Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ένα μεγάλο ευχαριστώ στον dkat που μου έδωσε την πρόσκληση για την αγορά του ΄΄τούμπανου΄΄ και φυσικά του κολλητού μου blade που με αστραπιαίες κινήσεις έκανε την παραγγελία :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει ούτε μια πιθανότητα, δέμα από χώρα Ε.Ε. να "πληρώσει" τελωνείο - μπορεί όμως να συμβεί πχ σε εισαγωγή από Ελβετία...

 

Δεν ειμαι χθεσινος.το τηλεφωνο ειναι κινεζικο,αλλα δε ξερουμε απο που παραδιδεται στις χωρες της ευρωπης..

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ένα μεγάλο ευχαριστώ στον dkat που μου έδωσε την πρόσκληση για την αγορά του ΄΄τούμπανου΄΄ και φυσικά του κολλητού μου blade που με αστραπιαίες κινήσεις έκανε την παραγγελία :)

 

καλοριζικο αγορινα :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου έγινε dispatched σήμερα!!!από αυτά που διαβάζω Δευτέρα-Τρίτη θα είναι Γερμανία σε ένα φίλο που δήλωσα

και φαντάζομαι προς τέλος της άλλης εβδομάδας θα μου έρθει!!

Τετάρτη έγινε η παραγγελία από πρόσκληση!!

 

ώπααααααα

για πες, πότε το πήρες , από που κλπ

΄λεπτομέρειες τώραααααααααα

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου έγινε dispatched σήμερα!!!από αυτά που διαβάζω Δευτέρα-Τρίτη θα είναι Γερμανία σε ένα φίλο που δήλωσα

και φαντάζομαι προς τέλος της άλλης εβδομάδας θα μου έρθει!!

Τετάρτη έγινε η παραγγελία από πρόσκληση!!

απο την ιδια την εταιρια μεσω reship service ;)early member

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγείλει απο CooliCool.com στις 10/7 αλλά ακομα δεν εχει σταλεί.

Ελπίζω να μην καθυστερούν γιατι δεν έχουν ετοιμοπαραδοτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το nexus υστερεί σε πολλά πράγματα με το oneplus one. Έχουμε μεγαλύτερο επεξεργαστή ,Ραμ ,αυτονομία και κάμερα

Νομίζω ότι συγκρίνετε ανόμοια πράγματα.. Ειδικά όταν πάμε στη κατηγορία phablet.. Καταπληκτικό κινητό το one.. Αν ήθελα 5.5 ίντσες σίγουρα θα ήταν η επόμενη αγορά μου.. Αλλά η εμπειρία χρήσης στου n5 είναι ασύγκριτη. Συν την εγγύηση στην Ελλάδα συν την υποστήριξη από xda κτλ. Πράγματα πολύ σημαντικά για κάποιους.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω κ εγώ να αγοράσω το κινητό αλλά το έχω δει σε πολλά sites και επειδή δεν έχω ξαναπαραγγειλει ποτε απο εξω, χάθηκα λιγο! Έχετε καμια πρόταση? Σκεφτόμουν to2c αλλά μόλις είδα οτι στο meritmobiles έχουν αποθήκη Ελλάδα κ σου έρχεται με acs σε 1-3 μέρες μονο.. Έχει αγοράσει κανεις απο εκεί? Το θέμα μου είναι οτι δεν βρίσκω την white version στα 64gb. Όταν πάω να επιλεξω χρωμα βγάζει -none-, black, none. Τι εννοεί με αυτά τα δύο none?? Αν γνωρίζει κανείς, θα με υποχρεωσει!
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ψωνίσει από meri αλλά έχω διαβάσει καλά λόγια..

μου φαίνεται αδύνατο να το έχουν σε στοκ σε αποθήκη τους στην Ελλάδα

Υπάρχει γενικά σε 16 gb άσπρο και σε σε 64 gb μαύρο..στο geekbuing θα υπάρχει και 15αρι μαύρο..

και ένα εξαιρετικό εκτενέστατο review..

