Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία διευκρίνιση αν μπορεί κάποιος φίλος:

Είμαι στοκ με ΑΚ 068.Για να φλασάρω την 074,ποιά είναι η σωστή διαδικασία?

Dirty flash τον 074 κ το UKM ή πρέπει να περάσω τον στοκ κέρνελ και μετά τον 074 κ το UKM?

Αφού είσαι ήδη με Άκ απλά φλασαρε τον κερνελ κατευθείαν. Τπτ αλλο.

Πάντως η αυτονομία δεν μου τα λέει καλά. Όπως με πριν 2 εκδόσεις πίσω. Εδώ πέφτει κλασικά όπως είχα μάθει. Θα το αφήσω να στρώσει λιγο.

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχετε δοκιμάσει το kernel του boeffa? ήταν το αγαπημένο μου στο S3,είχε κάνει φοβερή δουλεια

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εδώ και 2 μερες είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευης,έχω ένα πρόβλημα κάτω δεξιά στο λευκο φόντο έχω ένα πύξελ που γυαλίζει.

Είναι κολλημένο η νεκρό ξέρει κανείς και εάν επανέρχεται.

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχετε δοκιμάσει το kernel του boeffa? ήταν το αγαπημένο μου στο S3,είχε κάνει φοβερή δουλεια

 

απο τι διαβάζω θα πρέπει να τον δοκιμάσω κάποια στιγμή αλλά έλα που με τον 74 ο ak είναι και πάλη ΣΦΑΙΡΑ :D

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,εδώ και 2 μερες είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευης,έχω ένα πρόβλημα κάτω δεξιά στο λευκο φόντο έχω ένα πύξελ που γυαλίζει.

Είναι κολλημένο η νεκρό ξέρει κανείς και εάν επανέρχεται.

 

Ευχαριστώ

 

Σε περίπτωση κολλημένου / καμένου pixel δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Σπάνια επανέρχεται και μάλλον θα πρέπει να μάθεις να ζεις με την ύπαρξή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Υπάρχει κανένας εδώ που να έχει Slimkat ή Vanir και να αντιμετωπίζει random reboots?

Πλέον έχω 2-3 κάθε μέρα και πραγματικά έχω βαρεθεί..!

Ευχαριστώ ☺

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Υπάρχει κανένας εδώ που να έχει Slimkat ή Vanir και να αντιμετωπίζει random reboots?

Πλέον έχω 2-3 κάθε μέρα και πραγματικά έχω βαρεθεί..!

Ευχαριστώ ☺

 

ούτε ένα αλλά θα πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το setup σου και εάν σου είναι εύκολο το last_kmseg log

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Υπάρχει κανένας εδώ που να έχει Slimkat ή Vanir και να αντιμετωπίζει random reboots?

Πλέον έχω 2-3 κάθε μέρα και πραγματικά έχω βαρεθεί..!

Ευχαριστώ ☺

Ημουν με vanir για 20 μερες περιπου χωρις random reboots.

Τωρα ειμαι με Slimkat 3 μερες αλλα με ΑΚ.

Μια μερα ειδα τη slimkat με το δικο της κερνελ χωρις reboot και τη καλυτερη μπαταρια που εχω δει ποτε.

Reboot εχω μονο με αλλους governor στον ΑΚ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για Ak kernel στο synapse -> misc -> usb fast charge το εχετε disabled ή enabled και 2200mA?? (Για φορτιση στο τοιχο)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για Ak kernel στο synapse -> misc -> usb fast charge το εχετε disabled ή enabled και 2200mA?? (Για φορτιση στο τοιχο)

 

είναι για fast charge από usb σε pc, εάν το βάλεις θα πρέπει να ενεργοποιήσεις και απο τα μενου το fast charge και δεν θα βλέπεις την συσκευή στο pc

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Υπάρχει κανένας εδώ που να έχει Slimkat ή Vanir και να αντιμετωπίζει random reboots?

