Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή τη χαζομάρα του True Caller/dialer που σου βγάζει μια μικροφωτογραφιούλα αυτού που συνομιλείς μπορούμε κάπως να την αλλάξουμε; Να φαίνεται όπως στις προηγούμενες εκδόσεις μεγάλη φωτογραφία στο πάνω μισό της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή τη χαζομάρα του True Caller/dialer που σου βγάζει μια μικροφωτογραφιούλα αυτού που συνομιλείς μπορούμε κάπως να την αλλάξουμε; Να φαίνεται όπως στις προηγούμενες εκδόσεις μεγάλη φωτογραφία στο πάνω μισό της οθόνης;

 

Εγώ προσωπικά το θεωρώ καλύτερο dialer. Η αναγνώριση κλήσεων σε νούμερα που δεν έχω αποθηκευμένα και η γρήγορη εύρεση με τ9 για αναζήτηση επαφής με έχει βολέψει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το θεωρώ καλύτερο dialer. Η αναγνώριση κλήσεων σε νούμερα που δεν έχω αποθηκευμένα και η γρήγορη εύρεση με τ9 για αναζήτηση επαφής με έχει βολέψει πολύ.

 

Προσωπικα, εχω σβησει το true caller. Οπως και browser της cm, ημερολογιο και μαλλον σειρα εχει η cortana, καθως τις βρισκω, αχρηστες. Αλλωστε, οποτε θελεις, περνας το .zip μεσω recovery και τα εχεις ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη χαζομάρα του True Caller/dialer που σου βγάζει μια μικροφωτογραφιούλα αυτού που συνομιλείς μπορούμε κάπως να την αλλάξουμε; Να φαίνεται όπως στις προηγούμενες εκδόσεις μεγάλη φωτογραφία στο πάνω μισό της οθόνης;

 

Αν είσαι root μπορείς να περάσεις το ζιπάκι από TWRP. Δες εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root μπορείς να περάσεις το ζιπάκι από TWRP. Δες εδώ..

 

Μπορεις και χωρις να εισαι root, να περασεις τα apps της cm. Κατεβαζεις το .zip και το περνας μεσω recovery οπως περνας και τις incremental ενημερωσεις.

 

https://cyngn.com/c-apps

 

https://wiki.cyanogenmod.org/w/Cyanogen_Apps

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και χωρις να εισαι root, να περασεις τα apps της cm. Κατεβαζεις το .zip και το περνας μεσω recovery οπως περνας και τις incremental ενημερωσεις.

 

https://cyngn.com/c-apps

 

https://wiki.cyanogenmod.org/w/Cyanogen_Apps

 

Άλλο λέει ο kyrgeo μην προτρέχουμε.......Get Google Dialer On OnePlus One CM12.1 by Replacing Truecaller Dialer

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι εσείς έχετε κανονικά όλα τα modes της κάμερας (aqua, sepia κλπ) και μόνο σε εμένα έχουν εξαφανιστεί από την S2QL και μετά; Κοίταξα και τις ρυθμίσεις της κάμερας αλλά δεν είδα τίποτα σχετικό ρε γμτ..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι εσείς έχετε κανονικά όλα τα modes της κάμερας (aqua, sepia κλπ) και μόνο σε εμένα έχουν εξαφανιστεί από την S2QL και μετά; Κοίταξα και τις ρυθμίσεις της κάμερας αλλά δεν είδα τίποτα σχετικό ρε γμτ..

 

Μήπως τα έχεις ξετικάρει και δεν σου τα εμφανίζει? Εννοώ όταν ανοίγεις την κάμερα, μετά κάνεις κλικ στον κύκλο και μετά στο μαγικό ραβδί και επιλέγεις..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα έχεις ξετικάρει και δεν σου τα εμφανίζει? Εννοώ όταν ανοίγεις την κάμερα, μετά κάνεις κλικ στον κύκλο και μετά στο μαγικό ραβδί και επιλέγεις..

 

Α, εκεί δεν πήγα. Για να παω να δω και επιστρέφω με edit!

