Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρομαι που σε βοήθησε το σχόλιο, γι'αυτό είμαστε εδώ, για να βοηθάει ο ένας τον άλλο.

Σου παραθέτω μια σελίδα σταθμός για το κινητό μας, από την οποία θα βρεις πολλές απαντήσεις σε τέτοιου είδους ερωτήματα.Επίσης, εάν κοιτάξεις λίγο και το νήμα καλύτερα, θα βρεις παρόμοιες ερωτήσεις και απαντήσεις.

Εδώ ο σύνδεσμος:http://forum.xda-developers.com/oneplus-one?styleid=18#romList

 

Ναι φίλε τα έχω τσεκάρει αυτά! ;)

Σε ευχαριστώ πολύ όμως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις περασα το τελευταιο Build Validus χωρις να εγκαταστησω καποιο kernel και να ενα γρηγορο Antutu test...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λες.?

Το έκανα off αλλά δε τη διώχνει...

 

Αρχικη οθονη, επιλογες απο το αριστερο πληκτρο και μετα θα σου βγαλει για συντομευσεις wigdet κτλ. Εκει εχει ενα βελακι λογικα που το επιλεγεις και σε πηγαινει σε ρυθμισεις αρχικης οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που μου συμβαίνει είναι ότι κατά τις κλήσεις μου δείχνει θολές κάποιες φωτο που έχω στις επαφές μου.

Υπάρχει άραγε κάποια εξήγηση, λύση;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φώτη στη cm12 δεν είναι έτσι (ακόμα τουλάχιστον)

 

Σορρυ, δεν το γνωριζα. Νομιζα ηταν το ιδιο η στο περιπου τουλαχιστον με την cm11.

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που μου συμβαίνει είναι ότι κατά τις κλήσεις μου δείχνει θολές κάποιες φωτο που έχω στις επαφές μου.

Υπάρχει άραγε κάποια εξήγηση, λύση;

Σε όλες τις επαφές ή σε συγκεκριμένες;

Δηλαδή και σ' αυτές που έχεις βάλει για εικόνα μία φωτογραφία από αυτές που έχεις αποθηκευμένες μέσα στο κινητό σου ή μονό σ' αυτές που παίρνουν με κάποιο τρόπο τις εικόνες από κάποιο μέσο κοινωνικής δικτύωσης;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις επαφές ή σε συγκεκριμένες;

Δηλαδή και σ' αυτές που έχεις βάλει για εικόνα μία φωτογραφία από αυτές που έχεις αποθηκευμένες μέσα στο κινητό σου ή μονό σ' αυτές που παίρνουν με κάποιο τρόπο τις εικόνες από κάποιο μέσο κοινωνικής δικτύωσης;

Σε αυτές που έχω βάλει από φωτο που έχω στο τηλ μου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές που έχω βάλει από φωτο που έχω στο τηλ μου

Κατά διαστήματα έχει γραφτεί ότι φταίει το sync που κάνει το κινητό με το Google account σου.

Οι servers της δεν κρατάνε τις φωτογραφίες σε υψηλή ανάλυση και αυτό φαίνεται κατά την κλήση.

Εμένα μου είχε συμβεί πολύ παλιά, ήταν είχα ακόμη το HTC Desire, και από τότε δεν μου παρουσιάστηκε ξανά.

 

Για δοκίμασε να αλλάξεις ή να βάλεις μια εικόνα σε μια επαφή από κάποιο κινητό που βρίσκεται δίπλα σου και κάμε μία κλήση να δούμε αν η εικόνα θα είναι καθαρή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κατά διαστήματα έχει γραφτεί ότι φταίει το sync που κάνει το κινητό με το Google account σου.

Οι servers της δεν κρατάνε τις φωτογραφίες σε υψηλή ανάλυση και αυτό φαίνεται κατά την κλήση.

Εμένα μου είχε συμβεί πολύ παλιά, ήταν είχα ακόμη το HTC Desire, και από τότε δεν μου παρουσιάστηκε ξανά.

 

Για δοκίμασε να αλλάξεις ή να βάλεις μια εικόνα σε μια επαφή από κάποιο κινητό που βρίσκεται δίπλα σου και κάμε μία κλήση να δούμε αν η εικόνα θα είναι καθαρή.

Δηλαδή δεν υπάρχει λύση; και Πώς γίνεται αυτό να σημαίνει σε κάποιες και όχι σε όλες; δεν είναι όλες στους ίδιους servers?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτους συγχρονισμους και Internet πήγαινε σε μια επαφη και σε 5 δευτερόλεπτα θα καθαρίσει..

OK έφτιαξε;)

Αν και μου φαίνεται περίεργο, μιας και ο συγχρονισμός είναι on πάντα, όπως και το internet είτε μέσω WiFi είτε μέσω data

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό κοψτο το άθλημα Νικόλα πάρε iPhone να ησυχασεις :p
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καθε φλασαρισμα ρομ τα ιδια τραβαω..

Λες να φταίει αυτό; χτες έβαλα την τελευταία validus....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι..Σε όλες τις επαφές πρέπει να το κάνεις καθε φορά. Εγω πηγα σε slimsaber με Ακ έκανα ενα τρελο performance setup.. Παει απίστευτα [ATTACH]57315[/ATTACH][ATTACH]57316[/ATTACH][ATTACH]57317[/ATTACH][ATTACH]57318[/ATTACH][ATTACH]57319[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πέρασα το gravity box και μετα απο επανεκίνηση μου εμφάνισε 3 εικονικά κουμπιά κάτω. Εψαξα παντού να τα βγάλω αλλά δεν μπόρεσα. Ξέρει κανεις πως μπορω να τα εξαφανισω...? Συγνώμη αν το έγραψα σε λάθος μέρος. Ευχαριστω
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Άντε ποτέ θα έρθει το Lolipop 5.0??????

 

Official αναμενεται συντομα αλλα παντα μπορεις να δοκιμασεις καποια unofficial (ειναι παρα πολυ καλες)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σημαντικό είναι να έρθει η lollipop. Μετά, τα updates που είναι να ακολουθήσουν... θα ακολουθήσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι να έρθει η lollipop. Μετά, τα updates που είναι να ακολουθήσουν... θα ακολουθήσουν.

 

Αν τα επομενα update που θα βγαλουν μεχρι την 5.0.2, παρουν ιδιο χρονο οπως πηρε - θα παρει η 5.0 να βγει, τελος του χρονου θα πιασουμε. :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...