Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μια συσκευη εχει αρκετη αυτονομια πολυ απλα η εταιρια δεν χρειαζεται να βγαλει αλλη extended μπαταρια

για να βγαζει μεγαλυτερη μπαταρια σημαινει οτι καταλαβε η ακουσε τα σχολια των πελατων της , οτι η μπαταρια δεν επαρκει !!

 

smartphone ειναι , τι νοημα εχει να ειναι ολα κλειστα ; για να βγαλει τη μερα ;

αλλα και παλι με (ας μην το ονομασουμε νορμαλ χρηση ας το πουμε) μικρη χρηση , η συσκευη βγαζει 24 ωρες κατα Μ.Ο

 

;)

 

Μαλλον δε διαβαζεις τι γράφουμε. Αναφερω πιο πανω την χρηση που κανω. Αν εσυ με ολα κλειστα εχεις θεμα, μαλλον κατι σου τρώει την μπαταρία και δεν το αντιλαμβανεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν μια συσκευη εχει αρκετη αυτονομια πολυ απλα η εταιρια δεν χρειαζεται να βγαλει αλλη extended μπαταρια

για να βγαζει μεγαλυτερη μπαταρια σημαινει οτι καταλαβε η ακουσε τα σχολια των πελατων της , οτι η μπαταρια δεν επαρκει !!

 

smartphone ειναι , τι νοημα εχει να ειναι ολα κλειστα ; για να βγαλει τη μερα ;

αλλα και παλι με (ας μην το ονομασουμε νορμαλ χρηση ας το πουμε) μικρη χρηση , η συσκευη βγαζει 24 ωρες κατα Μ.Ο

 

;)

Πως σου φαίνεται το σενάριο κάποιου που είναι μακριά από πηγή ενέργειας για περισσότερο από 2 μέρες;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαίνεται το σενάριο κάποιου που είναι μακριά από πηγή ενέργειας για περισσότερο από 2 μέρες;

 

Το ίδιο πράγμα λέτε ρε παιδιά αν το κινητό είχε εξαρχης μεγάλη μπαταρία πχ 3000mAh όπως έχει το LG g2 εδώ και 2 χρόνια τότε το κινητό θα είχε για πλάκα μπαταρία για 2-3 μέρες με κανονική χρήση και για 5 μέρες με ελάχιστη χρήση ίδια και 7 μέρες με ειδικές ρυθμισεις με κομμένα τα Google services και λοιπά μπαταριοφαγα προγράμματα που θέλουν ροοτ για να πάρουν πόδι.

 

Πως σου φαίνετε αυτή σαν λύση για το ενδεχόμενο που κάποιος είναι μακριά από πηγή ενέργειας για πάνω από 2 μέρες.

Δεν μπορούμε να αρνουμαστε Πως το κινητό έχει μικρή μπαταρία από την στιγμή που μπαταρία αυτού του μεγέθους φοράνε μόνο οι mini συσκευές και αντίθετα όλες η συσκευές της ιΔίας κατηγορίας τιμής με το alpha φοράνε περίπου 2 φορές μεγαλύτερη σε χωρητικότητα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα λέτε ρε παιδιά αν το κινητό είχε εξαρχης μεγάλη μπαταρία πχ 3000mAh όπως έχει το LG g2 εδώ και 2 χρόνια τότε το κινητό θα είχε για πλάκα μπαταρία για 2-3 μέρες με κανονική χρήση και για 5 μέρες με ελάχιστη χρήση ίδια και 7 μέρες με ειδικές ρυθμισεις με κομμένα τα Google services και λοιπά μπαταριοφαγα προγράμματα που θέλουν ροοτ για να πάρουν πόδι.

 

Πως σου φαίνετε αυτή σαν λύση για το ενδεχόμενο που κάποιος είναι μακριά από πηγή ενέργειας για πάνω από 2 μέρες.

Δεν μπορούμε να αρνουμαστε Πως το κινητό έχει μικρή μπαταρία από την στιγμή που μπαταρία αυτού του μεγέθους φοράνε μόνο οι mini συσκευές και αντίθετα όλες η συσκευές της ιΔίας κατηγορίας τιμής με το alpha φοράνε περίπου 2 φορές μεγαλύτερη σε χωρητικότητα μπαταρία.

