Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταξύ των δύο, το Xiaomi είναι πιο όνομα και καλύτερο σε ποιότητα. Το άλλο μάλλον θα βγει πιο δυνατό σε τεχνικά. Θα διάλεγα το Xiaomi όμως σε αυτή την περίπτωση.
Philips Twist -- Sony Ericsson K770i ---HTC Desire - -- HTC Sensation XE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω πολυ....απο tablet σαν gadget το air 2 ειναι οκ?

 

Το καλύτερο είναι, πιο ισχυρό σαφώς από κάθε ανταγωνισμό. Και στο σκουτζ παίζει σε πιο ανθρώπινες τιμές πλέον.

Philips Twist -- Sony Ericsson K770i ---HTC Desire - -- HTC Sensation XE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην κοινοτητα!!

Χρειαζομαι την συμβουλη σας για αλλη μια φορα!!!

Τελευταιο κινητο μου ειναι το Xiaomi Redmi Note (το οκταπυρηνο με 2 γιγα μνημη) αγορασμενο στα 160€.

Σε αυτα τα λεφτα τι θα μου προτεινατε για να το αντικαταστησω?

Ποια ειναι αυτη την στιγμη value for money κινητα?

Σε χαρακτηριστικα δεν νομιζω πως χρειαζομαι κατι παραπανω απο το Xiaomi Redmi Note

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με το εναμιση ποδι να αγορασω με 150 το S4 mini. θεωρειτε οτι υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα για αμεση αγορα απο Ελλαδα? Σε προηγουμενο τοπικ λενε για το LG G2 mini αλλα επειδη τα ξερω και τα δυο τηλεφωνα δεν το θεωρω καλυτερο...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με το εναμιση ποδι να αγορασω με 150 το S4 mini. θεωρειτε οτι υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα για αμεση αγορα απο Ελλαδα? Σε προηγουμενο τοπικ λενε για το LG G2 mini αλλα επειδη τα ξερω και τα δυο τηλεφωνα δεν το θεωρω καλυτερο...

 

Το καλύτερο κινητό σε αυτά τα λεφτά είναι το lumia 735.

Σε android θα πήγαινα μόνο σε moto g 2nd gen (ή και 1st gen 4g αν δεν σε νοιάζει η κάμερα).

 

Γενικά θεωρώ τα mini κακές αγορές γιατί την πάτησα μια φορά. Αδύναμο hardware με συνήθως προχειροφτιαγμένο software και σπάνια παίρνουν αναβαθμίσεις.

 

Αν δεν θες να λαγγάρεις πρέπει να πας σε μία από τις πάνω επιλογές η κάτι άλλο με vanilla android ή windows phone.

Edited by mdimitr
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται για τη χρηση θελεις το τηλεφωνο γιατι μας εχουν βαλει σε ενα παιχνιδι οι εταιριες να θελουμε αλλο τηλεφωνο ανα 6 μηνες!!! Αν απλα θελειs να σηκωνεις το τηλεφωνο κ να χαζευεις στο ιντερνετ καλα ειναι κ τα δυο με μια προτιμηση κατα εμε για το g2 mini γιατι μ κανει κ σαν εμφανιση πιο ωραιο κ πιο ζωντανο το νιωθω σαν τηλ εχουν περασει κ τα δυο απο τα χερια μου για κρατησω το ενα απο αυτα κ προτιμησα το lg
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με το εναμιση ποδι να αγορασω με 150 το S4 mini. θεωρειτε οτι υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα για αμεση αγορα απο Ελλαδα? Σε προηγουμενο τοπικ λενε για το LG G2 mini αλλα επειδη τα ξερω και τα δυο τηλεφωνα δεν το θεωρω καλυτερο...

 

Σε τι θεωρείς καλύτερο το s4 mini;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα, για να λυσω την απορια σας, αν και μονο το 1,5 γκιγκα ραμ πιστευω φτανει

Εχει καποια αλλα πραγματακια που για μενα ειναι χρησιμα, οπως καλυτερη μπροστα καμερα, καρτα μνημης μεχρι 64 (το 2 μινι ειναι μεχρι 32) και μιρακαστ

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο υπόψη σου φίλε μου που να είναι αξιόπιστο και όσο γίνεται καλύτερο στα χρήματα αυτά?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε TIM και μακάρι να σε ικανοποιήσει. Ό,τι και να γίνει πάντως, θα το μάθουμε όταν προσθέσεις τη συσκευή στην υπογραφή σου :p
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα, για να λυσω την απορια σας, αν και μονο το 1,5 γκιγκα ραμ πιστευω φτανει

Εχει καποια αλλα πραγματακια που για μενα ειναι χρησιμα, οπως καλυτερη μπροστα καμερα, καρτα μνημης μεχρι 64 (το 2 μινι ειναι μεχρι 32) και μιρακαστ

 

Καλορίζικο, θα είσαι οριακά με το 1.5 RAM πάντως. Ανάλογα και τη χρήση βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! ψαχνω ενα κινητο μεχρι 300 ευρω.

ψαχνω κατι που να εχει:

καλη καμερα και

καλο επεξεργαστη.

