Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι αυτο τον λογο δεν το θελω βασικα. Δεν θελω να ξεπερασω τις 5 ιντσες. Ηδη το inew μου φαινεται ψιλοτεραστιο. Εχω δει και ενα Huawei 5.5 ιντσες κ ειναι οντως τεραστιο για τα δεδομενα μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γι αυτο τον λογο δεν το θελω βασικα. Δεν θελω να ξεπερασω τις 5 ιντσες. Ηδη το inew μου φαινεται ψιλοτεραστιο. Εχω δει και ενα Huawei 5.5 ιντσες κ ειναι οντως τεραστιο για τα δεδομενα μου

Άρα ούτε και το Xiaomi σου κάνει!?

Στις 5 ίντσες, καλές επιλογές κατ' εμέ είναι αυτά τα δύο:

COOLPAD F1 8297W DASHEN MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen Android 4.2 3G Smartphone στα 130€

- 5 inch IPS Screen, 1280*720 pixel

- COOLPAD F1 8297W DASHEN MT6592 1.7GHz Octa core

- Support 3G network: GSM 850/900/1800/1900 & WCDMA 900/2100 MHz

- 2 GB RAM + 8 GB ROM

- 13MP back camera + 5MP front camera

- The latest Android 4.2 System

 

και

LENOVO GOLDEN WARRIOR A8 A806 MT6592+6590 1.7GHz Octa Core 5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone στα 138€

♦ 5 inch IPS HD Screen, 1280*720 pixel display

♦ MT6592+MT6590 1.7GHz Octa core

♦ 2 GB RAM + 16 GB ROM

♦ 13MP Rear Camera + 5MP Front Camera

♦ Support 4G network: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 900/2100MHz , FDD-LTE 1800/2100 MHz

♦ Android 4.4 System

 

Οι τιμές είναι ενδεικτικές από μαγαζί που ψωνίζω εγώ, για να δεις τα κινητά. Εσύ το παίρνεις από εκεί που σου αρέσει φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω δουλέψει καμια απο αυτές τις συσκευές.Τώρα περιμένει ένας φίλος το umi zero.Κάτι γράφουν για προβληματακια του κινητού, η umi έδωσε update που υποτίθεται οτι λύνει αρκετά θεματακια.Περισσοτερα βέβαια μπορείς να διαβάσεις στο θέμα του umi zero εδώ στο φόρουμ.

Για το lenovo είδα οτι το φέρνουν και Ελλάδα οποτε αν είσαι Αθηνα ίσως μπορουσες και να το δεις απο κοντά.Όμως δεν μας ειπες ενδιαφέρεται για δικαρτο, να έχει επέκταση μνημης, αποσπώμενη μπαταρια, μέγεθος οθόνης οριακά μέχρι 5 ίντσες?

Link to comment
Share on other sites

COOLPAD F1 8297W DASHEN MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen - See more at: http://www.coolicool.com/coolpad-dashen-f1-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-1280-720-ips-screen-android-42-3g-smartphone-g-33717#sthash.kUipXGwy.dpuf

 

 

δεν εχει ελληνικα? πρεπει να κανουμε μετα κατι?

Link to comment
Share on other sites

COOLPAD F1 8297W DASHEN MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen - See more at: http://www.coolicool.com/coolpad-dashen-f1-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-1280-720-ips-screen-android-42-3g-smartphone-g-33717#sthash.kUipXGwy.dpuf

 

 

δεν εχει ελληνικα? πρεπει να κανουμε μετα κατι?

Κάπου μέσα στο θέμα για το κινητό είδα ότι έρχεται με multi rom. Ρώτα είτε εδώ -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832 ή το κατάστημα να σου πούνε. Πάντως εάν διαβάσεις το θέμα, όλοι λένε ότι είναι φοβερό κινητό για τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

LG G3s απο μενα σαν πιο φρέσκο και με εγγυημένη αναβάθμιση σε lollipop

 

Απο ενα τσεκαρισμα που του εκανα φαινεται οτι αξιζει σιγουρα για 200 ευρω αλλα για παραδειγμα εχει στο πλαισιο 320 περιπου και στο kaizershop 200.Ενω εχω ξανακανει αγορα απ οτο kaizer τετοια μεγαλη διαφορα με προβληματιζει!

