Jump to content

Lenovo Ideapad A3500


chaoticos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά το πρόβλημα που αναφέρεται στο gsmarena είναι στο YouTube app. Έχεις προσέξει κάνα πρόβλημα στο συγχρονισμό ήχου/εικόνας στο YouTube app;

 

ΥΓ: Όσον αφορά το Flash for Android, μακριά και αγαπημένοι. Για 2-3 μικρά site που το χρησιμοποιούν για βίντεο να έχω full motion διαφημίσεις; Mε 4.2.2 και Chrome browser, δεν θα έχω Flash, σωστά;

 

ΥΓ2: Είσαι ακόμα σε 4.2.2; Σου πετάει pop-ups για upgrade;

 

με chrome δεν έχεις flash , είτε είσαι σε 4.2 είτε σε 4.4

 

άντε και να έχει πρόβλημα το "όχι και τόσο καλό" youtube app , βάλε άλλο (viral)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ελεύθερο χώρο έχει για εφαρμογές? Είναι μοιραστείς όπως στα περισσότερα κινέζικα?

 

καμια 5 γιγα νομιζω μενουν ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

καμια 5 γιγα νομιζω μενουν ελευθερα.

 

Μην μου βάζεις ψύλλους στα αυτία με 6 λέξεις :worry:

 

Απο τα 16GB μνήμης, μόνο τα 5 είναι ελεύθερα; Και μιλάμε για apps ή για storage; Εμένα το storage ("internal SD") με ενδιαφέρει, εκεί πάνε και κάθονται τα δεδομένα των παιχνιδιών.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Μην μου βάζεις ψύλλους στα αυτία με 6 λέξεις :worry:

 

Απο τα 16GB μνήμης, μόνο τα 5 είναι ελεύθερα; Και μιλάμε για apps ή για storage; Εμένα το storage ("internal SD") με ενδιαφέρει, εκεί πάνε και κάθονται τα δεδομένα των παιχνιδιών.

 

ΠΡΟΦΑΝΩΣ εννοεί σε 8άρα συσκευή ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην μου βάζεις ψύλλους στα αυτία με 6 λέξεις :worry:

 

Απο τα 16GB μνήμης, μόνο τα 5 είναι ελεύθερα; Και μιλάμε για apps ή για storage; Εμένα το storage ("internal SD") με ενδιαφέρει, εκεί πάνε και κάθονται τα δεδομένα των παιχνιδιών.

 

Λίγο πανω απο τα 12 GB εχεις στην διάθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ. 63 ευρώ :!::!::!:

Έχει πολύ καθαρή οθόνη, είναι αρκετά γρήγορο, ήρθε με 4.4.2 και έκανε μια μικρή αναβάθμιση.

Για το αυτοκίνητο που το θέλω με gps και here maps κορυφαιο

Παίζει και real racing 3 κανονικά για τα παιδιά!!

Έχει πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες, αλλά δεν έχει σκουπίδια

Γενικά άψογο

 

Ερώτηση

στο αυτοκίνητο με φορτιστη 1Α όχι μόνο δεν φορτίζει αλλά νομίζω ότι αποφορτίζεται με πολύ αργό ρυθμό

Υπάρχει θέμα αν χρησιμοποποιήσω φορτιστή 2Α?

Edited by christosi

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ. 63 ευρώ :!::!::!:

Έχει πολύ καθαρή οθόνη, είναι αρκετά γρήγορο, ήρθε με 4.4.2 και έκανε μια μικρή αναβάθμιση.

Για το αυτοκίνητο που το θέλω με gps και here maps κορυφαιο

Παίζει και real racing 3 κανονικά για τα παιδιά!!

Έχει πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες, αλλά δεν έχει σκουπίδια

Γενικά άψογο

 

Ερώτηση

στο αυτοκίνητο με φορτιστη 1Α όχι μόνο δεν φορτίζει αλλά νομίζω ότι αποφορτίζεται με πολύ αργό ρυθμό

Υπάρχει θέμα αν χρησιμοποποιήσω φορτιστή 2Α?

