Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες ήμουν με έναν φίλο μου για καφέ.

Αυτός έχει ένα Nokia 8910i. Εγώ έχω ένα P800.

Εγώ μπορούσα κανονικά να ανιχνεύσω και να βρω το κινητό του.

Αυτός όμως δεν μπορούσε να ανιχνεύσει και να βρει το δικό μου παρόλο που το είχα ενεργοποιημένο και ανιχνεύσιμο!

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το λόγο? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένα πρόβλημα που ανέφερα και το section Accessories αλλά δεν πήρα απαντήσεις

 

Έχω την εξής απορία.

Παράγγειλα από brando

1 Brando WorkShop Screen Protector(SonyEricssonP800)

+ 1 SONY Memory Stick Duo(128MB)

προχθές.

 

Από τις 4 Οκτ. στο tracking δεν έχει αλλάξει κάτι!

Είναι φυσιολογικό?

Λέει συνέχεια:

Ordered Date : 2003-10-04

Shipping Date : Your order is under processing.

 

Ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι κάποιοι έχουν λάβει την παραγγελία τους μέσα σε 6 μέρες.

Εμένα σε 4 μέρες δεν υπάρχει καμμία πρόοδος?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Ακόμη ένα πρόβλημα που ανέφερα και το section Accessories αλλά δεν πήρα απαντήσεις

 

Έχω την εξής απορία.

Παράγγειλα από brando

1 Brando WorkShop Screen Protector(SonyEricssonP800)

+ 1 SONY Memory Stick Duo(128MB)

προχθές.

 

Από τις 4 Οκτ. στο tracking δεν έχει αλλάξει κάτι!

Είναι φυσιολογικό?

Λέει συνέχεια:

Ordered Date : 2003-10-04

Shipping Date : Your order is under processing.

 

Ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι κάποιοι έχουν λάβει την παραγγελία τους μέσα σε 6 μέρες.

Εμένα σε 4 μέρες δεν υπάρχει καμμία πρόοδος?

 

μην ανησυχεις εγω σε 8 μερες τα πηρα ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Χθες ήμουν με έναν φίλο μου για καφέ.

Αυτός έχει ένα Nokia 8910i. Εγώ έχω ένα P800.

Εγώ μπορούσα κανονικά να ανιχνεύσω και να βρω το κινητό του.

Αυτός όμως δεν μπορούσε να ανιχνεύσει και να βρει το δικό μου παρόλο που το είχα ενεργοποιημένο και ανιχνεύσιμο!

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το λόγο? :worry:

 

 

Ίσως μια επαννεκίνηση και στα 2 κινητά βοηθούσε στο να κάνετε την σύνδεση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

μην ανησυχεις εγω σε 8 μερες τα πηρα ;)

 

 

καλά και η ένδειξη στο tracking δεν είχε αλλάξει μέχρι την ημέρα που τα έλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Ίσως μια επαννεκίνηση και στα 2 κινητά βοηθούσε στο να κάνετε την σύνδεση.

 

 

Δυστυχώς έγινε και αυτό αλλά τζίφος!

Αύριο θα δοκιμάσω σύνδεση με ένα άλλο 8910i και με ένα Pocket Loox

 

Άσχετο και εκτός θέματος: Γνωρίζατε ότι το bluetooth του Pocket Loox έχει εμβέλεια 100μ. ???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να περασω τς επαφες μεσα στο τηλεφωνο!!!!!?????

Μπορεσα και τις πηρα με 2 τροπους!! μια εξαγωγη του φακελου απο τις επαφες και αλλη μια με την αντιγραφη του αρχειου contacts.cdb!!!

Τωρα πως μπορω να τις περασω μεσα!!! Οταν παω να κανω copy το αρχειο δεν με αφηνει !!!! Ουτε καν να του αλλαξω τα permission !!!!

Please Help me!!!!

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MorFeAs

 

Ρε παιδια πως μπορω να περασω τς επαφες μεσα στο τηλεφωνο!!!!!?????

Μπορεσα και τις πηρα με 2 τροπους!! μια εξαγωγη του φακελου απο τις επαφες και αλλη μια με την αντιγραφη του αρχειου contacts.cdb!!!

Τωρα πως μπορω να τις περασω μεσα!!! Οταν παω να κανω copy το αρχειο δεν με αφηνει !!!! Ουτε καν να του αλλαξω τα permission !!!!

Please Help me!!!!

 

 

Με υπέρυθρες στείλε το αρχείο που έκανες εξαγωγή, στο κινητό από το pc. Vcf είναι η κατάληξη του αρχείου.

 

Edit

Για το contacts.cdb πρέπει να κάνεις πάλι την ίδια διαδικασία. όπως πήρες το αρχείο. Προφανώς με την διαδικασία backup, που την διακόπτεις και παίρνεις το αρχείο από το κινητό με τον pc file manager. Ξανακάνεις την διαδικασία και ακυρώνεις το backup, μετά περνάς το contacts.cdb από το pc στο κινητό και κάνεις επαννεκίνηση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε !!!! Το εστειλα με e-mail και το ανοιξα απο το κινητο!!!! Ευχαριστω πολυ παντως!!!

