Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραία κίνηση! Ευχαριστούμε!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

καλά, έχω τρελαθεί στα ψώνια ........ :) τελευταία μου αγορά ........

http://www.ebay.com/itm/9H-Ballistic-Tempered-Glass-Screen-Protector-Guard-For-OnePlus-One-A0001-1-/131250470121

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Θέλω να ρωτήσω για έναν φίλο που πήρε την συσκευή με πρόσκληση. Το παρέλαβε δυστυχώς με αυτό το Yellow tint στην οθόνη. Τι πιστεύετε πως είναι καλύτερο να γίνει; Πολλοί έχουν ζητήσει αλλαγή, αλλά άλλοι έχουν καταφύγει σε λύσεις με έκθεση σε UV light (ήλιος, μηχάνημα για στέγνωμα νυχιών κτλ), το οποίο στεγνώνει την κόλλα η οποία ευθύνεται για αυτή την κίτρινη απόχρωση στα OPO.

 

Για αυτό το θέμα γνωρίζει κανείς; Το έχουν κυρίως τα OPO που απστέλλονται απευθείας από την εταιρία, κι όχι αυτά από τα κινεζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Θέλω να ρωτήσω για έναν φίλο που πήρε την συσκευή με πρόσκληση. Το παρέλαβε δυστυχώς με αυτό το Yellow tint στην οθόνη. Τι πιστεύετε πως είναι καλύτερο να γίνει; Πολλοί έχουν ζητήσει αλλαγή, αλλά άλλοι έχουν καταφύγει σε λύσεις με έκθεση σε UV light (ήλιος, μηχάνημα για στέγνωμα νυχιών κτλ), το οποίο στεγνώνει την κόλλα η οποία ευθύνεται για αυτή την κίτρινη απόχρωση στα OPO.

 

Ηταν από τα πρώτα πράγματα που μου είπαν απο το φόρουμ της OPO να κοιτάξω στο κινητό που παρέλαβα και δεν διαπίστωσα να το έχω αυτό το πρόβλημα στο κινητό μου. Μάλλον, θα πρέπει να έχει σχέση με κάποια παρτίδα που βγήκε με αυτο το θέμα. Γιατί στο φόρουμ τους, κάποιο το αναφέρουν και κάποιοι λένε δεν το έχουν δει, όπως εγώ.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδες αν καποιος εχει προσκληση ας με ενημερωσει ,εδωσα μια εδω αλλα το θελει καποιος φιλος μου και δεν εχω πλεον προσκληση να δωσω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Η δικές μου εντυπώσεις ως τώρα και πάντα με βάση τις δικές μου ανάγκες ειναι οι εξής:

Δύσκολα θα αποφάσιζα να το έχω σαν μοναδική συσκευή. Όσο κι αν προσπαθώ οι 5,5 ίντσες παρόλο που ειναι απολαυστικές στην χρηση ειδικά το καλοκαίρι ειναι πρόβλημα. Την λύση την βρήκα σε θήκη ζώνης.

 

Το λευκό γλυστραει θανάσιμα. Ειναι βαρύ και η επιφάνεια πίσω, δεν προσφέρεται για grip. Άρα ξεχάστε τη χρηση χωρίς θήκη. Ειναι μεγάλη συσκευή και όταν προσπαθείς να το δουλέψεις με το ενα χέρι πρεπει να το μετακεινεις στην παλάμη σου. Κάποια στιγμή θα σου φύγει.

 

Οθόνη: καλή αλλά θα έπρεπε να ειναι καλύτερα καλιμπραρισμενη. Θέλει ψάξιμο στις manual ρυθμίσεις.

Εδώ θα πω ότι κανένας δεν εχει ξεπεράσει ακόμα την apple σ αυτόν τον τομέα.

 

Κάμερα: σε καλό φωτισμό ειναι πάνω από τον μέσο όρο αλλά όπως όλες οι android συσκευές η θα βγάλει τον ουρανό ξεθωριασμένο, η αν κανεις focus ψηλά, θα πάρεις ωραίο μπλε αλλά σκοτεινή γη.

Δεν αποτυπώνει με ακρίβεια τα χρώματα. Και στα δυο παραπάνω το iPhone δίνει μαθήματα. Χάνει όμως σε λεπτομέρεια λόγο μικρότερης ανάλυσης.

