Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω υποστηρίζει OTG το G2.Εφαρμογές στο κινητό και λοιπά αρχεία σε ένα στικάκι αν σε βολεύει φυσικά.

 

Τσέκαρε και αυτό http://www.meenova.com/

είναι απόλυτη ταλαιπωρία δοκιμασμένα και μασιμμενα... είχα σπάσει και δύο φορές το usb port επειδή μόνιμα είχα φλασακι πάνω του και κάπου μαγκοσε και δεύτερη φορά από βγάλε βάλε χάλασε (να ναι καλά το ebay και βρήκα ανταλλακτικά)

 

από μένα θα έλεγα moto g 2014 η αν θέλει πλήρες πακέτο (καλή camera, άψογη κατασκευή, Micro sd, άψογη οθόνη κλπ) να ανέβει 260 ευρώ για το p7 που προτάθηκε και ποιο πριν

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα το όριο τιμής, δες και το ascent p7 αν σε ενδιαφέρει καλύτερης κατηγορίας κινητό από αυτά που κοιτάς, ξεκινάει από τα 240 στο bestprice.gr. Αλλιώς ναι, moto g η από Κίνα lenovo a806.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας και χρόνια πολλά ...

 

Σας παρακαλώ για την βοήθεια/προτάσεις σας για την ΑΜΕΣΗ αγορά κντ Lenovo που προορίζεται για παιδί φίλου με "ειδικές ανάγκες" ...

...οπότε όπως καταλαβαίνετε η περίπτωση είναι ιδιάζουσα και θα έλεγα κατεπείγουσα :) ...

Αναφέρω την μάρκα "Lenovo" γιατί είδε το δικό μου (Α850+) και ενθουσιάστηκε και θέλει το ίδιο αλλά με μικρότερη οθόνη γιατί δεν την βολεύει το μέγεθος των 5,5 ιντσών που είναι το δικό μου ...

 

Οπότε λέω:

-Να είναι οικονομικό

-Μέχρι 4,5 ίντσες

-Μέχρι 4 πυρήνες

-Δεν μας ενδιαφέρει αν είναι ή όχι δίκαρτο ή με μεγάλες αναλύσεις κλπ κλπ ...

 

Απλά να είναι αξιόπιστο για να μιλάει το παιδί με κάνα Skype και κάποιες απλές χρήσεις ... όχι τίποτα σουπερ ντούπερ δλδ ;)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Τί ανάγκες έχει ένας παιδί με ΕΙΔΙΚΕΣ ανάγκες ώστε να θέλει ντε και καλά Lenovo;

Αγόρασε ένα S4 mini που θα το βρεις στα 180 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Τις "ανάγκες" του τις γράφω ποιο πάνω ,,, επίσης γράφω το λόγο που πάμε για Lenovo ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείς αγορά απο εδώ ? ... δεν κατάλαβα ...

Δεν αγοράζω απο το "εσωτερικό" φίλε μου ... (το S4 MINI που γράφεις έχει στο "skrοutz" κάπου στα 200€ :worry:)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

το smartphone που θα αγοράσω θέλω να κοστίζει περ. 200 € και να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

οθόνη 4,3 - 4,7 inch, ram 1,5gb και καλούτσικη μπαταρία...

Σκέφτομαι να αγοράσω το galaxy s4 mini και θα ήθελα τη γνώμη σας για την επιλογή μου, καθώς και για το εάν η μπαταρία του είναι όντως καλή.

Όλες οι άλλες προτάσεις είναι καλοδεχούμενες, αν και δύσκολα θα προτιμήσω κάτι εκτός Ελλάδας.

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να κανω μα αγορα tablet γυρω στα 100 ευρωπουλα. Κυρια χρηση σερφαρισμα στο ιντερνετ, καμια ταινια, διαβασμα e-books, ελαφρα παιχνιδακια για να περναει η ωρα, κανα βιντεακι-φωτογραφιες και ενα normal ευρος εφαρμογων,8-10 ιντσες.

