16άρα?

 

Υπάρχουν συνδεδεμένα αρχεία και φάκελοι με τα προγράμματα του D και στον C.

 

Κάνε ένα backup και μετά βάλε την νέα κάρτα (128), κάνε ένα restore και θα είσαι Οκ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το Total ir remote v1.02 και θελω να το χρησιμοποιησω για τον αποκοδικωδικοποιητη της NOVA.Καταρχην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και αν υπαρχει τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Πέρη σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

Έχω δυο προβλήματα.

1) Έχω κάποια mp4 που δεν παίζουν στο p800 ενώ παίζουν στο quicktime :mad:

 

2) Προσπαθώ να φτιάξω ένα mp4 από divX .avi με το mpegable και όταν το βάζω στο quicktime να παίξει, δεν ακούγεται ήχος. Στο P800 δεν το έβαλα αλλά φαντάζομαι ούτε κι εκεί θα ακούγεται.

:mad:

 

3) Αν και απέκτησα την πολυπόθητη 128άρα και το πρώτο πράγμα που θα ήθελα να βάλω ήταν ο Camcorder, δεν τον έχω βάλει γιατί κάπου διάβασα ότι όταν τον κάνεις uninstall δεν παίζουν τα βίντεος από τον original player του P800. Αυτό ισχύει; Αν ναι μπορεί με κάποιο τρόπο να διορθωθεί;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

Έχω δυο προβλήματα.

1) Έχω κάποια mp4 που δεν παίζουν στο p800 ενώ παίζουν στο quicktime :mad:

2) Προσπαθώ να φτιάξω ένα mp4 από divX .avi με το mpegable και όταν το βάζω στο quicktime να παίξει, δεν ακούγεται ήχος. Στο P800 δεν το έβαλα αλλά φαντάζομαι ούτε κι εκεί θα ακούγεται.

:mad:

3) Αν και απέκτησα την πολυπόθητη 128άρα και το πρώτο πράγμα που θα ήθελα να βάλω ήταν ο Camcorder, δεν τον έχω βάλει γιατί κάπου διάβασα ότι όταν τον κάνεις uninstall δεν παίζουν τα βίντεος από τον original player του P800. Αυτό ισχύει; Αν ναι μπορεί με κάποιο τρόπο να διορθωθεί;;; :(

 

Κοίταξε εδώ για τις ρυθμίσεις στο Mpegable:

http://sep800.mine.nu/files/manuals/Mpegable%20configs.txt

Δεν έχω ασχοληθεί με το βίντεο και πολύ (στην επεξεργασία με Mpegable), όμως θα σε βοηθήσει το παραπάνω Link.

 

Με τον video recorder μόλις τον απεγκαταστήσεις και δεις ότι είναι εντάξει ο συσχετισμός των αρχείων με τον εσωτερικό Player τότε είσαι ΟΚ. Αν δεν ανοίγουν, τότε σβήσε το Camcoder.mp4 από τα video files γιατί αυτό ευθύνεται από ότι έχω διαβάσει, αν δεν ανοίγουν τα video files με τον εσωτερικό Player μετά την απεγκατάσταση του video recorder.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το Total ir remote v1.02 και θελω να το χρησιμοποιησω για τον αποκοδικωδικοποιητη της NOVA.Καταρχην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και αν υπαρχει τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον deminio

 

Παιδια κατεβασα το Total ir remote v1.02 και θελω να το χρησιμοποιησω για τον αποκοδικωδικοποιητη της NOVA.Καταρχην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και αν υπαρχει τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο προγραμμα?

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ κάτι τέτοιο (με ΝΟVA) για να δω αν παίζει το ir remote, όμως δεν ξέρω αν παίζει κάποιον ρόλο το τί ακριβώς είναι η συσκευή που έχεις (κάποια μάρκα ή κάτι που να δηλώνει κάτι τέτοιο). Αν δεις κάτι πάνω στην συσκευή που να προδίδει κάτι τέτοιο, ίσως να μπορέσεις να κάνεις κάτι μέσα από το πρόγραμμα. Όπως είπα δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει (ίσως κάποιος άλλος φίλος από εδώ μπορεί να σε βοηθήσει) και αν δεν έχω μάρκα, μοντέλο κ.λ.π., θα έψαχνα την συσκευή και μετά θα κοιτούσα στο πρόγραμμα μήπως και βρω κάτι παρεμφερές.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

Κοίταξε εδώ για τις ρυθμίσεις στο Mpegable:

http://sep800.mine.nu/files/manuals/Mpegable%20configs.txt

Δεν έχω ασχοληθεί με το βίντεο και πολύ (στην επεξεργασία με Mpegable), όμως θα σε βοηθήσει το παραπάνω Link.

 

Αυτό το link το είχες δώσει και σε άλλο thread και το είχα δει. Με τις ρυθμίσεις που λέει εκεί το έκανα και με δικές μου το έκανα αλλά τζίφος!

Δεν ακούγεται ήχος. Άσε που έχω και κάποια .mp4 τα οποία παίζουν στο quicktime και δεν παίζουν στο P800.

 

Ευχαριστώ πάντως που μου έδωσες λύση για τον Camcorder. Τώρα πια νιώθω πιο άνετα για να τον εγκαταστήσω.

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα, παιδιά αν έχει ασχοληθεί κάποιος με τα .mp4 και το mpegable τον παρακαλώ πολύ αν μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...