Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα χρησιμοποιήσεις tunnelbear για να φαίνεται ότι έχεις ip χώρας που εισάγεται και έχεις κάποιο φίλο εκεί να στο στείλει..

μετά θα προχωρήσεις κανονικά τη διαδικασία

Εντελώς απρόσμενα έλαβα πρόσκληση αγοράς.

Όταν πάω να την κάνω claim διευκρινίζει βέβαια ότι δεν είναι δυνατόν να το στείλουν στη χώρα μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχετε βρει πουθενα 64ρι ασπρο?αν ναι που?

ειδα οτι η ευρωπαικη version εχει και ελληνικα και ειναι LTE (τα ιδια ισχυουν και αν παρεις τηλεφωνο που προοριζεται για την κινεζικη αγορα (LTE bands, language)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μολις ηρθε προσκληση, γραφει στο e-mail σε ποιες χωρες στελνουν, η Ελλαδα δεν ειναι μεσα σε αυτες. Υπαρχει τροπος να τη δωσω σε κανεναν αλλο?

 

Δεν στελνουν σε Ελλαδα. Πηρα και εγω.

 

 

αν κάποιος που έχει πάρει invite δεν το χρησιμοποιήσει, θα το ήθελα εγώ αν γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Αν μου δώσουν με την αγορά που έκανα θα το δώσω και εγώ με την σειρά μου, υπομονή λίγες ημέρες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από Αγγλία τα στέλνουν....Τετάρτη έκανα την παραγγελία και μεθαύριο θα είναι Γερμανία...Στη διεύθυνση που έδωσα..

Δεν υπάρχει θέμα φόρων..

Μπορεί κάποιος να μου πει από αυτούς που αγόρασαν μέσω oneplus σε πόσες μέρες έγινε shipped και από που στέλνουν στην Ευρώπη? Μην φάω και κερατιάτικα σε φόρους και τέλη στην Ιταλία...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το oneplus one εχω βρει ενα καταστημα το to2c ξερεται ποσες μερες κανει να ερθει εχει παρει κανεις απο αυτο το καταστημα ειναι καλο;;:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν το προτείνω αυτό το κατάστημα γιατί στην εγγύηση δεν καλύπτει ανταλλακτικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παράγγειλα δεύτερη φορά με την βοήθεια συμφορουμιτη. Θα ελθει απο Κινα με κουριερ αλλά μέσω Ιταλικού ηλεκτρονικού καταστήματος για να μην περάσει τελωνείο. Θα κοστίσει λίγο παραπάνω λογο κουριερ αλλά δεν με παίρνει ο χρόνος. Συν οτι για εγγύηση θα ειναι υπεύθυνο το ιταλικό κατάστημα.

Και πάλι αν δεν δω αριθμό φορτωτικης δεν θα είμαι σίγουρος ότι θα έλθει.

Γίνεται χαμός. Παντού σε όλα τα φόρουμ του εξωτερικού ασχολούνται μ αυτό. Κάποιοι τα πληρώνουν όσο θα αγόραζαν το Oppo find 7a.

Για να δούμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Vickmall,minideal,geekbuying με αυτή τη σειρά.

 

ε οχι και το geek buying κατω απο αυτα.το καλυτερο καταστημα ειναι.και αν συμβει κατι το στελνεις δωρεαν πισω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελάτε ρε παιδιά υποστηρίζει κλασικό βύσμα 3,5 χιλ. Όλα τα ακουστικά της αγοράς είναι συμβατά ;) χιλιαδες επιλογές και η ποιότητα είναι άριστη.

 

handsfree ομως οχι.ξερουμε ποιο προτυπο υποστηριζει?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παράγγειλα δεύτερη φορά με την βοήθεια συμφορουμιτη. Θα ελθει απο Κινα με κουριερ αλλά μέσω Ιταλικού ηλεκτρονικού καταστήματος για να μην περάσει τελωνείο. Θα κοστίσει λίγο παραπάνω λογο κουριερ αλλά δεν με παίρνει ο χρόνος. Συν οτι για εγγύηση θα ειναι υπεύθυνο το ιταλικό κατάστημα.

