Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Fast boot είναι κατι που είχε και παλιότερα αν θυμάστε η HTC(δεν ξερω αν το εχει ακόμα)....σιγουρα καταναλωνει μπαταρια γιατι είναι σαν slepp mode...

(edit: quick boot βλεπω fastboot και στον υπνο μου :P)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fast boot είναι κατι που είχε και παλιότερα αν θυμάστε η HTC(δεν ξερω αν το εχει ακόμα)....σιγουρα καταναλωνει μπαταρια γιατι είναι σαν slepp mode...

(edit: quick boot βλεπω fastboot και στον υπνο μου :P)

Φυσικά και το έχει ακόμα και είναι εξαιρετικό.Ψαρωσατε με το quick boot του one+??? :-))))

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ότι έχεις ΄΄λυσσαξει΄΄ νομίζω ότι το έχεις καταλάβει και ο ίδιος :)

 

Για πες φιουτσερς που εχει

Γιαυτό το πήραμε :p Βασικά σαν ομορφιά η cm είναι ανώτερη απο τις aosp, τουλαχιστον σε μένα! Το rotate δουλεύει άψογα ,έχουμε καλύτερη μπαταρία και απο ρυθμίσεις έχει παααρα πολλές κλασικά! Δεν πιστεύω οτι λείπει κάτι :D την κάμερα αμα βάλεις με το clear image θα είσαι ολοκληρωμένος

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό το πήραμε :p Βασικά σαν ομορφιά η cm είναι ανώτερη απο τις aosp, τουλαχιστον σε μένα! Το rotate δουλεύει άψογα ,έχουμε καλύτερη μπαταρία και απο ρυθμίσεις έχει παααρα πολλές κλασικά! Δεν πιστεύω οτι λείπει κάτι :D την κάμερα αμα βάλεις με το clear image θα είσαι ολοκληρωμένος

 

υποκειμενικό το θέμα ομορφιάς φίλε....εγώ την cm δεν την είχα ποτε σε τηλ και μόλις την είδα στο 1+ την έβγαλα, ζήτημα να την κράτησα 2-3 ώρες :)

Αναρωτιέμαι γιατί το clear image δεν το έχουν προσθέσει στις ρομ τους οι καστομάδες ??????

Αυτό που μου λείπει είναι ο hells kernel με το Sweep2Wake + Sweep2Sleep ( μαράζιιιιιιιι :):):) )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υποκειμενικό το θέμα ομορφιάς φίλε....εγώ την cm δεν την είχα ποτε σε τηλ και μόλις την είδα στο 1+ την έβγαλα, ζήτημα να την κράτησα 2-3 ώρες :)

Αναρωτιέμαι γιατί το clear image δεν το έχουν προσθέσει στις ρομ τους οι καστομάδες ??????

Αυτό που μου λείπει είναι ο hells kernel με το Sweep2Wake + Sweep2Sleep ( μαράζιιιιιιιι :):):) )

Έτσι είναι γιαυτό λέω σε μένα τουλάχιστον! Βασικά η cm snapshot με την δικιά μας cm είναι διαφορετικη. Η σναπσοτ είναι σαν την αοσπ αν θυμάμαι καλά. Σου χει μείνει το σύρσιμο απο το νεξους χαχα εγώ ευτυχώς με το g2 ειχα καλομαθει στο double tap και τώρα μου φαίνεται φυσιολογικό. Κάποιος θα βγάλει ,αμα του πείτε πολλοί :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι γιαυτό λέω σε μένα τουλάχιστον! Βασικά η cm snapshot με την δικιά μας cm είναι διαφορετικη. Η σναπσοτ είναι σαν την αοσπ αν θυμάμαι καλά. Σου χει μείνει το σύρσιμο απο το νεξους χαχα εγώ ευτυχώς με το g2 ειχα καλομαθει στο double tap και τώρα μου φαίνεται φυσιολογικό. Κάποιος θα βγάλει ,αμα του πείτε πολλοί :)

 

o ΑΚ μόνο που δεν με έβρισε όταν τον ρώτησα ( ευγενικά ) :)

Ψάχνω ΄΄επαφή΄΄ με τον hells μπας και......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα χτες franco r13.Περα απο το touchpad παρατηρω οι δουλευει αψογα και το auto rotate το οποιο ηταν χαλια πριν.

Όντως είναι ο καλύτερος Franco ως τώρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Geico αν θες κάνε μου συγκεκριμένη ερώτηση μέσω μηνύματος

τι πρόβλημα έχεις να σου απαντήσω προσωπικά, μη γράφω νέο οδηγό τώρα. Την ίδια διαδικασία έκανα πριν 3 μέρες και ήταν ελαφρώς διαφορετική από αυτή που περιγράφεται.

 

Εμένα παιδιά η μπαταρία νύχτα 7 ώρες με κλειστό Internet έπεσε γύρω στο 10%. Μια ημέρα κρατάει με την 30. Πολύ είναι;

 

Καταρχήν ευχαρηστω για το ενδιαφέρων .

