Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55882576&postcount=229

 

έτσι δεν θα χάσεις τα apps, αν θες να πάρεις OTA κάνεις clean install την 33R και θα σου έρθει σε δευτερόλεπτα

εγώ έκανα το δεύτερο γιατί ήμουν με slim

εχω κάνει clean install την 33R όταν το είχα παραλάβει ,κ στη συνέχεια είχα κάνει μόνο root,[μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα], οπότε αναμένω;

Edited by dk65gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άνοιξες παρτίδες μαζί τους για Rma?

Αντε καλά Χριστούγεννα Lol...

 

με την διαφορά ότι έχω paypal :p

έχουν άλλες 10 μέρες διορία :lol:

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.the511plus.MultiTouchTester

https://play.google.com/store/apps/details?id=multitouchpro.tests

 

βάλε μια aosp (γιατί η cm κάνει συνέχεια reset τον kernel και το βλέπεις πιο δύσκολα αλλά το βλέπεις)

βγάλε τα soft keys

ξεκίνα και βάλε τα δάχτυλα (όλα) και παίξε πάνω στην οθόνη

βάλε βγάλε,κούνα κτλ ;) από την μέση και κάτω φερε πολύ κοντά τα δάχτυλα και πες

 

εννοείτε ότι το δικό τηλ πάει για rma γιατί τους άνοιξα ticket πριν το στείλουν ότι δεν θα το δεχτώ εάν έχει το παραμικρό από αυτά

15 μου το έστειλαν 13 έχει μέρα παραγωγής

Δοκιμασες σε αλλη μάρκα κινητού;εγώ πλεον δεν έχω θέματα με touch. Έχει τέλεια απόκριση με την 38

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

με την διαφορά ότι έχω paypal :p

έχουν άλλες 10 μέρες διορία :lol:

Κι εγώ είχα... Καλή δύναμη :)

Link to comment
Share on other sites

5 post πισω ειναι :p

Ευχαριστώ πολύ. Μόλις εκανα το update με το link που μου έδωσες. Είχα phillz touch recovery, το εκανα install κ τα απαραίτητα wipe cache,dalvik κ πλεον η 38 δουλεύει κομπλε χωρίς να έχει "χαθεί" κάτι. Thanks again

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες σε αλλη μάρκα κινητού;εγώ πλεον δεν έχω θέματα με touch. Έχει τέλεια απόκριση με την 38

 

φυσικά, στο δικό μου coolpad+veo v, pipo M9 και σε φίλων S4,nexus 5, G2

δεν είπα δεν έχει απόκριση η είναι δυσλειτουργικό

το δουλεύω και το χαίρομαι μέχρι στιγμής ;) αυτό δεν αναιρεί ότι το τηλ έχει θέμα HW

όπως και για να κρύψουν την κιτρινίλα έχουν σκοτώσει το άσπρο, βάλτε δίπλα σε άλλο τηλ τέρμα τον φωτισμό με μια ολόλευκη εικόνα

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.the511plus.MultiTouchTester

https://play.google.com/store/apps/details?id=multitouchpro.tests

 

βάλε μια aosp (γιατί η cm κάνει συνέχεια reset τον kernel και το βλέπεις πιο δύσκολα αλλά το βλέπεις)

βγάλε τα soft keys

ξεκίνα και βάλε τα δάχτυλα (όλα) και παίξε πάνω στην οθόνη

βάλε βγάλε,κούνα κτλ ;) από την μέση και κάτω φερε πολύ κοντά τα δάχτυλα και πες

 

εννοείτε ότι το δικό τηλ πάει για rma γιατί τους άνοιξα ticket πριν το στείλουν ότι δεν θα το δεχτώ εάν έχει το παραμικρό από αυτά