Οσο για την διαδικασια διακοπης του backup τωρα πια ειναι περιττο !!! Αφηνεις κανονικα να γινει η διαδικασια και το αρχειο που δημιουργειται απλα αμα χρειαστεις να το δεις το ανοιγεις με winzip και βλεπεις κανονικα ολα του τα περιεχομενα (και την εσωτιρικη μνημη και την εξωτερικη)!!!! Ελπιζω να βοηθησα και εγω απο της ακουσιες ενεργειες της διακοπης του backup!!! :p :p

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MorFeAs

 

Το προβλημα λυθηκε !!!!

 

 

:) Ok,

 

Απλά να τονίσω σε όλους ότι ο ευκολότερος τρόπος είναι με το αρχείο vcf.

Γίνεται εύκολα και εξαγωγή και εισαγωγή του αρχείου και περιέχει και τις φωτογραφίες των επαφών.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

καλά και η ένδειξη στο tracking δεν είχε αλλάξει μέχρι την ημέρα που τα έλαβες?

 

δεν θυμαμαι ρε πανο.παει καιρος :(
Link to comment
Share on other sites

mporo na svino ta arxeia pou iparxoun sto c:\system\apps apo efarmoges pou den exo pia sto kinito??

 

vasika stin antistixi dieuthinsi tou msduo ta exo svisei alla den ksero an mporo kai sto "c" :confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον papathvas

 

mporo na svino ta arxeia pou iparxoun sto c:\system\apps apo efarmoges pou den exo pia sto kinito??

 

vasika stin antistixi dieuthinsi tou msduo ta exo svisei alla den ksero an mporo kai sto "c" :confused:

 

 

Το ίδιο είναι και εκεί, όμως μπορεί μερικά προγράμματα, όπως το Handy Day να έχουν και κάποια σχέση με κάποια άλλη εφαρμογή, πρωτού την εγκατάσταση, οπότε μπορεί να έχεις κάποια κολλήματα.

Δεν υπάρχει registry στην ουσία από όσο ξέρω, οπότε γενικά δεν υπάρχει πρόβλημα να σβήνουν αυτοί οι φάκελοι.

Αν κάτι δεν πάει καλά, τότε πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις την εφαρμογή που είχες βγάλει και μετά έσβησες τον φάκελό της και μετά πάλι απεγκατάσταση, ώστε να διορθωθεί το όποιο πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

Kalispera se olous,pws tha mporesw na metaferw tis epafes mou apo to p800 sto pc alla na mporesw na tis anoixw kai na tis diavasw meta.Merci ;)

 

 

Με τον "Συγχρονισμό" μπορείς να μεταφέρεις και να δεις μετά τις επαφές που έχεις στο κινητό, στο Outlook.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Με τον "Συγχρονισμό" μπορείς να μεταφέρεις και να δεις μετά τις επαφές που έχεις στο κινητό, στο Outlook.

 

Kai ta tilephona mou ?Se rwtaw giati edw kai 10 mines den to exw synxronisei pote.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

Kai ta tilephona mou ?Se rwtaw giati edw kai 10 mines den to exw synxronisei pote.

 

 

Όταν ανοίξεις μετά το Outlook, θα δεις όλα τα ονόματα στις επαφές.

Αν κάνεις δεξί κλικ σε μία επαφή και μετά επιλέξεις "Ιδιότητες" τότε θα δεις όνομα και τηλέφωνο κ.λ.π. που έχεις στην επαφή.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Όταν ανοίξεις μετά το Outlook, θα δεις όλα τα ονόματα στις επαφές.

Αν κάνεις δεξί κλικ σε μία επαφή και μετά επιλέξεις "Ιδιότητες" τότε θα δεις όνομα και τηλέφωνο κ.λ.π. που έχεις στην επαφή.

 

Eyxaristw re Peri ;)

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν φαίνεται πουθενά μέσα στο p800 αν τα KByte που καταλαμβάνει ένα εγκατεστημένο πρόγραμμα, τα καταλαμβάνει στην εσωτερική ή στην εξωτερική μνήμη! :(
Link to comment
Share on other sites

Συγχρονίζω κανονικά το outlook με το p800, αλλά οι καταχωρήσεις στο ημερολόγιο δεν περνάνε ούτε με καλώδιο, ούτε με IR!! Όλα τα άλλα, ονόματα, notes, κλπ. κανονικά.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? :worry:

Έχω phone connection monitor 1.1.6.0, phone v. R2F organizer R2B3 και Windows 2000 SP4

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον con

 

Συγχρονίζω κανονικά το outlook με το p800, αλλά οι καταχωρήσεις στο ημερολόγιο δεν περνάνε ούτε με καλώδιο, ούτε με IR!! Όλα τα άλλα, ονόματα, notes, κλπ. κανονικά.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? :worry:

Έχω phone connection monitor 1.1.6.0, phone v. R2F organizer R2B3 και Windows 2000 SP4

 

 

Από ότι ξέρω, πρέπει να πας στις επιλογές του internet explorer, Εργαλεία, Επιλογές ιντερνετ και μετά στα Προγράμματα πρέπει να έχει προεπιλεγμένες, όλες τις εφαρμογές του office και μόνο για κάθε δουλειά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...