 

Εχω εξηγήσει απειρες φορες τι γίνεται με την μπαταρία καθε android συσκευής. Αν δεν βλέπεις κάτι παρόμοιο στα battery stats https://www.dropbox.com/sc/utqdayvcybuxcgu/AACAFaBrSeCT96pxCABG3Fe_a τοτε εχεις θέμα.

 

Αν εχεις πρωτα σε κατανάλωση τα google services ή αν εχεις και κακο σημα εκει που είσαι, η καταναλωση ειναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ φίλε μου Σχετικά με τα wakelocks και το πιθανο battery drain σε αυτά έχεις απόλυτο δίκιο, στην νοοτροπία διαφωνώ θα σου εξηγήσω σε μια δυο οριτσες που θα πάω σπίτι τι εννοώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια s view θηκη....υπαρχει δυνατοτητα αντι για τον καιρο...να βαλουμε αλλο widget απο το μαρκετ....??? το εχει κανει καποιος....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ φίλε μου Σχετικά με τα wakelocks και το πιθανο battery drain σε αυτά έχεις απόλυτο δίκιο, στην νοοτροπία διαφωνώ θα σου εξηγήσω σε μια δυο οριτσες που θα πάω σπίτι τι εννοώ

 

Επανέρχομαι μετα απο 1 ωρα screen time, 30 λεπτα παιχνίδι, 5 λεπτά κλήση, κανα μισαωρο browsing +Facebook κι ολα αυτα με foul brightness :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια s view θηκη....υπαρχει δυνατοτητα αντι για τον καιρο...να βαλουμε αλλο widget απο το μαρκετ....??? το εχει κανει καποιος....

 

Απ ότι εχω δει στη δικια μου, σου δεινει τη δυνατοτητα να προσθαφερεσεις μονο τον καιρο και τα βηματα. Μονο αυτά τα δυο δινει στο menu της Sview. Τωρα αν υπαρχει δυνατοτητα με καποια εφαρμογή να προσθεσης και αλλα widget, δεν το γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εξηγήσει απειρες φορες τι γίνεται με την μπαταρία καθε android συσκευής.

Χωρις να σε εχω παρακολουθησει καθολου βλεποντας και μονο οτι ξερεις τι ειναι τα wakelocks τι παιζει με το battery drain, που οφειλετε και πως να το διορθωσεις σε βαζω αυτοματος στην κατηγορια των expert χρηστων οι οποιοι ξερουν τι περνουν ξερουν πως να χρησιμοποιησουν αυτο που περνουν και το περνουν στην κυριολεξια για να το λιωσουν-ξεζουμισουν (με μοντιφες θες με σωστες ρομ και οχι full bloated-bugarησμενες μανισιες ρομ κλπ)

 

τωρα εσυ και εγω σαν expert χρηστες που ειμαστε ξερουμε ακριβως τι παιζει με το battery drain. εσυ ομως σε σχεση με εμενα κατατασεσε σε μια ακομα πιο μικρη κατηγορια των expert, την κατηγορια που εκτος του οτι ξερεις τα παντα για την συσκευη σου εχεις και την ορεξη να καθεσε με τις ωρες ή τις μερες μεχρι να την παραμετροποιησεις τερμα ετσι οπως το θες και να την κανεις να δουλεψει σωστα.

 

εγω απο την αλλη ενω εχω λιωσει απιστευτα παλιοτερα, πλεον ξερω ισος το ιδιο πολλα με εσενα για τα android κινητα ομως πλεον εχω χασει την ορεξη μου δεν θελω να φαω ολοκληρες μερες δοκιμων και παραμετροποιησεων ωστε να βρω τα συγκεκριμενα services-προγραμματα που δημιουργουν τα wakelocks.

 

παμε παρακατω.

 

ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα android κινητα εχουν battery drain, το καθενα για τους λογους ομως το ποιο κοινο by far ειναι τα google services και αυτο διοτι το android ειναι της google οποτε ολα τα android κινητα εχουν και αυτα τα services μεσα.

 

σωστα μεχρι εδω?

 

τωρα μπαινει προηγουμενος μια κοπελα και ρωταει αν το κινητο εχει καλη αυτονομια και πεφτουν οι εξεις δυο απαντησεις

απο την μια καποιοι φοναζουν πως εχει πολυ μικρη μπαταρια και πως δεν κραταει καθολου.

