Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά.. Έχω κάποιες απορίες γιατί μπερδεύτηκα λίγο μαυτα και μαυτα που έγιναν.

 

1. Τι έγινε με την cyanogen? Ξέρω πως χώρισαν οι δρόμοι τους αλλά... Με αναβαθμίσεις τι γίνεται τώρα; σταμάτησε να δίνει ενημερώσεις και περιμένουμε oxygen OS?

2. Πλέον έρχεται και Ελλάδα και αν δεν κάνω λάθος τις τριτες είναι χωρίς invite

Αυτό ισχύει έτσι; το παραγγελνω και έρχεται επιτόπου σπίτι μου; τιμή αυτή του ηλεκτρονικού καταστήματος κανονικά έτσι;

3. Λέτε να κάνω χαζομάρα αν το πάρω τώρα και βγει το two με παρόμοια τιμή;

 

 

Συγνώμη αν οι ερωτήσεις είναι λίγο προφανείς και βρίσκεται απάντηση με λίγο ψάξιμο... Απλά έχω μπλέξει τα μπούτια μου :-P (εννοείται στο 1 και το 2)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά.. Έχω κάποιες απορίες γιατί μπερδεύτηκα λίγο μαυτα και μαυτα που έγιναν.

 

1. Τι έγινε με την cyanogen? Ξέρω πως χώρισαν οι δρόμοι τους αλλά... Με αναβαθμίσεις τι γίνεται τώρα; σταμάτησε να δίνει ενημερώσεις και περιμένουμε oxygen OS?

2. Πλέον έρχεται και Ελλάδα και αν δεν κάνω λάθος τις τριτες είναι χωρίς invite

Αυτό ισχύει έτσι; το παραγγελνω και έρχεται επιτόπου σπίτι μου; τιμή αυτή του ηλεκτρονικού καταστήματος κανονικά έτσι;

3. Λέτε να κάνω χαζομάρα αν το πάρω τώρα και βγει το two με παρόμοια τιμή;

 

 

Συγνώμη αν οι ερωτήσεις είναι λίγο προφανείς και βρίσκεται απάντηση με λίγο ψάξιμο... Απλά έχω μπλέξει τα μπούτια μου :-P (εννοείται στο 1 και το 2)

 

1-Βγαινουν κανονικα ενημερωσεις απο την cyanogen απλα εβγαλε και δικια της ρομ η oneplus.

 

2-Ναι, σε λιγο καιρο θα μπορεις να το παραγγειλεις και για Ελλαδα και να ερθει σπιτι σου. Οσο για invite, ναι, ισχυει.

 

3-Δεν νομιζω να εχει ιδια τιμη. Σιγουρα θα αργησει ομως να βγει σχετικα στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται.Παρήγγειλα το 1+ στις 17/02 ημέρα Τρίτη σε open sales.Ζήτησα να έρθει με mailboxde και από Γερμανία με UPS.Με ενημέρωσαν από την ups με mail την Τρίτη 3/03 το πρωί ότι το δέμα είναι σε hold έπειτα από αίτημα του Mailboxde.Σε mail που έστειλα στο mailboxde ,μου κοινοποίησαν ένα mail που έστειλαν στην ups και τους ρωτάνε γιατί κάνανε hold την αποστολή.Αντέδρασαν σαν μην ξέρουν κάτι.Επίσης χτές 04/03 ,έστειλα mail στην ups ρωτώντας για το δέμα με το tracking number ,και περιμένω ακόμα απάντηση.Μήπως γίνεται κάτι με τελωνείο?Το δέμα σαν τελευταία ενημέρωση είναι στην Bologna ITALY.Έχει τύχει σε κανέναν κάτι ανάλογο?Άν έρθει τελικά το τηλέφωνο ,η 2ετής εγγύηση πώς ισχύει?Με ποιο χαρτί?Ευχαριστώ ρε παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενημέρωση για το πότε θα ξεκινήσουν οι αποστολές προς Ελλάδα; Υπάρχει περίπτωση από την επόμενη Τρίτη;

 

Αν εννοείς επίσημα από την Oneplus, αποκλείεται μέχρι την επόμενη Τρίτη. Αυτό θα πάρει λίγο καιρό πιστεύω. Ίσως 2-3 μήνες. Άποψη μου.

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχει κανείς πρόσκληση που να του περισσεύει ?

Θα ήθελα μια όποιος μπορεί. :):):)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες παίδες. μια ερώτηση. ο ήχος που βγαίνει μέσω ακουστικών για μουσική είναι ικανοποιητικός? και τι ακουστικά προτείνετε με μικρόφωνο μέχρι 40-50 ευρώ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρες παίδες. μια ερώτηση. ο ήχος που βγαίνει μέσω ακουστικών για μουσική είναι ικανοποιητικός? και τι ακουστικά προτείνετε με μικρόφωνο μέχρι 40-50 ευρώ? Ευχαριστώ

και τα δικα του που στελνει η ONE+ ειναι καλα,αλλα εγω προτιμησα τα JBL....Καλυτερα στις αποκρισεις συχνοτητων

