Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ξέρετε κάποιο μαγαζί να τα έχει αυθεντικά μαζί με την Nilkin 9h Tempered Glass για να μην έχω και πολλά μεταφορικά θα ήμουν ευγνώμων....

 

Παρήγγειλα τα piston και τη nilkin tempered από coolicool, όμως ακόμη αναμένω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο coolicool εχω παρει 7 κινητα και ολα ηρθαν σε διαστημα 11-18 ημερων και ποτε δεν πληρωσα τελωνειο..δεν θελω να ειμαι απολυτος αλλα δυσκολα να πληρωσεις τελωνειο απο το συγκεκριμενο site..σημερα εδωσα και εγω παραγγελια για oneplus one απο coolicool..το εχουν και πιο φθηνα απο ολα τα σαιτ και αν ζητησεις και ενα κουπονακι,θα σου δωσουν 5$...

 

απ το coolicool ξέρεις αν στέλνουν την κινέζικη ή ευρωπαική έκδοση?

α και αυτό με το κουπόνι δε το κατάλαβα..

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

απ το coolicool ξέρεις αν στέλνουν την κινέζικη ή ευρωπαική έκδοση?

α και αυτό με το κουπόνι δε το κατάλαβα..

Όλα τα καταστήματα εκτός από το oneplus (invite) στέλνουν την κινέζικη έκδοση. Από το coolicool δεν έχει τελωνείο γιατί στέλνει από ευρωπαϊκή αποθήκη, νομίζω στην Αγγλία.

Όσο για το κουπόνι, υπποθέτω ο φίλος παραπάνω εννοεί ότι αν τους ζητήσεις θα σου δώσουν και ένα κουπόνι αξίας 5$ να πάρεις κάτι από το κατάστημά τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος[b] invite[/b] θα το εκτιμούσα να μου στείλει.
Θέλω να πάρω ένα στην κοπέλα μου.
Δυστυχώς αυτό που μου είχε έρθει το έδωσα εχτές στον  marten91

 

ευχαριστώ τα παιδιά που ενδιαφέρθηκαν! και ακόμα περισσότερο τον alex_n80.

Edited by moredread
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έπεσε το store τους. Δεν ξέρω γιατί.

Όταν μπήκα μέσα να δω το order έλειπε από τη διεύθυνση το Mailboxde.com. Δηλαδή έγραφε μόνο το e.K firstname lastname, id

Ψιλοχέστηκα.

Πήγα γρήγορα και άλλαξα τη διεύθυνση πάλι στο κανονικό.

Το order λέει Pending shipment.

Δεν ξέρω τι θα παίξει, επικοινώνησα με το support για καλό και για κακό, αλλά αυτοί κάνουν μέρες να απαντήσουν....

 

Όσοι είστε και εσείς στην ίδια φάση τσεκάρετέ το....

Edited by ShevaGR
Link to comment
Share on other sites

UPDATE****************

 

Για όσους έχουν Pending Shipment τσεκάρετε τη διεύθυνση.

Μίλησα με το support πριν λίγο και μου είπαν ότι μετά το κατέβασμα του store, έχουν γίνει preset οι χώρες για Spain και ότι θα μου κάνει Hold το order μέχρι αύριο.

 

Σας το λέω μην έχει γίνει και σε εσάς τίποτα....

Τσεκάρετέ το, κρίμα είναι να γίνει στραβή....

Edited by ShevaGR
Link to comment
Share on other sites

UPDATE****************

 

Για όσους έχουν Pending Shipment τσεκάρετε τι διεύθυνση.

Μίλησα με το support πριν λίγο και μου είπαν ότι μετά το κατέβασμα του store, έχουν γίνει preset οι χώρες για Spain και ότι θα μου κάνει Hold το order μέχρι αύριο.

 

Σας το λέω μην έχει γίνει και σε εσάς τίποτα....

Τσεκάρετέ το, κρίμα είναι να γίνει στραβή....

 

Μπράβο φίλε για την ενημέρωση κι εγώ τώρα το κοίταξα και μου έχει αλλάξει την διεύθυνση του mailboxde στην κανονική μου... Οπότε το ξαναάλλαξα κι εγω κι έκανα κι ένα ticket στο support εμένα βέβαια είναι ακόμα στο processing...!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τη δικιά μου παραγγελία, δεν άλλαξαν οι διευθύνσεις. Ωστόσο, από την 1η του μήνα παραμένει ακόμη Processing...άντε καλοί μου άνθρωποι...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τη δικιά μου παραγγελία, δεν άλλαξαν οι διευθύνσεις. Ωστόσο, από την 1η του μήνα παραμένει ακόμη Processing...άντε καλοί μου άνθρωποι...

 

Θα 'πρεπε να το έχουν στείλει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Οσοι είστε σε διαδικασία παραγγελίας (μέσω invite) από ΟpO, να γνωρίζετε οτι processing θα γράφει (πιθανότατα) μέχρι την στιγμή που το δεματάκι θα παραδοθεί (για τους περισσότερους) στην mailboxde...!