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω κ εγώ να αγοράσω το κινητό αλλά το έχω δει σε πολλά sites και επειδή δεν έχω ξαναπαραγγειλει ποτε απο εξω, χάθηκα λιγο! Έχετε καμια πρόταση? Σκεφτόμουν to2c αλλά μόλις είδα οτι στο meritmobiles έχουν αποθήκη Ελλάδα κ σου έρχεται με acs σε 1-3 μέρες μονο.. Έχει αγοράσει κανεις απο εκεί? Το θέμα μου είναι οτι δεν βρίσκω την white version στα 64gb. Όταν πάω να επιλεξω χρωμα βγάζει -none-, black, none. Τι εννοεί με αυτά τα δύο none?? Αν γνωρίζει κανείς, θα με υποχρεωσει!
Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και τελικά χθες έκανα την παραγγελία για το 64αρι από το alegrecompra.com που το είχε σε προσφορά μόλις 445$ (=325 Euro). Είναι δεύτερη φορά που παραγγέλνω από το κατάστημα και μου έδωσαν ένα coupon των 5$. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά ας μου στείλει pm να του στείλω τον κωδικό του coupon μιας και εγώ δεν πρόκειται να τον χρησιμοποιήσω. Το κατάστημα είναι πολύ αξιόπιστο και γρήγορο στις αποστολές και έχει δωρεάν μεταφορικά με Singapore Post.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειμαι πρωην κατοχος του Xiaomi Mi3 και τωρα περιμενω απο VIckmall το 16GB. ειναι καποιος απο τους κατοχους του Oneplus one που να εχει δει και το Mi3 και να μου πει διαφορες και εντιπωσεις ? επισης θα μου το στειλουν με ενσωματωμενη την Cyanogenmob...εχω τις εξης ερωτησεις...θα κανει αυτοματα τις ενημερωσεις της Cyanogenmob ? οποιος εχει παραγγειλει απο Vickmall ας μου πει σε ποσες μερες του ηρθε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με το θέμα της shipping address στο φόρουμ του 1+1 ? Με στείλανε invite σήμερα και παρόλο που έκανα claim και έδωσα στοιχεία ξαδέλφης μου στην Ιταλία, μου λένε ότι δεν μπορούν να το στείλουν στην διεύθυνση. Βέβαια προφανώς από τον λογαριασμό του mail μου είδαν ότι προέρχομαι από Ελλάδα, αλλά και πάλι τι τους νοιάζει? Διεύθυνση και στοιχεία επικοινωνίας με Ιταλία έδωσα.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρησιμοποιήσεις tunnelbear για να φαίνεται ότι έχεις ip Ιταλίας και θα προχωρήσεις κανονικά τη διαδικασία

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με το θέμα της shipping address στο φόρουμ του 1+1 ? Με στείλανε invite σήμερα και παρόλο που έκανα claim και έδωσα στοιχεία ξαδέλφης μου στην Ιταλία, μου λένε ότι δεν μπορούν να το στείλουν στην διεύθυνση. Βέβαια προφανώς από τον λογαριασμό του mail μου είδαν ότι προέρχομαι από Ελλάδα, αλλά και πάλι τι τους νοιάζει? Διεύθυνση και στοιχεία επικοινωνίας με Ιταλία έδωσα.
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει το ματι κανενος ανταλλακτικα καπακια πισω?εχει μερικα τελεια που θα βγαλει η εταιρεια,αλλα ακομα τιποτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο τυπος ξεπουλαει λεμε.η φθηνοτερη θηκη

 

http://www.aliexpress.com/item/-/1945993418.html

 

Αυτή τη θήκη έχω παραγγείλει κι εγώ.

Θηκη θα έχω, τηλέφωνο δεν ξέρω αν θα εχω.

Μεχρι στιγμης δεν έχει γίνει η αποστολή. Το παράγγειλα ξημερώματα Πέμπτης στο Coolicool.com. Προφανώς δεν έχουν ετοιμοπαραδοτα. Αν δεν το στείλουν μέχρι την Τετάρτη θα το ακυρώσω γιατί θα φτάσει αφού εχω φύγει από Ελλάδα και δεν θα υπάρχει τρόπος να μου το στείλουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία νεότερη ενημέρωση για το πότε θα γίνει διαθέσιμο το κινητό για παραγγελία;

θα ήθελα πολύ μία πρόσκληση αν έχει κάποιος!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία νεότερη ενημέρωση για το πότε θα γίνει διαθέσιμο το κινητό για παραγγελία;

θα ήθελα πολύ μία πρόσκληση αν έχει κάποιος!

http://www.vickmall.com/one-plus-one-smartphone-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει τίποτα.

16ari ή 64αρι?το δικό μου Τετάρτη θα είναι Γερμανία και μετά από 2-3 μέρες πιστεύω θα το έχω.

 

Όσοι παραγγείλατε μεσω invite, πόσο σας βγήκε τελική τιμή σε ευρω;

Εγγύηση 1 χρόνο δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς στο xda δεν ακούω και τα καλύτερα για την μπαταρία του παρόλο που έχει 3100mAh και ήταν να το αγοράσω αύριο μιας και το βρήκα σε κατάστημα στην Αθήνα :(
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς στο xda δεν ακούω και τα καλύτερα για την μπαταρία του παρόλο που έχει 3100mAh και ήταν να το αγοράσω αύριο μιας και το βρήκα σε κατάστημα στην Αθήνα :(

 

ΚΑΙ θα εδινες 400+ ευρώ?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου κάνει την εγκατάσταση και μετά με βάζει σε recovery αλλά εκεί έχει reboot και κάτι αλλα που δεν θυμάμαι...

Πάντως την εγκατάσταση ούτε εμένα την έχει κάνει...

Sto recovery σου βγάζει "aborted"?

Ναι κανονικά μετά την πρώτη ενεργοποίηση. Κατέβασε ένα μικρό update πρώτα, μετά έκανε restart και μετά την XNPH25R και εγκαταστάθηκε μια χαρά.

 

Κινεζική εκδοση έχω απο Coolicool.

