Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρασκευή απόγευμα το δικό μου έφτασε Γερμανία (mailboxde). Λογικά Δευτέρα θα το στείλουν. Έχω πάρει nillkin tempered glass για την οθόνη και περιμένω τη sandstone θήκη της Pelosi από Κίνα (έχω αρχίσει να ανησυχώ βέβαια γιατί από 16-10-2014 είναι Κινα ''Departure from outward office of exchange'' και ακόμα δεν έχει φανεί Ελλάδα''.

Είμαι ok από προστασία η θα χρειαστεί καλύτερη θήκη?

Από ότι βλέπω στο forum της oneplus, πολλοί προτιμούν Diztronic , Cruzerlite Bugdroid και Tudia cyngen. Είναι πιο ανθεκτικές από αυτή της Pelosi? Αν ναι, ποια προτείνετε και από που θα μπορούσα να προμηθευτώ από Ευρώπη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ναι το έχω δει και εγώ.. Ψιλοβλακειες έχει το site αν δεις και όλα έχουν εξωφρενικες τιμές.. Πχ tempered glass 60 δολάρια, ένα στυλό που είναι και για touch screen 30, ενα πανί για καθαρισμα οθόνης 60 δολάρια κτλ.. Για αυτό βάζουν τέτοια κουπόνια..

 

Όμως σαν καλός καταναλωτής που είμαι σκέφτομαι να τσιμπήσω το carbon fiber skin Και ένα stand για το κομοδινο μου.. 5 δολλάρια βγαίνουν με την έκπτωση και άλλα τόσα τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή απόγευμα το δικό μου έφτασε Γερμανία (mailboxde). Λογικά Δευτέρα θα το στείλουν. Έχω πάρει nillkin tempered glass για την οθόνη και περιμένω τη sandstone θήκη της Pelosi από Κίνα (έχω αρχίσει να ανησυχώ βέβαια γιατί από 16-10-2014 είναι Κινα ''Departure from outward office of exchange'' και ακόμα δεν έχει φανεί Ελλάδα''.

Είμαι ok από προστασία η θα χρειαστεί καλύτερη θήκη?

Από ότι βλέπω στο forum της oneplus, πολλοί προτιμούν Diztronic , Cruzerlite Bugdroid και Tudia cyngen. Είναι πιο ανθεκτικές από αυτή της Pelosi? Αν ναι, ποια προτείνετε και από που θα μπορούσα να προμηθευτώ από Ευρώπη?

 

Θα σου ερθει απλα κανει ενα μηνα και κατι ψιλα για να φτασει. Με το που μπει Ελλαδα το πολυ σε δυο μερες θα το εχεις. Μπορεις να κοιταζεις το tracking number μεσα απο τη σελιδα των ελτα, εκει θα ειδοποιηθεις πιο γρηγορα οτι μπηκε ελλαδα το δεμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ερθει απλα κανει ενα μηνα και κατι ψιλα για να φτασει. Με το που μπει Ελλαδα το πολυ σε δυο μερες θα το εχεις. Μπορεις να κοιταζεις το tracking number μεσα απο τη σελιδα των ελτα, εκει θα ειδοποιηθεις πιο γρηγορα οτι μπηκε ελλαδα το δεμα σου.

 

Απο προστασια τί λεει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για προστασια, μονο για εμφανιση ειναι, το κινητο δεν χανει την ομορφια του και δεν γινεται χοντρο η τεραστιο. Για προστασια θα πρεπει να δεις κατι αλλο, αν εισαι προσεκτικος ομως μια χαρα ειναι και η pelosi.
Link to comment
Share on other sites

αυτό σκέφτηκα και εγώ , με κόλλησε αυτό που είπε ο nikosoti

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

fteo το έχεις παραγγείλει από one plus με mailbox k εσύ?

αυτόν τον τρόπο ακολούθησες?

 

Και εγώ mailboxde. Δε θυμάμαι ακριβώς πως το είχα κάνει, ακολούθησα τις οδηγίες που έλεγε το mail της υπηρεσίας. Νομίζω είχα βάλει όνομα:Mailboxde.com επώνυμο: e.K. και το όνομα μου και το id το είχα βάλει στη δεύτερη γραμμή της διεύθυνσης. Αυτά για το shipping address. Για billing address έβαλα κανονικά τα στοιχεία της κάρτας μου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό περίπου έκανα k εγώ με κάποιες μικρές διαφορες στην διεύθυνση αποστολής. στην άλλη την χρεωστική, έβαλα τα στοιχεια του pay pal. σε ευχάριστο φίλος.