 

και απο την αλλη εσυ μαζι με αλλους προσπαθειτε να αποδειξετε οτι το κινητο εχει τελεια αυτονομια πως κραταει απειρα και πως εμεις εχουμε προβλημα με τα κινητα μας. πραγμα στο οποιο μεν εχετε δικιο

 

ΟΜΩΣ θυμασαι τι ειπαμε πριν?

ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα android κινητα εχουν battery drain.... επειδη εχουν τα google services κλπ κλπ

 

οποτε πως την κοβεις την δουλεια, αν πιστεψει αυτη η κοπελα εσενα και βασιστει σε αυτο που εγραψες και παρει το κινητο

πιστευεις οτι θα δει πανω απο μια μερα αυτονομια αν δεν αναγκαστει και αυτη να γινει expert χρηστης και να φαει καμια βδομαδα απο την ζωη της ψαχνοντας πιο service δημιουργει το battery drain και απο ποια εφαρμογη καλειτε αυτο το service?

 

Εγω σου βαζω στοιχημα πως απλα το κινητο της θα κραταει μια μερα μπαταρια γιατι απλα εχει μικρη μπαταρια και εκει τελειωνει η υποθεση. ασχετα με το αν εχει drain η οχι

ολα τα κινητα ειπαμε στα χερια του μεσου χρηστη εχουν drain και το g2 εχει drain και το g3 drain ομως παρ'ολα αυτα βγαζουν ευκολα 2-3 μερες κανονικης λειτουργιας

σε σχεση με το alpha

γιατι?

γιατι εχουν μεγαλη μπαταρια και το alpha εχει μικρη.

τελος

 

οποτε επανερχομαι, και εξηγουμαι διαφωνω καθετα με την νοοτροποια να λεμε στο φορουμ η να υποστηριζουμε γενικα οτι το κινητο απο αποψη αυτονομιας ειναι αψογο και θεωρω πως αν το κανουμε αυτο, ασυνείδητα παραπλανουμε τον κοσμο γιατι πολυ απλα οι χρηστες που ξερουν πρωτα απο ολα τι παιζει και ειδικα αυτοι που θα κατσουν να βγαλουν ακρη ειναι υπερβολικα πολυ λιγοι μεσα στο τεραστιο ποσοστο των μεσων χρηστων.

και γιατι οποιος το παρει το κινητο και το δουλεψει σαν smartphone θα εχει 1 μερα αυτονομια.

εκτος αν ειναι καμενος, εκτος αν εχει τον χρονο και την πολυτελεια να ασχοληθει με το κινητο, εκτος, εκτος, εκτος....

 

και αν θελετε απο περιεγεια και μονο μπορουμε κανουμε ενα poll εδω στο φορουμ να δουμε τι αυτονομια εχουν τα alpha μας για να μαθουμε ποσων ανθρωπων του φορουμ το alpha τους μπορει να βγαλει 2 μερες χρησης χωρις ενδιαμεση φορτιση και χωρις να σβησει στην μεση της δευτερης μερας.

 

 

Φιλικα παντα δεν εχω καμια κοντρα μαζι σου και συμφωνω σε αυτα που λες για το Battery drain απλα εξεφρασα την αποψη μου σχετικα με την μπαταρια του κινητου-αυτονομια ετσι οπως το περνεις απο την μαμα samsung out of the box και οχι ετσι οπως θα το παραμετροοιησει ενα expert χρηστης.

(για να μην αναφερω κιολας οτι για να κοψεις καποια google Services η γενικα να πεταξεις τα bloat της google θελεις ρουτ, αρα knox 0x1 αρα χαμενη εγγυηση κλπ)

Link to comment
Share on other sites

@Jimacid Ειμαι τελείως official και δεν τρώω ουτε μέρες ουτε ωρες για να φτιάξω οποιαδήποτε συσκευή γιατι βαριέμαι περισσότερο απο σένα :p

 

Το μόνο που κάνω είναι να τσεκάρω στα stats της μπαταρίας εάν τα google services εχω πανω απο 6-8% κατανάλωση(συγκεκριμένα τωρα δεν υπαρχουν καν στον πινακα του battery stats https://www.dropbox.com/sc/3bhnpmak6l2atsj/AADRr_9Mews8LWMkBW5QMSt4a ) και τσεκάρω επίσης και τα αιτήματα τοποθεσίας https://www.dropbox.com/sc/tzx9uis5oa0w4uu/AADH2Y1Xa5fUzRWEEJaBEkSLa

 

Αν κατι δεν λειτουργεί οπως το θέλω, το διορθώνω αλλα μεχρι εκεί. Π.χ πριν καποιες μερες κατεβασα το taxibeat και μου δημιουργουσε τεράστιο baterry drain, οποτε αναγκάστηκα να το πεταξω.