Σε χαμηλό φωτισμό ξεχάστε την. Απαιτεί τουλάχιστον φωτισμό δωματίου.

 

Ποιότητα κλήσης: η συσκευή που έχω βρίσκεται λίγο πάνω από τον μέσο όρο. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ούτε στο νησί που βρίσκομαι με το πολύ κακο σήμα της wind.

Ακούω άνετα τον συνομιλητή μου.

 

Για ταχύτητα δεν το συζητάμε. Από reboot ρίχνει στο i5s ακόμα και στις official εφαρμογές.

Όμως όταν ειναι ανοικτές, οι εναλλαγές γίνονται πιο γρήγορα στο iPhone και ειναι θέμα λειτουργικού.

 

Γενικά η συσκευή θέλει ψάξιμο για να την φέρεις στα μέτρα σου και βελτιώσεις από τον CM σε διάφορες λεπτομέρειες.

Ναι μεν προσφέρεται για moding αλλά ακόμα η κοινότητα δεν ειναι έτοιμη. Σε λίγο καιρό πιστεύω ότι θα υπάρχουν βελτιώσεις για όλα.

 

Δεν ζορίζεται με τίποτα και δεν ζεσταίνεται παρόλο τις υψηλές θερμοκρασίες των ημερών.

Αντιθέτως το iPhone που το προτιμώ σε πολλούς τομείς, πυρακτωνεται.

 

Έν κατακλείδι αν κάποιος θέλει μια συσκευή να κάνει την δουλειά του χωρίς να ασχολείται, ας κοιτάξει για Μ8 η S5.

Εγώ το αγόρασα για συγκεκριμένους λόγους και κάνει αυτο που θέλω.

Το ιδανικό που θα με κάνει να μείνω με μια συσκευή δεν υπαρχει.

Ελπίζω στο Μ9 η στο iPhone 6 αν βελτιώνει την μπαταρία του και δεν ζεσταίνεται όπως το i5s.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η δικές μου εντυπώσεις ως τώρα και πάντα με βάση τις δικές μου ανάγκες ειναι οι εξής:

Δύσκολα θα αποφάσιζα να το έχω σαν μοναδική συσκευή. Όσο κι αν προσπαθώ οι 5,5 ίντσες παρόλο που ειναι απολαυστικές στην χρηση ειδικά το καλοκαίρι ειναι πρόβλημα. Την λύση την βρήκα σε θήκη ζώνης.

 

Το λευκό γλυστραει θανάσιμα. Ειναι βαρύ και η επιφάνεια πίσω, δεν προσφέρεται για grip. Άρα ξεχάστε τη χρηση χωρίς θήκη. Ειναι μεγάλη συσκευή και όταν προσπαθείς να το δουλέψεις με το ενα χέρι πρεπει να το μετακεινεις στην παλάμη σου. Κάποια στιγμή θα σου φύγει.

 

Οθόνη: καλή αλλά θα έπρεπε να ειναι καλύτερα καλιμπραρισμενη. Θέλει ψάξιμο στις manual ρυθμίσεις.

Εδώ θα πω ότι κανένας δεν εχει ξεπεράσει ακόμα την apple σ αυτόν τον τομέα.

 

Κάμερα: σε καλό φωτισμό ειναι πάνω από τον μέσο όρο αλλά όπως όλες οι android συσκευές η θα βγάλει τον ουρανό ξεθωριασμένο, η αν κανεις focus ψηλά, θα πάρεις ωραίο μπλε αλλά σκοτεινή γη.

Δεν αποτυπώνει με ακρίβεια τα χρώματα. Και στα δυο παραπάνω το iPhone δίνει μαθήματα. Χάνει όμως σε λεπτομέρεια λόγο μικρότερης ανάλυσης.

Σε χαμηλό φωτισμό ξεχάστε την. Απαιτεί τουλάχιστον φωτισμό δωματίου.

 

Ποιότητα κλήσης: η συσκευή που έχω βρίσκεται λίγο πάνω από τον μέσο όρο. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ούτε στο νησί που βρίσκομαι με το πολύ κακο σήμα της wind.

Ακούω άνετα τον συνομιλητή μου.