αν κάποιο μέλος έχει άλλη άποψη ας πει να μας ανοίξει τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

1.στο invite συμπλήρωσες εκ νέου κάποια καινούργια forma?

2.με βάζει σε σκέψεις το pending πριν δείξεις το invite σου..

3.κάποιος φίλος που έχει κάνει preorder ?

4.είναι ίδια forma όταν κάνεις αγορά κα με πρόσκληση?

αν και δεν νομίζω να έχει διαφορά όταν περνάς τα στοιχεία...

5.κολλάω όμως στο γεγονός του ότι στο paypal έχω αλλα στοιχεία από ότι θα δώσω στην billing διεύθυνση.

6.δεν είναι κουλό?

1. Όχι, είχα κάνει ήδη preorder, άρα τα είχαν τα στοιχεία μου.

2. Είχα κάνει preorder και περίμενα στην ουρά μέχρι να φύγει η παραγγελία.

3. Εγώ

4. Προφανώς.

5. Όπως σου είπα και παραπάνω είναι περιττό να βάλεις στοιχεία. Κάντο όπως νομίζεις.

6. Είχα προβληματιστεί και εγώ αρχικά. Όμως προσπαθώντας να κάνω το preorder γρήγορα γιατί υπήρχε πρόβλημα με τους server, το μόνο που μου ζήτησε τελικά ήταν να κάνω sign in στο paypal και αυτόματα έγινε το preorder. Ουσιαστικά δηλαδή σε οδηγεί η προπαραγγελία να μπεις στο paypal.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος σκέφτεται το preorder και θα μπορούσε να εξυπηρετήσει με κάνα αξεσουάρ, ας στείλει πμ please :)

 

Εννοείται μεταφορικά θα τα μοιραστούμε με mailboxde κλπ κλπ ;)

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ θέλω κάποια αξεσουάρ από το preorder! Αν μπορεί κάποιος ας στείλει pm!!! Μένω Αθήνα! Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφού δε βρίσκω invite, στη λύση του pre-order θα καταλήξω. Αν είναι κάποιος από Ηράκλειο Κρήτης (που μένω εγώ ) και θέλει κάποια πράγματα ας μου πει να το δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθαν 3 προσκλήσεις για να δώσω. Αν θέλει κάποιος ας μου στείλει pm. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποια αξεσουάρ απο το preorder, αν κάποιος απο Θεσσαλονίκη ενδιαφέρεται να αγοράσει μέσω του preorder ας με ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποια αξεσουάρ απο το preorder, αν κάποιος απο Θεσσαλονίκη ενδιαφέρεται να αγοράσει μέσω του preorder ας με ενημερώσει.

 

Kαι γω το ίδιο παίδες :) Κι από Θεσσαλονίκη να μην είστε, δεν πειράζει, θα τα βρούμε. Aπλά μιας και ο morpheusgr είναι κι αυτός από Θεσσαλονίκη, μπορούμε να 'καθαρίσουμε' μαζί :p Φυσικά θα μοιραστώ τα μεταφορικά προς και από mailbox!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η Oneplus καλύπτει καμμένα πίξελς;

Συγκεκριμενα σε συσκευή 10 ημερών απο το ευρωπαϊκό official κατάστημα αγορασμενο, έχω κάτω χαμηλά στην οθόνη καμμένο πίξελ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η Oneplus καλύπτει καμμένα πίξελς;

Συγκεκριμενα σε συσκευή 10 ημερών απο το ευρωπαϊκό official κατάστημα αγορασμενο, έχω κάτω χαμηλά στην οθόνη καμμένο πίξελ.