 

Μια και το έχεις δουλέψει το μηχανάκι, να σε ρωτήσω αν έχει ένα Notron app μέσα, και αν "τρέχει" στο background; Αν ναι απενεργοποιείται; Κάτι τέτοιο είδα σε ένα παρόμοιο (όχι ίδιο) μοντέλο Lenovo στα public.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ. 63 ευρώ :!::!::!:

Έχει πολύ καθαρή οθόνη, είναι αρκετά γρήγορο, ήρθε με 4.4.2 και έκανε μια μικρή αναβάθμιση.

 

Εννοείς ήρθε με 4.4.2 out-of-the-box; :confused:

 

Αν η απάντηση είναι "ναι", ώπατης η λενόβο, αλλάζει και το software ανάμεσα στα batches (θετικό είναι να μην παρεξηγηθώ, απλά πολύ σπάνιο ειδικά σε value συσκευές).

 

ΥΓ: Βέβαια επειδή το δικό μου είναι η λιγότερο "περιζήτητη" έκδοση με τα 16GB και το 3G (επειδή κάνει 129 ευρά), μάλλον θα είναι απο τα πρώτα batches και θα έρθει με 4.2.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

στο αυτοκίνητο με φορτιστη 1Α όχι μόνο δεν φορτίζει αλλά νομίζω ότι αποφορτίζεται με πολύ αργό ρυθμό

Υπάρχει θέμα αν χρησιμοποποιήσω φορτιστή 2Α?

 

Πως γινεται να μη φορτιζει; Αφου και ο φορτιστης που εχει μεσα η συσκευασια του tablet ειναι 1A...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ήρθε με 4.4.2 out-of-the-box; :confused:

 

Αν η απάντηση είναι "ναι", ώπατης η λενόβο, αλλάζει και το software ανάμεσα στα batches (θετικό είναι να μην παρεξηγηθώ, απλά πολύ σπάνιο ειδικά σε value συσκευές).

 

ΥΓ: Βέβαια επειδή το δικό μου είναι η λιγότερο "περιζήτητη" έκδοση με τα 16GB και το 3G (επειδή κάνει 129 ευρά), μάλλον θα είναι απο τα πρώτα batches και θα έρθει με 4.2.

 

Ναι 442 out of the box.

 

 

Πως γινεται να μη φορτιζει; Αφου και ο φορτιστης που εχει μεσα η συσκευασια του tablet ειναι 1A...

 

Απλά όταν το έχεις στο αυτοκίνητο ανοιχτό με GPS συνεχώς ο φορτιστης δεν αρκεί ούτε για συντήρηση. Με 2.4Α φορτιστή ίσα ίσα που μένει σταθερό το επίπεδο της μπαταρίας

Edited by christosi

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

τι μου προτεινετε?

 

LENOVO IDEATAB A5500 8'' QUAD CORE 16GB WIFI BT GPS ANDROID 4.2 WHITE

 

η

 

LENOVO IDEATAB A3500 7'' IPS QUAD CORE 16GB 3G WIFI BT GPS ANDROID 4.2 BLUE

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι μου προτεινετε?

 

LENOVO IDEATAB A5500 8'' QUAD CORE 16GB WIFI BT GPS ANDROID 4.2 WHITE

 

η

 

LENOVO IDEATAB A3500 7'' IPS QUAD CORE 16GB 3G WIFI BT GPS ANDROID 4.2 BLUE

 

δεν βοηθάς :) αυτά είναι διαφορετικά

 

θες να έχει 3G (να μπορείς δηλαδή να βάλεις sim για data) ή θες μεγαλύτερη οθόνη ;

Link to comment
Share on other sites

δεν βοηθάς :) αυτά είναι διαφορετικά

 

θες να έχει 3G (να μπορείς δηλαδή να βάλεις sim για data) ή θες μεγαλύτερη οθόνη ;

 

δεν μπορω να πω οτι με ενδιαφερει το 3G.

μεγαλη οθονη καλυτερα.

κατα τα αλλα ειναι ιδια ,σωστα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να πω οτι με ενδιαφερει το 3G.

μεγαλη οθονη καλυτερα.

κατα τα αλλα ειναι ιδια ,σωστα?

 

αν δεν κάνω λάθος ναι (πρέπει να έχει απλά μεγαλύτερη μπαταρία το 8αρι)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος ναι (πρέπει να έχει απλά μεγαλύτερη μπαταρία το 8αρι)

 

ναι οντως εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια.

αξιζει πιστευω.