 

 

edit: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA εκεί ήταν κρυμμένα! Φτου φτου το κινητάκι μου δουλεύει μια χαρά δλδ :) Ευχαριστώ πολύ!! :T:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλο λέει ο kyrgeo μην προτρέχουμε.......Get Google Dialer On OnePlus One CM12.1 by Replacing Truecaller Dialer

 

Μπορεις και χωρις να εισαι root, να περασεις τα apps της cm. Κατεβαζεις το .zip και το περνας μεσω recovery οπως περνας και τις incremental ενημερωσεις.

 

https://cyngn.com/c-apps

 

https://wiki.cyanogenmod.org/w/Cyanogen_Apps

Αυτό που είπε ο Scorpio πιο πάνω Φώτη :). Το dialer θέλει να αλλάξει ο άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα προτιμούσα να μην αλλάξω ολόκληρο τον dialer και να περνάω πράγματα που μπορεί να μου κόψουν τίποτα updates. Το ιδανικό θα ήταν να υπήρχε επιλογή να κάνεις μεγάλη τη φωτογραφία, αλλά πολλά ζητάω. :lol: Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος δεν έχει περάσει την 2K1 εκτός από τον Φώτη?

μολις σήμερα την πέρασα και γω (μιας που βγήκε σε TWRP έκδοση)

Μια χαρά λειτουργεί (δεν είδα κάποιο θέμα δλδ), για την μπαταρία δεν έχω εικόνα

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μολις σήμερα την πέρασα και γω (μιας που βγήκε σε TWRP έκδοση)

Μια χαρά λειτουργεί (δεν είδα κάποιο θέμα δλδ), για την μπαταρία δεν έχω εικόνα

 

Η μπαταρία είναι το θέμα..αν είναι στα ίδια επίπεδα θα την περάσω και εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά miui παιζει για την συσκευή μας και αν ναι την έχει δοκιμάσει κανεις ;

Ναι υπάρχει στο xda, ναι δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος δεν έχει περάσει την 2K1 εκτός από τον Φώτη?

Και εγώ την έχω περάσει. Εντάξει δεν έχει τραγικές διάφορες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή στο XDA είναι η ίδια με αυτήν στο επισημο site της miui ; Γτ βλέπω οτι αυτή στο XDA είναι βασισμένη στο color os
Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος δεν έχει περάσει την 2K1 εκτός από τον Φώτη?

 

Έχω περάσει κ γω... Η μπαταρία χαλιά! Όπως επίσης έχω χασει τον ήχο απο μνματα, emails,viber whatsapp κλπ. Απ την αλλη φαίνεται να εχει αποκτήσει ξανά την χαμένη του σπιρτάδα ( αν με πιανεις) σε σχέση με την προηγούμενη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως βγάζετε συμπέρασμα για την μπαταρία. Στη Lollipop (official) είναι οτι να ναι...

 

http://s24.postimg.org/pucwoz8wx/Screenshot_2016_01_19_15_40_26.jpg

 

Όλο αυτό είναι με το κινητό σχεδόν idle. Για κάποιο λόγο μετά την τελευταία φόρτιση πέφτει με διπλάσιο ρυθμό. Το cpu spy λέει οτι η cpu μπαίνει κανονικά σε deep sleep και το better battery stats δεν δείχνει τίποτα το περίεργο. Με τέτοια απρόβλεπτη συμπεριφορά δε βγαίνει συμπέρασμα... Ας όψεται το bug με τα play services που με ανάγκασε να φύγω απο την φοβερή 4.4.4. :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως βγάζετε συμπέρασμα για την μπαταρία. Στη Lollipop (official) είναι οτι να ναι...

 

http://s24.postimg.org/pucwoz8wx/Screenshot_2016_01_19_15_40_26.jpg

 

Όλο αυτό είναι με το κινητό σχεδόν idle. Για κάποιο λόγο μετά την τελευταία φόρτιση πέφτει με διπλάσιο ρυθμό. Το cpu spy λέει οτι η cpu μπαίνει κανονικά σε deep sleep και το better battery stats δεν δείχνει τίποτα το περίεργο. Με τέτοια απρόβλεπτη συμπεριφορά δε βγαίνει συμπέρασμα... Ας όψεται το bug με τα play services που με ανάγκασε να φύγω απο την φοβερή 4.4.4. :(

 

Αρχικα, πηγαινε κανε disable την επιλογη ρυθμισεις-απορρητο-στατιστικα cyanogenmod-συλλογη στοιχειων, στην συνεχεια πηγαινε και ενεργοποιησε την επιλογη (αν δεν την εχεις ηδη), ρυθμισεις-ασφαλεια-εφαρμογες με προσβαση χρηστη-προγραμμα εγκαταστασης πακετου. Επειτα, ενεργοποιησε και την επιλογη απο τις ρυθμισεις-μπαταρια-προφιλ ανα εφαρμογη.