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν ειναι προβλημα η'ρυθμιση ,αν ξερει κανεις να μου πει,οταν ειναι σε 4G και μπαινω στο σπιτι η' σε χωρο με WI-FI δεν συνδεεται...πρεπει να πατησω λειτουργια πτησης για να συνδεθει με το δικτυο wi-fi......:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και τρεις ημέρες είμαι και εγώ κάτοχος το 1+1. Το πήρα μεταχειρισμένο από φίλο. Είναι κινέζικο και γι' αυτό έχει αντάπτορα στον φορτιστή. Μπορώ να βρω ευρωπαϊκό φορτιστή; Από το site της OnePlus μπορώ να παραγγείλω, ή και για αγορά φορτιστή πρέπει να έχω πρόσκληση; Γενικά υπάρχει ευρωπαϊκός φορτιστής, ή και από Ευρώπη το στέλνουν με αντάπτορα;
Link to comment
Share on other sites

και τα δικα του που στελνει η ONE+ ειναι καλα,αλλα εγω προτιμησα τα JBL....Καλυτερα στις αποκρισεις συχνοτητων

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν ειναι προβλημα η'ρυθμιση ,αν ξερει κανεις να μου πει,οταν ειναι σε 4G και μπαινω στο σπιτι η' σε χωρο με WI-FI δεν συνδεεται...πρεπει να πατησω λειτουργια πτησης για να συνδεθει με το δικτυο wi-fi......:confused::confused:

 

ευχαριστώ για την απάντηση. και εγώ για τα JBL ψήθηκα αλλά δεν είναι διαθέσιμα από ότι είδα. και σκέφτομαι για τα JBL22a ; ή για Plantronics Backbeat216. Θέλω κάτι αξιόλογο και αξιόπιστο :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. και εγώ για τα JBL ψήθηκα αλλά δεν είναι διαθέσιμα από ότι είδα. και σκέφτομαι για τα JBL22a ; ή για Plantronics Backbeat216. Θέλω κάτι αξιόλογο και αξιόπιστο :)

 

Πολύ καλές κριτικές έχουν πάρει και τα Xiaomi Pistons 2.1. Σε χαμηλότερη τιμή από το budget σου. Έχω κάνει την παραγγελία μου και τα περιμένω.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές κριτικές έχουν πάρει και τα Xiaomi Pistons 2.1. Σε χαμηλότερη τιμή από το budget σου. Έχω κάνει την παραγγελία μου και τα περιμένω.

 

όταν με το καλό τα παραλάβεις και τα δοκιμάσεις, πες εντυπώσεις αν είναι για να τα παραγγείλω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

όταν με το καλό τα παραλάβεις και τα δοκιμάσεις, πες εντυπώσεις αν είναι για να τα παραγγείλω. Ευχαριστώ

 

Αν θες άμεση αγορά μπορείς να διαβάσεις κριτικές και απο 'δω : Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree. Τα έχω αγοράσει με σχεδόν free μεταφορικά και τα περιμένω από 11/3 ως 8/4 ( 19 με 40 εργάσιμες μέρες ). :cool:

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει τα αυθεντικά από κοντά αλλά σε σύγκριση με ένα πόστ που είχα διαβάσει κάπου μου φαίνονται μαιμού... πχ το κόψιμο που κάνει το πλαστικό που μπαίνει στο αυτί στην τελευταία φωτογραφία της σελίδας...

Μην το δένεις και κόμπο όμως κάτσε να δούμε τι θα πεί και κανένας άλλος φίλος από κάτω...

Link to comment
Share on other sites

https://www.themrgadget.gr/eshop/showproduct.php?lang=173&prod_id=2774&cid=

 

αν πετάξω μπανανίτσα λέτε να την φάνε? :p

 

99% είναι απομίμηση.. Προτίμησε κάποιο μαγαζί που έχουμε πάρει αρκετοί και είναι αυθεντικά

 

Vickmall, minideal, ibuygoo, merimobiles

Link to comment
Share on other sites

https://www.themrgadget.gr/eshop/showproduct.php?lang=173&prod_id=2774&cid=

 

αν πετάξω μπανανίτσα λέτε να την φάνε? :p

 

Θα συμφωνήσω με τον Xander, εγώ τα περιμένω απο το merimobiles.

 

Edit: Επίσης και στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3023423 θα διαβάσεις μερικές προτάσεις.

Edited by johnnie_
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Στο mailboxde την διευθυνση παραδοσης που μας εχει δωσει την λεει στο My Address, ID?
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Στο mailboxde την διευθυνση παραδοσης που μας εχει δωσει την λεει στο My Address, ID?

 

Ναι, είναι η διεύθυνση όπου θα παραδοθεί στη Γερμανία.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι η διεύθυνση όπου θα παραδοθεί στη Γερμανία.

 

OK.....αλλα το ID το οποίο όπως λέει το mailboxde πρέπει να το γράφουμε κάπου στη φόρμα δίπλα από το όνομα μας.....που πρέπει να το γράψω αφού στην φόρμα της Oneplus δεν έχει κάτι τέτοιο για ID....εχει μόνο Όνομα από κάτω Επίθετο και από κάτω Επιχείρηση κτλ.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...