15 μου το έστειλαν 13 έχει μέρα παραγωγής

Έχω aosp από την 1ή μέρα, soft keys δεν έχω και αυτή την κουβέντα την είχαμε κάνει πάλι τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου.Συνεχίζω να μην έχω κανένα θέμα, η απόκριση είναι σούπερ μέχρι τα 8 δάχτυλα και στις 5,5 ίντσες, μετά παραλίγο να πάθω εξάρθρωση και σταμάτησα :-), Τώρα αν έχει κάποιος πρόβλημα με τα δέκα δάχτυλα πανω στην οθόνη οκ πάω πάσο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα... Καλή δύναμη :)

 

και δεν εκανες claim :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω aosp από την 1ή μέρα, soft keys δεν έχω και αυτή την κουβέντα την είχαμε κάνει πάλι τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου.Συνεχίζω να μην έχω κανένα θέμα, η απόκριση είναι σούπερ μέχρι τα 8 δάχτυλα και στις 5,5 ίντσες, μετά παραλίγο να πάθω εξάρθρωση και σταμάτησα :-), Τώρα αν έχει κάποιος πρόβλημα με τα δέκα δάχτυλα πανω στην οθόνη οκ πάω πάσο

 

good for you :)

το δικό μου έχει θέμα και δεν θα λιβανίζω καμία oneplus

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

και δεν εκανες claim :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

good for you :)

το δικό μου έχει θέμα και δεν θα λιβανίζω καμία oneplus

Ούτε εγώ λιβανιζω Φυσικά, αλλά το "όλοι" δεν κολλάει με τίποτα, το αντίθετο είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ λιβανιζω Φυσικά, αλλά το "όλοι" δεν κολλάει με τίποτα, το αντίθετο είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα

 

αρρώστια ΑΕΚΑΡΑ, απόφυγες διπλωματικά να απαντήσεις

οκ, σε πιστεύω όμως και είπα το χαίρομαι το τηλ αλλά για αυτά που κάνουν με το rma από μένα θα φάνε claim γιατί δεν γίνετε να είναι στραβος ο γιαλός

να αλλάξουν το κ*λο digitizer της synaptic, είναι απλό ;)

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

αρρώστια ΑΕΚΑΡΑ, απόφυγες διπλωματικά να απαντήσεις

οκ, σε πιστεύω όμως και είπα το χαίρομαι το τηλ αλλά για αυτά που κάνουν με το rma από μένα θα φάνε claim γιατί δεν γίνετε να είναι στραβος ο γιαλός

να αλλάξουν το κ*λο digitizer της synaptic, είναι απλό ;)

Αδερφός και εσύ; :-)

Ρε συ τι να αποφύγω; πολύ κ Καλά έκανες και το κυνηγάς και εγώ το ίδιο θα έκανα αν έβλεπα πρόβλημα. Στην γενίκευση σου αντιτειθομαι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάναν και το εξής γαμααααααααααααατοοοοοοοοοοοο στην 38: Πλέον όλα τα εικονίδια έχουν το τετράγωνο εικονίδιο με τις έντονες ακμές, ακόμα και όσα δεν υποστηρίζονται πλέον μπαίνει το κυρίως εικονίδιο στη μέση και εξωτερικά γίνεται όπως τα άλλα.

 

Επίσης στο φόρτωμα η lock screen κάνει ένα μικρό τσικ στα αριστερά για να φανεί η συντόμευση της κάμερας, και στο reboot menu εμφανίστηκε η επιλογή και για soft reboot (δεν ξέρω τι κάνει)

 

Αυτά με μια πρώτη επαφή σε σχέση με αλλαγές που δεν αναφέρονται στην επίσημη ανακοίνωση

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το soft reboot υπήρχε νομιζω.Ουσιαστικά κανει ενα γρήγορο restart

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι, το θυμάμαι αρκετά καλά οτι έδινε μόνο τις άλλες δύο επιλογές πέραν του κανονικού reboot (recovery/bootloader).
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ΟΤΑ η 38R. συσκευή international, παραγωγή 17/9, ενεργοποίηση Ελλάδα 06/10. Ήμουν root με stock recovery. Χάθηκε το root με την αναβάθμιση αλλά με το toolkit ξαναγίνεται σε 1 λεπτό.
Link to comment
Share on other sites