 

Δεν χρειάζεται ουτε root ουτε περιεργα κόλπα. Λίγο να παρατηρούμε ποιες εφαρμογές μας εχουν μεγάλη κατανάλωση και δεν χρειάζεται κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ομως φιλε μου παντα τοσο απλα τα πραγματα οσο τα λες, γιατι οταν χρησιμοποιεις ενα κινητο κανονικα εχεις ρυθμισμενα παρα πολλα πραγματα.

πχ

αν δεις τι περιλαμβανει το google services λεει τα εξης πακετα

google backup transport

υπηρεσιες google play (απο οτι θυμαμαι σε πιο παλλιες εκδοσεις τιε ελεγε ξεχωριστα καμια 10αρια+ υπηρεσιες)

διαχειρηστης λογαριασμου google

πλαισιο υπηρεσιων google

συγχρονισμος επαφων google

 

και περα απο αυτα

εχεις ακομα συγχρονισμο samsung account (βλεπε notes μηνυματα επιφανεια εργασιας ημερολογιο)

συγχρονισμο gmail

συγχρονισμο google ημερολογια τηλεφωνα κλπ

Πιθανοτατα συγχρονισμο google plus

συγχρονισμο outlook

συγχρονισμο gmail

πιθανοτατα συγχρονισμο picasa λογω της συλλογης που ζηταει συνεχεια προσβαση

συγχρονισμο facebook

συγχρονισμους καιρων και λοιπον widget

συγχρονισμους bluetooth (βλεπε ρολογια και λοιπες συσκευες)

viber

gps

mymagazine

περιπτερο google

και ισος αλλα τοσα ακομα που δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη.

 

ολα αυτα οταν χρησιμοποιουν καποιο service δεν φαινετε ακριβως πια εφαρμογη καταναλωνει την μπαταρια

πχ αν το facebook κανει συνεχεια συγχρονισμο, το κινητο δεν θα σου γραψει οτι εχει μεγαλη καταναλωση το facebook

θα σου γραψει οτι εχει μεγαλη καταναλωση καποια υπηρεσια google.

το facebook θα εδειχνε μεγαλη καταναλωση αν το ειχες πολυ ωρα ανοιχτο και το χρησιμοποιουσες οποτε πρακτικα πρεπει να απενεργοποιησεις οοολα αυτα και να τα ενεργοποιηεις ενα ενα ανα μια δυο μερες ωστε να δεις ποσο γρηγορα σου τελειωνει η μπαταρια

μεχρι να βγαλεις ακρη.

 

πως λοιπον αυτο δεν ειναι χρονοβορο?

και κατι επιπλεον. το δικο μου τηλεφωνο που εχει απειρα wakelocks εχω προσεξει πως μερικες φορες μαζι με αλλα εμφανιζοντε και αυτα τα δυο

το geo news το οποιο δεν εχω ιδεα αν γινεται να το απεγκαταστησεις η απο που το κλεινεις (πιθανοτατα να θελει απλα να βγαλεις το widget)

ομως και παλι θα υπαρχει στο κινητο οποτε παλι ισος να συγχρονιζει απλα να μην βλεπω τα updates οποτε τρεχα γυρευε.

 

και προσεξε τωρα το επομενο

 

το Unified Daemon !!

ποιος μεσος χρηστης η και expert χρηστης θα το δει και θα ξερει τι ειναι αυτο και απο που προερχετε?

αν αυτος που θα το βρει ειναι χρηστης σαν εσενα και εμενα μαλλον θα το googlαρει και θα δει οτι χρησιμοποιειτε για συγχρονισμο widget καιρου το μαρκετ και τα news.

 

ωραια βρηκαμε την καταναλωση... και τωρα τι κανουμε? κοβουμε το μαρκετ τον καιρο και τα νεα? για να εχουμε μπαταρια?

στην δικια σου θεση χανεις την ευκολια του να καλεις ταξι με το taxibeat? και τοτε ποιος ο λογος να εχεις smartphone αν πρεπει να τα κλεισεις ολα?