To νου σας λοιπόν στα "Εισερχόμενα" email, από support@mailboxde.com

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, τσέκαρα και τα spam μου αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί, άρα ακόμη δεν έχει πάει στη Γερμανία. Και contact να τους κάνω στην OnePlus δε ξέρω αν έχει νόημα αν αργούν ν'απαντήσουν...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οσοι είστε σε διαδικασία παραγγελίας (μέσω invite) από ΟpO, να γνωρίζετε οτι processing θα γράφει (πιθανότατα) μέχρι την στιγμή που το δεματάκι θα παραδοθεί (για τους περισσότερους) στην mailboxde...!

To νου σας λοιπόν στα "Εισερχόμενα" email, από support@mailboxde.com

 

Επιβεβαιώνω το αυτό του φίλου asot. Σε μένα έμεινε 4 μέρες στο "Processing". Όταν μου έστειλαν μειλ ότι έφυγε είχε ήδη μπει Γερμανία. Μην αγχώνεστε συνάδελφοι :) Εμένα τώρα από τις 04:00 είναι Μπολόνια, ξέρω ότι εκεί καθυστερεί, οπότε το Δευτέρα που έχουν πει το βλέπω 99% σίγουρο.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειναι αληθεια οτι απο οκτωβρη θα σταματησει το συστημα με τις προσκλησεις?Για invites πως ειναι το συστημα του φορουμ απλα ζηταμε ή υπαρχει σειρα προτεραιοτητας?

Ευχριστω

Link to comment
Share on other sites

Next Scheduled Event: Monday,08.09.2014 by 23:59

 

Location Date Local Time Activity

Bologna, Italy 04.09.2014 4:00 Departure Scan

Bologna, Italy 03.09.2014 18:00 Arrival Scan

Nurnberg, Germany 03.09.2014 7:21 Departure Scan

03.09.2014 0:07 Arrival Scan

Bautzen, Germany 02.09.2014 19:30 Departure Scan

02.09.2014 18:40 Origin Scan

02.09.2014 14:46 Collection Scan

Germany 02.09.2014 8:52 Order Processed: Ready for UPS

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το αυτό του φίλου asot. Σε μένα έμεινε 4 μέρες στο "Processing". Όταν μου έστειλαν μειλ ότι έφυγε είχε ήδη μπει Γερμανία. Μην αγχώνεστε συνάδελφοι :) Εμένα τώρα από τις 04:00 είναι Μπολόνια, ξέρω ότι εκεί καθυστερεί, οπότε το Δευτέρα που έχουν πει το βλέπω 99% σίγουρο.

 

Eμένα το status είχε μείνει σε Processing για 2 μέρες, και από την ώρα που έφυγε από Αγγλία προς Γερμανία άλλαξε όπως θα έπρεπε να είχε γίνει σε Sent, ενώ όταν έφτασε στη Γερμανία άλλαξε και πάλι, σε Complete. Βασικά αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το email από την OPO ότι η παραγγελία έχει φύγει, μαζί με το tracking number της DHL όπου μπορούμε να βλέπουμε πού βρίσκεται (Χίθροου, Λειψία, Δρέσδη κτλ.).

 

Όσον αφορά την πορεία του δικού μου δέματος, έχει φύγει από την Τρίτη στις 22:30 από Μιλάνο και δεν υπάρχει κάποια αναφορά για το πού βρίσκεται από εκείνη τη στιγμή. Επικοινώνησα με UPS και μου είπαν ότι το δέμα έρχεται οδικώς, ενώ μου επιβεβαίωσαν ότι θα το έχω τη Δευτέρα, ημερομηνία που μου είχαν δώσει από την 1η στιγμή που έφυγε το κινητό από Γερμανία.

Η γκαντεμιά είναι ότι από βδομάδα θα λείπω, και θα το έχω στα χέρια μου το άλλο Σάββατο. :(

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Next Scheduled Event: Monday,08.09.2014 by 23:59

 

Location Date Local Time Activity

Bologna, Italy 04.09.2014 4:00 Departure Scan

Bologna, Italy 03.09.2014 18:00 Arrival Scan

Nurnberg, Germany 03.09.2014 7:21 Departure Scan

03.09.2014 0:07 Arrival Scan

Bautzen, Germany 02.09.2014 19:30 Departure Scan

02.09.2014 18:40 Origin Scan

02.09.2014 14:46 Collection Scan

Germany 02.09.2014 8:52 Order Processed: Ready for UPS

 

Bologna, Italy 04.09.2014 4:00 Σάρωση αναχώρησης

Bologna, Italy 03.09.2014 18:00 Σάρωση άφιξης

Nurnberg, Germany 03.09.2014 7:21 Σάρωση αναχώρησης

03.09.2014 0:07 Σάρωση άφιξης

Bautzen, Germany 02.09.2014 19:30 Σάρωση αναχώρησης

02.09.2014 18:38 Σάρωση προέλευσης

02.09.2014 14:46 Σάρωση παραλαβής από πελάτη

Germany 02.09.2014 8:52 Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

 

