Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Earpods είναι τα ακουστικά των iPhone; Τα κλασσικά ακουστικά Samsung κλπ δουλεύουν;

 

Επίσης, εγώ το παρήγγειλα πριν μια εβδομάδα περίπου, πριν 4 μέρες λαμβάνω mail "shipped" και σήμερα βλέπω στο status της Singapοre Post "Received from Customer". Τι εννοεί ο ποιητής;

 

'Οτι η SG το έλαβε από το κατάστημα που το αγόρασες σήμερα..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Εδώ και 2 βδομάδες βρίσκομαι χωρίς κινητό και αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά του Oneplus One.

Προσωπικά πειράζω αρκετά τα κινητά και πιστεύω θα το ευχαριστηθώ περισσότερο απ το Nexus 5 ( που επίσης σκέφτομαι ).

Το θέμα είναι, ότι δεν ξέρω καθόλου τη διαδικασία της αγοράς, παρόλο που έχω διαβάσει εδωπέρα κάμποσες σελίδες.

 

Δεν έχω θέμα να το αγοράσω και από κάποιο κινέζικο κατάστημα, αρκεί να είναι αξιόπιστο.

Με ενδιαφέρει η 64άρα έκδοση σε μαύρο χρώμα.

 

1) Το θέμα είναι σε τι τιμή βγαίνει αν το πάρω απ το site (αν βρω invite) και σε τι τιμή αν το πάρω από κάποιο κινέζικο κατάστημα ;

2) Έχουν κάποια διαφορά οι 2 εκδόσεις εκτός απ το σήμα πίσω και φυσικά την εγγύηση

που δεν δίνουν (απ' ότι κατάλαβα) τα κινέζικα μαγαζιά ;

3) Αν το πάρω απ το επίσημο site, υπάρχουν κάπου οι οδηγίες για να δηλώσω ψεύτικη διεύθηνση

και να μου το στείλουν εδώ (μέσω κάποιας τρίτης εταιρίας) ;

4) Και φυσικά υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μου στέιλουν κάποιο invite (αν το πάρω απ το επίσημο site) ;

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω παραγγείλει απο την προηγούμενη Πέμπτη απο to2c.com.Με EMS το έχω παραγγείλει όπου έλεγε 6-12 μέρες.

Σήμερα στις 10:30 εμφάνισε "pending shipment from shipper" και status "trasporting".Το είχε κάποιος αγοράσει απο εκέι με EMS shipping να μου πεί πόσες μέρες μπορεί να θέλει ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Εδώ και 2 βδομάδες βρίσκομαι χωρίς κινητό και αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά του Oneplus One.

Προσωπικά πειράζω αρκετά τα κινητά και πιστεύω θα το ευχαριστηθώ περισσότερο απ το Nexus 5 ( που επίσης σκέφτομαι ).

Το θέμα είναι, ότι δεν ξέρω καθόλου τη διαδικασία της αγοράς, παρόλο που έχω διαβάσει εδωπέρα κάμποσες σελίδες.

 

Δεν έχω θέμα να το αγοράσω και από κάποιο κινέζικο κατάστημα, αρκεί να είναι αξιόπιστο.

Με ενδιαφέρει η 64άρα έκδοση σε μαύρο χρώμα.

 

1) Το θέμα είναι σε τι τιμή βγαίνει αν το πάρω απ το site (αν βρω invite) και σε τι τιμή αν το πάρω από κάποιο κινέζικο κατάστημα ;

2) Έχουν κάποια διαφορά οι 2 εκδόσεις εκτός απ το σήμα πίσω και φυσικά την εγγύηση

που δεν δίνουν (απ' ότι κατάλαβα) τα κινέζικα μαγαζιά ;

3) Αν το πάρω απ το επίσημο site, υπάρχουν κάπου οι οδηγίες για να δηλώσω ψεύτικη διεύθηνση

και να μου το στείλουν εδώ (μέσω κάποιας τρίτης εταιρίας) ;

4) Και φυσικά υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μου στέιλουν κάποιο invite (αν το πάρω απ το επίσημο site) ;

 

Ρε παιδια έχουν χιλιοειπωθεί όλα κάντε τον κόπο και διαβάστε 2-3 σελίδες πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά με ΕΛΤΑ courier θα έρθει σπίτι.

