Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κανένας σας αυξημένη κατανάλωση με την XNPH05Q σε σχέση με την προηγούμενη?

Εγω το παραηρησα φιλε μου αυτο...Σημερα το πρωι μου ρθε το OTA Update και περασα την XNPH05Q και ρουφαει καλα την μπαταρια...Νομιζω οτι θα παω παλι πισω σε Blisspop....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ένα θέμα με την εγκατάσταση του XNPH05Q. Έχω κάνει root, δε θυμάμαι με ποιο toolkit. Όταν πήγα να εγκαταστήσω την αναβάθμιση, μου κάνει επανεκκίνηση, βγαίνει το robot και μετά με πετάει στο cyanogen recovery. Εκεί υπάρχει μια εντολή για update αλλά πρέπει να βάλω manual το φάκελο που είναι το update, τον οποίο δεν ξέρω. Από τη μια ξέρει κανείς γιατί μου το κάνει αυτό; Από την άλλη καμία γρήγορη λύση, αν αξίζει το update βέβαια (έλεγα μήπως περίμενα το επόμενο :p).

 

EDIT: Επειδή είδα ότι έχει παρουσιαστεί σε πολλούς το θέμα, βάζω εδώ μια λύση που βρήκα.

https://forums.oneplus.net/threads/instructions-xnph05q-for-all-users-locked-or-unlocked-bootloader.265788/

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας θα ηθελα.Αφου περασα manual την XNPH05Q εχω προβλημα με το σημα του κινητου οταν μπαινω ιντερνετ, δεν μπαινει καθολου lte και πεφτει η συνδεση.Καμμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Μονο εγώ έπεσα 2500 κάτω στο antutu?

Από 47500 σε 45000. Πάντα στοκ σε mode επιδόσεων.

Και γιατί σ' ενδιαφέρουν αυτά τα νούμερα είπαμε;

Διαβασε κανεις τιποτα πουθενα για την εκδοση oxygenos κτλ που σημερα θα την ανακοινωναν?

Ναι, έκαναν post στο Facebook όπου παρουσίασαν τα άτομα που απαρτίζουν την ομάδα που φτιάχνει την rom, έγραψαν ότι θέλουν να δώσουν μία stable έκδοση του λειτουργικού, δεν είναι ακόμη έτοιμη, αλλά βρίσκονται στο final test stage.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί σ' ενδιαφέρουν αυτά τα νούμερα είπαμε;

 

Ναι, έκαναν post στο Facebook όπου παρουσίασαν τα άτομα που απαρτίζουν την ομάδα που φτιάχνει την rom, έγραψαν ότι θέλουν να δώσουν μία stable έκδοση του λειτουργικού, δεν είναι ακόμη έτοιμη, αλλά βρίσκονται στο final test stage.

 

κι εμεις τελικα ποια θα παρουμε? αυτο ακομα δεν το ξεκαθαρισαν.

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις τελικα ποια θα παρουμε? αυτο ακομα δεν το ξεκαθαρισαν.

Να ξεκαθαρίσουν τι;

Αν είσαι με Cyanogen είναι λογικό να πάρεις update από Cyanogen. Δε γίνεται να πάρεις φυσικά update από Paranoid, Slim, Oxygen κοκ.

 

Αν θέλεις Oxygen θα πρέπει να κατεβάσεις κάποιο αρχείο (.img ή .zip) που θα κάνουν publish, να κάνεις τα απαραίτητα wipes για να σβήσουν όλα τα υπολείμματα του προηγούμενου OS και να flashάρεις το αρχείο.

 

Δε νομίζω να ισχύσει κάτι άλλο. Απλή λογική.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραηρησα φιλε μου αυτο...Σημερα το πρωι μου ρθε το OTA Update και περασα την XNPH05Q και ρουφαει καλα την μπαταρια...Νομιζω οτι θα παω παλι πισω σε Blisspop....

 

Γύρισα ήδη πίσω στην 44. Σε 7-8 ώρες από 100% με πήγε στο 56% με την καινούρια... Με την 44 έπεφτα για ύπνο και ήμουν στο 68-70%. Δεν πρόσφερε και τίποτα το συναρπαστικό η καινούρια για να ανεχθώ τέτοια κατανάλωση...

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα ήδη πίσω στην 44. Σε 7-8 ώρες από 100% με πήγε στο 56% με την καινούρια... Με την 44 έπεφτα για ύπνο και ήμουν στο 68-70%. Δεν πρόσφερε και τίποτα το συναρπαστικό η καινούρια για να ανεχθώ τέτοια κατανάλωση...