Αδερφέ, μαζί έρχονται!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και το δικό μου και απ'ότι βλέπω από το tracking της DHL βρίσκεται στη Λειψία και το μεταφέρει ο κούριερ στο Zittau (έδρα του Mailbox.de). Λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου (ελπίζω μέχρι την επόμενη Παρασκευή να είναι Καλαμάτα). Με το καλό και στους υπόλοιπους. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και το δικό μου και απ'ότι βλέπω από το tracking της DHL βρίσκεται στη Λειψία και το μεταφέρει ο κούριερ στο Zittau (έδρα του Mailbox.de). Λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου (ελπίζω μέχρι την επόμενη Παρασκευή να είναι Καλαμάτα). Με το καλό και στους υπόλοιπους. :)

 

Σήμερα κιόλας θα φτάσει στο Zittau. Εαν είσαι γρήγορος και προλάβεις να κανονίσεις το Mailboxde, πάιζει το απόγευμα να το δώσει στην UPS. 100% την άλλη εβδομάδα θα το εχεις.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συγκρίσεις με το Xiaomi Mi3, πρέπει να πω ότι με έχει κατακτήσει το Cyanogen, αλλά και ο υπόλοιπος σχεδιασμός του κινητού!

 

Οπότε, μήπως κάποιος θα είχε την καλοσύνη να μου στείλει ένα invite για το μικρό μοντέλο των 16Gb; :love:

 

Επίσης συγχωρείστε με για το αδαές των ερωτήσεων, διάβασα μόνο καμμιά 10αριά σελίδες από εδώ και δεν έβγαλα άκρη, μήπως μπορείτε να φωτίσετε τα παρακάτω;

* Είναι προτιμητέα η αγορά από που; Από τα κλασσικά μαγαζιά (minideal/vickmall/άλλο) ή από αλλού; Διαθέτω και paypal και πιστωτική

* Στην αγορά που προτείνετε, πόσο θα βγει με τα μεταφορικά για Ελλάδα; Κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

Χρήματα (για την ώρα) υπάρχουν. Αν πάρω και invite και καταλάβω από που και πως, θα το παραγγείλω και σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, μήπως κάποιος θα είχε την καλοσύνη να μου στείλει ένα invite για το μικρό μοντέλο των 16Gb; Αν πάρω και invite και καταλάβω από που και πως, θα το παραγγείλω και σήμερα :)

Invites για 16Gb δεν έχω δει... δες στο 1ο ποστ του νήματος τις ΔΥO παραπομπές (Πρόταση αγορας - Κίνα / OpO) και τρόπος παραγγελίας από OpO.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Μου ήρθαν 3 προσκλήσεις για 64άρι!όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να το αγοράσει ας μου στείλει μήνυμα!

Είναι sshareable και λήγουν σε έξι μέρες!

όποιος πραγματικά θέλει ας μου στείλει το mail του με p.m.

Link to comment
Share on other sites

Invites για 16Gb δεν έχω δει...

Αν δεν παίζει το 16άρι, θα πάω αναγκαστικά σε κάτι μικρότερο ως κινητό, ο προϋπολογισμός μου φεύγει υπερβολικά μετά (άσχετα για το ότι και το 64άρι είναι εξαιρετικό VFM) :/ Θα εκτιμούσα αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει την έλλειψη ή μη προσκλήσεων για το 16άρι...

 

δες στο 1ο ποστ του νήματος τις ΔΥO παραπομπές (Πρόταση αγορας - Κίνα / OpO) και τρόπος παραγγελίας από OpO.

Τα "βρήκα" (μπροστά στα μάτια μου ήταν, δε σκέφτηκα να διαβάσω το 1ο post) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα!

Μου ήρθαν 3 προσκλήσεις για 64άρι!όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να το αγοράσει ας μου στείλει μήνυμα!

Είναι sshareable και λήγουν σε έξι μέρες!

όποιος πραγματικά θέλει ας μου στείλει το mail του με p.m.

Φίλε μου, αν και το 64άρι οικονομικά με ζορίζει, έχεις την καλοσύνη να μου στείλεις μία πρόσκληση; Δεσμεύομαι βέβαια ότι θα τη δώσω πριν λήξει σε άλλον. Αλλά και θα δώσω ό,τι πρόσκληση μου έρθει εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το πολυπόθητο μαιλ για την οτι η αποστολή ολοκληρώθηκε..! Δυστυχώς δεν μου απάντησαν από το support ακόμα και στην διεύθυνση λείπει όπως είπε και ο φίλος πιο πριν το Mailboxde.com και ξεκινάει απο e.k. κτλ. Στο site της dhl πάντως δείχνει ότι είναι in delivery by courier. Ελπίζω το courrier να το καταλάβει ότι πάει για το Mailboxde..!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...