Πήρα τηλέφωνο για να πάω να το πάρω άμεσα αλλά μόλις μου είπε την λυπητερή, ξενέρωσα.Έκανε 8 μέρες να έρθει Ελλάδα και 12 μέρες για να το φέρουν μαζί με φιρμάνι κ θα ξοδέψω κ βενζίνη κ χρόνο για να πάω να το πάρω?

Ε,όχι βέβαια...

 

@ Xasta11 . Ακόμα δεν παρέλαβα, οπότε δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.Είμαι κ γω περίεργος να δω..

 

κι εγω με EMS το είχα παραγγείλει αλλά δεν μου ζήτησαν γι'αυτό απορώ.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Σωστό content και ωραίο template, καλή φάση!

 

να σται καλά παιδιά, σας ευχαριστώ. εμπλούτισα τα κειμενάκια λίγο ακόμα αν δεν τα είδατε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστό content και ωραίο template, καλή φάση!

 

Και μία υποσημείωση, επειδή είδα πως το πήρες και εσύ από meri, στο δικό μου είχαν βάλει μέσα στο μεγάλο κουτί και ακουστικά..

 

μου έβαλαν κάτι μέσα, αλλα δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν είναι μονό ή διπλό. Έχω παραγγείλει τα piston. Απλά ηταν μια περιόδος που βάζανε ακουστικό, δεν ξέρω αν το κάνουν ακόμα, ή αν τα αλλα μαγαζιά δίνουν. Απλά σαν official πακέτο δεν δίνει. Παντως καλά έκανες και μου το είπες, θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. :P

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

@Xasta... Πολύ ωραίο το review σου φίλε, θα ήθελα κι εγώ να ξυπνήσω και να έχω το κουτί δίπλα μου...:)

 

να σαι καλά φίλε. Κι εν τω μεταξύ νόμιζα ότι το courier δεν το άφησε στο σπίτι κι εφυγε και το γύρισε πίσω στα ΕΛΤΑ, γιατί έλεγε στο site ότι ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ και σκεφτόμουν ότι θα τρέχω τώρα. Οπότε γι αυτό, μόλις γύρισα και το είδα εκεί πήρα χαρά χαχαχα.

Θα κοιτάξω να βάλω κι άλλες φωτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μπορώ να σου στείλω το δικό μου κουτί άμα θες να ξυπνάς παρέα του! :lol::lol: (Άδειο φυσικά :p)

 

πλάκα πλάκα και το κουτί είναι απο τα καλύτερα που έχω πιάσει άν όχι το καλύτερο και το πιο ωραίο για κινητό.

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

να σται καλά παιδιά, σας ευχαριστώ. εμπλούτισα τα κειμενάκια λίγο ακόμα αν δεν τα είδατε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μου έβαλαν κάτι μέσα, αλλα δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν είναι μονό ή διπλό. Έχω παραγγείλει τα piston. Απλά ηταν μια περιόδος που βάζανε ακουστικό, δεν ξέρω αν το κάνουν ακόμα, ή αν τα αλλα μαγαζιά δίνουν. Απλά σαν official πακέτο δεν δίνει. Παντως καλά έκανες και μου το είπες, θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. :P

Έχεις λινκ για τα ακουστικά;ακουστικά του g2 ξέρει κανείς αν παίζουν;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα και το κουτί είναι απο τα καλύτερα που έχω πιάσει άν όχι το καλύτερο και το πιο ωραίο για κινητό.

 

Ναι, και γω είχα εντυπωσιαστεί πολύ θετικά όταν είδα και έπιασα την συσκευασία του κινητού. Φέρνει κάτι σε πολύ premium quality, οπότε σε προϊδεάζει και για το εσωτερικό!