 

Τελος, δωστης και λιγο χρονο με φορτισεις και θα δεις θα στρωσει. Εγω ξεκινησα οταν την περασα να βγαζω οθονη ακομα και 2 ωρες και το "συστημα android" να φτανει ακομα και 20% καταναλωση.

 

Αυτη την στιγμη που σου απανταω, εχω 27% μπαταρια με καταναλωση το "συστημα android" 6% και οθονη 3 ωρες με βαρια χρηση απο τις 7:30 το πρωι.

 

*Το πρωι ξεκινησα με 55% μπαταρια καθως δεν το φορτισα το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 2Κ1 περασμένη από τότε που πρωτοβγήκε είναι απόλυτα ικανοποιημένος. Τελείως σταθερή και πολύ καλή μπαταρία. Από το πρωί έως τώρα, έχω 5:20 ώρες οθόνη και 9% μπαταρία ακόμα. Χρήση με wifi συνεχώς και κάποιες κλήσεις. Σημαντική θεωρώ την απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας γιατί ρουφάει αρκετή μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω πως βγάζετε συμπέρασμα για την μπαταρία. Στη Lollipop (official) είναι οτι να ναι...

 

http://s24.postimg.org/pucwoz8wx/Screenshot_2016_01_19_15_40_26.jpg

 

Όλο αυτό είναι με το κινητό σχεδόν idle. Για κάποιο λόγο μετά την τελευταία φόρτιση πέφτει με διπλάσιο ρυθμό. Το cpu spy λέει οτι η cpu μπαίνει κανονικά σε deep sleep και το better battery stats δεν δείχνει τίποτα το περίεργο. Με τέτοια απρόβλεπτη συμπεριφορά δε βγαίνει συμπέρασμα... Ας όψεται το bug με τα play services που με ανάγκασε να φύγω απο την φοβερή 4.4.4. :(

 

Για καλό και για κακό κλείσε και το GPS γιατί το βλέπω συνεχώς ανοιχτό..

Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό κλείσε και το GPS γιατί το βλέπω συνεχώς ανοιχτό..

 

Το GPS είναι πάντα ανοιχτό στα κινητά μου εδώ και 5 χρόνια. ;) Δε σημαίνει τίποτα, απλά αν το χρειαστεί κάποια εφαρμογή μπορεί να το ανοίξει.

Είναι απλά τα παράλογα του android... με ενα reboot επανέρχεται στην φυσιολογική κατανάλωση. Χωρίς να αλλάξω απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δοκίμασα και εγω την ressurection remix ολα καλα αλλά όταν ΄κανα το update στην εκδοση 201601114 δεν μπορούσα να εγκαταστήσω τα gapps ολο σφάλμα μου έβγαζε ότι έκδοση και να δοκίμασα. Ποιά rom προτείνετε σαν πιο καλή ?? Και εαν μπορείτε πείτε μου την διαδικασία να κάνω κανένα clean install να δω μήπως στρώσει έτσι

.

 

Ευχαριστώ

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δοκίμασα και εγω την ressurection remix ολα καλα αλλά όταν ΄κανα το update στην εκδοση 201601114 δεν μπορούσα να εγκαταστήσω τα gapps ολο σφάλμα μου έβγαζε ότι έκδοση και να δοκίμασα. Ποιά rom προτείνετε σαν πιο καλή ?? Και εαν μπορείτε πείτε μου την διαδικασία να κάνω κανένα clean install να δω μήπως στρώσει έτσι

.

 

Ευχαριστώ

 

Έκανες update και χάθηκαν τα gapps?

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...