 

Πως γίνεται αυτό;Από ποιο κατάστημα το παρήγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε πρόσκληση!!! :wacko:

Ξέρουμε σε ποιες χώρες στέλνουν...?? Ακυρο το είδα!!!

χαχαχαχα

Καίγομαι....

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό;Από ποιο κατάστημα το παρήγγειλες;

 

Τάσο δεν το προτείνω μέχρι να δω πως θα πάει η δική μου παραγγελία. Μην παρω στον λαιμό μου κάποιον άλλο.

Βέβαια το PayPal ειναι μια εγγύηση.

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα συνεργάζεται με κάποιο κινέζικο. Στην Ιταλία οτι έρχεται με κουριερ σε τόσο μικρό δέμα δεν περνάει τελωνείο.

Η πληρωμή γίνεται μέσω PayPal στον Κινέζο και περιλαμβάνει το κουριερ μεχρι Ιταλία.

Απο εκει μέχρι Ελλάδα τα πληρώνεις παλι με PayPal στον Ιταλό.

Η όλη διαδικασία χρειάζεται περιπου 7-8 μέρες μέχρι να παραλαβεις και κοστίζει καμια 30αρια ευρω παραπάνω απ οτι να σου έλθει απο Κίνα πχ CooliCool με ταχυδρομείο. Δεν μπορούσα ομως να κανω αλλιώς γιατί θα βρίσκομαι μόνο για λίγες μέρες στην Ελλάδα και τις περισσότερες θα τις περάσω σε κάποιο νησί.

Αν δεν το έκανα έτσι θα έπρεπε να περιμένω τον Οκτώβριο που θα ξανάρθω αφού οι Κινέζοι δεν στέλνουν στην χωρα που είμαι λογο υψηλών δεσμών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά δεν στέλνουν Γερμανία...??

Ενώ το λέει ξεκάθαρα στην πρόσκληση δεν μου επιτρέπει το σύστημα να το παραγγείλω... :(

 

Update

Το βρήκα!!!!

Λοιπόν...οι βλάκες σε στέλνουν στο Αμερικάνικο site, όπου είναι λογικό να μην δέχεται ευρωπαϊκές παραγγελίες!!!

Το διάβασα κάπου...κ τελικά το πλήρωσα!! 310€ 64gb

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά δεν στέλνουν Γερμανία...??

Ενώ το λέει ξεκάθαρα στην πρόσκληση δεν μου επιτρέπει το σύστημα να το παραγγείλω... :(

 

νομιζω σε προηγουμενη σελιδα αναφερθηκε οτι η παραγγελεια πρεπει να γινει και με την ip της χωρας για την οποια θα γινει η παραγγελια,οποτε στην περιπτωση σου πρπεει να χρησιμοποιησεις καποιον proxy για να κανεις την διαδικασια με γερμανικη ip. (ολα αυτα φυσικα,σε περιπτωση που βρισκεσαι ελλαδα )

Link to comment
Share on other sites

νομιζω σε προηγουμενη σελιδα αναφερθηκε οτι η παραγγελεια πρεπει να γινει και με την ip της χωρας για την οποια θα γινει η παραγγελια,οποτε στην περιπτωση σου πρπεει να χρησιμοποιησεις καποιον proxy για να κανεις την διαδικασια με γερμανικη ip. (ολα αυτα φυσικα,σε περιπτωση που βρισκεσαι ελλαδα )

 

Όχι...

ανάφερα παραπάνω τι συνέβη! Απλά ήθελε το ευρωπαϊκό κατάστημα, τίποτε παραπάνω! :D:D

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλώς να τα δεχτείτε!!!

 

Όχι...

ανάφερα παραπάνω τι συνέβη! Απλά ήθελε το ευρωπαϊκό κατάστημα, τίποτε παραπάνω! :D:D

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa

Αυτό σκέφτηκα αμέσως μόλις είδα τη πρόσκληση!

Θα δούμε...ας έρθει πρώτα!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Τάσο δεν το προτείνω μέχρι να δω πως θα πάει η δική μου παραγγελία. Μην παρω στον λαιμό μου κάποιον άλλο.