 

Κάτι άλλο, τα πίστονς τα έχεις παραλάβει και σου παίζουν καλά; Γιατί από το μνμ σου φαίνεται απλά να τα έχεις παραγγείλει αλλά δεν τα έχεις δοκιμάσει πιο πρίν ή κάνω λάθος;

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εδωσα μια προσκληση εδω και αν καποιος εχει μια επιπλεον ας εχει την καλοσυνη να μου στειλει pm διοτι εχω ενα φιλο που θελει να το παρει απο το site αλλα δεν εχω αλλες προσκλησεις ,ευχαριστω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και γω είχα εντυπωσιαστεί πολύ θετικά όταν είδα και έπιασα την συσκευασία του κινητού. Φέρνει κάτι σε πολύ premium quality, οπότε σε προϊδεάζει και για το εσωτερικό!

 

Κάτι άλλο, τα πίστονς τα έχεις παραλάβει και σου παίζουν καλά; Γιατί από το μνμ σου φαίνεται απλά να τα έχεις παραγγείλει αλλά δεν τα έχεις δοκιμάσει πιο πρίν ή κάνω λάθος;

 

όχι όχι δεν τα έχω παραλάβει, απλά έχω διαβάσει απο πολλούς ότι βγάζουν τρομερό ήχο.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστο στο φιλο sikuonas που εστειλε προσκληση για τον φιλο μου

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

να σται καλά παιδιά, σας ευχαριστώ. εμπλούτισα τα κειμενάκια λίγο ακόμα αν δεν τα είδατε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μου έβαλαν κάτι μέσα, αλλα δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν είναι μονό ή διπλό. Έχω παραγγείλει τα piston. Απλά ηταν μια περιόδος που βάζανε ακουστικό, δεν ξέρω αν το κάνουν ακόμα, ή αν τα αλλα μαγαζιά δίνουν. Απλά σαν official πακέτο δεν δίνει. Παντως καλά έκανες και μου το είπες, θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. :P

 

Φιλε αυτα τα xiaomi piston τα καλοβλεπω και εγω! ξερεις αν ειναι σιγουρα συμβατα?

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε, τι θα θέλατε να προσθέσω στον οδηγό απόκτησης του OnePlus One?

 

Σκοπός του παρακάτω οδηγού είναι να δοθούν απαντήσεις σε κάποια βασικά, και ως επί το πλείστο καίριας σημασίας ερωτήματα, τα οποία απασχολούν αρκετούς χρήστες οι οποίοι επιθυμούν να γίνουν κάτοχοι του OnePlus One.

Τα παρακάτω στοιχεία έχουν συλλεχθεί από διάφορους χρήστες, κατόχους και μη, και βρίσκονται σε ισχύ την στιγμή που γράφεται αυτός ο οδηγός.

Ο συντάκτης αυτού του οδηγού δεν φέρει καμία ευθύνη για όποια τυχόν θέματα προκύψουν καθότι ο οδηγός αποτελείται από προσωπικές εμπειρίες και απόψεις διαφόρων χρηστών.

 

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.

 

Ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ της Κινέζικης έκδοσης και της International του OnePlus One:

- Σε επίπεδο software, η Κινέζικη έκδοση έρχεται προεγκατεστημένη με την Color OS (δηλαδή την επίσημη rom της OPPO), σε αντίθεση με την International έκδοση η οποία διαθέτει, out of the box, την έκδοση 11S του Cyanogen. Η συγκεκριμένη rom, εξελίχθηκε πάνω στο OnePlus One και για κάποιο διάστημα ήταν το μόνο τηλέφωνο που την διέθετε.

- Σε επίπεδο hardware, οι δύο εκδόσεις διαθέτουν τα ίδια components και ουσιαστικά οι διαφορές εντοπίζονται στο πίσω μέρος της συσκευής και αφορούν κοσμητικά στοιχεία.