Σκεφτηκα το παρακατω και θα ηθελα τη γνωμη σας γι αυτο η αν εχετε να αντιπροτεινεται κατι. (οχι παραπανω απο 120ευρω)

 

http://www.e-shop.gr/innovator-t1144-101-quad-core-14ghz-16gb-bt-android-44-black-p-PER.903127

 

 

ευχαριστω τους παντες και τα παντα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω ένα tablet γύρω στα 150€ και έχω είμαι ανάμεσα σ΄αυτά:

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/asus-memo-pad-8-me181cx-1b021a-tablet-8-8gb-leyko/prod6730056pp/

και

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lenovo-a5500-a8-50-tablet-8-16gb-leyko/prod6760077pp/

 

καμία γνώμη για κάποιο από τα δύο ή για άλλο σε αυτή τη τιμή??

Ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

γλυκοκοιταζω το asus zenfon 5 2gb/16gb. τι λετε;
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

γλυκοκοιταζω το asus zenfon 5 2gb/16gb. τι λετε;

 

Βαρύ UI έχει και όχι τόσο optimized. Δείχνει δυνατό στα χαρτιά αλλά δεν είναι - άποψή μου. Πάρε ένα Moto G 2014 να ηρεμήσει η γυναίκα ;)

Philips Twist, Sony Ericsson T18s, Nokia 3310, Nokia 6600, Nokia 8830, Sony Ericsson P800 for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο myphone.

 

Έχεις ήδη ρωτήσει για το θέμα με το ακουστικό, οπότε δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5845509#post5845509

Link to comment
Share on other sites

έχει βγάλει πάρα πολλά ελαττώματα η συσκευή, είναι θέμα τύχης αν θα είσαι οκ η σου κάτσει στραβή, κατά τα άλλα καλή συσκευή (σχετικά)
Link to comment
Share on other sites

έχει βγάλει πάρα πολλά ελαττώματα η συσκευή, είναι θέμα τύχης αν θα είσαι οκ η σου κάτσει στραβή, κατά τα άλλα καλή συσκευή (σχετικά)

 

Κατά τη γνώμη σου και την εμπειρία σου, ποια θα ήταν η επιλογή σου σε αυτό το ποσό,

ευχαριστώ για το χρόνο σου

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά ...

Έγινε η παραγγελία του s660 σύμφωνα με τις συμβουλές φίλων αλλά και του "telefoneri" ...

Ευχαριστώ ....

 

Παρακαλώ τους υπευθύνους να διαγράψουν το παρόν θέμα.

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη σου και την εμπειρία σου, ποια θα ήταν η επιλογή σου σε αυτό το ποσό,

ευχαριστώ για το χρόνο σου

σε μικρές ίντσες και από την Ελλάδα δεν έχει και άλλο... αναγκαστικά πας για αυτό, εκτός και αν πας 5 τότε moto g 2014

Link to comment
Share on other sites

Είμαι android fan και παλιός applekias..

Δυστυχώς στα ταμπλετ η apple δεν εχει αντίπαλο.

Όπως αναφέρθηκε θα πάρεις το iPad mini retina η αλλιως το iPad mini 2. Πρώτον γιατί με το iPad mini 1 εχει τεράστια διάφορα σε τεχνικά χαρακτηριστικά και δεύτερον γιατί με το iPad mini 3 που βγήκε τώρα η μόνη τους διάφορα είναι το fingerprint scanner και έχει πεσει και η τιμή του 100 ευρώ.

Μόλις το περάσεις θα κανεις αναβάθμισης σε 8.1.1 (πετάει το iPad mini 2) και θα κανεις jailbreak τη συσκευή , υπόθεση 1 λεπτού και μετα θα εχεις το απόλυτο μηχάνημα.

Αν θεωρεις οτι είναι πολλά τα λεφτά πάρε ενα nexus 7 αν θες εμπειρία χρήσης.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...