Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Α, βγαίνει σε διάφορες εκδόσεις.

Με τις συχνότητες που βλέπω, τη δουλειά του θα την κάνει....χωρίς 4G φυσικά.

Εσύ δε θα την κάνεις χωρίς εγγύηση (...στην ουσία, αφού είναι από Κίνα), αν στραβώσει κάτι....:X :p

Επίσης micro-sd διαβάζω πως δεν έχει...αν είσαι εντάξει με τα 16GB αποθηκευτικό χώρο, εκ των οποίων θα έχεις διαθέσιμα 12-13,καλώς.

Εσύ αποφασίζεις, καλή φώτιση!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι πως με τρώει κάπως η περιέργεια όσον αφορά τα Windows Phone.

Βέβαια θεωρώ μεγάλο πλεονέκτημα του lumia 640 xl την μπαταρία η οποία ανέρχεται στα 3000 mAh!

Σε αυτό το εύρος τιμής και με τα χαρακτηριστικά τα οποία ζητω, νομίζω είναι το μοναδικό με τόσο μεγάλη μπαταρία.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως με τρώει κάπως η περιέργεια όσον αφορά τα Windows Phone.

Βέβαια θεωρώ μεγάλο πλεονέκτημα του lumia 640 xl την μπαταρία η οποία ανέρχεται στα 3000 mAh!

Σε αυτό το εύρος τιμής και με τα χαρακτηριστικά τα οποία ζητω, νομίζω είναι το μοναδικό με τόσο μεγάλη μπαταρία.

 

Εγω λεω να περιμενεις το 640xl, εκτος οτι φαινεται πολυ καλη συσκευη, να δεις και κατι διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Well...Σήμερα έμαθα ότι μάλλον έπαθε ζημιά η πλακέτα του Ν4...Η ευγενέστατη κοπέλα στη procordia μου είπε ότι το κόστος είναι 271.Αφου ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΗΚΑ πραγματικά αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα μετά από 2 ΥΠΕΡΟΧΑ χρόνια με αυτό το κομψοτέχνημα να μεταβώ σε νέο κινητό.

 

Το θέμα είναι πόσο και αν μπορούμε να περιμένουμε μέχρι να έρθει το Θεϊκό ΙΜΗΟ:http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_pro-6952.php

 

To οποίο είχα πει ότι θα έπαιρνα το Φλεβάρη αλλά...καλό Φλεβάρη...Μπαίνει Μάρτης και ακόμα niet εισπάτουμε από τους αδερφούς Κινέζους στο θέμα.

 

Σε κάποια τέτοια χαρακτηριστικά υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε μια τιμή που να μη πάει πάνω από τα 450 ευρώ;

 

Μιλάμε για 4πύρηνο 64bitο(δε μας ενδιαφέρει τόσο πολύ exynos/snapdragon/kirin/mtk),με συχνές αναβαθμίσεις(μη μας ξεχάσει ο Θεός)και αν είναι δυνατός 4gb.Θα έψηνα τρελά το M9 που δε με απασχολεί τόοοσο τα 3gb αλλά οκ y not 4;(σπεκολάγνος alert)και προφανώς ξεφεύγει αρκετά από τα 450-500.Oι φωτογραφίες με απασχολούν αλλά όοοχι τρελά.Δε με ενδιαφέρει βάρος etc,δε με ενδιαφέρει σασί(dual sim/sd card/πλαστική πλατη κτλ κτλ),

 

Αυτή τη στιγμή υπάρχει κάτι αντίστοιχο να κυκλοφορεί;Δε με πολυνεδιαφέρει να περιμένω μέχρι το Πάσχα αλλά μη μας πάρει το 2ο εξάμηνο.Δεν συζητάω δλδ για one+,Z3,G3,S5 και υπόλοιπες αξιόλογες περσινές ναυαρχίδες

 

Any ideas ή να πάρω κάνα κινητό των 50 ευρώ μέχρι να βγει το θηρίο?

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Α, βγαίνει σε διάφορες εκδόσεις.

Με τις συχνότητες που βλέπω, τη δουλειά του θα την κάνει....χωρίς 4G φυσικά.

Εσύ δε θα την κάνεις χωρίς εγγύηση (...στην ουσία, αφού είναι από Κίνα), αν στραβώσει κάτι....:X :p

Επίσης micro-sd διαβάζω πως δεν έχει...αν είσαι εντάξει με τα 16GB αποθηκευτικό χώρο, εκ των οποίων θα έχεις διαθέσιμα 12-13,καλώς.

Εσύ αποφασίζεις, καλή φώτιση!! :)

 

Δεν έχω ανάγκη το 4G (όχι πως η Ελλάδα έχει 4G για να λέμε την αλήθεια) και ναι είμαι ικανοποιημένος και με αυτή τη μνήμη. Άρα θα έχω κανονικά 3G αφού πιάνει συχνότητες Ελλάδας έτσι;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μα στο πρώτο σου μήνυμα έγραψες....... 5 φορές 4G!!!!

Μήπως είσαι ο γερο-troll, που στη γέφυρα ζει??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα στο πρώτο σου μήνυμα έγραψες....... 5 φορές 4G!!!!