Πλέον έχω 2-3 κάθε μέρα και πραγματικά έχω βαρεθεί..!

Ευχαριστώ ☺

Ειμαι με vanir και στοκ κερνελ εδω και 3 βδομαδες, και δεν εχει κανει ουτε ενα.

Γενικα ειναι πολυ καλη!

Μπορει να μου πει καποιος αν στη vanir, μπορω να βαλω οποιονδηποτε υποστηριζομενο κερνελ για το opo?

Π.χ. φρανκο, ακ?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με vanir και στοκ κερνελ εδω και 3 βδομαδες, και δεν εχει κανει ουτε ενα.

Γενικα ειναι πολυ καλη!

Μπορει να μου πει καποιος αν στη vanir, μπορω να βαλω οποιονδηποτε υποστηριζομενο κερνελ για το opo?

Π.χ. φρανκο, ακ?

Φυσικά και μπορείς.

Την έκδοση που δεν είναι για CM11S. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

είναι για fast charge από usb σε pc, εάν το βάλεις θα πρέπει να ενεργοποιήσεις και απο τα μενου το fast charge και δεν θα βλέπεις την συσκευή στο pc

 

Ευχαριστω. Ελεγα μηπως αμα το αφησω disabled δε δινει ολα τα mA ο φορτιστης! :-P

Link to comment
Share on other sites

ούτε ένα αλλά θα πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το setup σου και εάν σου είναι εύκολο το last_kmseg log

Έχω την Blitz rom που βασίζεται στην Nameless αν την ξέρεις. Με τον stock kernel της είχα τρελαθεί στα reboot. Έβαλα τον ΑΚ 72 και πάλι μου έκανε. Τώρα με τον 74 ακόμα δεν μου έχει κάνει από το πρωί. Last_kmseg όταν μου το ξανακάνει. Thx ☺

Ημουν με vanir για 20 μερες περιπου χωρις random reboots.

Τωρα ειμαι με Slimkat 3 μερες αλλα με ΑΚ.

Μια μερα ειδα τη slimkat με το δικο της κερνελ χωρις reboot και τη καλυτερη μπαταρια που εχω δει ποτε.

Reboot εχω μονο με αλλους governor στον ΑΚ

Stock governor στον ΑΚ είναι ο Performance. Με αυτόν δεν σου κάνει reboot?? Με ποιους σου κάνει?

Ειμαι με vanir και στοκ κερνελ εδω και 3 βδομαδες, και δεν εχει κανει ουτε ενα.

Γενικα ειναι πολυ καλη!

Μπορει να μου πει καποιος αν στη vanir, μπορω να βαλω οποιονδηποτε υποστηριζομενο κερνελ για το opo?

Π.χ. φρανκο, ακ?

Thx για την πληροφόρηση ☺

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Blitz rom που βασίζεται στην Nameless αν την ξέρεις. Με τον stock kernel της είχα τρελαθεί στα reboot. Έβαλα τον ΑΚ 72 και πάλι μου έκανε. Τώρα με τον 74 ακόμα δεν μου έχει κάνει από το πρωί. Last_kmseg όταν μου το ξανακάνει. Thx ☺

 

Stock governor στον ΑΚ είναι ο Performance. Με αυτόν δεν σου κάνει reboot?? Με ποιους σου κάνει?

 

Thx για την πληροφόρηση ☺

Τον on demand eps μου ειχε προτείνει ο ΑΚ για πιο γρήγορο αλλά κανει reboot.

Default ειναι ο interactive.

Ο performance δουλευει μονο 2.8 συνεχομενα. Δεν θα μπορουσε να ειναι defaulr.

Link to comment
Share on other sites

Τον on demand eps μου ειχε προτείνει ο ΑΚ για πιο γρήγορο αλλά κανει reboot.

Default ειναι ο interactive.

Ο performance δουλευει μονο 2.8 συνεχομενα. Δεν θα μπορουσε να ειναι defaulr.