Η International έκδοση διαθέτει, εκτός από το λογότυπο OnePlus, και το λογότυπο της Cyanogen. Επιπροσθέτως, στο κάτω μέρος της πίσω μεριάς, τα λεκτικά που αφορούν στοιχεία όπως το FCC ID είναι στα λατινικά σε αντίθεση με την Κινέζικη έκδοση όπου κυριαρχεί το Κινέζικο αλφάβητο.

- Μία ακόμα διαφορά, η οποία για πολλούς χρήστες είναι και αρκετά σημαντική, αφορά στην εγγύηση η οποία για την International έκδοση είναι 2 έτη, ενώ για την Κινέζικη 1 έτος.

 

Τρόποι απόκτησης του OnePlus One:

Την στιγμή που γράφεται ο παρών οδηγός, οι τρόποι απόκτησης του OnePlus One είναι ουσιαστικά δύο.

Εάν υπάρχει ενδιαφέρον για την International έκδοση της συσκευής, τότε τα στάδια προκειμένου να αποκτήσει κάποιος την συσκευή είναι τα εξής:

- Εγγραφή στο site της OnePlus (oneplus.net)

- Αναμονή μέχρις ωσότου να σταλθεί στο mail που έγινε η εγγραφή κάποιας (ή ακόμα και κάποιων) invitation(s).

Το εν λόγο σύστημα το χρησιμοποιεί η εταιρεία εξ’ αρχής και στην ουσία δίνει την δυνατότητα στους χρήστες να προβούν στην αγορά της συσκευής μόνο εάν διαθέτουν invite.

Οι τρόποι για να αποκτήσει κάποιος invite είναι είτε παρακολουθώντας τα διάφορα κανάλια επικοινωνίας της εταιρείας (social media, website, newsletter, etc), όπου εκεί ανά τακτά χρονικά διαστήματα γίνονται διάφορες ενέργειες όπου η εταιρεία μοιράζει invites, είτε μέσω χρηστών οι οποίοι έχουν ήδη αγοράσει την συσκευή και οι οποίοι έχουν το δικαίωμα να δώσουν invites.

Εάν υπάρχει ενδιαφέρον για την Κινέζικη έκδοση της συσκευής, τότε οι τρόποι απόκτησης της είναι μέσω των γνωστών online καναλιών διανομής από την Ασία.

 

Σημείωση: Τα παραπάνω online shops, ως επί το πλείστο, αναλαμβάνουν εκ των προτέρων να προβούν σε root της συσκευής και αντικατάσταση της Color OS με την Cyanogen 11S. Οπότε, εάν προτιμάτε της Color OS καλό θα ήταν να τους το πείτε από πριν.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα απο το site xiaomishop τα priston earphones 24€ με μεταφορικά και αποστολή 7-20 ημερολογιακες μερες.

Τα βρήκα και merimobiles στα 15€ με δωρεαν μεταφορικά αλλα να περιμένω 17-35 εργασιμές ημέρες; :lol: Τα ακουστικά τα θέλω να εχω σύντομα και όχι οταν βγεί το Nexus 6 το Νοέμβριο.:D

 

PS: Ασε να έχω καλυμένο και το κ..λο μου μην φάω καμιά απομίμηση στο κεφαλι για 9€ διαφορα.

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα απο επισιμο site xiaomi τα priston earphones 24€ με μεταφορικά και αποστολή 7-20 ημερολογιακες μερες.

Τα βρήκα και merimobiles στα 15€ με δωρεαν μεταφορικά αλλα να περιμένω 17-35 εργασιμές ημέρες; :lol: Τα ακουστικά τα θέλω να εχω σύντομα και όχι οταν βγεί το Nexus 6 το Νοέμβριο.:D

 

PS: Ασε να έχω καλυμένο και το κ..λο μου μην φάω καμιά απομίμηση στο κεφαλι για 9€ διαφορα.