Μπορεις να μου στειλεις καποιο link με οδηγο για να γυρισω κι εγω στην 44 ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μία βοήθεια θέλω είχα γυρίσει για λίγο σε στοκ 44s και Χθές βράδυ ξανά έκανα unlock root και παιρναω cm12 oficial την χθεσινή κι όλας περναω και gapps και μόλις παταω rebootsystem μπαίνει σε fastboot και δεν ανοίγει παταω power κλείνει ξανά ανοίγει και πάλι fastboot ξέρει κανείς γιατί; recovery έβαλα 2.8.5.1
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί σ' ενδιαφέρουν αυτά τα νούμερα είπαμε;

 

Μου είναι παντελώς αδιάφορα.

Το έγραψα επειδή διάβασα κάποιο ποστ ότι ανέβηκαν οι επιδόσεις .

Εγώ την lollipop περιμένω :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις καποιο link με οδηγο για να γυρισω κι εγω στην 44 ;

Ευχαριστω

 

Εγώ είχα backup από το TWRP και γύρισα αμέσως. Για clean install έχει οδηγό στην πρώτη σελίδα του νήματος αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μία βοήθεια θέλω είχα γυρίσει για λίγο σε στοκ 44s και Χθές βράδυ ξανά έκανα unlock root και παιρναω cm12 oficial την χθεσινή κι όλας περναω και gapps και μόλις παταω rebootsystem μπαίνει σε fastboot και δεν ανοίγει παταω power κλείνει ξανά ανοίγει και πάλι fastboot ξέρει κανείς γιατί; recovery έβαλα 2.8.5.1

 

Καμία ιδέα κανείς για μένα

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα κανείς για μένα

Έλεγξες τα 2 αρχεία (rom και gapps) αν κατέβηκαν σωστά;

Σα να μου κάνει πως κάποιο από τα 2 δεν κατέβηκε σωστά, ή απλά τα gapps δεν 'κάθισαν' καλά πάνω στην CM12.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 05Q το WiFi μου τα έχει παίξει. Θα ξαναπεράσω την 44S (ακολουθώντας τις οδηγίες του οδηγού της 1ης σελίδας) αλλά είναι ευκαιρία να κάνω root το OPO μου.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την διαδικασία του root ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την διαδικασία του root ?

 

Στο πρώτο post υπάρχουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 05Q το WiFi μου τα έχει παίξει. Θα ξαναπεράσω την 44S (ακολουθώντας τις οδηγίες του οδηγού της 1ης σελίδας) αλλά είναι ευκαιρία να κάνω root το OPO μου.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την διαδικασία του root ?

Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο post μου, το WiFi έχει πρόβλημα και στις CM12 Nightlies από 8/2 και μετά, οπότε πιστεύω έχουν κάνει κάποια μακακία και στην KitKat και στην Lollipop, και θα πρέπει να περιμένουμε fix.

 

Είναι σπαστικό να ξεκλειδώνεις τη συσκευή και να αποσυνδέεται από το router!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής πρόβλημα με το κινητό τις τελευταίες μέρες οταν με παίρνουν τηλέφωνο ή 'οταν μου στέλνουν μηνύματα δεν ακούγεται ο ήχος ειδοποίησης ή κλήσης ενω στις άλλες εφαρμογές viber fb κλπ ακούγεται ο ήχος τι μπορεί να φταίει ???
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο post μου, το WiFi έχει πρόβλημα και στις CM12 Nightlies από 8/2 και μετά, οπότε πιστεύω έχουν κάνει κάποια μακακία και στην KitKat και στην Lollipop, και θα πρέπει να περιμένουμε fix.

 

Είναι σπαστικό να ξεκλειδώνεις τη συσκευή και να αποσυνδέεται από το router!!!

Στην bliss έχει βγει firmware και μαζί με όλα τα commits συμπεριλαμβανομένου και το θέμα που έχεις. Στην τελευταια cm δηλαδή δεν φτιάχτηκε;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στην bliss έχει βγει firmware και μαζί με όλα τα commits συμπεριλαμβανομένου και το θέμα που έχεις. Στην τελευταια cm δηλαδή δεν φτιάχτηκε;

 

Εγώ απέκτησα το πρόβλημα μετά το update...

Link to comment
Share on other sites

Στην bliss έχει βγει firmware και μαζί με όλα τα commits συμπεριλαμβανομένου και το θέμα που έχεις. Στην τελευταια cm δηλαδή δεν φτιάχτηκε;

Δεν διάβασα κάτι που να είχε σχέση με το WiFi στο changelog και δεν έβαλα τη χθεσινή, έχω μείνει με την 12/2.

Είχες δηλαδή κι εσύ το ίδιο πρόβλημα στην bliss και στο χτεσινό build διορθώθηκε;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...