Μου λέει οτι υπάρχει ενημέρωση για την 25r και θα ειδοποιηθω όταν είναι διαθεσιμη τι ενωει? Μου βγάζει εικονίδιο εγκατάσταση τώρα παταω και δεν την κανει .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου έχει έρθει το τηλέφωνο, όπως το ζήτησες (16/64) και το μόνο σου θέμα είναι ότι δε σου δίνει διαθέσιμη την ενημέρωση του λογισμικού; Δεν έχεις θέμα λάθος rom (να έχεις παραγγείλει 64 και να γράφει 12) ή να πάει να σου περάσει ενημέρωση και να αποτυγχάνει;
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος Franco πρέπει να περιέχει διορθώσεις που υπάρχουν στις nightly.

Όλα πάνε ρόλοι. Τον έβαλα στο backup της 30 και το απολαμβάνω.

Η αυτονομία επανήλθε. Ίσως είναι και καλύτερη.

 

[ATTACH]48789[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Έχω στα χέρια μου ένα One 64άρι από minideal εδώ και καμιά δεκαριά μέρες. Φοβερά ικανοποιημένος από το λίγο που το έχω δουλέψει!

Πέρα από ένα update, δεν έχω κάνει καμία επέμβαση. Σε κάποια φάση μου πετάχτηκε ότι είναι έτοιμη η xnph25r, πάτησα οκ, με πήγε στο recovery ( ένα που μετακινείσαι με swiping πάνω/κάτω/δεξ/αρ)όπου δεν ήξερα τί να επιλέξω. Αυτό είναι το stock recovery;

 

Διαβάζοντας το τόπικ:

Αν βάλεις custom recovery τα ξεχνάς τα OTA updates.

Άρα εγώ που θέλω ένα τηλέφωνο που να παίρνει τα updates κανονικά, ξεχνάω το custom recovery;

Ξεχνάω και το root αν θέλω updates; Ελπίζω όχι :|

 

Στόχος είναι, όπως αναφέρθηκε από κάποιους σαν πρόταση, να μη μείνω με την ρομ εγκατεστημένη από τους κινέζους και να κάνω καθαρή εγκατάσταση την stock ρομ. Επίσης, αν δεν αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα, να το rootάρω.

Συνεχίζω το διάβασμα :lost::geek:

ƒ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα εγώ που θέλω ένα τηλέφωνο που να παίρνει τα updates κανονικά, ξεχνάω το custom recovery;

Ξεχνάω και το root αν θέλω updates; Ελπίζω όχι :|

 

Το είπα πιο πάνω... με το root μόνο δεν έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το update! Δεν το εχω δοκιμασει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ήθελα να φλασαρω κάτι άλλο βγήκε το update. Άντε το μεσημέρι έχουμε δουλειά! Με την mahdi μετα απο μια μέρα ξαφνικα ξεκίνησαν freezes και το ξυπνητήρι δουλεύει όποτε θέλει. Σήμερα αργησα παααρα πολύ με τη μλκ.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περασα το .zip με την αναβάθμιση που έχει δώσει πιο πάνω ο Αργύρης.

Προσοχή να έχετε επιστρέψει σε stock κατάσταση το system πριν τη περάσετε.

Προσωπικά πέρασα πάλι την 30Ο, reboot, reboot recovery, install update.

Όλα καλά λοιπόν και περιμένω να δω τις διαφορές προς το καλύτερο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που είμαι στην 300 και τελείως μα τελείως stock για να μην περιμένω κάνω αυτά για να την περάσω:?

 

"Copy update file to your phone, download directory or whatever.

Power off phone.

Hold Volume Down + Power button

See Recovery menu

Go to update phone

Tell the phone where to find it on your internal storage

Select file

Once update is done, clear cache"

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που είμαι στην 300 και τελείως μα τελείως stock για να μην περιμένω κάνω αυτά για να την περάσω:?

 

"Copy update file to your phone, download directory or whatever.

Power off phone.

Hold Volume Down + Power button

See Recovery menu

Go to update phone

Tell the phone where to find it on your internal storage

Select file

Once update is done, clear cache"

Ευχαριστώ πολύ!

Σωστά...

 

 

Εδώ και το changelog άπο τη 30Ο:

http://www.androidpolice.com/2014/08/21/oneplus-one-xnph33r-ota-is-out-with-badly-needed-fixes-here-is-the-zip-for-manual-flashing/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ξεφυτρώνουν άσχετα links με τα updates.

Είναι ή δεν είναι επίσημο update; Προφανώς είναι.

Ντρέπεται να την ανεβάσει επίσημα εδώ;

 

https://cyngn.com/products/oneplusone/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ηλία.

Θα την περάσω και δεν θα περιμένω να έρθει ΟΤΑ γιατί η 300 καταπίνει άκαυτη τη μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ξεφυτρώνουν άσχετα links με τα updates.

Είναι ή δεν είναι επίσημο update; Προφανώς είναι.

Ντρέπεται να την ανεβάσει επίσημα εδώ;

 

https://cyngn.com/products/oneplusone/

Η αναβάθμιση είναι OTA και είναι επίσημη.

Αλλά αυτό γίνεται σχεδόν πάντα σε όλες τις συσκευές. Είναι τα λεγόμενα leaks που δίνονται μέσα στο τις εταιρείες προς xda μεριά σε μορφή .zip.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...