Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμάσατε τιποτα καλό πρόσφατα? Η bliss τα εχει κάνει λίγο σαλάτα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε 20 ημέρες από τώρα θα έχουμε LOLIPOP 5.1??????

 

Βγηκε δημοσιευση πως τελικα θα παει για τον αλλον μηνα...

 

Ψαξε στις ειδησεις στο google "oneplus lollipop" και θα σου βγαλει ειδησεις.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε δημοσιευση πως τελικα θα παει για τον αλλον μηνα...

Ψαξε στις ειδησεις στο google "oneplus lollipop" και θα σου βγαλει ειδησεις.

Η μόνη επίσημη ανακοίνωση ήταν στις 24/2 για Lollipop (σε ΔΥΟ versions), μεσα με τέλη Μαρτίου.

http://www.androidcentral.com/oneplus-one-lollipop-update-delayed-march

 

Εχεις να δώσεις link που να μιλάει για 5.1 στο OnePlus, τον Απρίλιο???

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη επίσημη ανακοίνωση ήταν στις 24/2 για Lollipop (σε ΔΥΟ versions), μεσα με τέλη Μαρτίου.

http://www.androidcentral.com/oneplus-one-lollipop-update-delayed-march

 

Εχεις να δώσεις link που να μιλάει για 5.1 στο OnePlus, τον Απρίλιο???

 

Εγω, αυτο βρηκα και διαβασα ποιο προσφατη ενημερωση 9/3

 

http://www.androidworld.it/2015/03/09/cm-12s-lollipop-per-oneplus-one-slitta-ad-aprile-279978/

 

Απλα, θελει μεταφραση στα αγγλικα ή ελληνικα γιατι ειναι ιταλικα.

Link to comment
Share on other sites

για προτείνετε καμιά ρομ παίδες. για αλλαγή. είμαι με blissrom τώρα. διάβασα για mahdi rom? αν δεν κάνω λάθος. είναι καλή? :)
Link to comment
Share on other sites

για προτείνετε καμιά ρομ παίδες. για αλλαγή. είμαι με blissrom τώρα. διάβασα για mahdi rom? αν δεν κάνω λάθος. είναι καλή? :)

 

Εuphoria, μολις εβγαλε και φρεσκο πραγμα.

Την εχω απο Δεκεμβρη, ολο εκει γυρναω.

Link to comment
Share on other sites

Εuphoria, μολις εβγαλε και φρεσκο πραγμα.

Την εχω απο Δεκεμβρη, ολο εκει γυρναω.

την έβαλα να κατεβένει και θα την φλασάρω για δοκιμή. στην blissrom ένα καλούδι που μ άρεσε ήταν ότι μπορούσες να έχεις στο status bar την εταιρεία κινητής σαν τα μηλόφωνα(οκ γούστα είναι αυτά):p κάτι καλό σε Android 4.4 υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα να κατεβένει και θα την φλασάρω για δοκιμή. στην blissrom ένα καλούδι που μ άρεσε ήταν ότι μπορούσες να έχεις στο status bar την εταιρεία κινητής σαν τα μηλόφωνα(οκ γούστα είναι αυτά):p κάτι καλό σε Android 4.4 υπάρχει?

 

Mην πας πισω, δεν υπαρχει λογος.

Λιγο καλυτερη μπαταρια μονο.

 

Η Eyphoria εχει carrier στην status bar.

Link to comment
Share on other sites

Mην πας πισω, δεν υπαρχει λογος.

Λιγο καλυτερη μπαταρια μονο.

 

Η Eyphoria εχει carrier στην status bar.

 

ωραία. δουλεύουν όλα χωρίς πρόβλημα? ή έχει κάποιο bug? αν φλασάρω δικό μου πακέτο gapps θα έχω θέμα? έχω pa-gapps modular micro 5.0.1. απλά τα προτιμώ γιατί δεν έχουν όλη την σαβούρα της Google:)

Link to comment
Share on other sites

ωραία. δουλεύουν όλα χωρίς πρόβλημα? ή έχει κάποιο bug? αν φλασάρω δικό μου πακέτο gapps θα έχω θέμα? έχω pa-gapps modular micro 5.0.1. απλά τα προτιμώ γιατί δεν έχουν όλη την σαβούρα της Google:)

 

Κανενα προβλημα, το ιδιο εχω και εγω αν δεν κανω λαθος παντως σιγουρ απο PA.

Bug δεν εχω δει, ισως υπαρχει ακομα εκεινο το bug που δεν παιζει καλα ο ηχος σε Bluetooth ηχειο, δεν ξερω αν σε εδνιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα, το ιδιο εχω και εγω αν δεν κανω λαθος παντως σιγουρ απο PA.

Bug δεν εχω δει, ισως υπαρχει ακομα εκεινο το bug που δεν παιζει καλα ο ηχος σε Bluetooth ηχειο, δεν ξερω αν σε εδνιαφερει.

 

μικρό το κακό με το Bluetooth. γνωρίζεις αν είναι συμβατή η ρομ με τον ΑΚ κέρνελ?

Link to comment
Share on other sites

καλή η Euphoria, αλλά αυτή η μπάρα της google πως απενεργοποιήτε? δεν έχει να την κάνεις ανενεργή όπως την στοκ ρομ ή κάποιες άλλες?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και την xenonHD, την βρίσκω την πιο σταθερή και ταυτόχρονα πολλές παραμετροποιήσεις, δυστυχώς για σένα, χωρίς τον πάροχο στην μπάρα ειδοποιήσεων.

Εγώ που έχω κόλλημα με την ημερομηνία, ευτυχώς για μένα την έχει :-)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η euphoria καλή και η Bliss αλλά βαλτε validus :p

Έτσι! Τελευταία εκεί γυρνούσα. Πιστεύω από τις πιο όμορφες ρομ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

SlimLP κανένας? Έχει βγάλει πολλά hotfixes και για bluetooth. Την έχει κανένας να μας πει μπαταρία και εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

καλή η Euphoria, αλλά αυτή η μπάρα της google πως απενεργοποιήτε? δεν έχει να την κάνεις ανενεργή όπως την στοκ ρομ ή κάποιες άλλες?

 

Την μπαρα την δίνουν τα gaps που περνάς. Βαλε αλλα gaps με πιο λιγες εφαρμογες της google.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Αντε να δουμε επιτελους ποτε θα βγει αυτη η ρημαδο Oxygen :lol::lol::lol:

 

Σημερα το πρωι εκανα ενα clean install την τελευταια CM12 και παρατηρησα οτι η αυτοματη φωτεινοτητα ακομα κι οταν ειναι απενεργοποιημενη δουλευει κανονικα...Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το φαινομενο?

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη βαλουμε oxygen.CM12s περιμενουμε ολοι, εκτος αν η oxygen ειναι κατι εξαιρετικο ...

 

Εχθρος του καλου, το καλυτερο!

 

*http://www.bgr.in/news/cyanogen-os-12-lollipop-update-release-timeline-for-oneplus-one-yu-yureka-and-alcatel-hero-2/

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...