πλεον διαπιστωνω στην 38 ακομα καλυτερη διαχειρηση μπαταριας απο το κινητο. σε μενα κατι παραπανω απο "αισθητη"

Το επιβεβαιώνω - ενω σε 8ωρη "βραδυνή αναμονή" με WiFI ανοιχτό επεφτε 8% η μπαταρία (με την 33), σήμερα παρατήρησα οτι "έπεσε" 3-4% (με την 38)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, με την 33R ακόμη, χωρίς root, σήμερα το πρωί παραξενεύτηκα... Έχω το κινητό μία εβδομάδα και του έχω κάνει 2 πλήρεις φορτίσεις. Το λειτουργώ ακόμη χωρίς sim αφού δεν το βγάζω έξω από το σπίτι αν δεν παραλάβω πρώτα θήκη και screen protector. Εχθές λοιπόν ξάπλωσα κατά τις 12:00 και άφησα το one στο κομοδίνο, με wifi μόνο ανοικτό, και μπαταρία στο 21%. Σήμερα το πρωί 6:05 ξύπνησα και το κινητό είχε σβήσει από μπαταρία!!!
Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έμεινε κάποιο service ανοικτό...

Χωρίς SIM, δεν μπορεί να αξιολογηθεί σωστά η συμπεριφορά (μπαταρίας) ενός κινητού, εξαρτάται από τις εφαρμογές που "τρέχουν"!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Περίεργο... Apps από τον task manager δεν είχα αφήσει ανοικτά πάντως αν και φαντάζομαι αν τρέχει κάτι στο παρασκήνιο δεν θα φαίνεται από εκεί. Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως "το έμαθα εγώ έτσι" αφού τις δυο μοναδικές φορές που το έχω φορτίσει χρειάστηκε να του κάνω υπερβολική χρήση (με βιντεάκια από youtube κ.α.) για να κατεβάσω την μπαταρία από το 15-20% στο 1% γρήγορα για να το βάλω να φορτίζει. Δεν ξέρω... Θα πρέπει να παρατηρήσω αν θα ξανασυμβεί την επόμενη φορά.
Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το opo αγορασμένο μέσω invite. Διαβάζοντας διάφορα για μειωμένη απόδοση μπαταριάς σε επόμενες εκδόσεις λογισμικού, το έχω αφήσει ακόμα με τη stock 25R.

Αξίζει να αναβαθμίσω; Έχει διορθωθεί το battery drain;

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω - ενω σε 8ωρη "βραδυνή αναμονή" με WiFI ανοιχτό επεφτε 8% η μπαταρία (με την 33), σήμερα παρατήρησα οτι "έπεσε" 3-4% (με την 38)

 

Ακριβώς τόσο μειώθηκε το ποσοστό μπαταρίας και στο δικό μου 3% με phone,wifi,BT ανοιχτά συνέχεια.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μόλις ήρθε η 38 OTA, σε κινέζικο που πήρα τον Αύγουστο. Στην αρχή μου φάνηκε να καθυστερεί λίγο στην εναλλαγή παραθύρων, επειδή όμως μόλις το χα ανοίξει και ίσως είναι λίγο πρώιμες οι παρατηρήσεις θα τα δούμε εν καιρώ.
Link to comment
Share on other sites

Κάναν και το εξής γαμααααααααααααατοοοοοοοοοοοο στην 38: Πλέον όλα τα εικονίδια έχουν το τετράγωνο εικονίδιο με τις έντονες ακμές, ακόμα και όσα δεν υποστηρίζονται πλέον μπαίνει το κυρίως εικονίδιο στη μέση και εξωτερικά γίνεται όπως τα άλλα.

 

Ωχ... Κάποια στιγμη ήρθε ενα update του θέματος που έκανε περισσότερα εικονιδια τετράγωνα. Έγινε πολύ μπουχτερη η επιφάνεια κι εκανα ενα σωρο πατεντες για να τα ξανακανω σαν πριν. Δεν ηθελα να αλλαξω θεμα. Αλλά ας αποφασίσει να έρθει η 38 και βλέπουμε :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...