Link to comment
Share on other sites

Α σορυ παραλειψη.. δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι 2καρτο, καλο θα ηταν να παιρνει επεκταση αλλιως να μπορει να διαβασει φλασακια μεσω otg. ΝΑ μην ξεπερναει τις 5 ιντσες, το golden warrior το ειχα δει και δε μου αρεσε αλλα δε θυμαμαι γιατι.. θα το ξανακοιταξω μηπως θυμαμαι λαθος. Για το umi ειδα κ εγω οτι εβγαλε ενημερωση αλλα δεν ειχα δει πολλα προβληματα οταν πρωτοβγηκε. Ειδα unboxing video κ με ξενερωσε λιγο το πλαστικο Ζ (φαινοταν για μεταλλικο στιε φωτογραφιες.) Αυτο που με απασχολει και στα 2 ειναι η αντοχη γιατι ειμαι λιγο επιρρεπης στα ατυχηματα.

Το inew δεν μπορω να πω.. μεχρι και πανω του καθησα και δεν εκανε τακ. Να περιμενω ανάλογες αντοχες κ απο τα υπολοιπα κινεζικα? Για να πω τη μαυρη αληθεια μου κλεινει το ματι ο 2ghz 8πυρηνος του umi αλλα θελω να το ψαξω ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τι θα προτείνατε για δεύτερο κινητό που ψάχνω σε αυτή την τιμή ; με ενδιαφέρει να έχει μια αξιόλογη μπαταρία γιατί θα το έχω κ για tethering και μουσική . Σκεφτόμουνα για lumia αλλά δε ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο καλό από Κίνα, τα φώτα σας παρακαλώ :)
Link to comment
Share on other sites

THL 4000 στα 84.99$ απο Gearbest με κουπονι 4000ΗF.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε δίλημμα σε πιο να καταλήξω αφού αν και σε απόλυτες τιμές υπερέχει το G3 από ότι διαβάζω η υλοποίηση στου G2 είναι καλύτερη. Άλλα αξίζουν τα 30 ευρώ παραπάνω του G3; Εάν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνεται στα ίδια χρήματα θα ήθελα να το ακούσω, αλλά απλώς βγάζω από τα υπόψιν τα samsung διότι μου αρέσει να πειράζω τα κινητά μου με άλλες rom και kernel και δεν θέλω να μπλέξω.
Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές σου είναι ηδη πολύ καλες απλως πρεπει εσύ να αποφασίσειςγια το ποσο που μπορεις να διαθέσεις..Έχω το honor 6 δηλαδή η σύζυγος κ ο αδερφός μου το 3c 4g (μονοκαρτο).Απλα εξαιρετικες συσκευές, πολύ ευχαριστημένος και ειδικα απο αυτονομία, free lag, μια χαρά φωτο βγάζουν (βέβαια η κάθε συσκευή ανάλογα με την τιμή της).Το coolpad δεν το έχω δουλέψει για καιρό απλα για καμια ωριτσα ψάξιμο μιας κ το έχει φιλος αλλά μονο κ μονο που το έχουν τόσοι απο εδω μέσα κάτι σημαίνει..

Το zte ήμουν έτοιμος να το πάρω (z7 mini) αλλά θέλει οπωσδήποτε αλλαγή rom (smartdigi) για καλύτερη διαρκεια μπαταρίας, πληρη ελληνικά κλπ, (για το max δεν ξέρω)

Το lenovo vibe z2 είναι 6 ιντσων το lenovo x2 υπερτιμημένο για αυτά που προσφέρει αλλά με φανταστική ποιότητα κατασκευής ( το είχε φίλος κ το πούλησε)

Με λιγα λογια ανάλογα με την τσέπη σου αποφασιζεις κ αγοράζεις

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κι εγώ περισσότερο πηγαίνω προς το Honor 6, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα χρήματα του ή αν το coolpad f1 με τα μισά χρήματα κάνει την ίδια δουλειά!