 

και ποιος μεσος χρηστης θα εμπαινε σε αυτην την διαδικασια που εγραψα σε αυτο το μηνυμα?

το ολο θεμα θα λυνοτανε απλα με μια μεγαλυτερη μπαταρια που θα ητανε ικανη να κραταει 2-3 μερες και δεν θα γκρινιαζε κανεις.

εσυ θα το ρυθμιζες το κινητο σου και θα σου κρατουσε 5 μερες και εγω πχ θα το αφηνα ως εχει και θα μου κρατουσε 2

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως σου φαίνεται το σενάριο κάποιου που είναι μακριά από πηγή ενέργειας για περισσότερο από 2 μέρες;

 

Ενταξει,αυτό είναι πολύ τραβηγμένο που λες.

Δηλαδη από τους 1000 χρήστες alpha(και γενικά κινητών τηλεφώνων) πόσοι θα είναι μακριά από πηγή ενέργειας για 2 μέρες?

Ένας και με το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι το κουραζετε...

Ειναι ενα κινητο πανεμορφο και αρκετα λεπτο.Για το μεγεθος του χωρεσε αυτη η μπαταρια κι η διαχειριση που κανει του δινει μια αυτονομια καλη για 1860mah.

Δεν ειπε κανεις οτι το κινητο παταει το G2.Ειναι καλυτερο απο ενα nexus 5 με 2300mah μπαταρια οπως κι απο ενα Galaxy S4 με 2600mah.

Ειναι πολυ καλο γι'αυτο που ειναι.Κι οποιος θελει κατι παραπανω μπορει να αγορασει την 2500mah μπαταρια και τελος.Γινεται λιγο πιο παχυ αλλα κερδιζει σε αυτονομια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι το κουραζετε...

Ειναι ενα κινητο πανεμορφο και αρκετα λεπτο.Για το μεγεθος του χωρεσε αυτη η μπαταρια κι η διαχειριση που κανει του δινει μια αυτονομια καλη για 1860mah.

Δεν ειπε κανεις οτι το κινητο παταει το G2.Ειναι καλυτερο απο ενα nexus 5 με 2300mah μπαταρια οπως κι απο ενα Galaxy S4 με 2600mah.

Ειναι πολυ καλο γι'αυτο που ειναι.Κι οποιος θελει κατι παραπανω μπορει να αγορασει την 2500mah μπαταρια και τελος.Γινεται λιγο πιο παχυ αλλα κερδιζει σε αυτονομια.

 

Η παιρνει ενα power bank οπως εχω κανει για το iphone 5 που ειχα και λυνει το προβλημα του....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι το κουραζετε...

Ειναι ενα κινητο πανεμορφο και αρκετα λεπτο.Για το μεγεθος του χωρεσε αυτη η μπαταρια κι η διαχειριση που κανει του δινει μια αυτονομια καλη για 1860mah.

Δεν ειπε κανεις οτι το κινητο παταει το G2.Ειναι καλυτερο απο ενα nexus 5 με 2300mah μπαταρια οπως κι απο ενα Galaxy S4 με 2600mah.

Ειναι πολυ καλο γι'αυτο που ειναι.Κι οποιος θελει κατι παραπανω μπορει να αγορασει την 2500mah μπαταρια και τελος.Γινεται λιγο πιο παχυ αλλα κερδιζει σε αυτονομια.

 

Η παιρνει ενα power bank οπως εχω κανει για το iphone 5 που ειχα και λυνει το προβλημα του....

 

Συμφωνώ! Εγω πηρα αυτο εδω http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/fortistes/powerbank-usb-puro-external-battery-2200-mah-hryso-bb22c1gold/prod6031357pp/ ετσι για να υπάρχει αν χρειαστεί. Και όμορφο και μικρό για να το κουβαλας παντού

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι το κουραζετε...

Ειναι ενα κινητο πανεμορφο και αρκετα λεπτο.Για το μεγεθος του χωρεσε αυτη η μπαταρια κι η διαχειριση που κανει του δινει μια αυτονομια καλη για 1860mah.

Δεν ειπε κανεις οτι το κινητο παταει το G2.Ειναι καλυτερο απο ενα nexus 5 με 2300mah μπαταρια οπως κι απο ενα Galaxy S4 με 2600mah.