 

Για ταχύτητα δεν το συζητάμε. Από reboot ρίχνει στο i5s ακόμα και στις official εφαρμογές.

Όμως όταν ειναι ανοικτές, οι εναλλαγές γίνονται πιο γρήγορα στο iPhone και ειναι θέμα λειτουργικού.

 

Γενικά η συσκευή θέλει ψάξιμο για να την φέρεις στα μέτρα σου και βελτιώσεις από τον CM σε διάφορες λεπτομέρειες.

Ναι μεν προσφέρεται για moding αλλά ακόμα η κοινότητα δεν ειναι έτοιμη. Σε λίγο καιρό πιστεύω ότι θα υπάρχουν βελτιώσεις για όλα.

 

Δεν ζορίζεται με τίποτα και δεν ζεσταίνεται παρόλο τις υψηλές θερμοκρασίες των ημερών.

Αντιθέτως το iPhone που το προτιμώ σε πολλούς τομείς, πυρακτωνεται.

 

Έν κατακλείδι αν κάποιος θέλει μια συσκευή να κάνει την δουλειά του χωρίς να ασχολείται, ας κοιτάξει για Μ8 η S5.

Εγώ το αγόρασα για συγκεκριμένους λόγους και κάνει αυτο που θέλω.

Το ιδανικό που θα με κάνει να μείνω με μια συσκευή δεν υπαρχει.

Ελπίζω στο Μ9 η στο iPhone 6 αν βελτιώνει την μπαταρία του και δεν ζεσταίνεται όπως το i5s.

 

έχω ένα χέρι και δεν μου γλιστράει, ίσα ίσα κάθεται πολυ καλά, εκτός κι αν είμαι ιδρωμένος. Όσο για την οθόνη κάνεις λάθος, το xiaomi mi3άνετα ξεπερνάει του iphone. Δεν μπορώ να καταλάβω πως λες οτι το iphone ειναι πιο γρήγορο. Το κινητό πάει σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά.

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Και το αποτέλεσμα: http://prntscr.com/473811

 

ο τυχερός εισοποιήθηκε με PM.

 

Ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή και έυχομαι ο νικητής να το ευχαριστηθει!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον κώστα,το τηλέφωνο απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό που εχει όρεξη να πειράξει/ψάξει/ κτλ αν το αγοράσεις εν γνώση σου τότε εχεις κανει την κατάληλη αγορά,μόλις η κοινότητα μπει σε full modding zone πιστέυω θα εκτοξευτεί,εξακολουθώ να πιστευω οτι η μόνιμη θήκη στο sandstone είναι εντελώς περιτη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους παρέλαβα και εγώ από Ιταλία μετά από 10 μέρες αναμονή :cry: Ευτυχώς όλα καλά. Εχω ένα ελαφρύ κίτρινο στο κάτω μέρος της οθόνης (σε λευκό πάντα φόντο, όχι τίποτα ανησυχητικό, πρέπει να ξέρεις που να δείς για να δεις την αλλαγή του χρώματος) αλλά όχι την "κιτρινίλα" που αναφέρουν στα ξένα φόρα. Μάλλον διορθώθηκε το ζήτημα με τις νέες παρτίδες. Το κινητό πάει πολύ καλά. Εκανα και ΟΤΑ αναβάθμιση στην XNPH25R χωρίς προβλήματα, αλλά τώρα θέλει root και πέρασμα δεδομένων. Πάντως το δοκίμασα στην τσέπη και λόγω του double tap ξεκλείδωνε αβέρτα και έγινε ο κακός χαμός :mad: και έτσι το απενεργοποίησα. Τεσπα φαίνεται πολύ καλό κινητό, αρκετά μεγάλο αλλά και με ένα χέρι το παλεύω. Μου ήρθαν και invites, οπότε λογικά (περιμένω κάποιες απαντήσεις) θα διαθέσω τουλάχιστον μία στο φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Earpods είναι τα ακουστικά των iPhone; Τα κλασσικά ακουστικά Samsung κλπ δουλεύουν;

 

Επίσης, εγώ το παρήγγειλα πριν μια εβδομάδα περίπου, πριν 4 μέρες λαμβάνω mail "shipped" και σήμερα βλέπω στο status της Singapοre Post "Received from Customer". Τι εννοεί ο ποιητής;

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...