Μήπως είσαι ο γερο-troll, που στη γέφυρα ζει??? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Όχι όχι με 19χρονο μιλάς :Ρ Απλά έψαξα σε πολλές εταιρίες και πραγματικά μου φαίνεται ότι δεν ξέρουν τι πουλάνε! Μέχρι και 4G είδα και για αυτό σκάλωσα και λέω τι φάση; Κάτι παίζει εδώ. 4G; Να το ρισκάρω; Η ο άλλος λέει K910/K910E σαν ένα προϊόν. Οπότε είπα να τα ξεκαθαρίσω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι με 19χρονο μιλάς :Ρ Απλά έψαξα σε πολλές εταιρίες και πραγματικά μου φαίνεται ότι δεν ξέρουν τι πουλάνε! Μέχρι και 4G είδα και για αυτό σκάλωσα και λέω τι φάση; Κάτι παίζει εδώ. 4G; Να το ρισκάρω; Η ο άλλος λέει K910/K910E σαν ένα προϊόν. Οπότε είπα να τα ξεκαθαρίσω λίγο.

 

Αν το ρισκαρεις Παντως ειναι πολυ καλη συσκευη. Το ειχα παραλληλα με το g2 για λιγο και εμεινα ευχαριστημενος.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Αν το ρισκαρεις Παντως ειναι πολυ καλη συσκευη. Το ειχα παραλληλα με το g2 για λιγο και εμεινα ευχαριστημενος.

 

Δεν υπάρχει θέμα ρίσκου πια μιας και δεν υπάρχει μοντέλο με 4G και το 3G να πιάνει τις συχνότητες της Ελλάδος (σύμφωνα με τα λεγόμενα). Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη σας θέλω ένα κινητό μέχρι 200 euro να βγάζω φωτογραφίες κυρίως

 

τι προτείνεται???:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μου περιεγραψες το καινουριο asus ενα πραγμα που θα κυκλοφορισει εκει στα λεφτα που θες με τα specs που θες. http://www.gizchina.com/2015/03/24/4gb-ram-version-of-the-asus-zenfone-2-on-sale-from-only-273-in-china/ νταξει, πρεπει να περιμενεις βεβαια λιγο και η τιμη θα ειναι πιστευω καπου στα 350 απο κινα αλλα σε καλυπτει.Εχει δυο εκδωσεις με 4γιγα ραμ αλλα διαφορετικο soc, σου προτεινω να παρεις το ακριβω μιας και αυτο πιστευω θα ειναι στα 350. Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

To είδα χθες που αναφέρθηκε και είδα και το μπέρδεμα τόσο με τις εκδόσεις της Ram όσο και με το ποιο SoC θα κυκλοφορήσει.

 

Το θέμα μας είναι ότι θα μπλέξουμε πολύ με Asus και με τις ρημάδες τις αναβαθμίσεις που δε δίνει ποτέ.Πρέπει να ασχοληθεί κάποιος από XDA και ΑΝ.Και Asus είναι δύσκολη μάρκα για να ασχοληθεί η κοινότητα.

 

Υπάρχουν άλλα κινητά;Η G4,Note-pro,Z4 & Asus Zenfone 2 θα είναι έτοιμα εως Μάϊο;

Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμένο lumia 1020 οτιδήποτε σε αυτα τα χρυματα (ακομι και απο την κινα να παρεις απευθειας) δεν θα εχει καλα αποτελεσματα στης φοτο και μετα Samsung Galaxy S4 Zoom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προερχομαι απο nexus 4, και βρισκομαι στην αναζητηση καινουριας συσκευης. Μετα απο καποιο ψαξιμο κατεληξα σε αυτες τις 3 που και παλι η καθε μια εχει +/-.

 

Z3: θετικα: μπαταρια, οθονη, μεγεθος, microsd, mhl support, lollipop update πολυ κοντα στο stock android.

αρνητικα: τιμη 420 ευρω, γυαλι μπρος πισω(το χειροτερο υλικο για πλατη κινητου για μενα μετα την εμπειρια μου με n4. αλλα λυνεται το προβλημα με θηκη)

 

m1 note: θετικα: μπαταρια, οθονη, flyme os ( κυριως επειδη θελω να το δοκιμασω), τιμη

αρνητικα:μεγεθος, no micro sd, no mhl support, εγγυηση

 

zenfone 2: θετικα: επεξεργαστης+4gb ram, micro sd, τιμη

αρνητικα: μεγεθος, no mhl support, το βλεπω να αργει ακομα, μελλοντικα updates λογω asus+intel

 

Τι λετε; Εχετε να προτινετε καποιο αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,sony αμα ξεκλειδωσεις bootloader χανεις την μιση ποιοτητα της καμερας.Οποτε αμα παρεις sony,θα κανεις συμβιβασμο.Lg g3 καλο σχετικα τηλεφωνο,με εξαιρεση την οθονη 2K (2.560 x 1.440pixels) η οποια ειναι τοσο ενεργοβορα σε συνδυασμο με τον snapdragon 801,θα σου βγαζει μερα με κανα υπολοιπο 15-20%.Παραπανω απο μερα,δεν βγαζει το g3. Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος περισσοτερες πληροφοριες για την συγκεκριμενη συσκευη; Το βρήκα στα 90$ και μου φαίνεται καλή τιμούλα για αυτά που δίνει : http://www.vickmall.com/infocus-m210-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-1gb-ram-4gb-rom-4-7-inch-hd-ips-screen-3g-otg.html . Σαν εταιρία είναι αξιόπιστη; Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...