το θελω κυριως για χρηση skype.

ειχα παρει ενα αλλο με vga καμερα και ηταν χαλια μαυρα..και η γωνια θεασης επισης χαλια...

ελπιζω να μην εχω τετοια θεμτα με το 8αρι.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνετε με το update το έφτιαξαν η ακόμα εχει πρόβλημα με wifi?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνετε με το update το έφτιαξαν η ακόμα εχει πρόβλημα με wifi?

 

Ειχα γραψει και γω 1-2 σελιδες πισω οτι ειχα θεμα με το wifi αλλα τελικα ηταν θεμα του modem μου. Το tablet, με τη τελευταια αναβαθμιση δεν εχει κανενα θεμα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ενημερωσω οτι το ρουταρα με kingo root

 

Να ρωτήσω αν με το root εμφανίζεται η επιλογή για multiuser setup σε 4.4.2...;

 

Επίσης να προσθέσω ότι σε Α5500 (το ίδιο, αλλά 8") με 4.4.2 δεν έχω παρατηρήσει θέμα με το WiFi..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν με το root εμφανίζεται η επιλογή για multiuser setup σε 4.4.2...;

 

Επίσης να προσθέσω ότι σε Α5500 (το ίδιο, αλλά 8") με 4.4.2 δεν έχω παρατηρήσει θέμα με το WiFi..

 

από μόνο του όχι , απλά αν το κάνεις ρουτ μπορείς να εμφανίσεις την επιλογή μέσω app ή μέσω xposed module

 

απλά όταν το έκανα είχα θέμα με τον νέο χρήστη , μου εμφάνιζε το μενού της αρχικής εγκατάστασης (της lenovo) αλλά έβγαζε πάντα σφάλμα (δεν μπορούσα ποτέ να το ολοκληρώσω και άρα δε μπόρεσα ποτέ να μπω με τον 2ο χρήστη)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με τα μοντέλα αυτά γενικά υπάρχει θέμα με το multiuser; Ρωτάω καθώς από όσο βλέπω το xposed έχει αναβαθμιστεί τελευταία φορά πριν από περίπου ένα χρόνο...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε με τα μοντέλα αυτά γενικά υπάρχει θέμα με το multiuser; Ρωτάω καθώς από όσο βλέπω το xposed έχει αναβαθμιστεί τελευταία φορά πριν από περίπου ένα χρόνο...

 

δεν νομίζω να υπήρχε θέμα με το Multiuser , καθαρά θέμα του app ενεργοποίησης της lenovo πρέπει να είναι (ή απλά έτυχε σε μένα)

Link to comment
Share on other sites

...οπότε για να επανέλθω στο θέμα και καθότι μερικώς άσχετος, αλλά ταυτόχρονα επειδή είναι καθοριστικής σημασίας η δυνατότητα multiusers στην ταμπλέτα για την χρήση που την προορίζω με ποια βήματα θα μπορούσα να επιτύχω μια λειτουργική multiuser κατάσταση σε rooted 4.4.2;
Link to comment
Share on other sites

...οπότε για να επανέλθω στο θέμα και καθότι μερικώς άσχετος, αλλά ταυτόχρονα επειδή είναι καθοριστικής σημασίας η δυνατότητα multiusers στην ταμπλέτα για την χρήση που την προορίζω με ποια βήματα θα μπορούσα να επιτύχω μια λειτουργική multiuser κατάσταση σε rooted 4.4.2;

 

εγώ έβαλα αυτό αλλά μέσω του xposed (που είναι free)

multiuser

https://play.google.com/store/apps/details?id=droidmate.multiuser.xposed

 

το xposed το βρίσκεις από εδώ

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

 

γενικά καλό θα είναι να ψάξεις τι είναι ακριβώς το xposed framework για να ξες τι κάνει (μη σου λέω ξερά βάλε αυτό κι εκείνο)

 

αφού κάνεις Install το xposed και το ενεργοποιήσεις (θέλει ρεσταρτ) πας στα modules , βρίσκεις το multiuser το ενεργοποιείς (restart πάλι) και θα έχεις την επιλογή πλέον στις ρυθμίσεις

 

υ.γ. μπορεί να υπάρχει και άλλο app στο play , εγώ σου λέω τι δοκίμασα για το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...