Ειναι πολυ καλο γι'αυτο που ειναι.Κι οποιος θελει κατι παραπανω μπορει να αγορασει την 2500mah μπαταρια και τελος.Γινεται λιγο πιο παχυ αλλα κερδιζει σε αυτονομια.

 

από το nexus 5 δεν έχει καλύτερη αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χωρις την λω σε καποικν ειλικρινα εχω 3 μερες που μπαινω και διαβαζω συνεχεια για την μπαταρια....αν δεν σας κανει δεν το πουλατε να παδεφε κανενα νοκια του 92 να κραταει 5-7 μερες....να πουμε εδω μεσα κανενα αλλο θεμα για το κινητο......ημαρτον.....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει πάει κανείς στη smartec; αληθεύει ότι στο φτιάχνουν σε μια ώρα από τη στιγμή που θα το παραλάβουν ή πρέπει να προηγηθεί ραντεβού για να το πάρεις σε μια ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει πάει κανείς στη smartec; αληθεύει ότι στο φτιάχνουν σε μια ώρα από τη στιγμή που θα το παραλάβουν ή πρέπει να προηγηθεί ραντεβού για να το πάρεις σε μια ώρα;

 

Σε μένα έγινε το εξής μες τις γιορτές των Χριστουγέννων: Μισή ώρα αναμονή σε ουρά. (Όχι ραντεβού) Μία ώρα διάγνωση και άλλη μια ώρα περίπου για αλλαγή οθόνης. Σε κάτι περισσότερο από 2,5 ώρες σύνολο είχα το κινητό καινούριο με τρελή δουλειά στο κατάστημα. Νομίζω είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

από το nexus 5 δεν έχει καλύτερη αυτονομία

Αστο το ειχα.Βεβαια το ειχα πριν παρει την λολλιποπ.Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι,αλλα ηταν αθλιο στο θεμα αυτονομια.

Σε μια βδο αδα το ειχα δωσει μονο για αυτο τον λογο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αστο το ειχα.Βεβαια το ειχα πριν παρει την λολλιποπ.Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι,αλλα ηταν αθλιο στο θεμα αυτονομια.

Σε μια βδο αδα το ειχα δωσει μονο για αυτο τον λογο.

 

επειδή εγώ το είχα με lollipop δεν ήταν χειρότερο του alpha,το βγάζω απο την πρίζα και σε 2.30 ώρες έχει πέσει 6% χωρίς να το αγγίξω

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο σκρουτζ οτι η τιμη πεφτει κατακορυφα καθε μερα. Αξιζει η αγορα του τωρα η θα πεσει και αλλο η τιμη του να περιμενω;
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο σκρουτζ οτι η τιμη πεφτει κατακορυφα καθε μερα. Αξιζει η αγορα του τωρα η θα πεσει και αλλο η τιμη του να περιμενω;

Αυτό δεν μπορεί να στο πει κανείς.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο σκρουτζ οτι η τιμη πεφτει κατακορυφα καθε μερα. Αξιζει η αγορα του τωρα η θα πεσει και αλλο η τιμη του να περιμενω;

Είναι ο μήνας που παραδοσιακά τα Samsung αρχίζουν και κάνουν βουτιές, οπότε λίγη υπομονή ακόμη δε βλάπτει :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο μήνας που παραδοσιακά τα Samsung αρχίζουν και κάνουν βουτιές, οπότε λίγη υπομονή ακόμη δε βλάπτει :)

 

Ποσο να πέσει ακομα ρε παιδιά;;; Εχει ξεφτυλιστει τελείως.

 

Οι σειρές note/S εχουν σταθεροποιηθει πια σε μια καλή τιμή (οχι πανακριβα, ουτε ομως και πάμφθηνα)

 

Το πηρα στα 450€ πιστεύοντας οτι δε θα πέσει άλλο και εαν θελήσω να το πουλησω τωρα θα πρέπει να το δωσω γυρω στα 250-270€ πράγμα που δεν πρόκειται να κάνω.

 

Ειναι τραγικό αυτο που συμβαίνει οπως επίσης τραγικό ειναι κι αυτο που συμβαίνει με τα iphone που οποια περιοδο κι αν τ αγορασεις ειναι υπερκοστολογημενα.

 

Τι ζητάμε; Τη μεσοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...