Βέβαια το PayPal ειναι μια εγγύηση.

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα συνεργάζεται με κάποιο κινέζικο. Στην Ιταλία οτι έρχεται με κουριερ σε τόσο μικρό δέμα δεν περνάει τελωνείο.

Η πληρωμή γίνεται μέσω PayPal στον Κινέζο και περιλαμβάνει το κουριερ μεχρι Ιταλία.

Απο εκει μέχρι Ελλάδα τα πληρώνεις παλι με PayPal στον Ιταλό.

Η όλη διαδικασία χρειάζεται περιπου 7-8 μέρες μέχρι να παραλαβεις και κοστίζει καμια 30αρια ευρω παραπάνω απ οτι να σου έλθει απο Κίνα πχ CooliCool με ταχυδρομείο. Δεν μπορούσα ομως να κανω αλλιώς γιατί θα βρίσκομαι μόνο για λίγες μέρες στην Ελλάδα και τις περισσότερες θα τις περάσω σε κάποιο νησί.

Αν δεν το έκανα έτσι θα έπρεπε να περιμένω τον Οκτώβριο που θα ξανάρθω αφού οι Κινέζοι δεν στέλνουν στην χωρα που είμαι λογο υψηλών δεσμών.

 

Με ενδιαφέρει και εμένα το μαγαζί αυτό. Μπορείς να πεις, η επιφύλαξη σου λαμβάνεται υπόψιν αλλά έχει PayPal και είμαστε και μεγάλα παιδιά. Ακούγεται τρελή εξυπηρέτηση...

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και το geek buying κατω απο αυτα.το καλυτερο καταστημα ειναι.και αν συμβει κατι το στελνεις δωρεαν πισω

 

Έχει κάνει νερά τώρα τελευταία. Δεν γράφω ότι γράφω έτσι απλά το έχω ψάξει πρώτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε πρόσκληση!!! :wacko:

Ξέρουμε σε ποιες χώρες στέλνουν...?? Ακυρο το είδα!!!

χαχαχαχα

Καίγομαι....

 

Και εμένα μου ήρθε προσκληση, αλλα στις χώρες αποστολής δεν είναι η Ελλάδα, πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

και γιατι μου στείλανε προσκληση τα ταγάρια και με άναψαν

 

χαχαχαχαχαχα

 

Συγνώμη που γελάω αλλά το έθεσες απίστευτα!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε προσκληση, αλλα στις χώρες αποστολής δεν είναι η Ελλάδα, πως γίνεται?

 

Και εμένα μου ήρθε σήμερα και συνδέθηκα μέσω VPN πήρα αγγλική ΙP καταχώρησα τον κωδικό στο account μου και έκανα κανονικά την παραγγελία.

Θα πάει σε αγγλική διεύθυνση σε 5-7 εργάσιμες μέρες απο σήμερα και μετα θα μου το αποστείλουν Ελλαδα μεσω DHL σε μία μέρα. Μου βγήκε 358€.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε σήμερα και συνδέθηκα μέσω VPN πήρα αγγλική ΙP καταχώρησα τον κωδικό στο account μου και έκανα κανονικά την παραγγελία.

Θα πάει σε αγγλική διεύθυνση σε 5-7 εργάσιμες μέρες απο σήμερα και μετα θα μου το αποστείλουν Ελλαδα μεσω DHL σε μία μέρα. Μου βγήκε 358€.

 

Είσαι ωραίος γιατί έδωσες την απόλυτη λύση στον αγανακτισμένο συνάδελφο!!! :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε σήμερα και συνδέθηκα μέσω VPN πήρα αγγλική ΙP καταχώρησα τον κωδικό στο account μου και έκανα κανονικά την παραγγελία.

 

Θα πάει σε αγγλική διεύθυνση σε 5-7 εργάσιμες μέρες απο σήμερα και μετα θα μου το αποστείλουν Ελλαδα μεσω DHL σε μία μέρα. Μου βγήκε 358€.

 

 

Το 64αρι εννοείται έτσι;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...