Οκ απλά λέω ότι την πρώτη φορά που bootαρα το κινητό με τον ΑΚ είχε τον Performance default και τον άλλαξα αμέσως φυσικά. Είμαι με Ondemand_eps από το πρωί σήμερα και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Επίσης ο ineractive_pro φαίνεται σφαίρα

 

Edit: Κάτι μου λέει ότι τα reboots παίζει να είναι και από τους touch drivers.. Ίδωμεν ☺

Edited by DanteGR

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Blitz rom που βασίζεται στην Nameless αν την ξέρεις. Με τον stock kernel της είχα τρελαθεί στα reboot. Έβαλα τον ΑΚ 72 και πάλι μου έκανε. Τώρα με τον 74 ακόμα δεν μου έχει κάνει από το πρωί. Last_kmseg όταν μου το ξανακάνει. Thx ☺

 

Stock governor στον ΑΚ είναι ο Performance. Με αυτόν δεν σου κάνει reboot?? Με ποιους σου κάνει?

 

Thx για την πληροφόρηση ☺

 

1- καιρος να ερθεις στο darkside τοτε :p

2- οπως σου ειπαν ειναι ο interactive

 

δοκιμασε

settings > apps > all > clear data /clear cache απο οτιδήποτε app εχει να κανει με kernel

uninstall οτιδηποτε app εχει να κανει με kernel

πας στην sd και διαγραφεις οτι φακελο άφησαν οι εφαρμογες

reboot recovery clean cache (οχι dalvik)

reboot

 

μας λες πως παει

επομενο reboot κατευθειαν darkside (αντε αν δεν θες dark πηγαινε heavy metal)

 

darkside=SlimRom

heavymetal=Vanir

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

1- καιρος να ερθεις στο darkside τοτε :p

2- οπως σου ειπαν ειναι ο interactive

 

δοκιμασε

settings > apps > all > clear data /clear cache απο οτιδήποτε app εχει να κανει με kernel

uninstall οτιδηποτε app εχει να κανει με kernel

πας στην sd και διαγραφεις οτι φακελο άφησαν οι εφαρμογες

reboot recovery clean cache (οχι dalvik)

reboot

 

μας λες πως παει

επομενο reboot κατευθειαν darkside (αντε αν δεν θες dark πηγαινε heavy metal)

 

darkside=SlimRom

heavymetal=Vanir

Οκ thx φίλε μου!

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου πέφτει η μπαταρία με 3g σε σας; Εμένα σε 7-8 ώρες περίπου 20% με ελάχιστη χρήση. Πραγματικά απογοητευτικό.

Σημειωταίον είναι όλα κλειστά (google now, gps κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου πέφτει η μπαταρία με 3g σε σας; Εμένα σε 7-8 ώρες περίπου 20% με ελάχιστη χρήση. Πραγματικά απογοητευτικό.

Σημειωταίον είναι όλα κλειστά (google now, gps κλπ).

Κάπου το έχω γράψει πιο πίσω, με ανοιχτά data είναι απαγορευτικό

Σε μένα το GPS δεν έτρωγε μπαταρία πάντως, το 3g ήταν καταστροφή

Τώρα έχω βάλει ένα quicktile και κάνω την δουλειά μου έτσι

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και κατά τα λοιπά είναι συμπαθητικό τηλεφωνάκι. Πάντως σε μικτή χρήση το nexus 5 ήταν καλύτερο από το opo σε απόδοση μπαταρίας (και τα 2 με slimkat και τις ίδιες ρυθμίσεις).
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και κατά τα λοιπά είναι συμπαθητικό τηλεφωνάκι. Πάντως σε μικτή χρήση το nexus 5 ήταν καλύτερο από το opo σε απόδοση μπαταρίας (και τα 2 με slimkat και τις ίδιες ρυθμίσεις).

Δηλαδή; για πες μας την σύγκριση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...