Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρε το μάτι μου και το xiaomi mi3 16gb είναι σε κάποιο site στα λεφτά του και το παράγγειλα μιας και δεν είχα κάποια γνώμη,ευχαριστώ φίλε μου πάντως.

 

224 έχει το 64αρι http://www.merimobiles.com/xiaomi-mi-3-64gb-quad-core-2-3ghz-miui-v5-os-5inch-1920-1080-wcdma-smartphone_p/meri9614.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήραμε απο pandawill με το κουπονι που εχει βγαλει στα $232.99 σε 16gb

Μια φορα ειχα τσεκαρει μονο αυτο το site και μου φανηκε καπως υποπτο να σου πω την αληθεια,αλλα βλακεια μου που δεν το εψαξα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αυτο που προτεινεις..σαν εναλακτικη προτεινω xiaomi mipad..τερας το με φοβερη gpu..τωρα αν θελεις εγγυηση παιρνεις το samsung,αν θελεις κατι πιο δυνατο και στα 200-210 παιρνεις το xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Ζ3 εξαιρετική συσκευή και τώρα με lollipop έγινε ακόμη καλύτερη. Επίσης όπως είδα σήμερα από έναν φίλο ,βελτιώθηκε και η κάμερα .

Σημαντικότατο πλεονέκτημα η ατελειωτη μπαταρία του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μιας και απο εβδομάδα έρχεται το mx4 .επίσημα στην Ελλαδα έχω τον εξης προβληματισμο. Αυτό ή το g3 32gb που είναι πάνω κάτω στα ιδια λεφτα. Αν τα έχει δουλέψει κάποιος ας μου κάνει μια μικρή σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα υπαρχει ίδιο εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414534

 

Σημείωσε μονο οτι περίμενε να έρθει και να υπαρχει διαθεσιμότητα και ποσα κομμάτια θα ειναι σε αυτη την τιμη , γιατι το κινητο το φέρνουν εδω και 2 μηνες γεμάτους και παμε για τρίτο ! Αν οταν έρθει ειναι λίγα τα κομμάτια και δεν προλάβεις μετα θα εχει τουλαχιστον +50 ευρω το meizu.

Απο το meizu λείπουν αρκετα ράδιο, micro sd , ir, αποσπώμενη μπαταρια,nfc.

 

Αν ολα αυτα δεν ειναι σημαντικά για την επιλογη σου πάρε το mx4.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα από την τιμή του και με ποια σειρά πάνε τα μοντέλα της ASUS αλλά μόλις είδα

Asus fonepad 7

110 €

Καινούργιο στην κούτα του με εγγύηση.

Δεν ξέρω κατά το πόσο ισχύουν κι ολας ( αν και το ''καινούργιο'' δε το νομίζω αλλά είναι μια πληροφορία κι αυτή

Το fonepad 7 είναι κατά βάση tablet 7 ιντσών με δυνατότητα τηλεφώνου.

Το zenfone 6 είναι ένα 6ιντσο smartphone.

 

'Άλλη κατηγορία, σε άλλο κοινό απευθύνονται και διαφορετικές ανάγκες καλύπτουν. Γιαυτό και έχουν σαφώς διαφορετικές τιμές:)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα, από μένα Coolpad κι αν είσαι fan του φλασαρισματος ρομ έχει πολλές και πολλή καλή υποστήριξη από το νήμα του, το Xiaomi είναι καλό με 64μπιτο επεξεργαστή αλλά μέχρι εκεί τα αλλά δύο σε επιδόσεις έχουν καλύτερες.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την πάρεα και καλό μήνα. Εντελώς νέος στα κινέζικα κινητά, ψάχνω να αντικαταστήσω το αρχαίο Captivate Glide που έχω και θα ήθελα γνώμες για την καλύτερη κάμερα (συγκριτικά, έτσι, δε περιμένω θαύματα) σε αυτή την κατηγορία. Ευχαριστώ! Edited by Kombatant
There is no spoon...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ παρακολουθώ το forum εδώ και καιρό πρώτη φορά γράφω.Μετά από 2 χρόνια κατοχής του Samsung Ace 2 με τη γνωστή αναβάθμιση στη 4.1.2 η οποία έστειλε το κινητό "αδιάβαστο" σκέφτομαι για μια αλλαγή. Είμαι μεταξύ του α)Sony E4g στα 130euro λόγω καλού επεξεργαστή τετραπύρηνου 1,5 και με καλύτερη οθόνη και πιο φωτεινή από το απλό Ε4 για φθηνή επιλογή στα 119euro με μνήμη 1Gb,β)Samsung ace 4 lte στα 119euro γ) του LG Spirit 4g με οθόνη 1280*720 με μνήμη 1Gb και gorilla glass 3 στα 163euro και δ)του samsung S4mini Plus με τον 4πυρηνο επεξεργαστη 1,2 στα 182euro. στην ευρώπη κυκλοφορεί σαν Samsung S4 mini Value Edition.Εϊχα πάει και είχα δει σε κατάτημα το s4 mini το διπύρηνο και η φωτεινότητα της οθόνης ήτανε πολύ καλύτερη απο τo Sony και το LG.Ποια είναι η αποψή σας για τις παραπάνω επιλογές; Αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε και εσείς κάποιες επιλογές.