 

λογικά θα το καλύπτει, αλλά πολλά παιδιά έχουν αναφέρει ότι το support της δεν είναι ότι πιο γρήγορο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα πάντως με το να επικοινωνήσεις μαζί τους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα το καλύπτει, αλλά πολλά παιδιά έχουν αναφέρει ότι το support της δεν είναι ότι πιο γρήγορο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα πάντως με το να επικοινωνήσεις μαζί τους

 

Μην το λες.. Εγώ όταν παρέλαβα το κινητό ο φορτιστής ήταν χαλασμενος.. Επικοινώνησα μαζί τους και σε δύο μέρες μου έστειλαν αλλον.. Μέσα στη βδομάδα τον παραλαμβανω.. Πολύ εξυπηρετικοι

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα το καλύπτει, αλλά πολλά παιδιά έχουν αναφέρει ότι το support της δεν είναι ότι πιο γρήγορο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα πάντως με το να επικοινωνήσεις μαζί τους

 

Μην το λες.. Εγώ όταν παρέλαβα το κινητό ο φορτιστής ήταν χαλασμενος.. Επικοινώνησα μαζί τους και σε δύο μέρες μου έστειλαν αλλον.. Μέσα στη βδομάδα τον παραλαμβανω.. Πολύ εξυπηρετικοι

Ευχαριστώ παιδιά, σήμερα θα τους γραψω, για να δουμε.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες.. Εγώ όταν παρέλαβα το κινητό ο φορτιστής ήταν χαλασμενος.. Επικοινώνησα μαζί τους και σε δύο μέρες μου έστειλαν αλλον.. Μέσα στη βδομάδα τον παραλαμβανω.. Πολύ εξυπηρετικοι

 

εγω παλι τους εχω στειλει mail με το οτι το κινητο μου ειναι σαν processing εδω και 5 μερες και απαντηση ακομα δεν εχω λαβει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

μία μικρή ερώτηση, γιατί βλέπω 3 μέρες bologna το κινητό μου?

 

Next Scheduled Event: Wednesday,11/19/2014 by 11:59 P.M.

 

Location Date Local Time Activity

Bologna, Italy 11/15/2014 4:00 A.M. Departure Scan

Bologna, Italy 11/14/2014 8:15 P.M. Arrival Scan

Nurnberg, Germany 11/14/2014 10:24 A.M. Departure Scan

11/14/2014 12:01 A.M. Arrival Scan

Bautzen, Germany 11/13/2014 7:45 P.M. Departure Scan

11/13/2014 6:14 P.M. Origin Scan

11/13/2014 2:54 P.M. Pickup Scan

Germany 11/13/2014 8:58 A.M. Order Processed: Ready for UPS

Edited by paularas

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μεσολάβησε ΣΚ...

 

Next Scheduled Event: Wednesday, 11/19/2014 (προφανώς παράδοση σε σένα...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κ εγώ ενδιαφερομαι για αξεσουάρ κ είμαι επίσης Θεσσαλονίκη, αν κάποιοι παραγγελνετε μαζί, ενημερωστε με κ μένα σας παρακαλώ. Όσοι περισσοτεροι μοιραστουμε τα μεταφορικά, τόσο το καλυτερο :)
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χτες από πρόσκληση που δόθηκε από μέλος του forum, έκανα την παραγγελία, πλήρωσα με PayPal, για το Paypal η παραγγελία και η πληρωμή έχει ολοκληρωθεί αλλά στο λογαριασμό στο site του OnePlus η παραγγελία βρίσκεται ακόμη σε εκκρεμότητα και εμφανίζεται ότι δεν έχει ακόμη πληρωθεί. Παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν και άλλοι όπως θα δείτε εάν ρίξετε μια ματιά στο αντίστοιχο forum του OnePlus και καμία παραγγελία που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο δεν ολοκληρώθηκε και έχουν όλες το ίδιο πρόβλημα. Η εξήγηση που δόθηκε από κάποιον διαχειριστή του forum είναι ότι μερικές φορές συμβαίνει αυτό καθώς το PayPal μερικές φορές δεν τους ενημερώνει άμεσα και θα προσπαθήσουν να βρουν λύση σήμερα.:mad:

Εάν όντως υπάρχει πρόβλημα με τις λίγες παραγγελίες που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο φανταστείτε τι θα γίνει σήμερα στο Preorder.

Επίσης το support τους δε φημίζεται για τη γρήγορη ανταπόκρισή του (10 εργάσιμες μέρες) σε ανάλογες περιπτώσεις.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω παραγγειλει απο geekbuying εδω κ 6 μερες κ ελπιζω να μην εκανα βλακεια λογο εγγυησης δλδ αλλα δεν μπορουσα να περιμενω κ επισης το βρηκα με 310ευρω τα 64gb...

και αξεσουαρ δλδ με προσκληση μπορουμε να παραγγειλουμε? :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...