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Κατηγορηματικα δεν κανει την ίδια δουλεια, μονο κ μονο η διάφορα τιμής έχει να κανει.Παίρνεις ενα κινητό το οποιο έχει δυο ενεργές καρτες sim, 3 gb ram, free lag, με διαρκεια μπαταρίας η οποία έχει αναβαθμιστεί με την τελευταια stable emui ( b 310), παναλαφρο με αρκετα καλες διαστασεις και φυσικά επέκταση μνήμης.Επίσης με δυνατό ηχείο και ποιότητα κλήσης και φυσικά full hd οθόνη που πιστεύω οτι στις 5 ίντσες είναι οτι καλυτερο( με δυνατότητα ακόμη και επιλογής hd οθόνης όπως και θερμοκρασίας χρωματος ψυχρο- λευκό).Αν σε ενδιαφέρουν και οι αριθμοι ακόμα και εκεί θα μείνεις ευχαριστημένος μιας και το σκορ στο untutu εινα άκρως ικανοποιητικο.

Απο την άλλη το coolpad είναι vfm αλλά σίγουρα δεν έχει τα χαρακτηριστικά του honor 6.

Στην τελική ειναι κινητά τηλέφωνα οποτε τις κλήσεις τις κανουν μια χαρά και τα δυο αλλα απο εκεί και πέρα αποφασίζεις εσύ για τα χαρακτηριστικά που ζητάς απο μια συσκευή.

Μπες και στα δυο ενεργά θέματα, διάβασε και ενημερωσου και να είσαι σίγουρος πως οτι και να αγοράσεις θα το ευχαριστηθεις..

Link to comment
Share on other sites

Δες και τα παρακατω απο κίνα.

 

PiPO P1

 

Cube T9

 

Για Κινα παιδια δεν ενδιαφερεται.Και λογω του οτι θα αργησει αλλα κυριως γιατι δεν τα εμπιστευεται..προσπαθησα να την μεταπεισω αλλα ειναι ανενδοτη!:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο φαινεται καλο!Θα της το προτεινω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

αναμεσα σε lenovo s850 και motorola moto g 2014,με κριτηρια την καλη ποιοτητα φωτογραφιας και γρηγορο κινητο πιο θα επιλεγατε?

ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ψάχνω για κινητό για την σύζυγο. Το πιο σημαντικό είναι η κάμερα, να είναι μέχρι 5’’ και να έχει μια αξιοπρεπή λειτουργία σε internet και γενική χρήση.

Αυτά που έχω κοιτάξει μέχρι στιγμής είναι τα Elephone p5000, UMI Zero, LENOVO S850, Doogee DG900 Turbo2.

 

Ποιά η γνώμη σας για τα παραπάνω ή αν έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο.

 

Τιμή έως 200 ευρώ.

Edited by ptzelepis
Προσθήκη μοντέλου
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν υπάρχει κάποιος επιτακτικός λόγος για android (πχ κάποια εφαρμογή χωρίς την οποία δεν ζεις), πάρε της αυτό με καλή κάμερα.

 

http://www.sellphone.gr/nokia-lumia-730-dual-sim.html

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν υπάρχει κάποιος επιτακτικός λόγος για android (πχ κάποια εφαρμογή χωρίς την οποία δεν ζεις), πάρε της αυτό με καλή κάμερα.

 

http://www.sellphone.gr/nokia-lumia-730-dual-sim.html

 

Θα ήθελα να είναι android + ότι το 730 έχει κάμερα 6,7mp

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Κινητά με 2 sim (dual sim) υπάρχουν αρκετά. Κινιτα με 2 sim (dual sim) τα οποία είναι τύπου dual sim active (DSA) είναι ελάχιστα. Μιας που τα κινητά γενικός είναι πολλά δεν ξέρω πια είναι τύπου dual sim active (DSA) με στόχο να μπορώ όταν μιλώ χρησιμοποιώντας το sim1 και όταν με καλέσουν στο sim2 να μπορώ να μη κλείσω το sim1 αλα να μεταφερθώ στο sim2 και έπειτα να επιστρέψω στο sim1 οπου μιλούσα αρχικά. Αν έχετε τη καλοσύνη ότι μοντέλο γνωρίζετε με τα παραπάνω χαρακτηριστικά πέστε μου, δεν κολλαω μόνο σε καινούρια μοντέλα ετους 2015 ή 2014 αλλά και παλιότερα μοντέλα 2013 - 2012 για να μπορέσω να καταλήξω σε κάτι.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...