Εμένα μου βγαζε aborted στο recovery (το στοκ της cm) αλλά πέρασε κανονικά όλο το πακέτο της 25R

 

Δυστηχώς στο xda δεν ακούω και τα καλύτερα για την μπαταρία του παρόλο που έχει 3100mAh και ήταν να το αγοράσω αύριο μιας και το βρήκα σε κατάστημα στην Αθήνα :(

Αυτες τις μέρες είχα κατεβάσει τον επεξεργαστή στο 1.9GHz, στις επιδόσεις εννοείται δεν βλέπεις καμιά διαφορά στην πράξη, αλλά είδα πολύ καλύτερη αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς στο xda δεν ακούω και τα καλύτερα για την μπαταρία του παρόλο που έχει 3100mAh και ήταν να το αγοράσω αύριο μιας και το βρήκα σε κατάστημα στην Αθήνα :(

 

Μετά απο 5 μέρες χρήσης εγώ το αντίθετο έχω να πω χωρίς καν σκέψη. Κάθε βράδυ μετά από υπερεντατική χρήση φτανω σπίτι με 35% μπαταρία. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια εγγύηση αλλά αν είσαι εκτός των 16 χωρών το στέλνεις με τα έξοδα δικά σου.

το 64αρι 310 με τα μεταφορικά με +10 ευρώ είχε express..

Όσοι παραγγείλατε μεσω invite, πόσο σας βγήκε τελική τιμή σε ευρω;

Εγγύηση 1 χρόνο δίνει;

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια εγγύηση αλλά αν είσαι εκτός των 16 χωρών το στέλνεις με τα έξοδα δικά σου.

το 64αρι 310 με τα μεταφορικά με +10 ευρώ είχε express..

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση φίλε. Μένω Αγγλία, οπότε σε περίπτωση που πάρω invite θα είναι εύκολο να παραγγείλω το κινητό.

Κι αν δίνει και ένα χρόνο έξτρα εγγύηση σε σχέση με το κινέζικο, νομίζω αξίζει λίγη υπομονή μέχρι να πάρω κάποιο invite ή να το κάνουν επιτέλους διαθέσιμο προς παραγγελία! :)

Link to comment
Share on other sites

how to buy:

By asking someone who has bought a OnePlus phone for an invite. OnePlus is all about sharing the love of good products. We're so confident about our product that we've cut out the middlemen - distributors, retailers, advertisers - and let our fans do the talking. Anyone who purchases a OnePlus One will receive invites to give out to friends and family.

 

Να φανταστώ αυτό δεν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

περιεργο εγω δεν συναντησα ετσι προβλημα μπηκες στο one+one italy για την παραγγελια? και σου κανε ετσι χουνερι:wacko:

Δεν μπήκα από το σάιτ Ιταλίας. Στο oneplus.net έμπαινα άλλα αναγνώριζε ip Ελλάδας και μου έκανε νερά. Χρησιμοποίησα το tunnelbear που πρότεινε ο συμφορουμίτης και έτρεχε ip Ιταλίας ντεμέκ, οπότε μου έβγαλε και το shipping και την έκανα την παραγγελία.

δεν κάνει τίποτα.

16ari ή 64αρι?το δικό μου Τετάρτη θα είναι Γερμανία και μετά από 2-3 μέρες πιστεύω θα το έχω.

64αρι. Ακόμα δεν έχω shipping info (προφανώς αύριο), οπότε υπολογίζω τέλος εβδομάδας Ιταλία και μετά βλέπω με τι θα σταλθεί από εκεί και πόσο θα βγεί το συνολικό κουστούμι.

Όσοι παραγγείλατε μεσω invite, πόσο σας βγήκε τελική τιμή σε ευρω;

Εγγύηση 1 χρόνο δίνει;

300 η συσκευή + 25 ευρώ το express shipping για Ιταλία. Κανονική αποστολή 20 ευρώ χρεώναν. Εγγύηση λόγω Ευρωπαικής νομοθεσίας υποθέτω, 2 χρόνια.

how to buy:

By asking someone who has bought a OnePlus phone for an invite. OnePlus is all about sharing the love of good products. We're so confident about our product that we've cut out the middlemen - distributors, retailers, advertisers - and let our fans do the talking. Anyone who purchases a OnePlus One will receive invites to give out to friends and family.

 

Να φανταστώ αυτό δεν ισχύει;

Πρέπει να ισχύει λογικά, αλλά έχω την εντύπωση ότι πρώτα παραλαμβάνεις και μετά σου δίνουν τα έξτρα invites. Πάντως εγώ σήμερα που τσέκαρα το profile μου δεν μου έβγαλε invite για share

Edited by tzistsam
προσθήκη απάντησης
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει...Θέλω να πιστεύω ότι θα το τηρήσουν όταν ομαλοποιηθεί κάπως η κατάσταση..

how to buy:

By asking someone who has bought a OnePlus phone for an invite. OnePlus is all about sharing the love of good products. We're so confident about our product that we've cut out the middlemen - distributors, retailers, advertisers - and let our fans do the talking. Anyone who purchases a OnePlus One will receive invites to give out to friends and family.

 

Να φανταστώ αυτό δεν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...