 

καποιες απο τις επιλογες μου ειναι :

Huawei Honor 6

Samsung Galaxy A5

LG G2

 

ποιο να προτιμησω;;

Link to comment
Share on other sites

Λόγω περιορισμένης πρόσβασης στο διαδίκτυο. κινητό αφής με πλάτος ως 60 χιλιοστά. Υπάρχει; να παίρνει κάρτα μνήμης οπωσδήποτε. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο υπόψη σου φίλε μου που να είναι αξιόπιστο και όσο γίνεται καλύτερο στα χρήματα αυτά?

 

Παναγιώτης

Φίλε μου τώρα για αξιοπιστία ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει.. Αλλά τα minix neo λένε ότι είναι καλύτερα σε ποιότητα..

Και τα ugoos είναι καλά.. Είναι ανάλογα και στο μοντέλο πάντα.. Εγώ είχα πάρει ένα ξεμπαρκο σε προσφορά γιατί είχε 2gb ram και μου έχει βγει σκυλί.. Καλύτερα είναι να μπεις στο νήμα με τα TV box και να πάρεις γνώμες.. Ρώτα τα παιδιά εκεί μέχρι 90 ευρώ τι σου προτείνουν.. Σε καλή τιμή με καλά specs παίζει το beelink s82 plus από το geekb..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο στο 150αρι?

meizu m1 note.. Η άμα δεν σε ενδιαφέρει το 4G και το dual sim, κοίτα και το gionee elife e7..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τώρα για αξιοπιστία ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει.. Αλλά τα minix neo λένε ότι είναι καλύτερα σε ποιότητα..

Και τα ugoos είναι καλά.. Είναι ανάλογα και στο μοντέλο πάντα.. Εγώ είχα πάρει ένα ξεμπαρκο σε προσφορά γιατί είχε 2gb ram και μου έχει βγει σκυλί.. Καλύτερα είναι να μπεις στο νήμα με τα TV box και να πάρεις γνώμες.. Ρώτα τα παιδιά εκεί μέχρι 90 ευρώ τι σου προτείνουν.. Σε καλή τιμή με καλά specs παίζει το beelink s82 plus από το geekb..

 

Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση, μετά που το έψαξα λίγο είδα ότι έχει και ξεχωριστό νήμα με TV box και έτσι έκανα και την ερώτηση και εκεί και πήρα και από εκεί κάποιες απαντήσεις. Απλά κοιτάζω να κατασταλάξω γιατί είμαι στο παρακάτι για αγορά...

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση, μετά που το έψαξα λίγο είδα ότι έχει και ξεχωριστό νήμα με TV box και έτσι έκανα και την ερώτηση και εκεί και πήρα και από εκεί κάποιες απαντήσεις. Απλά κοιτάζω να κατασταλάξω γιατί είμαι στο παρακάτι για αγορά...

 

Παναγιώτης

Σωστός ψαξτο λίγο ακόμα.. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.. Μπορεί να πετύχεις κάτι σε πιο φτηνό ακόμα.. Απλά να κοιτάς με amlogic επεξεργαστές.. Όχι ότι οι άλλοι είναι κακοί.. Εγώ έχω με τον rk3288 που είναι σβέλτος σε γενική χρήση, αλλά έχω δοκιμάσει ένα stick με amlogic και είχε καλύτερη απόδοση σε xbmc.. Που να πάρεις δηλαδή κάτι με amlogic s82..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα έχω ένα ACER LIQUID JADE S αλλά λέω να ξαναπάω σε μεγάλη οθόνη και παίζω μεταξύ των

1.Iocean M6752 4G

2.LENOVO K3 NOTE

3.ELEPHONE P8000

4.uleFone Be Touch 2

Για πείτε καμία γνώμη μεταξύ αυτών;) Εσείς ποιό θα πέρνατε μέχρι αυτά τα φράγγα??

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Galaxy pocket 2 στις 3.3 ίντσες. Αν υπάρχει κάτι καλύτερο; Android βέβαια.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ψαχνω ενα κινητο που να εχει πολυ δυνατο δεκτη...να βρισκει σημα εκει που τα αλλα δε βρισκουν δηλαδη...

 

γενικα οι απαιτησεις σε χαρακτηριστικα δεν ειναι υπερβολικες...5αρα οθονη τουλαχιστον, 720ρ τουλαχιστον αναλυση, τιμη λογικη δε μιλαμε για ναυαρχιδες...

 

προτασεις?καμια ιδεα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

Θα ηθελα την γνωμη σας για value ταμπλετ σε αυτη την τιμη που θα μπορουσα να χρησιμοποθησω αντι για λαπτοπ ή νετμποοκ (κυριως ταινιες browser) χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις. Απλα αντι να κουβαλαω ολοκληρο λαπτοπ να εχω αυτο μαζι με ποντικι και πληκτρολογιο(θα ηθελα ποικιλια ως προς αυτο το κομματι)

 

Δεν με νοιαζει κινεζος ή οχι αρκει να μην "μασαει" (2 γιγα ραμ 4 πυρηνες και καμερα μετρια)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...