Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ειναι να πας σε lg κοιτα αυτο. http://www.skroutz.gr/s/4836268/LG-G2-mini-LTE-8GB.html

Αν παρεις sony. http://www.skroutz.gr/s/6555453/Sony-Xperia-E4g-8GB.html

Το g2 ειναι καλυτερο απο το leon σε ολα. Το ιδιο και το sony. Και τα δυο καλα. Διαλεξε ποιο σου καθεται πιο καλα στο ματι και παρε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεταξύ Meizu και Lg να υποθέσω ότι αξίζει να δώσω τα 325€ περίπου για παραπάνω ραμ,γρηγορότερα update,ελληνική εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά χρειάζομαι την γνώμη σας. Είμαι αναμεσα στα εν λόγο 2 κινητά. Έχω βρει μεταχειρισμένο moto g 2014 σε εξαιρετική κατάσταση και στα ιδία χρήματα καινούργιο moto e 2015. Ο μόνος μου ενδιασμος είναι οτι το moto e έχει καλυτερο chipset 410 σε σχέση με τον 400 του moto g. Εχει διαφορα μεγαλη? Να αναφέρω οτι η κάμερα δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ. Η χρηση που το θέλω είναι περισσότερο ίντερνετ browsing YouTube και media consumption γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, θέλει ένας συγγενής μου ένα κινητό φθηνό και την μόνη απαίτηση που έχει, λόγω δουλειάς, είναι να έχει δυνατό ηχείο όταν τον καλούν. Η αγορά θα γίνει από κάποιο κατάστημα στο Skroutz, κατά προτίμηση κάποια από τις γνωστές μάρκες! Όχι smartphone! :P

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για τη χρήση που θέλεις να του κάνεις, θα σε βολέψουν καλύτερα οι 5 ίντσες του Moto G. Ιδιαίτερη διαφορά στην ταχύτητα δε νομίζω να έχουν (ήδη το Moto G είναι πολύ γρήγορο).

 

Δες κι

ένα συγκριτικό μεταξύ των δύο.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για τη χρήση που θέλεις να του κάνεις, θα σε βολέψουν καλύτερα οι 5 ίντσες του Moto G. Ιδιαίτερη διαφορά στην ταχύτητα δε νομίζω να έχουν (ήδη το Moto G είναι πολύ γρήγορο).

 

Δες κι

ένα συγκριτικό μεταξύ των δύο.

 

Και εγω για το moto g έλεγα να παω γιατι είναι σε ολα καλύτερο σε σχέση με το moto e εκτός του chipset. Και στο review του link προς στο τελος στο geekbench έχει διαφορά για αυτο και ο ενδοιασμος.

Link to comment
Share on other sites

Πέρσυ τα είχα πάρει και τα δυο,s5-lg g3,φέτος θα πάρω μονο ενα.τώρα έχω το moto x 2014.ποιο να πάρω και γιατί;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα το G2. Δεν ξέρω πως βγήκε η φήμη για την οθόνη, αλλά από 5 φίλους που το έχουν και από όλα όσα έχω διαβάσει δεν εχω καταλάβει κάτι αρνητικό περί ευπάθειας της οθόνης.

 

Γενικά πάρα πολύ καλό τηλέφωνο, δεν μπορείς να βρεις εύκολα κάποιο ψεγάδι, ειδικά στα λεφτά που πωλείται σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για τη γυναίκα ένα κινητό μέχρι 5'' max, με 1GB RAM και 8GB ROM, χωρίς απαιτήσεις σε απόδοση CPU / GPU, αλλά -το σημαντικότερο- με την καλύτερη δυνατή κάμερα.

 

Κάποιες προτάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοιτάω και εγώ για κινητό σε αυτά τα λεφτά και τα κοίταξα αυτα τα δύο εχω να σου επισημάνω:

1. Το μοτο e εχει qHD ανάλυση άρα βιντεάκια στο youtube θα είναι μέχρι 480p vs 720p tou moto g

2. Γενικοτερα αρκετά καλύτερη οθόνη το moto g λόγω μεγέθους ανάλυσης για τη χρήση που θα κάνεις.

3. Το βασικότερο θετικό του moto e , πολυ καλύτερη μπαταρία αν σε ενδιαφέρει η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Πέρσυ τα είχα πάρει και τα δυο,s5-lg g3,φέτος θα πάρω μονο ενα.τώρα έχω το moto x 2014.ποιο να πάρω και γιατί;

 

Εγώ θα πήγαινα στο lg λόγω λίγο καλύτερης κάμερας και εμφάνισης :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα στο lg λόγω λίγο καλύτερης κάμερας και εμφάνισης :)

 

Επίσης θα συμφωνήσω και θα προσθέσω την υποδοχή για κάρτες microsd που έχει το G4,σε κάτι που μας ξάφνιασε η Samsung...

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Και γω λεω το lg g3s που εχει laser autofocus + ειναι πιο φρεσκο, nfc, μεγ. μπαταρια, εχει υπερυθρες και γινετε τηλεκοντρολ, πηρε και lollipop

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα περιμένω λίγο να κατασταλάξει η τιμή του lg,μιας και χτες βγήκε,αλλά κι εγώ προς τα εκεί πάω,γιατί με κερδιζει η οθόνη του,Πέρσυ πάντως μετανιωσα που απο το s5 πήγα στο g3,ελπίζω όχι και φέτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν να πουλησω το m2 που εχω, και να παω σε κατι καλυτερο... 2 μοντελα που εχω βρει και με ενδιαφερουν ειναι τα sony xperia z1 honami και lg g2. το πρωτο μεν δεν εχει καλη μπαταρια, το δευτερο δε εχει εξαιρετικη αλλα εχει πολυ ευθραυστη οθονη απο οσο εχω ακουσει... κανω γενικα χρηση κυριως στο σπιτι, αλλα και εκτος, 15 χρονων ειμαι, για να καταλαβετε περιπου που το χρειαζομαι. τι αλλο απο ελληνικη αγορα και πιο διαδεδομενες μαρκες θα μου προτεινατε; κατα προτιμηση, να εχει καλη καμερα, που με ενδιαφερει.

 

αν θες καμερα παρε το sony + δες και το z1c

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις και θα συμφωνήσω σε moto g. Θα πάω για την μεγαλύτερη οθόνη. Έτσι και αλλιώς έχω συνηθίσει να φωρτιζω το κινητό κάθε μέρα σχεδόν.
Link to comment
Share on other sites

Samsung δεν προτιμώ για διάφορους λόγους, και το G3s είναι πάνω από το budget.

 

Οπότε προς το παρόν κρατάω το G2 mini που απ'ότι είδα φαίνεται πολύ ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Samsung δεν προτιμώ για διάφορους λόγους, και το G3s είναι πάνω από το budget.

 

Οπότε προς το παρόν κρατάω το G2 mini που απ'ότι είδα φαίνεται πολύ ενδιαφέρον...

 

δες και το ζτε http://www.myphone.gr/d/zte/blade-v220.492/hands-on/ αλλα δεν ξερω αν τα σκουτζομαγαζα το χουν με EU εγγυηση

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...