 

To xiaomishop λες?.. Δεν είναι "επίσημο", από όσο ξέρω η Xiaomi δεν έχει κάποιο επίσημο EU online shop. Το xiaomishop όμως, λέει τουλάιχστο:lol:, πως έχει αποθήκη EU..

 

Μεγειά, και εγώ τα ψιλοψήνω..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η tempered glass screen, η οποία αναφέρθηκε ως προς την χρησιμότητα της, ειδικά για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, νομίζω ότι είναι απαραίτητη. Σε περίπτωση σπασίματος της οθόνης θα υπάρξει μεγάλο μπλέξιμο. Σαν ανταλλακτικό αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει και η επισκευή θα γίνει από την ίδια την oneplus. Έτσι όλοι όσοι το πήραμε από την oneplus θα πρέπει να το στείλουμε στην χώρα από την οποία αγοράστηκε κι εκεί κάποιος γνωστός να το προωθήσει. Οι υπόλοιποι αποστολή στην Κίνα και αναμονή...

Καλύτερα ένα δυνατό screen protector κι ας παχύνει η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω 2 από to2c.com.

Λέτε να έχω θέμα στο τελωνείο αν δουν 2 ίδια δέματα στο ίδιο όνομα;

Μήπως να αλλάξω τη διεύθυνση στο paypal για τη 2η παραγγελία;

(Το θεωρώ αυτονόητο ότι πρέπει να βάλω 2 ξεχωριστές παραγγελίες)

Edited by subseven
Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω 2 από to2c.com.

Λέτε να έχω θέμα στο τελωνείο αν δουν 2 ίδια δέματα στο ίδιο όνομα;

Μήπως να αλλάξω τη διεύθυνση στο paypal για τη 2η παραγγελία;

(Το θεωρώ αυτονόητο ότι πρέπει να βάλω 2 ξεχωριστές παραγγελίες)

Κάνε δυο παραγγελίες κ μόνο με απλό ταχυδρομείο... Πλήρωσα 100€ τελωνείο σήμερα.... γιατί ήθελα βλέπεις EMS...

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το διάβασα.

 

η slimkat ειναι καλή?

πολύ καλή και σταθερή :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δλδ ειναι London και δεν εφυγε ποτε?εκει θα μεινει μεχρι καποιος να ξυπνησει και να το στειλει?

έχεις μπλέξει φίλε εάν στο έχουν στείλει μέσω royal mail, από αγγλία θα φύγει για gls γερμανία και από εκεί για Ελλάδα που θα σου παραδοθεί μέσω acs, υπολόγισε γύρω στις 11 ημέρες συνολικά :wacko:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,Εχω μια προσκληση η οποια ληγει σε 2 μερες.Ενδιαφερεται κανεις;στειλτε μηνυμα.

Για να μην παει χαμενη,θα την παρει καποιος που πραγματικα μπορει να το παραγγειλει και οχι καποιος που θα ηθελε το κινητο αλλα θα ψαξει τωρα να βρει τις "ακρες".

Ευχομαι να μπορω να εξυπηρετησω καποιον.

Σας χαιρετω

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ακυρο τελικα δοστην σε αλλον ευχαριστω παντος!!!

 

παρακαλω φιλε μου την εχω την προσκληση γιατι να παει χαμενη να την παρει καποιος να την χρησιμποιηση.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω φιλε μου την εχω την προσκληση γιατι να παει χαμενη να την παρει καποιος να την χρησιμποιηση.

 

Κατσε να ρωτησω ενα φιλο μου αν τη θελει... Ειμαι Αγγλια και μπορω να το παρω για εκεινον.

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή και σταθερή :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχεις μπλέξει φίλε εάν στο έχουν στείλει μέσω royal mail, από αγγλία θα φύγει για gls γερμανία και από εκεί για Ελλάδα που θα σου παραδοθεί μέσω acs, υπολόγισε γύρω στις 11 ημέρες συνολικά :wacko:

 

έβαλα διευθυνση γερμανιας και απο εκει θα μου το στειλει ο κουμπαρος, αλλα δε βλεπω να κουνιεται..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...