Τα 182 euro στο Samsung s4 mini Plus ή τα 164 για το διπύρηνο θα τα έδινα μόνο και μόνο λόγω της πολύ καλής φωτεινότητας της οθόνης.Μεγάλο ατού για μένα είναι η φωτεινότητα της οθόνης ειδικά στον ήλιο.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα το coolpad ειναι out of stock σε αυτη την τιμη.Υπολογισε το γυρω στα 140$-150$ και εγω xiaomi πρωτη επιλογη αν σε ενδιαφερει η σταθεροτητα και coolpad δευτερη επιλογη με λιγο ψαξιμο ειναι πολυ καλη συσκευη.Το Elephone το δοκιμασα 3 μερες και πηρε τον δρομο της επιστροφης(το touch πατουσε οτι ηθελε,το ηχειο δουλευε οταν και αν ηθελε,μπαταρια μαντευα αν εχω και ποση εχω.Μπορεις να συμβουλευτεις και το αντιστοιχο θεμα στο φορουμ για τα Elephone...

Edited by Bazoukos
Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχει βάλει το nexus 6 350€ καινούργιο απλά δεν έχει απόθεμα αυτή τη στιγμή. Πάρε κανένα τηλέφωνο μήπως και βρεις τίποτα πραγματικά είναι τσάμπα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω να βρω ένα κινητό να αγοράσω δεν έχω θέμα άμα είναι απ’ έξω και θέλω να έχει τα εξής χαρακτηριστικά κατά σειρά προτεραιότητας

1-Μεγαλη μνήμη RAM

2-Μνημη Card slot

3-Να είναι από 5-5,5’ η οθόνη

Η χρήση που θα κάνω είναι τα πάντα από πλοηγώ μέχρι φακό για την δουλειά γενικά τα πάντα

Τα κινητά που κοιτάζω είναι τα εξής

huawei honor 6

asus zanfone 2 4gb ram

oneplus one

Xiaomi Mi4

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ τον προτέρων για της απαντήσεις σας

Edited by trelos_AM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα ήμουν ανάμεσα σε Oneplus One, Xiaomi MI4,Meizu MX4 το Meizu το αναιρεις λόγω της έλλειψης card slot; Το λέω γιατί υπάρχει και το 32αρι. Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Το huawei honor 6 δεν είναι καλώ?????

 

Ξέρω ότι έχει 4G+(αν έρθει στην Ελλάδα παντού), το αν είναι καλό είναι λιγάκι σχετικό, εγώ αν θα έπαιρνα μέχρι 300€ θα έπαιρνα αυτά που σου είπα.

Αν σε ενδιαφέρουν τα benchmarks http://www.gizchina.com/2014/07/23/benchmarks-war-xiaomi-mi4-vs-huawei-honor-6-vs-oneplus-one/

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Άμα γίνεται και κανένα λινκ για αγορά μιας και δεν έχω αγοράσει ποτέ κινητό από το εξωτερικό:help:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω ότι έχει 4G+(αν έρθει στην Ελλάδα παντού), το αν είναι καλό είναι λιγάκι σχετικό, εγώ αν θα έπαιρνα μέχρι 300€ θα έπαιρνα αυτά που σου είπα.

Αν σε ενδιαφέρουν τα benchmarks http://www.gizchina.com/2014/07/23/benchmarks-war-xiaomi-mi4-vs-huawei-honor-6-vs-oneplus-one/

Καλώ φαίνεται αλλά έξω που ψάχνω για το 32gb είναι λίγο ακριβό 400+ :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...